Імміграція в Німеччину по єврейській лінії

  1. Як іммігрувати в Німеччину по єврейській лінії
  2. Переваги ВНЖ Німеччини
  3. Вимоги і претендентам
  4. Хто не зможе скористатися програмою імміграції євреїв до Німеччини
  5. інтеграційний прогноз
  6. Короткий екскурс в історію
  7. Відео: єврейські громади в Німеччині
  8. Підтвердження єврейського коріння
  9. Перелік документів
  10. Умови імміграції для подружжя та дітей
  11. Виїзд в Німеччину
  12. Документи при отриманні посвідки на проживання
  13. Термін дії дозволу на проживання
  14. Відео: життя іммігрантів в Німеччині
  15. Відмова в дозволі на імміграцію
  16. Відео: Ангела Меркель про гарантії безпеки євреям в Німеччині і репатріації в Ізраїль
  17. Як єврею виїхати в США
  18. Єврейська еміграція в Канаду

У 1991 році Німеччина прийняла спеціальну імміграційну програму для осіб єврейської національності. Вона була розрахована на вихідців з колишнього Радянського Союзу і країн Східної Європи, що мали єврейське коріння. З цієї лінії за кілька десятиліть до Німеччини переїхали тисячі колишніх радянських громадян, які відповідали необхідним критеріям. Питання єврейської імміграції до Німеччини залишається актуальним і сьогодні.

Як іммігрувати в Німеччину по єврейській лінії

Підставою для використання програми імміграції до Німеччини по єврейській лінії послужить документальний доказ наявності єврейського коріння. Для цього необхідно, щоб у свідоцтві про народження потенційного іммігранта або хоча б одного з його батьків була вказана єврейська національність, а сам документ був виданий в Радянському Союзі не пізніше 1990 року. Потенційний єврейський іммігрант і члени його сім'ї повинні мати громадянство однієї з пострадянських республік. Для євреїв країн Балтії з 1 травня 2004 року дана програма не працює, оскільки ці держави вступили в Євросоюз. Ще однією категорією єврейських іммігрантів можуть стати апатриди (особи без громадянства), які проживають в країні свого народження. Потенційні єврейські іммігранти при цьому не повинні мати в біографії факту переїзду в третю країну.

Актуальна редакція закону про імміграцію, в тому числі регламентує переїзд євреїв до Німеччини (Zuwanderungsgesetz), діє з 01.01.2005 року. Зміни в Законі значно лібералізували правила, за якими особи з єврейським корінням можуть іммігрувати в Німеччину. Зокрема, тепер скористатися зазначеною програмою можуть і внуки євреїв. При цьому дуже важливо з усією серйозністю підійти до збору документів, оскільки німецькі чиновники вкрай скрупульозно перевірятимуть їх справжність.

У 1991 році Німеччина прийняла спеціальну імміграційну програму для осіб єврейської національності

Сучасна демократична Німеччина намагається компенсувати історичні помилки Третього Рейху

Переваги ВНЖ Німеччини

При імміграції до Німеччини по єврейській лінії людина спочатку стає тимчасовим мешканцем країни, а потім - постійним. При дотриманні певних вимог наступним кроком стане прийняття німецького громадянства. Отже, основні переваги статусу резидента Німеччини, який придбає іммігрант по єврейській лінії:

  • законне тривале перебування в благополучній країні Європейського Союзу;
  • безперешкодне пересування по території ЄС;
  • можливість легального працевлаштування як безпосередньо в Німеччині, так і в будь-якій країні Євросоюзу;
  • право на придбання нерухомості в межах будь-якої держави Євросоюзу;
  • можливість реєстрації та ведення бізнесу в Німеччині та ЄС, відкриття рахунків в банках Європи і отримання кредитів;
  • навчання на пільгових умовах в вузах Німеччини (держава оплачує освіту цієї категорії іммігрантів);
  • безкоштовне вивчення німецької мови;
  • спрощений процес отримання візи в США, Канаду, Австралію і Нову Зеландію;
  • право на соціальний захист держави;
  • в перспективі - отримання громадянства Німеччини і, відповідно, громадянства Євросоюзу.

Євреї в Німеччині можуть розраховувати на теплий прийом і забезпечену старість

Вимоги і претендентам

Крім єврейських коренів, іммігранти повинні відповідати наступним вимогам:

  • мати достатній рівень доходів, який дозволить їм жити в Німеччині, забезпечуючи себе і членів своєї сім'ї без соціальної допомоги німецької держави;
  • же не бути засудженими;
  • володіти німецькою мовою не нижче рівня Stufe A1 (базові знання). Винятком з цього правила є особи, народжені до 1 січня 1945 року і неповнолітні, які не досягли чотирнадцятирічного віку. Також можливий розгляд особливо складних випадків в індивідуальному порядку;
  • сповідувати іудаїзм;
  • отримати підтвердження від однієї з іудейських громад Німеччини про можливість прийому в її члени;
  • отримати позитивний інтеграційний прогноз імміграційних властей країни.

Хто не зможе скористатися програмою імміграції євреїв до Німеччини

Німецька влада створили певний фільтр, крізь який не зможуть проникнути наступні категорії осіб єврейської національності:

  • активісти комуністичної партії СРСР, які брали участь у збереженні та всіляку підтримку комуністичного режиму в Радянському Союзі;
  • особи, які мають кримінальне минуле і судимі за навмисні злочини. Виняток з цього правила - радянські дисиденти, засуджені за політичними мотивами, навіть якщо їх статті мали суто кримінальний характер;
  • громадяни СНД, країн Східної Європи або апатриди, підозрювані в зв'язках з міжнародною злочинністю і тероризмом;
  • колишні співробітники КДБ і спецслужб країн Східної Європи, які брали участь у переслідуваннях проти інакомислячих або вели підривну діяльність щодо ФРН.

інтеграційний прогноз

Імміграційна влада Німеччини проводять оцінку перспектив людини стати повноправним членом суспільства. Оцінка проводиться за 105-бальною шкалою. Мінімальний рівень, який повинен набрати іммігрант для позитивного прогнозу - 51 бал. Бали нараховуються за наступними критеріями:

  • вік апліканта (заявника);
  • рівень освіти;
  • досвід професійної діяльності;
  • активність роботи в єврейській громаді або іншої організації;
  • наявність родинних зв'язків в Німеччині;
  • пропозиції від німецьких роботодавців;
  • рівень володіння німецькою мовою;
  • знання основ німецького законодавства і німецьких традицій;
  • суб'єктивна психологічна оцінка особистості апліканта.

Чим більше кількість балів, набраних потенційним іммігрантом, тим вище ймовірність прийняття позитивного рішення німецькими властями.

Короткий екскурс в історію

Прийшовши до влади в 1933 році, нацисти почали проводити політику планомірного знищення єврейської нації. В результаті Голокосту було знищено до 60% єврейського населення Європи і майже третина всього єврейського народу.

В результаті Голокосту було знищено до 60% єврейського населення Європи і майже третина всього єврейського народу

Жертвами Голокосту стали більше шести мільйонів євреїв

Згідно з інформацією ізраїльського інституту Яд ва-Шем, що займається безпосередньо питаннями дослідження Голокосту, тільки на території Європи під час правління нацистів існувало понад 20 тисяч спеціальних установ, що займалися планомірним винищенням єврейського населення. Нюрнберзький трибунал визнав масове знищення євреїв німецьким фашизмом злочином проти людства.

Після закінчення Другої світової війни уряд ФРН почали намагатися перевернути цю страшну сторінку в історії людства, написану гітлерівським фашизмом. Були прийняті закони про виплати репресованим в результаті Голокосту євреїв, які залишилися в живих, введені правила більш простої процедури отримання в'їзних дозволів, надходження євреїв до вищих навчальних закладів Німеччини на пільгових умовах і т. Д. Особливі правила в Zuwanderungsgesetz для осіб єврейської національності, які проживають на території колишнього Радянського Союзу, яке найбільше постраждало від німецької агресії, також покликані загладити провину за геноцид, який зробили минулі покоління німецької верховної влади.

Відео: єврейські громади в Німеччині

Процедура отримання статусу резидента іммігрують по єврейській лінії

Першим кроком іммігранта повинна стати оцінка своїх можливостей і перспектив. Завищені амбіції іноді можуть привести до марної трати часу, сил і засобів.

Підтвердження єврейського коріння

Заявник повинен звернутися в Німецьке Посольство або Консульство з відповідною заявою та надати необхідні докази наявності єврейської крові. Якщо коріння були тільки по лінії одного з батьків, то німецькі чиновники можуть попросити надати інформацію про другий. Якщо німецький консул засумнівається в єврейському походженні апліканта, останній може надати рішення суду в країні свого проживання, який офіційно визнав його євреєм. Це один із способів підтвердження єврейського походження, досить часто використовуваний потенційними іммігрантами. Слід розуміти, що німці чудово обізнані про схильність пострадянських громадян до підробки документів та фальсифікацій. Час очікування рішення німецької влади може розтягнутися на рік.

Якщо співробітники консульства схвалять кандидатуру майбутнього іммігранта по єврейській лінії, то йому вишлють лист з офіційним схваленням і переліком подальших дій: звільнення з роботи, виписка з місця проживання, а також список необхідних документів.

Багато з німецьких євреїв народилися в СРСР і СНД

Перелік документів

Пакет документів, які необхідно підготувати, досить великий. У нього входять:

  • цивільний паспорт апліканта (оригінал, ксерокопії всіх значущих сторінок) в перекладі на німецьку, з апостилем;
  • актуальний закордонний паспорт і всі попередні закордонні паспорти з терміном дії, без перекладу на німецьку та апостиля;
  • документ про відношення до військового обов'язку і одна його ксерокопія;
  • свідоцтво про народження безпосередньо апліканта, а також всіх членів його сім'ї, які беруть участь в процесі імміграції;
  • якщо є прийомні діти, то необхідно документальне підтвердження факту усиновлення або удочеріння. Для дітей, народжених поза шлюбом, потрібно сертифікат, що підтверджує батьківство;
  • підтвердження про зміну прізвища, їли вона змінювалася;
  • трудова книжка;
  • документи про освіту;
  • будь-які документальні підтвердження належності апліканта до єврейського народу;
  • заяву в довільній формі.

Всі документи подаються в перекладі на німецьку мову і з нотаріальним посвідченням. Заявник подає відразу всі документи не тільки на себе, а й на іммігрують разом з ним членів своєї сім'ї.

Умови імміграції для подружжя та дітей

Якщо офіційний шлюб був укладений менш, ніж за три роки до моменту подачі заяви про імміграцію, німецька влада вважатимуть його «свіжим» і призначать співбесіду для пари, щоб переконатися в тому, що шлюб не фіктивний. Така ймовірність обернено пропорційна терміну шлюбу.

Без проблем можна подати заяву тим, хто перебуває в офіційному шлюбі не менше трьох років. Подружжя також повинні знати німецьку на рівні не нижче А1, що слід підтвердити відповідним сертифікатом. Після досягнення 15-річного віку неповнолітні повинні висловити своє письмову згоду на переїзд до Німеччини.

Переїзд в Німеччину по єврейській лінії можливий всією сім'єю

Виїзд в Німеччину

Коли всі документи зібрані і подані в Посольство або Консульство Німеччини, то наступним кроком стане отримання в'їзного дозволу - візи на апліканта і іммігрують з ним осіб. Це буде довгострокова віза категорії D, на підставі якої можна перетнути німецький кордон протягом трьох місяців.

Далі необхідно оформити посвідку на проживання. У цьому допоможуть члени єврейської громади. Вони проконсультують прибули за процедурою і різним нюансам. ВНЖ оформляється протягом одного тижня в міграційному відділенні будь-якого поліцейського управління. Вартість його для іммігрантів по єврейській лінії мінімальна - всього 20 євро за кожну людину, а неповнолітні отримують дозвіл на тимчасове проживання в Німеччині безкоштовно.

Розглядом заяв на переїзд до Німеччини за програмою єврейської імміграції займається спеціальний підрозділ МВС - Bundesverwaltungsamt. Після перевірки біографії апліканта і підтвердження документів це відомство дає запит в одну з федеральних земель Німеччини, згідно з бажанням проживати на її території, яке виявив іммігрант. Влада федеральної землі оцінюють свої можливості і дають свою згоду на прийняття або відкладають його на певний термін. Відстрочка потрібна для планування виділяються іммігранту коштів в бюджеті на наступний рік.

Відстрочка потрібна для планування виділяються іммігранту коштів в бюджеті на наступний рік

Якщо проживання в Німеччині схвалено, іммігранту видається посвідчення особи єдиного зразка

Спочатку переселенців по єврейській лінії поселять в комфортабельний гуртожиток сімейного типу, оплачуване державою. Одиноким нададуть окрему кімнату. Також у іммігрантів з'явиться можливість вивчати німецьку мову на безкоштовних курсах. При цьому вибір навчального закладу можна зробити самому. Далі піде звичайний рутинний процес появи нового резидента Німеччини - постановка на облік в різних державних службах, отримання безкоштовної медичної страховки, податкового номера, відкриття рахунку в німецькому банку. Через один-два тижні на рахунок надійде соціальна допомога від німецької держави, якої цілком вистачить на харчування, одяг і різні дрібні витрати.

Володарі дипломів про вищу освіту повинні підтвердити свою кваліфікацію, склавши тести на німецькому за наявною спеціальністю. Це можна зробити після закінчення мовних курсів. Якщо все буде нормально, то диплом пройде процедуру нострифікації. Наступним кроком стане отримання дозволу на роботу в Німеччині. Разом, через кілька місяців (цей період у всіх різний, оскільки все залежить від обставин і моторності самих претендентів), можна стати повноцінним тимчасовим мешканцем Німеччини.

Процес переїзду пенсіонерів єврейського походження нічим принципово не відрізняється від імміграції осіб працездатного віку. Після переїзду до Німеччини вони мають право на довічну соціальну допомогу держави, якої цілком вистачить навіть для подорожей по всьому світу.

Документи при отриманні посвідки на проживання

Рішення про включення даного іммігранта в програму переселення євреїв до Німеччини вже само по собі є підставою для надання дозволу на проживання. Буде потрібно також кілька додаткових документів, зокрема, сертифікат про проходження безкоштовного медичного обстеження в одній з клінік Німеччини на наявність соціально небезпечних захворювань. Базовий пакет документів подається ще разом із заявою в німецьке диппредставництво.

Термін дії дозволу на проживання

Вид на проживання для іммігрантів по єврейській лінії має необмежений термін дії. Він досить специфічний і не вимагає продовження. Через три роки проживання в Німеччині по ВНЖ іммігрував єврей може оформити ПМЖ, в якому прожити ще три роки. Після шести років стає доступною подача прохання про надання німецького громадянства.

Відео: життя іммігрантів в Німеччині

ПМЖ в Німеччині для євреїв

Для отримання статусу постійного жителя потрібне проходження додаткових мовних і інтеграційних тестів. Необхідно показати хороше знання розмовної та письмової німецької мови, а також традицій і законодавчих основ німецького суспільства. Вартість отримання постійного місця проживання для іммігрували євреїв також мінімальна і не перевищить 50 євро. Рішення приймається протягом трьох місяців з дня подачі заяви про отримання постійного місця проживання. Посвідка на постійне проживання практично прирівнює його володаря до громадянина Німеччини, за винятком виборчого права і стовідсоткового соціального забезпечення з боку держави.

Відмова в дозволі на імміграцію

Якщо німецькі власті ухвалили негативне рішення, то йому має бути вагоме обгрунтування. Головне - дізнатися причину і проаналізувати її. Найбільш часто зустрічається причиною відмов є недостатня впевненість в єврейське коріння апліканта. В цьому випадку слід звернутися в суд на батьківщині із заявою про офіційне визнання цієї особи євреєм. Також треба серйозно поставитися до збору необхідних документів, що підтверджують наявність єврейської крові.

Якщо ж причина в іншому (причетність до радянської партійної номенклатури, кримінальне минуле чи теперішнє апліканта, незнання німецької мови і т. Д.), То слід зайнятися усуненням причини відмови, якщо це можливо. Тобто зібрати докази своєї благонадійності. Оскільки подача документів і заяви можливі лише в німецьких дипломатичних представництвах у країнах, де проживають бажаючі іммігрувати, то оскаржити в німецькому суді негативне рішення неможливо.

Можна подати документи і заяву ще раз. При цьому розгляд справи почнеться з нуля, без урахування попереднього негативного досвіду, тому з'явиться шанс на отримання позитивного рішення. Відсоток відмов іммігрують по єврейській лінії мінімальний.

Важлива деталь: при співбесіді в німецькому диппредставництві велика увага приділятиметься приналежності заявника до іудейської віри (це обов'язкова умова). Якщо аплікант слабо знайомий з постулатами іудаїзму і іудейськими обрядами, то шанси на позитивну відповідь у нього зменшуються в рази.

Кількість подач документів на імміграцію по єврейській лінії німецьким законом не обмежена. Можна підготувати документи самостійно, а можна скористатися послугами посередницьких фірм. В останніх нестачі сьогодні немає. Природно, посередники візьмуть чималу плату. При цьому стовідсоткової гарантії отримання позитивної відповіді від німецької влади немає. Тому дешевше буде підготувати подачу документів самостійно.

Відео: Ангела Меркель про гарантії безпеки євреям в Німеччині і репатріації в Ізраїль

Єврейська імміграція з Росії та України в інші країни

За час дії програми імміграції євреїв до Німеччини нею скористалися кілька сотень тисяч вихідців з пострадянського простору. Подібні програми для імміграції по єврейській лінії існують і в деяких інших країнах, зокрема, Сполучених Штатах Америки та Канаді.

Як єврею виїхати в США

У Сполучених Штатах Америки діє спеціальна програма по полегшеної імміграції євреїв. Статистика говорить про те, що з початку 90-х років минулого століття в Німеччину іммігрували близько 200 тисяч євреїв з країн СНД, в США - близько 400 тисяч.

У Штатах діє поправка Лаутенберга (сенатора єврейського походження від штату Нью-Джерсі), прийнята ще в 1989 році. За час свого існування термін її дії неодноразово продлялся, останній раз пролонгація відбулася в 2012 році. Суть даної поправки полягає в прийнятті Америкою євреїв в якості релігійної меншини, яке зазнає дискримінації, за спрощеною процедурою. Відповідно, поправка Лаутенберга має на увазі державне фінансування даної імміграційної програми, кошти на яку щорічно закладаються в американський бюджет. Основний упор робиться на євреїв країн пострадянського простору.

Суть програми полягає в отриманні статусу біженця євреями з країн СНД навіть без доведення факту переслідувань. Єдина умова - мати на території США близьких родичів, які старше 21 років і є американськими громадянами.

Єдина умова - мати на території США близьких родичів, які старше 21 років і є американськими громадянами

США прийняли близько 400 тисяч євреїв з СРСР і країн СНД

Подавати заяву про імміграцію на підставі поправки Лаутенберга євреї можуть навіть в американських дипломатичних представництвах в країнах свого проживання. Пролонгація поправки активно фінансується єврейською громадою США, щорічно жертвує близько 60 млн доларів на різні благодійні проекти американських політиків, що значно піднімає їх передвиборний рейтинг. Для порівняння - пожертвування арабських громад не перевищують 300 тис. Доларів на рік. Згідно з останнім переписом, євреї складають більше 2% всього населення США.

Єврейська еміграція в Канаду

Програма, спрямована на полегшену імміграцію євреїв, діє і в Канаді. Вона існує як на федеральному рівні, так і на рівні провінцій країни, що володіють значною автономією. Особливо тепло приймають євреїв з країн СНД в Квебеку. Дія програм полегшеної імміграції для євреїв підтримується матеріально численної єврейської громадою Канади, яка робить значні фінансові пожертвування в її реалізацію. 99% канадських євреїв живе в містах, тільки в Монреалі їх понад 100 тисяч.

Специфіка імміграції євреїв в Канаду полягає в тому, що значна їх частина приїхала з України в різні роки. Канадські євреї підтримують тісні зв'язки з українською єврейською діаспорою і сьогодні. Тому більшість українських євреїв за краще іммігрувати саме в Канаду.

Іммігрувати по єврейській лінії в Німеччину цілком реально. Велика кількість росіян і сусідів по СНД вже скористалися перевагами програми. Згодом багато хто став німецькими громадянами. Неодмінною умовою використання даної імміграційної програми є наявність єврейського коріння у основного заявника. Підхід до збору документальних доказів причетності до єврейського народу вимагає особливої ​​уважності, оскільки перша невдала спроба все ж значно знижує шанси позитивного рішення при повторній подачі, незважаючи на відсутність обмежень в кількості звернень.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация