Імміграція в Австрію на ПМЖ

  1. Способи і етапи імміграції
  2. ПМЖ в Австрії: підстави
  3. Знання мови
  4. Необхідні документи
  5. де оформити
  6. Терміни розгляду та збори
  7. Плюси отримання ПМЖ

Для жителів східноєвропейських держав, а також громадян колишніх республік Радянського Союзу імміграція до Австрії є непоганою можливістю жити в культурній і цивілізованій країні з розвиненою економікою і широкими особистими і цивільними правами і свободами. У цій країні високі зарплати, високий рівень життя і розвитку суспільства. Однак перебратися сюди назавжди досить непросто, особливо для наших співвітчизників, яким не дуже раді австрійці та їх уряд. Але, знаючи міграційне законодавство і відповідаючи ряду критеріїв для отримання дозволу на в'їзд і перебування, цілком можна спробувати подібний переїзд зробити.

Способи і етапи імміграції

Залежно від того, з якою метою відбувається імміграція до Австрії, можна виділити кілька її видів (способів):

  • В'їзд з метою проходження навчання (в тому числі початкового) або отримання освіти.
  • Переміщення з метою здійснення в країні професійної та іншої трудової діяльності.
  • Переїзд на території країни забезпечених громадян, що мають тут нерухомість на праві власності, а також великі суми грошових коштів на рахунках австрійських (або іноземних, які здійснюють свою діяльність і мають свої представництва на території республіки) банків та інвесторів.
  • Міграція осіб, що здійснюють ведення бізнесу і підприємницької діяльності на території Австрії.
  • З метою возз'єднання сім'я, тобто переїзд територію Австрії до члена сім'я, що є громадянином цієї країни (зареєстрована або постійно проживає тут на інших законних підставах) або громадянином країни, що входить до складу Європейського Союзу.
  • Власникові спеціальності, що є висококваліфікованою і затребуваною на австрійському ринку праці.
  • Приїзд іноземних громадян творчих спеціальностей.

Отримати громадянство цієї держави відразу практично неможливо, тому на шляху особи, яка бажає перебратися до Австрії назавжди, як правило, виникає кілька етапів, які йому доводиться подолати. Імміграція в Австрію може включати в себе наступні етапи:

  • Надання довгострокової національної візи категорії D.
  • Отримання дозволу на проживання.
  • Видача дозволу на постійне перебування в країні.
  • Вступ в австрійське громадянство.

Безумовно, в залежності від підстав приїзду в країну, якісь стадії можна переступити спочатку, в інших випадках - набуття громадянства неможливо в принципі або досить довгий час. Але в будь-якому випадку необхідно відповідати критеріям, які висуваються міграційними властями країни, а також надати всі необхідні документи, що обгрунтовують право перебування на території даної держави.

Подарунок 2100 рублів на житло!

При реєстрації за посиланням в AirBnB ви отримаєте 2100 рублів на свій аккаунт.

За ці гроші можна зняти хороші апартаменти на 1 день за кордоном або в Росії. Бонус працює тільки для нових акаунтів.

ПМЖ в Австрії: підстави

Австрійський уряд пропонує не одну програму з надання права на довготривале перебування в країні (з правом подальшого вступу в громадянство) іноземним громадянам. Залежно від цілей і підстав прибуття і перебування на території держави, імміграція до Австрії як місце постійного проживання буває більше 10 видів. Найбільш поширеними з них є отримання права ПМЖ в Австрії:

  • Колишніми студентами австрійських вищих навчальних закладів, які отримали диплом і вирішили залишитися в цій країні для подальшого тут проживання і ведення трудової або підприємницької діяльності.
  • Іноземні громадяни, які вступають в шлюб з громадянином цієї країни або іншою особою, що проживають на території держави на законних підставах не менше 3-х років поспіль.
  • Фінансово спроможні іноземці або особи, які інвестували в австрійську економіку велику суму.
  • Члени сім'ї (близькі родичі) громадянина країни, що прийняли рішення проживати тут постійно.
  • Особи, які здійснюють трудову діяльність, чия спеціалізація відноситься до переліку затребуваних австрійської економікою.

У кожному з цих випадків (за винятком возз'єднання сім'ї) необхідна наявність факту проживання в Австрії не менше 5 років. Лише після закінчення цього терміну іноземний громадянин може продовжити свою діяльність тут, отримавши статус резидента країни і все що випливають із цього преференції.

Будь-яке право тимчасового або постійного проживання в країні підтверджується виданою міграційною службою картою. У разі отримання права на постійне місце проживання в Австрії іноземний громадянин отримує карту резидента, яка практично повністю прирівнює його в правах до громадян цієї країни.

Знання мови

Еміграція до Австрії з метою постійного проживання в країні вимагає обов'язкового знання і глибоко вивчення німецької мови та вміння добре їм користуватися. В першу чергу, безумовно, необхідно володіти знаннями мови і вміти застосовувати їх на практиці, що є обов'язковою вимогою при отриманні посвідки на проживання.

Підтвердженням же оволодінням німецькою мовою (який є офіційною мовою цієї держави) на рівні, достатньому для повної інтеграції в австрійське суспільство, можуть служити:

  • Позитивна здача випробувань в одній з установ країни, перелік яких зазначений на сайті міністерства внутрішніх справ, які відає питаннями міграції.
  • Закінчення 9-річної школи, де вивчалася німецьку мову.
  • Експертиза відповідно до Закону про професійну підготовку.
  • Диплом вищого навчального закладу, де в обов'язковому порядку викладався поглиблений курс німецької мови.

Без достатніх знань отримання статусу резидента і отримання права на постійне перебування в країні стає неможливим. Так що навіть забезпеченим громадянам доведеться пройти навчання і здати випробування на предмет відмінного володіння німецькою мовою.

Необхідні документи

Здобувачі права на постійне перебування на території Австрії крім заповненої заяви встановленої форми повинні подати такі документи:

  • Чинний паспорт (закордонний паспорт для жителів РФ).
  • Фотографія 3,5 * 4,5 см., Яка зроблена не пізніше 6 місяців до дати подачі клопотання.
  • Сертифікат на знання мови.
  • Медична страховка.
  • Документи про наявність місця проживання в країні.
  • Підтвердження наявності засобів для існування.

Підтвердження наявності засобів для існування

  • Документи про наявність вищої освіти.
  • Довідка про відсутність у заявника судимості.
  • Документи, що підтверджують статус особи, як має право (з того чи іншій підставі) отримання права на постійне перебування в Австрії.

Залежно від категорії заявника додатково можуть надаватися:

  • Свідоцтво про шлюб при отриманні ПМЖ чоловіком австрійського громадянина.
  • Диплом австрійського вузу для колишніх іноземних студентів, які планують залишитися в країні.
  • Що підтверджують родинні зв'язки документи при возз'єднанні сім'ї (діти, батьки).
  • Докази наявності нерухомості в республіці і грошових коштів на рахунках в австрійських або міжнародних банках - для фінансово заможних громадян, які прибули в країну саме в цьому статусі.
  • Свідоцтва ведення бізнесу на території країни і інвестицій в австрійську економіку - при бізнес-імміграції.

Діти, фактично, отримують ПМЖ разом з одним (або обома) з батьків. При цьому особам до 14 років не потрібно пред'являти сертифікат на знання мови і довідку про несудимість. Фінансовим забезпеченням такої особи служать додатково всього 300 євро на місяць до необхідних сум на дорослих членів сім'ї.

де оформити

На відміну від довгострокової візи і звичайного дозволу на проживання для отримання права на постійне перебування на території Австрії необхідно звертатися до підрозділу міністерства внутрішніх справ цієї країни, яка курує питаннями міграції.

Винятки становлять лише випадки, коли особа має право на переїзд в країну вже в статусі австрійського резидента. Подібні ситуації можуть виникати при возз'єднанні сім'ї, тобто переїзд до чоловіка - австрійському громадянинові, а також отримання права на проживання членами сім'ї австрійського громадянина (дітьми, батьками). Лише в цьому випадку даний дозвіл може бути оформлено через консульську службу австрійського посольства в нашій країні.

Терміни розгляду та збори

Терміни розгляду та збори

Залежно від виду дозволу на перебування в країні існують різні суми зборів. Так, наприклад, для оформлення посвідки на проживання дорослому росіянину необхідно заплатити 80 євро, а за неповнолітнього члена сім'ї доведеться заплатити 50 євро.

Термін розгляду заявки також індивідуальний і залежить від статусу переселенця, підстав його приїзду і перебування в країні, а також виду запитуваної дозволу. Заява на ПМЖ може розглядатися терміном до півроку, в той час як право на вид на проживання, як правило, може бути надана протягом 3-х місяців (а на практиці іноді і за 4 тижні).

Плюси отримання ПМЖ

З набуттям статусу резидента Австрійської республіки і отриманням право на ПМЖ у особи виникають нові права, перелік яких практично повністю збігається з правами громадян країни. Мабуть, єдиний виняток тут становить неможливість брати участь у виборах і референдумах, а також обиратися в різні виборні органи і займати державні або муніципальні посади.

Важливими плюсами ПМЖ В Австрії є:

Важливими плюсами ПМЖ В Австрії є:

  • Можливість переміщатися без оформлення візи по всіх країнах, що входять в Шенгенську зону, а також безлічі інших держав.
  • Можливість отримання в перспективі громадянства цієї держави.
  • Право на ПМЖ отримують всі члени сім'ї.
  • Високий рівень вищої освіти, що цінують у всіх цивілізованих країнах.
  • Економічна і політична стабільність, безпеку.
  • Високий рівень життя і т.д.

Іншими словами, особи, які отримали це право, стають повноцінними учасниками суспільних відносин і тісно інтегровані в усі сфери австрійського життя.

Австрія надає безліч можливостей для кращого життя, розвитку і вільної і незалежної життя. Рідко кому вдається отримати відразу право на постійне перебування в країні або ж вступити в її громадянство. Однак отримання ПМЖ відкриває перспективи щодо подальшого отримання статусу громадянина цієї країни через 5 років після отримання статусу резидента.

При відсутності серйозних проблем з австрійськими законами і дотриманні всіх встановлених вимог резиденти в переважній більшості випадків при наявності бажання без особливих проблем в майбутньому отримують громадянство розвиненою, культурною і заможною європейською держави.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация