Імміграція в Литву для українців

  1. Імміграція в Литву: навіщо і кому потрібна
  2. Етапи імміграції в Литву
  3. Способи імміграції в Литву
  4. Як до українців ставляться в Литві

Литва - найбільша країна Балтійського регіону з давніми культурними і економічними зв'язками з Україною. Останні десятиліття було непростими для держави, однак литовці зуміли подолати економічні, політичні та соціальні проблеми і перейти до успіху.

Друга половина цього десятиліття відзначилася економічним зростанням, розвитком бізнесу та поліпшенням умов для роботи іноземців, необхідних для місцевої економіки. Сьогодні імміграція в Литву - один з кращих варіантів для українців, охочих побудувати життя і кар'єру в ЄС.

Перспектива переїзду - приваблива. Литва - спокійна країна, яка має багату культуру і надає можливості для розвитку і устрою життя.

Литва - спокійна країна, яка має багату культуру і надає можливості для розвитку і устрою життя

У цій статті ми розкриємо поняття імміграція в Литву з України, розповімо про її основні способи, особливості місцевої правової системи і перспективи для українців, які вирішили переїхати туди на постійній або тимчасовій основі.

Імміграція в Литву: навіщо і кому потрібна

Під поняттям «імміграція в Литву» мається на увазі переїзд в країну з метою постійного проживання на підставі працевлаштування, проходження освіти або ведення бізнесу. Також ця тема буде цікава особам з литовським корінням, їх родичами, подружжю і іншим членам сім'ї. Проблема стосується тих громадян, хто вже отримав роботу в Литві і оцінив її переваги і можливості. Так, українці в цій країні отримують від 1000 доларів в місяць і користуються тими самими правами, що і громадяни країни (виключаючи політичні).

Тема переїзду в Литву частіше цікавить молодих і працездатних українців, віком від 18 до 45 років. Однак, переїзд можливий і для зрілих людей, які можуть переїхати, як поодинці, так і сім'ями.

Переваги еміграції в Литву:

  • спрощена процедура оформлення ВНЖ і ПМЖ;
  • дозвіл мати подвійне громадянство;
  • культурна близькість;
  • відсутність мовних проблем;
  • отримання статусу резидента ЄС;
  • свобода переміщення та ведення бізнесу на території Євросоюзу;

Етапи імміграції в Литву

Кожен іноземець, що бажає емігрувати пройде через серію законних процедур. Спочатку українець повинен отримати законне обгрунтування перебування - литовську візу. Після - необхідно отримати ВНЖ в Литві , Який видається на підставі оформлення робочого контракту, навчання, ведення бізнесу або возз'єднання сім'ї.

Вид на проживання надається на рік, після чого його доведеться підтверджувати в міграційних службах країни. Для продовження ВНЖ потрібно бути законослухняним громадянином, які мають постійних доходом, які сплачують податки, які мають медичну страховку. Імміграція в Литву через покупку нерухомості також можлива. Даний варіант вкрай вигідний, оскільки ціни на житло в країні, нижче, ніж в Україні, проте варіантів заробити на ній - більше.

ПМЖ в Литві видається через п'ять років перебування в країні на регулярних умовах. Паспорт Литви надається не раніше, ніж після п'яти років перебування в якості особи з ПМЖ.

Однак, для цього потрібно пройти через всі етапи натуралізації - вивчити мову, ознайомиться з історією та правовою системою країни і отримати дозвіл на підданство від президента країни. надання громадянства Литви - останній етап еміграції, який рівняє іноземця в правах з уродженцями держави. Також одержувач підданства отримує всі права і можливості постійного резидента ЄС.

Способи імміграції в Литву

Еміграція в Литву з України можлива багатьма способами. Найчастіше, українці починають з отримання робочої візи в Литву або емігрують в якості члена сім'ї власника паспорта. Однак, місцеве законодавство передбачає безліч можливостей легалізації:

- працевлаштування у литовського роботодавця (приватної або державної компанії або фірмі). В цьому випадку, підставою для еміграції є укладеного трудового договору.

- імміграція в Литву після набуття офіційний шлюб з її громадянином;

- возз'єднання сім'ї. Володар паспорта або постійний резидент може оформити ВНЖ на свого найближчого родича. При цьому, приймаюча сторона бере на себе всі витрати на переїзд і виступає гарантом претендента перед державою;

- проходження навчання в місцевих університетах або участь в освітніх курсах. Від претендента вимагається договір про навчання від ректорату або організатора навчальної програми;

- офіційне опікунство. Легальна еміграція дозволена іноземцям призначеним опікунам неповнолітніх або недієздатних громадян Литви;

- проходження медичного лікування. ВНЖ надається іноземцям, які прибули на постійне обстеження та лікування в місцевих лікувальних центрах;

- наукова діяльність або наукові дослідження. Еміграція доступна тим, хто працює в місцевих університетах або лабораторіях;

- організація власного бізнесу в Литві .

Як до українців ставляться в Литві

Україна і Литва - давні політичні та економічні партнери. Багато литовців мають родичів в нашій країні і не з чуток знають про проблеми, з якими стикаються наші співгромадяни.

Згідно з останніми соціологічними опитуваннями, абсолютна більшість литовців вкрай позитивно ставляться до українців. Останнім підтвердженням цього є безліч програм медичної реабілітації, організованої в країні в допомогу важкохворим українцям.

Перед тим, як як переїхати до Литви, важливо знати, що тут поширений російську та українську мови, через що життя в Литві для українців буде більш простий, ніж в інших країнах Східної Європи.

Підведемо підсумок

Процес легалізації і еміграції в Литву - один з найбільш простих в Європейському Союзі. По суті, переїхати сюди може будь-який законослухняний громадянин, який бажає працювати, вчитися або жити в країні.

Сьогодні робота в Литві доступнішим, ніж в минулому. На місцевому ринку праці розміщені сотні свіжих вакансій на роботу в десятках сферах зайнятості. Процес інтеграції та натуралізації буде спрощеним, через української діаспори в Литві і доброзичливого ставлення місцевих жителів і уряду до наших співгромадян.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация