Імміграція до Великобританії: як переїхати росіянину в Англію

  1. Міграційна політика країни
  2. Робота
  3. Навчання
  4. Возз'єднання сім'ї
  5. шлюб
  6. Бізнес і інвестиції
  7. біженцям
  8. Етапи отримання громадянства
  9. Отримання візи
  10. ВНЖ
  11. ПМЖ
  12. громадянство
  13. Вимоги до документів для відкриття довгострокових віз
  14. Особливості життя іммігрантів
  15. Нерухомість
  16. проблеми адаптації

Великобританія - це острівна держава, до складу якого входить чотири країни - Англія, Шотландія, Уельс, Північна Ірландія.

Столицею Сполученого Королівства є Лондон, економіка якого становить п'яту частину галузевого показника по державі в цілому.

Столицею Сполученого Королівства є Лондон, економіка якого становить п'яту частину галузевого показника по державі в цілому

Великобританія - прогресивне європейська держава з однією з найстабільніших економік в світі, якісними умовами життя.

Говорячи про Туманний Альбіон, прийнято вважати, що тут завжди дощитиме. Однак опадів, зокрема, в Лондоні, випадає в середньому не більше, ніж, наприклад, в Москві. Правда, дощ тут може піти раптово і також різко закінчитися. Кажуть в багатьох країнах світу на 500 доларів в день можна жити відчуваючи себе дуже багатим, аналогічна сума в Лондоні не дозволить особливо шикувати, рівень життя а отже і витрат зовсім інший.

Міграційна політика країни

Після початку процедури виходу з ЄС британський уряд вжив ряд заходів, істотно посилили міграційні закони. Тривале перебування приїжджих, в тому числі з країн Євросоюзу, строго регламентовано. Разом з тим після «Брексіта» громадяни держав - членів СНД можуть вільно в'їжджати на територію Великобританії, не залишаючись в ньому надовго.

Для громадян інших країн, в тому числі з Британської Співдружності, імміграція до Великобританії дуже обмежена і обходиться недешево.

Так, згідно з програмою Immigration Skills Charge за працевлаштування тут потрібно щорічно платити податок в розмірі однієї тисячі фунтів стерлінгів. Британський уряд вжив все необхідне, щоб його новими громадянами могли стати лише заможні іноземці, готові вкласти в місцеву економіку значні кошти, або люди з високими професійними якостями, які можуть бути корисні для країни.

Останнім часом міграційне законодавство Великобританії сильно змінилося. Для багатьох категорій громадян, наприклад, для пенсіонерів, довгострокові візи, взагалі, анулювали.

Для імміграції в Англію наші співвітчизники можуть використовувати такі можливості.

Робота

Незважаючи на те що працевлаштування на території Британії вимагає чималих витрат, цей варіант набуття громадянства залишається одним з найбільш затребуваних. Однак отримати роботу тут заняття не з легких.

Питання навіть не у відсутності гарних вакансій, а в тому, що роботодавці не хочуть брати до себе іноземців. Пов'язано це з безліччю бюрократичних складнощів, основною з яких є наявність спонсорської ліцензії, яку можуть дозволити собі лише великі компанії. До того ж з'явилася вакансію вони зобов'язані спочатку запропонувати своїм співгромадянам.

Важливо працювати на одному місці протягом п'яти років. Це означає, що потрібно виконувати свої обов'язки так, щоб керівництво компанії було готовим щорічно продовжувати договір вказаний період.

При зміні місця роботи потрібно виїхати з країни, що спричиняє втрату стажу, який необхідно накопичувати для отримання ВНЖ.

Трудова еміграція росіян в Англію здійснюється відкриттям візи категорії Tier 2. Існує кілька її видів, що дозволяють класифікувати здобувачів за напрямками - священнослужителі, спортсмени, представники іноземних компаній та інші. Найбільш часто для робітничих професій вибирають візу Tier 2 General. Для її отримання необхідно мати:

  • відповідне запрошення від компанії, яка має ліцензію спонсора та пред'явити сам сертифікат даного типу;
  • необхідну кількість балів, що нараховуються за професію і рівень зарплати при працевлаштуванні, а також за знання мови і суму коштів, виділену для проживання.

Зараз віза категорії Tier 2 General видається максимум на 5 років. При більш короткому терміні дії документа, дозвіл можна продовжувати в найближчій міграційній службі на території Великобританії. Однак сумарний період проживання в країні за цією ж візою не повинен перевищувати 6 років. За цей час потрібно встигнути подати документи на ВНЖ або в іншому випадку, після закінчення терміну потрібно покинути країну і не повертатися найближчі 12 місяців.

Про те як знайти роботу в Великобританії і які спеціальності тут затребувані - у нас є окрема публікація.

Навчання

Якісна освіта і престижність дипломів навчальних закладів Британії робить її привабливою для студентів. Таким чином, відкривається і відмінна можливість отримання громадянства.

Імміграція молоді в Англію через навчання - надійний, хоч і дуже витратний спосіб.

Студентська віза дає право працювати. Незважаючи на те що зайнятість по ній повинна бути не більше 20 годин на тиждень, студент має шанс працевлаштування за профілем, а в перспективі стати повноцінним фахівцем обраної компанії. Звичайно, знайти таке підприємство - заняття не з легких.

Хороший спосіб молодим людям побувати в Великобританії наприклад для того, щоб підучити мову - програма Au Pair.

Возз'єднання сім'ї

Близькі родичі англійців можуть відносно легко отримати англійське підданство.

З цієї категорії переїзд до Великобританії можливий тільки для близьких родичів - діти, батьки, чоловік, дружина.

Як в попередніх випадках, розраховувати на ПМЖ можна тільки після закінчення 5-річного терміну, а на отримання громадянства - ще через рік.

шлюб

Найбільш проста еміграція до Великобританії - за допомогою укладення шлюбу з британцем. Щоб скористатися таким способом переїзду, потрібно відкривати візу нареченої, яка видається на 6 місяців. Дійсною вважається і реєстрація одностатевої пари або спільне проживання подружжя в цивільному шлюбі.

У всіх випадках росіянин отримує дозвіл перебувати в країні в якості члена англійської сім'ї з правом на працевлаштування. Після 5-річного терміну можна подавати заявку на ПМЖ, а ще через рік - на оформлення британського паспорта.

Бізнес і інвестиції

Відкриття власної справи на території Британії - один з варіантів отримання ВНЖ і потім англійської підданства. Щоб скористатися цим варіантом, потрібно вкласти в бізнес не менше 200 тисяч фунтів стерлінгів. Компанія зобов'язана приносити прибуток, а в державний бюджет повинні надходити податки від її діяльності.

Ще одне зобов'язання - працевлаштування на будь-якій посаді хоча б двох місцевих жителів.

Такий варіант можливий при відкритті візи бізнесмена, яка видається на 2 роки. Після закінчення цього терміну доведеться доводити ефективність своєї діяльності і продовжувати документ на три роки.

Найпростіше отримати ПМЖ і англійський паспорт інвестору, який готовий вкласти в британську економіку близько одного мільйона фунтів стерлінгів на 5-річний термін. Причому гроші потрібно інвестувати в державні цінні папери. У разі падіння їх вартості буде потрібно ще докупити, щоб загальна сума інвестицій не опускалася нижче мінімальної.

біженцям

Довгий час Великобританія була притулком для багатьох іммігрантів. До 2017 року отримання ВНЖ зі статусом біженця було дуже поширене, причому незалежно від легальності перетину кордону і перебування на території країни.

Розраховувати на отримання ПМЖ, а через рік - англійської підданства, дозволялося проживши в статусі біженця п'ять років. Але з початку 2017 го після звернення до міграційної служби за отриманням дозволу на постійне місце проживання, його співробітниками вдаються до дій для депортації на підставі того, що ситуація в рідній для біженця країні змінилася і тепер він може повернутися додому не побоюючись за своє життя.

Якщо становище не поліпшилося, максимум біженцю запропонують пожити ще один-два роки в Британії в тому ж статусі.

Етапи отримання громадянства

Шляхи здобуття англійської підданства практично однакові і мало залежать від виду візи, по якій здобувач потрапляє в країну. Умовно їх можна розділити на етапи.

Отримання візи

Відкриття будь довгострокової візи - студентської, трудової, бізнес або інвестора, сімейної. Завдання - жити і працювати в країні мінімум 5 років.

Якщо документ відкритий на менший термін, його потрібно продовжувати в місцевій міграційній службі.

Більш повна інструкція як росіянину оформити візу до Великобританії - тут.

Білоруси оформляють візу до Великобританії в Мінську і по окремим вимогам.

ВНЖ

Після п'яти років життя в країні здобувач отримує ВНЖ. Це дає йому право продовжити максимальний термін перебування ще на один рік.

ПМЖ

Після закінчення шостого року можна подавати заявку на отримання ПМЖ. Робити це потрібно в місцевих міграційних органах.

громадянство

Наявність ПМЖ є підставою для отримання громадянства.

Інформацію про те як оформити громадянство Великобританії - можна прочитати тут.

Вимоги до документів для відкриття довгострокових віз

Всі папери, що пред'являються в посольстві Великобританії в Росії, слід перевести на англійську мову. Причому робити це повинен професійний перекладач. На кожному документі в обов'язковому порядку проставляється підпис і контактна інформація.

Окремі вимоги пред'являються і до всіляких довідок. Вони мають обмеження по терміну давності і дійсні протягом одного місяця.

З кожного документа, в тому числі і їх перекладів, потрібно зробити ксерокопію.

Вартість оформлення довгострокового дозволу на в'їзд до Великобританії залежить від часу перебування в країні і категорії поїздки.

Вартість оформлення довгострокового дозволу на в'їзд до Великобританії залежить від часу перебування в країні і категорії поїздки

Для в'їзду за основними програмами 2-річна віза обійдеться в 513 $, 5-річна - в 930 $, а за 10-річну потрібно заплатити 1260 $. Аналогічні розцінки встановлені при отриманні дозволу для в'їзду дітей, наприклад, з метою навчання в школі чи вузі. Платити потрібно окремо за кожну дитину.

Такі ж суми зборів стягуються і при супроводі неповнолітніх дорослими.

Коли оформлення здійснюється не в посольстві Англії в Росії, а через візовий центр, крім консульського збору потрібно сплатити сервісний. Зазвичай його розмір становить 200 євро.

При відмові у видачі дозволу сплачені внески на відкриття візи не повертаються.

Особливості життя іммігрантів

Рівень життя у Великій Британії дуже високий. Тут можна розраховувати на великі зарплати але і витрати відповідні, особливо в Лондоні.

Нерухомість

Значних витрат вимагає оренда житла. Найбільш високі вони в центрі столиці, трохи менше - на околиці, в передмісті або в невеликих населених пунктах. Висока вартість нерухомості, можливо, обумовлена ​​тим, що тут все живуть в будинках, оскільки квартири зустрічаються дуже рідко.

Завдяки високому рівню доходів, зібрати гроші на покупку власного будинку цілком можливо. Слід пам'ятати, що така нерухомість оподатковується. Існуючі в країні ставки зборів на приватні будинки дуже високі, але їх все одно постійно піднімають.

проблеми адаптації

Чи не звик до місцевих правил російському емігрантові в перший час буде дещо складно.

Тут добре простежується класове соціальне поділ людей за рівнем доходів, особливо це помітно в столиці. Навіть є торгові точки з більш дешевими товарами та магазини для багатих людей. Причому за меншу ціну можна купити як продукти харчування, так і одяг, що позначається на їхній якості.

Самі англійці дуже ввічливі і галантні. Можливо, через надмірної толерантності, вони рідко відмовляють, хоча і не погоджуються при цьому. У перший час це може викликати у російських подив.

З дитинства англійців привчають розповідати про все, що відбувається вдома, у сусідів, в колективі. Доносити один на одного вважається нормальним явищем, причому на будь-якому рівні. Це стосується як поганих сусідів, так відмінних друзів або товаришів по службі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация