Імміграція в Німеччину на ПМЖ за єврейській лінії

Імміграція в Німеччину на ПМЖ за єврейській лінії    загальні положення    Справжній матеріал підготовлений редакцією журналу «Партнер» та інтернет-порталом   www

Імміграція в Німеччину на ПМЖ за єврейській лінії

загальні положення

Справжній матеріал підготовлений редакцією журналу «Партнер» та інтернет-порталом www.partner-inform.de і призначений для осіб єврейської національності, які проживають в пострадянських державах (крім країн Балтії) і прийняли рішення про еміграцію до Німеччини.

Єврейська імміграція є одноразовою акцією, яка повинна бути здійснена в зазначені в дозволі німецьких міграційних органів терміни. Згода на прийом дає право тільки на одноразовий в'їзд. Після закінчення терміну дії або при відкликання дозволу на перебування після в'їзду подача нового заяви / видача нового згоди на прийом виключається.

Як виняток можлива повторна подача заяви лише один раз, якщо:

- Вашу згоду на прийом минув 31.12.2008 р або

- Вашу згоду на прийом минув в період часу з 01.01.2009 по 31.12.2015 р з поважних причин (наприклад, захворювання, догляд за близькими родичами). Поважні причини повинні бути підтверджені документально.

Представлені нижче рекомендації засновані на нормативних актах (законах, інструкціях, матеріалах сайтів посольств Німеччини та т.д.), які є актуальними на момент складання або останнього коректування даного документа

Увага: надавати в німецьке посольство неправдиву інформацію або використовувати фальшиві документи категорично заборонено! Виявлення неправдивої інформації однозначно веде до відмови в прийомі документів.

1. Передумови для подачі документів

  • Ви є особою єврейської національності або, як мінімум, один з ваших батьків за національністю єврей. (Примітка №1)
  • Ви є громадянином однієї з країн колишнього СРСР (крім Литви, Латвії та Естонії, що вступили в Європейський союз).
  • Ви є особою без громадянства, але з 01.01.2005 або раніше проживаєте на території колишнього СРСР, за винятком країн Балтії.
  • Ви народилися після 01.01.1990 року і маєте єврейське походження по лінії бабусі чи дідуся.
  • Ви сповідуєте іудаїзм.
  • Ви маєте сертифікат, що підтверджує знання німецької мови на рівні А1. Якщо такого сертифіката немає, то документи на імміграцію взагалі не приймаються. Для вихідців з України є послаблення: при відсутності сертифіката можливе перенесення здачі мовного тесту на пізніший термін, тобто після в'їзду до Німеччини.
  • Ви в змозі забезпечувати себе самостійно протягом тривалого часу, що підтверджується Прогнозом інтеграції. (Про прогнозі інтеграції см. Далі).
  • У вас є документ, який підтверджує можливість прийняття вас в одну з єврейських громад Німеччини. (Примітка №2)
  • Заявником зобов'язаний бути кожен єврейський член сім'ї, який виконує вищевказані причини. Наприклад, якщо подає документи сім'я, де батько й мати євреї, то треба заповнити дві анкети (діти включаються в заяву одного з батьків). Прогноз інтеграції повинен розраховуватися на кожного заявника окремо.
  • Якщо сім'я змішана, подається анкета заявника та анкета на всіх членів сім'ї, які не мають право самостійного в'їзду. Прогноз інтеграції буде розраховуватися на батьків.
  • У разі відмови основного заявника виїхати до Німеччини все члени сім'ї, які не мають право самостійного в'їзду, залишаються в країні виїзду і в Німеччину не переїжджають. Те ж саме у випадку смерті заявника, що настала до переїзду.
  • Особи, які отримали дозвіл на в'їзд і не подали заяву на отримання в'їзної візи протягом одного календарного року, позбавляються права в'їзду до Німеччини. Термін дії в'їзної візи не продовжується.
  • У змішаних сім'ях термін перебування в шлюбі повинен становити не менше трьох років. Можлива подача документів і дещо раніше настання цього терміну, але при цьому документи будуть направлені до Німеччини на обробку тільки після настання трирічного терміну перебування в шлюбі. При термінах шлюбу від 0 до 2,5 років, швидше за все, документи посольством не будуть прийняті.

Примітка №1. Подавати заяви на виїзд до Німеччини можуть євреї, а також «половинки» і «четвертинки», їхні дружини і які проживають разом з ними неповнолітні діти.

Примітка №2. Німецьке Відомство у справах міграції та біженців (BAMF) саме направляє відповідний запит для з'ясування можливості вашого прийому. Від заявника бажано мати довідку з однієї з єврейських громад Росії, України або іншого пострадянської держави, що підтверджує участь в житті місцевої єврейської громади.

2. Документи, необхідні для подачі заяви

Список документів є в кожному окремому випадку індивідуальним, що відображає особливості конкретної сім'ї. Пакет документів включає оригінали всіх необхідних документів, їх копії та переклади на німецьку мову. В Україні апостиль і нотаріальне завірення перекладів не потрібно. В інших країнах результату наявність нотаріального завірення слід уточнити у відповідному посольстві Німеччини.

У загальному випадку всі документи можна поділити на такі групи:

  • Документи, що доводять єврейське походження. Це будь-які документи, видані до 1990 року.
  • Документи, що підтверджують фактори, які служать для складання прогнозу інтеграції.
  • Сертифікати рівня знання німецької мови від А1 або вище всіх членів сім'ї старше 14 років.

Анкети необхідно заповнювати на німецькій мові.

Виняток із загального положення: Окремо розглядаються заяви людей єврейського походження з датою народження до 01.01.1945 року. Вони вважаються жертвами націонал-соціалізму. Для них не проводиться перевірка Прогнозу інтеграції, знання німецької мови підтверджувати теж не потрібно. Цей виняток не поширюється на членів їх сімей.

3. Прогноз інтеграції

При складанні прогнозу інтеграції іммігранта слід користуватися актуальною редакцією пам'ятки BAMF . Максимально можливу кількість пунктів становить 125, набрати необхідно хоча б 50.

  • Віковий критерій: 20 пунктів, якщо ваш вік не більше 30 років. Якщо вік старше 30 років, то мінус один пункт за кожен рік після 30 років. У віці старше 49 років набирати пункти за цим критерієм вже не можна. Та й між 45 і 49 пункти нараховуються в разі, якщо у претендента є затребувана в Німеччині спеціальність.
  • Освіта: за вищу - 20 пунктів, за умови, що загальний час отримання освіти не менше 15-ти років (школа плюс вуз); отримане в ПТУ або технікумі - 10 пунктів. Досвід роботи не менше трьох років з будь-якої спеціальності - 10 пунктів. При підрахунку балів за освіту враховується також освіту подружжя (чоловік і жінка). На двох можна набрати максимум 45 пунктів.
  • Наявність дітей: у віці до п'яти років - 6 пунктів. До 12-ти років - 4 пункту, плюс 2, якщо є підтвердження знання ними німецької мови. З 13-ти до 17-ти років - 3 пункту, плюс 2 за знання німецької мови. Максимально за цим критерієм можна набрати 15 пунктів.
  • Участь в житті єврейської організації додає 10 пунктів, що підтверджується довідкою з єврейської організації.
  • Наявність родичів в Німеччині - 5 пунктів. Підтверджуючі документи не потрібні.
  • Наявність контракту на роботу в Німеччині - 5 пунктів. При наявності у подавця контракту на роботу в Німеччині час обробки заяви може істотно скоротитися.
  • Знання німецької мови - до 25-ти пунктів: A2 - 5 пунктів, B1 - 10 пунктів, B2 - 15 пунктів, C1 - 20 пунктів і C2 - 25 пунктів.
  • Знання інших мов, які можуть стати в нагоді в Німеччині, наприклад, англійської мови, оцінюється ще в 5 пунктів.
  • За знання української або російської мов пункти не нараховують.
  • BAMF додає від себе до 10 пунктів.

Увага: При складанні прогнозу інтеграції рекомендується проконсультуватися з людиною, що має досвід їх складання.

4. Відмова на право в'їзду

  • Відмова отримають ті, хто не може переконливо довести свою причетність до євреїв. Відмова отримують і ті, у кого батьки, бабусі чи дідуся свого часу замінили в графі національність - «єврей» на інші національності.
  • Аналіз ДНК і інші дані подібного роду для доказу єврейського походження не приймається. Наявність єврейської національності підтверджується тільки документами.
  • Люди похилого віку без освіти і хорошої кваліфікації шансів на в'їзд практично не мають. Виняток становлять особи, що народилися до 01.01.1945 року і визнані жертвами націонал-соціалізму (див. Пункт 2).
  • Молоді люди без достатніх знань і / або досвіду роботи, холості і без дітей шансів на в'їзд практично не мають.
  • Не мають права на в'їзд особи, які мали дозвіл на проживання поза СНД, а також повнолітні родичі (теща, тесть, сват, кум і т.д.), за винятком дружин / мужів не єврейської національності.

5. Особливості підготовки документів для євреїв з України

У кожній країні СНД можуть бути свої специфічні правила підготовки документів, які можна уточнити в відповідних посольствах або на їх сайтах. Нижче наводяться особливості підготовки документів для євреїв України. Всі документи подаються в наступному вигляді: оригінал, копія, переклад на німецьку мову.

Документи, що мають англійський текст або є міжнародними (наприклад, водійські права, сертифікати знання інших іноземних мов, сертифікати за фахом), можна не перекладати.

Оригінали повертають заявнику в день подачі документів. Обов'язково перевіряйте всі документи! Копія може бути отримана на ксероксі і завірена штампом бюро перекладів.

Переклад на німецьку мову повинен бути виконаний ліцензованим бюро перекладів.

Копія та переклад повинні бути скріплені степлером. На них повинні бути запевнення бюро перекладів. У перекладах рекомендується вказувати всі особисті дані (П.І.Б.) в двох транскрипціях: як зазначено в закордонному паспорті (якщо є), і по ISO стандарту (більш наближено до німецького написання, хоча зустрічаються символи не з німецького алфавіту).

У перекладах дипломів про освіту назви вузу і спеціальності рекомендується вказувати так, як вони зазначені в базі даних anabin . На сайтах посольств є всі анкети і пам'ятки.

6. Питання працівників посольства

  • Можуть запитати про те, в яку землю ви хочете приїхати. Краще, щоб це були землі, в якій вище шанси вашого працевлаштування, далі, земля, де у вас є родичі або знайомі. У будь-якому випадку, ніхто не гарантує, що земля розподілу буде саме та, яку ви вказали в анкеті, але за негласною статистикою, більшість мігрантів отримують направлення в ті землі, які хотіли.
  • Можуть попросити пояснити деякі дати і факти, що містяться в ваших документах, або дослати документи, які можуть розвіяти якісь сумніви у працівників посольства.
  • Можуть рекомендувати здати на сертифікат знання мови рівнем вище.

Перелік матеріалів, опублікованих у журналі «Партнер».

основоположні матеріали

  1. Єврейська еміграція в Німеччину. Підводні камені прийому. М.Міронов. №9 / 2015.
  2. Єврейські біженці з України. Полегшення правил прийому. Редакція журналу. №8 / 2015.
  3. Нова процедура прийому на ПМЖ. М.Міронов. №9 / 2010.
  4. Нова інформація про порядок в'їзду євреїв до Німеччини. М.Міронов. №9 / 2006.
  5. Права членів сімей єврейських емігрантів будуть частково обмежені. Нові інструкції. М.Міронов. №2 / 2006.
  6. Єврейські емігранти. Нові інструкції. М.Міронов. №1 / 2006.

Додаткові і роз'яснюють матеріали по темі,

опубліковані в журналі «Партнер»

  1. Вид на проживання для колишнього чоловіка єврейського іммігранта. М.Міронов. №12 / 2015.
  2. Сенсаційні зміни правил прийому Німеччиною єврейських емігрантів. Т.Пуе. №7 / 2015
  3. Єврейська еміграція. Важкий випадок прийому до Німеччини. Т.Пуе. №2 / 2015.
  4. Криза в Україні і прийом єврейських емігрантів. Т.Пуе. №9 / 2014.
  5. Підтримка українських євреїв, які бажають емігрувати в ФРН. Редакція журналу. №8 / 2014.
  6. Єврейська еміграція з країн колишнього СРСР. Правила прийому. І.Пуе. №3 / 2014.
  7. Визначення поняття єврейський іммігрант. Т.Пуе. №7 / 2012.
  8. Єврейське походження на рівні прабатьків. Т.Пуе. №1 / 2011.
  9. Про правила складання мовного тесту. М.Міронов. №12 / 2007.
  10. Щодо пільг, скасованих заднім числом. М. Миронов. №9 / 2007.
  11. BAMF уповноважений заявити ... М.Міронов. №7 / 2007.
  12. Правовий статус єврейських емігрантів з країн Балтії. Т.Пуе. №4 / 2007.
  13. Єврейська еміграція. Нові правила. Старі питання. М. Миронов. №8 / 2006.
  14. Питання єврейської еміграції вимагають негайного вирішення. Аналітична група «Партнера». №3 / 2006.
  15. Еміграція євреїв. Картина прояснилася. М.Міронов. №10 / 2005.

Див. Також розділ порталу « Експерти відповідають на Ваші питання »

Остання зміна - 06.03.2017

Укладач: Б. Вайнблат


Поділитися:


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация