Імператор і Метелик

стародавня загадка
Ви, звичайно, знаєте цю древнекитайскую історію: одному імператору наснилося, що він - метелик, якій сниться, що вона імператор. І, прокинувшись, він ніяк не міг зрозуміти, метелик він або імператор. Були покликані мудреці; ніхто нічого не дозволив; імператор залишився сповнений сумнівів про природу своєю сутністю і o розмірі платні своїм придворним мудрецям.
Сповнившись співчуття до імператора і мудрецям, я подумав, що тут має бути якесь рішення. Припустимо, імператору сниться, що він - метелик ... але він щось знає, що він - імператор! «Ні, не знає», - заперечив я сам собі, - «цілком може бути, що це метелику просто сниться. А метелик-то знає, що вона насправді метелик ».
Проблема Імператора і Метелики не зводиться до сну як такого. Вся наша т.зв. «Дійсність» - це один довгий сон! Таким чином, розібравшись зі сном імператора, ми розберемося заодно і зі сприйняттям світу.
Математична модель сприйняття Всесвіту
Сни метелика і імператора, в принципі, нічим не відрізняються один від одного. Сни обох мають однакову природу; можна сказати, що вони описуються однією і тією ж Функцією Сну.
Узагальнимо завдання: імператору сниться, що він - весь світ, а світу сниться, що він - імператор. Визначимо функцію "f" сну імператора "y" про світ "x" як
y = f (x) (1)
Функція сну світу, за логікою загадки про метелику і імператорі, ідентична функції сну імператора:
x = f (y), (2)
де f є та ж сама функція, що і в (1). Чи не зворотна, а саме та ж сама.
Отже, маємо систему рівнянь, яким повинна задовольняти Функція Взаємного Сну f:
y = f (x)
x = f (y) (3)
Система рівнянь (3) націлена на пошук такої функції, яка, узята двічі, повертає аргумент: f (f (x)) = x. Два рішення приходять на думку відразу:
f (x) = x (4a)
f (x) = 1 / x (4b)
Метафізика Функції взаємного Сну
Розберемося з метафізичним значенням рішень 4a та 4b.
Рішення (4а) означає, що світ і є імператор. Тобто імператору доведеться стати суб'єктивним ідеалістом і визнати, що всі метелики в світі - це плід імператорського уяви; світу як такого немає поза імператора, якого, можливо, теж немає.
Рішення (4b) цікавіше. Його інтерпретація складніше; вона вказує на «взаімообратних» світу і імператора: y = 1 / x; x = 1 / y.
Розмірковуючи про те, хто він, імператор ледь не зійшов з розуму; він усвідомлював, що у нього є внутрішній центр, але не міг зрозуміти, ДЕ цей центр - в імператорі або в метелику?
Знайди Імператора, або Гіперболічна Модель Свідомості
Допоможемо імператору знайти себе. Помістимо його Усвідомленість в початок координат. Координата "y" сприйняття імператором метелики, що знаходиться на відстані "x" від Усвідомленості імператора, згідно з рішенням (4b), визначається як
y = 1 / x (5)
Для пояснення подальшого необхідно розглянути цікавий окремий випадок Рівняння (5), а саме: що станеться, якщо метелик підлетить на одиничне відстань (x = 1) до імператора? Тобто,
y = 1/1 = 1 = x (6)
і сприйняття метелики суміститься з самої метеликом; тобто сприйняття світу замкнеться саме на себе. В ізотропному просторі (припустимо, що простір сприйняття изотропно) сукупність точок самоотраженія утворює сферу одиничного радіуса; назвемо цю сферу Свідомістю Імператора, що відображає саме себе.
Всі об'єкти Всесвіту, що знаходяться поза Свідомості, відображаються всередину Сфери Свідомості за законом (5). Наприклад, метелик зовнішнього світу, що знаходиться на відстані двох імператорських свідомостей (x = 2), відбивається у внутрішньому світі імператора, причому відображення знаходиться на відстані в пів-свідомості від сутності (Усвідомленості), вміщеній в початок координат. Див. Малюнок на початку статті.
В системі СІ, відстань в фізичному просторі вимірюється в метрах; таким чином, згідно (5), відстань в просторі сприйняття Імператором зовнішнього світу має вимірюватися в зворотних метрах, що безглуздо. Для усунення цієї невідповідності припустимо, що відстань вимірюється в безрозмірних одиницях (тобто в сознаниях, в даному випадку в Імператорських свідомості). Це припущення добре тим, що об'єднує фізичний простір і простір сприйняття в якесь єдине безрозмірне ціле. Іншими словами, якщо вимірювати Простір сприйняття в Імператорських свідомості, то і х, і y набувають ту ж саму розмірність.
практичні висновки
Розглянемо важливі слідства гіперболічних Моделі Свідомості:
• Кожен з нас несе в собі відбиток Всесвіту; а оскільки закон відображення (3) повністю симетричний, то можна сказати, що кожен з нас несе в собі нескінченну Всесвіт, відображенням якої є зовнішній світ;
• Все легке для сприйняття знаходиться недалеко від поверхні Свідомості;
• Чим далі від тебе дорогий тобі людина, тим ближче він до твоєї сутності, до твого центру. У межі, нескінченно далекий від тебе людина відбивається на відстані від твого центру, рівному
y = 1 / (нескінченність) = 0 (7)
тобто він збігається з твоєю сутністю. Метелик відлітає від тебе: але не сумуй, бо її образ рухається до твого центру.
• Надзвичайно важливий висновок можна зробити, якщо далі припустити, що Всесвіт має Божественну природу:
Бог = Любов (8)
Чим більше любові відображає людина, чим більша відстань охоплює, тим більше любові в ньому самому. Це можна довести математично: інтегруючи Закон відображення (5) по всьому зовнішньому простору, отримуємо, що відображення Всесвітньої любові в свідомості людини прагне до нескінченності і навіть у майже невосприимчивого до любові людини має як мінімум характер дельта-функції, яка відповідає його усвідомлення; іншими словами,
• У центрі кожної людини, в його Усвідомленості, є іскра Божа, нескінченна щільність Любові. Це відбувається тому, що все нескінченний простір Любові фокусується в одну точку.
Звідси випливає висновок чималому важливості:
• Кожна людина може заповнити своєю любов'ю весь Всесвіт;
• Чим ближче до усвідомленості, тим більше любові.
Саме тому стільки людей прагне до свого внутрішнього центру, до своєї внутрішньої Усвідомленості. І саме тому ніхто з них його не досягає: це все одно, що досягти Нескінченності; це неможливо.
Подорож до Внутрішнього Центру
Розглянемо тепер питання про те, як домогтися злиття з Божественною сутністю Всесвіту.
Рішення, на мою думку, полягає в зупинці Свідомості, тобто потрібно перестати думати. Зупинена Свідомість, переставши відображати себе, зникне.
Спостерігач звернув погляд на Свідомість - воно зникло; з ним зникла і відбита Всесвіт. Саме це настає при фізичної смерті: Свідомість зникає, Усвідомленість залишається; немає ніякого сумніву, що після смерті вона отримає нову оболонку, нове Свідомість.
Можна припустити, слідуючи історикові і містику Пітеру Кінгслі, що Парменід описував подібний процес у своїй знаменитій поемі про зустріч з Персефоной, Богинею родючості і потойбічного світу (Tartarus, тобто "тартарари"), звідки зазвичай не буває повернення; тим, кому вдається повернутися з потойбічного світу, дається справжня мудрість, яка і була дана Парменід, а через нього - Зенону, Платону, Арістотелем, а через них і всьому людству.
Але і зупинка Свідомості - ще не межа; зупинивши Свідомість, Усвідомленість може нарешті усвідомити саму себе. Спостерігач звернув погляд на себе і теж зник. Нічого немає.
На Сході це називають проясненням, що досягається в процесі пасивного спостереження за власною свідомістю (медитації); так зникли Гаутама Будда, Махавіра, Сахаджа; так зник Заратустра і Пелєвінські Чапаєв!
Але повернемося до нашого імператора, перед яким, завдяки нашим дослідженням, відкривається нова перспектива духовного розвитку. Розіб'ємо духовний шлях імператора на три стадії:
Стадія 1. Імператор медитує, спостерігаючи, як його свідомість спостерігає за метеликами. Див. Малюнок в заголовку.
Стадія 2. Свідомість Імператора зникає; він усвідомлює, що і він, і метелики належать єдиної Всесвіту. Всесвіт зникає. Залишається оголена Усвідомленість.
Стадія 3. Усвідомленість Імператора усвідомлює саму себе і зникає. «Немає ні мене, ні метелики», - усвідомлює просвітлений Імператор: в цьому - сенс Рішення (4b).
Домашнє завдання
1. Згадайте того, хто вас колись дуже, дуже, дуже сильно любив. Відчуйте, що він любить вас зараз, так само сильно, і спостерігайте за собою. Чи відчуваєте теплоту в серці? Це він, нескінченно віддалений у просторі та часі вашого сприйняття, наповнив вашу Усвідомленість любов'ю.
2. Киньте всі справи і спостерігайте за метеликами. Зосередьтеся на сприйнятті їх сутності. Усвідомте, що кожна метелик одного разу пережила смерть, піддавшись давньогрецького процесу інкубації в коконі. Кожен метелик особисто зустрічалася з Персефоной і повернулася ціла і неушкоджена, виконана нового знання і краси - значить, і ви зможете!
3. Відчуйте себе метеликом в коконі, якій снитеся ви самі.
4. Знайдіть ще два рішення системи рівнянь (3) і витлумачить їх метафізично.


рецензії

Хочеться відповісти рецензією на Ваш твір у вигляді хасидської притчі -
божевільний принц
хасидська притча
В якійсь державі у сина короля сталося душевний розлад, і він уявив себе індиком. Скинув одяг і, зовсім голий, заліз під стіл, де і став жити, харчуючись впали на підлогу крихтами. Король закликав кращих лікарів, але ніхто не впорався з хворобою. Незабаром в столиці з'явився мандрівний мудрець. Почувши про таке горе, він запропонував королю свої послуги, і той погодився. Прийшовши до палацу, мудрець роздягнувся, заліз під стіл до принцу і, поклонившись, представився заїжджим індиком. Вони подружилися.
Кілька тижнів потому мудрець наказав принести їм одяг і став як ні в чому не бувало одягатися.
- Що ти робиш? - став здивовано квоктати принц. - Ми ж - індики. Ходимо голі.
- Але ж немає закону, який би забороняв індикам одягатися, - відповів мудрець і простягнув йому одяг.
Принц не знайшов що заперечити і одягнувся.
Ще кілька тижнів тому мудрець сказав принести їм під стіл сервірувати за всіма правилами трапезу.
- Ну, це-то навіщо? - занепокоївся принц.
- До чого нам, благородним індикам, харчуватися крихтами зі столу, якщо можна їсти по-королівськи, - зауважив мудрець, і принц, подумавши, приєднався до бенкету.
Ще через якийсь час мудрець сказав принести обід на стіл. Сів на стілець і, попереджаючи питання принца, сказав:
- А де закон, що забороняє індикам сідати за стіл? До того ж так набагато зручніше. Спробуй, і переконаєшся сам.
Так, мало-помалу, мудрець повністю вилікував юного принца.
Коментар Рамі Шапіро
Як не забув би запитати в цьому випадку даоський мудрець Чжуан-цзи: «Хто ти - індик, уявивши себе людиною, або людина, уявивши себе індиком?» Що-небудь одне стверджувати напевно - неможливо. Ти - те, що про себе думаєш. Тому якщо сам собі не до вподоби - зміни свою думку про себе.
На жаль, на ділі це не так-то просто. Хоча людина здатна впливати на власні думки, повністю управляти ними він не може. Думки набагато спритніші, ніж «я», яке силкується вдавати, ніби саме воно їх «думає».
А ти? Думаєш думки або просто усвідомлюєш їх? Якщо пильніше поглянути на те, що відбувається у нас в голові, виявиться: думка передує мислителю. Хто ж тоді мислить? Ніхто. Думки просто відбуваються. Свідомість виробляє їх, як яблуня народжує яблука. Вони природні для свідомості, це його плоди. Мислитель - не потрібен. Є лише Свідомість і думки ... Ось чому мудрець з нашої притчі навіть не намагається змусити принца відмовитися від думки, що той - індик. Хлопець не може контролювати свої думки, але зате може керувати своєю поведінкою. Він вважає себе індиком? Чудово. Все, що йому потрібно, - це дізнатися: індики - в усякому разі, ті з них, хто знатний, багатий і освічений, - поводяться подібно принцам.
Може, і ти вважаєш себе індиком? Ну, не індиком - так невдахою, дурнем, брехуном? Навіщо боротися з подібними думками. Займися краще своєю поведінкою. Роби праведно і, можливо, з часом виявиться, що і думки стали подібні справах.
джерело: http://pritchi.ru/id_7402
Володимир Ус-Ненько 27.05.2015 19:56 Заявити про порушення Володимир, спасибі за рецензію. Ваш мудрець надійшов, як хороший психотерапевт. Він не став сперечатися з принцом, тому що суперечка привів би до відторгнення.
Олег Буевич 29.05.2015 18:50 Заявити про порушення Розмірковуючи про те, хто він, імператор ледь не зійшов з розуму; він усвідомлював, що у нього є внутрішній центр, але не міг зрозуміти, ДЕ цей центр - в імператорі або в метелику?
Чи відчуваєте теплоту в серці?
Що ти робиш?
Ну, це-то навіщо?
А ти?
Думаєш думки або просто усвідомлюєш їх?
Хто ж тоді мислить?
Він вважає себе індиком?
Може, і ти вважаєш себе індиком?
Ну, не індиком - так невдахою, дурнем, брехуном?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация