Імператорський палац Хофбург у Відні - як дістатися, історія, імператорські апартаменти, час роботи, ціна відвідування

  1. Як дістатися
  2. На метро
  3. На автобусі
  4. На трамваї
  5. Автомобілем
  6. Історія
  7. Колекція імператорського срібла
  8. Побут імператорської сім'ї
  9. квіткові тарілки
  10. Церемонія обмивання ніг
  11. палацова кухня
  12. музей Сісі
  13. імператорські апартаменти
  14. Імператорські сходи
  15. Кімната очікування аудієнції
  16. Кімната офіційніх прійомів
  17. зал конференцій
  18. кабінет
  19. спальня
  20. великий салон
  21. малий салон
  22. Ванна кімната
  23. кімната Бергл
  24. Великий салон імператриці Елізабет
  25. Малий салон імператриці Елізабет
  26. Апартаменти Олександра
  27. червоний салон
  28. Режим роботи Хофбурга
  29. Стоимость билетов
  30. Для особливо вибагливих
  31. вечірні тури
  32. кафе Хофбург
  33. Режим роботи кафе

Хофбург, зимова резиденція імператорів Габсбургів, вражає своєю величчю і просто величезними розмірами. Якщо ви хочете досліджувати світ імператорської сім'ї, це місце є обов'язковим для відвідування. Я думаю, це цікаво всім, хто приїжджає до Відня - старовинний і прекрасний європейське місто. Взагалі, раджу присвятити цілий день огляду всіх пам'яток резиденції. Тут кожна деталь палацового комплексу просякнута історією. Щоб упевнитися в цьому, рекомендую ознайомитися з моєю статтею, в якій ви знайдете основну інформацію про це дивовижне місце. Хофбург, зимова резиденція імператорів Габсбургів, вражає своєю величчю і просто величезними розмірами

До 1918 року великий палацовий комплекс у самому центрі Відня був політичним центром монархії. Сьогодні він виконує ту ж роль для демократичної Республіки Австрії. В палатах, де колись імператор Йосиф II склав революційну програму реформ, де учасники Віденського конгресу зустрічалися і танцювали, і де імператор Франц Йосиф проводив аудієнції, тепер розміщуються офіси федерального президента, службовців канцелярії і секретарів держави.

В палатах, де колись імператор Йосиф II склав революційну програму реформ, де учасники Віденського конгресу зустрічалися і танцювали, і де імператор Франц Йосиф проводив аудієнції, тепер розміщуються офіси федерального президента, службовців канцелярії і секретарів держави

У зимовій резиденції Хофбург відвідувачам надається можливість ознайомитися з трьома великим експозиціями:

  • Silberkammer - чудовий зал з колекцією імператорського срібла (розміром до 30 метрів в довжину) передає уявлення про пишності імператорських банкетів.
  • Музей Сіссі (Sisi Museum) дає велику кількість інформації про багатогранність натури імператриці Елізабет. Тут представлені численні особисті речі імператриці, які проллють світло на таємницю, яка оточувала особу цієї дивовижної жінки.
  • Відвідувачі імператорських апартаментів (Kaiserappartements) отримають уявлення про світ самої прославленої імператорської подружжю Австрії. До відвідування відкриті дев'ятнадцять кімнат, колись займаних імператором Францом Йосифом і його дружиною Елізабет, що включають житлові апартаменти, приміщення прийому. Всі вони мебльовані та оформлені за найвищими стандартами історичної епохи. У порівнянні з літньою резиденцією в палаці Шенбрунн, кімнати в Хофбурге виглядають не такими розкішними.

Як дістатися

Імператорська резиденція розташована в самому серці міста, на площі Мікаельплатц (точна адреса-Michaelerkuppel, A-1010 Wien). Дістатися туди не складе труднощів. Нижче я перерахую основні способи.

На метро

Швидше за все (3 хвилини) дійти до Хофбурга від станції метро Herrengasse (помаранчева лінія метро U3). Також недалеко знаходяться інші станції метро.

10 хвилин до Хофбурга:

  • червона лінія U1 або помаранчева лінія U3 до зупинки Stephansplatz;
  • помаранчева лінія U3 або фіолетова лінія U2 до зупинки Volkstheater.

15 хвилин до Хофбурга:

  • фіолетова лінія U2 до зупинки Museumsquartier.

фіолетова лінія U2 до зупинки Museumsquartier

На автобусі

Також один із зручних варіантів, щоб дістатися до Хофбурга. Вартість квитка - 2,20 EUR. Підійдуть такі рейси:

  • Автобус № 2A, 1A до зупинки Michaelerplatz;
  • Автобус № 48A до зупинки Dr. Karl-Renner-Ring;
  • Автобус № 57A до зупинки Burgring.

На трамваї

Щоб дістатися до Хофбурга цим способом, вам знадобляться трамваї № D, 71, 1, 2 до зупинки Burgring.

Автомобілем

До Хофбурга можна дістатися на машині з центру міста. Найвигідніший і зручний варіант - залишити авто на платній парковці в першому районі Відня. Нижче на карті можна побачити орієнтири. Вартість 1 години - 1,90 EUR.

Адреса: 1010 Wien, Kärntnerstraße Tiefgarage. Нижче на карті можна побачити орієнтири.

Нижче на карті можна побачити орієнтири

Історія

Протягом понад 600 років Хофбург був резиденцією австрійських государей.За це времяоні перетворився в один з найважливіших центрів європейської історії. Габсбурги панували з XIII століття саме з цієї резиденції, спочатку в якості правителів вотчинних земель Австрії, з 1452 роки як імператори Священної Римської імперії, і, нарешті, як імператори Австрії з 1806 до кінця монархії 1918 року.

Взагалі, на місці Хофбурга раніше (в XII столітті) знаходився середньовічний замок. Кожен правитель намагався внести свою лепту в розширенні його території, і в результаті вийшов практично «місто в місті». Сьогодні на цьому місці розташований комплекс будівель, який займає величезну площу (240000 м²), має 18 крил, 19 палаців і 2600 кімнат, в яких як і раніше живуть і працюють близько 5000 осіб.

Найдавнішою частиною Хофбурга є Alte Burg (Стара фортеця), яка з XVII століття була названа Schweizertrakt (Швейцарське крило) після того, як швейцарські гвардійці служили тут. В середині XVI століття фасад був реконструйований в стилі епохи Відродження. У 1552 знаменитим архітектором П'єтро Феррабоско були побудовані Schweizertor (Швейцарські ворота). Вони є одним з небагатьох пам'яток епохи Відродження в Відні.

Вони є одним з небагатьох пам'яток епохи Відродження в Відні

Швейцарське крило знаходиться в будівлі імператорської скарбниці, де до сих пір зберігаються регалії Священної Римської та Австрійської імперії.

Швейцарське крило знаходиться в будівлі імператорської скарбниці, де до сих пір зберігаються регалії Священної Римської та Австрійської імперії

А по неділях в Burgkapelle (Імператорська капела) можна почути Віденський хор хлопчиків, організований ще в XV столітті імператором Максиміліаном I.

У 1559 році почалося будівництво Stallburg (придворних стаєнь). З XVIII століття в частині палацу знаходилися стайні знаменитих ліппіцанскіх жеребців. У наші дні їх можна побачити щодня (крім понеділка) на ранковому тренуванні або на виступах в зимовій школі верхової їзди, розташованої на протилежному боці вулиці.

Крило Амалії (Amalientrakt). Це окрема задні з восьмикутної вежею названо в честь імператриці Амалії, яка проживала тут після смерті свого чоловіка, імператора Йосифа I. Останньою мешканкою цієї частини Хофбурга була імператриця Елізабет, чиї апартаменти сьогодні відкриті для відвідування туристів.

Крило Леопольда (Leopoldinischertrakt). У XVII столітті імператор Леопольд I з'єднав швейцарське крило до крила Амалії. У XVIII столітті тут проживала імператриця Марія-Терезія, яка і перетворила зали палацу в прекрасно оброблені приміщення. А після її смерті ці чудові апартаменти використовувалися як державні номери. З 1946 року тут розміщується резиденція австрійського федерального президента, яка, зі зрозумілих причин, закрита для відвідування.

Мало хто знає, що в підвальних приміщеннях Хофбурга зберігалося вино на трьох поверхах. Решта його запаси були продані з аукціону в кінці правління монархії.

Протягом XVIII століття відбувається перетворення Хофбурга. У цей період будівлі будувалися в стилі бароко, архітектурними домінантами якого були розкіш, величність, велика кількість декору.

З 1723 по 1735 рік йшло будівництво Австрійської Національної бібліотеки -однієї з найкрасивіших бібліотек в світі. У ній зберігаються унікальні книги, які належали імперії Габсбургів. Це місце дійсно вражає своєю величчю і архітектурної розкішшю, такої характерної для стилю бароко.

Це місце дійсно вражає своєю величчю і архітектурної розкішшю, такої характерної для стилю бароко

Крило Імператорської канцелярії (Reichskanzleitrakt) будувалося з 1726 по 1730 рік при імператорі Карлі VI.

З середини XIX століття канцелярія була перетворена в апартаменти імператора Франца-Йосипа (Імператорські апартаменти Kaiserappartements). Сьогодні вони відкриті для відвідування і дозволяють зрозуміти, яким же був імператор в домашній обстановці. Звичайна ліжко, робочий кабінет з письмовим столом без будь-яких надмірностей показують нам людини суворих звичок, "не привереду».

У 1735 році Іоганн Емануель Фішер фон Ерлах закінчив будівництво Зимової школи верхової їзди. У наші дні, до речі, тут як і раніше проходять виступи іспанських наїзників.

На початку XIX століття був побудований чудовий церемонії зал, де проходили всі урочисті події з життя імператорської династії. В даний час приміщення використовується для проведення знаменитих віденських балів.

В кінці XIX століття на місці зруйнованого театру Хофбурга побудували До рило Архангела Михайла (Michaeiertrakt), що з'єднувала Зимову школу верхової їзди і імператорську канцелярію. Увійти в Михайлівське крило можна через шикарну арку. По боках крила (при вході в арку) встановлені композиції з сюжетами подвигів Геракла.

По боках крила (при вході в арку) встановлені композиції з сюжетами подвигів Геракла

У самій арці, якщо підняти голову вгору, можна побачити незвичайної краси грати. А під знаменитим зеленим куполом знаходяться два входи в імператорські апартаменти.

Колекція імператорського срібла

Колекція імператорського срібла

В даний час в крилі Імператорської канцелярії знаходиться приміщення з колекцією імператорського срібла. Після закінчення монархії Габсбургів в 1918 році імператорські володіння перейшли у власність Австрійської Республіки. Частина предметів була розпродана, але, на щастя, більшість залишилася при дворі. Деякі з них і сьогодні використовуються для офіційних державних банкетів і обідів. Інші ж виставлені на загальний огляд в Залі срібла.

Інші ж виставлені на загальний огляд в Залі срібла

Після повної реконструкції і адаптації суміжних приміщень зал імператорського срібла був знову відкритий в 1995 році. Сьогодні 7000 дивовижних за красою предметів побуту може побачити кожен відвідувач Хофбурга (вартість квитка і режим роботи див. Нижче).

Серед експонатів особливе місце займає старовинна столовий посуд. Я наведу кілька найбільш примітних прикладів:

Десертний сервіз «Минтон»

У 1851 році королева Вікторія придбала цей чудовий сервіз на Всесвітній виставці в Лондоні. Частина посуду вона відправила в якості дружнього подарунка імператору Францу-Йосипу.

Частина посуду вона відправила в якості дружнього подарунка імператору Францу-Йосипу

Це фарфорове твір мистецтва складається з 116 предметів. Забавно, але сервіз ніколи не використовувався за прямим призначенням через крихкість порцеляни. Так що, не тільки у радянських господинь сервізи стояли просто так, для краси. :)

Набір столових приладів «Mundzeug» Марії Терезії

Цей досить оригінальний набір приладів був виготовлений приблизно в середині XVIII століття з чистого золота. Він призначався для особистого користування імператриці і супроводжував її всюди, куди б вона не пішла. Набір складається з ножа, виделки, сервировочной вилки і ложки, підставки для яйця, ложки для яйця і сільнички.

Білий і золотий столовий сервіз

Цей прекрасний сервіз був придбаний в 1851 році для імператора Фердинанда на прізвисько «добродушний». Він відрікся від престолу на користь свого молодого племінника, Франца Йосипа, а потім переїхав до фортеці в Празі.

Сервіз для ерцгерцога Фердинанда Макса (імператор Мексики Максиміліан)

Ще один витончений сервіз, виготовлений на порцеляновій фабриці Herend в Угорщині. До речі, вона спочатку спеціалізувалася на копіюванні китайських моделей. Імператор Максиміліан замовив цю красу в свою резиденцію в Мексику, але, на жаль, сервіз так і не був доставлений туди.

Севрський, Мейсенський і Віденський фарфор

Чудовий сервіз із зеленою окантовкою був подарунком імператриці Марії Терезії від французького короля Людовика XV. Він був таким собі знаком зближення між Францією і Австрією після тривалих кривавих війн. Основний декоративний елемент - зелені переплітаються лінії, а зображення на сервізі (янголята) виконані в стилі бароко. По-моєму, з вибором подарунка не прогадали :).

У 1777 році імператор Йосиф відвідав свою сестру, французьку королеву Марію Антуанетту, в Версалі. Після повернення додому він привіз з собою в цілому 500 дорогих порцелянових предметів з Севрі, в тому числі ще один яблучно-зелений сервіз і чотири чудових спинці, три з яких були збережені в придворної їдальнею.

Золотий сервіз на дванадцять персон був самим шикарним сервізом віденського двору. Кожна окрема його частина покрита полірованим золотом. Цей дивовижний сервіз є шедевром Віденської порцелянової мануфактури! Він був зроблений в 1814 році з нагоди великого з'їзду всіх європейських держав у Відні.

Також в залі представлений Мейсенський сервіз, першої - і протягом багатьох років кращою - порцелянової мануфактури в Європі. Вона була відкрита в німецькому місті Майсен в 1710 році.

Побут імператорської сім'ї

Центральний Міланський стіл

Це монументальне «споруда» було замовлено для коронації імператора Фердинанда, короля Ломбардії, в 1838. Воно є найскладнішим ансамблем з Імператорської колекції срібла.

Розглядаючи настільки вражаюче твір мистецтва, можна наочно уявити собі пишність імператорських банкетів.

квіткові тарілки

У родині Габсбургів була традиція: кожен ерцгерцог мав навчитися ручному ремеслу або торгівлі. Імператор Франц II (1768-1835) вирішив вивчати садівництво. Так як він любив квіти, Віденським фарфоровому заводу було доручено провести дві серії квіткових тарілок. Ці тарілки були використані в якості десертних на одному з великосвітських прийомів.

Церемонія обмивання ніг

Ще один цікавий факт з життя династії. Багато століть при Віденському дворі існувала традиція, згідно з якою імператор і імператриця повинні були омити ноги 12 чоловікам і 12 жінкам щороку в Святий четвер. Як колись дуже давно, Христос омивав ноги своїм учням. Це було якимось актом смиренності.

Церемонія була проведена для літніх жебраків, яким було доручено перед обмиванням ніг ретельно вимити себе. Після обіду, що складається з традиційних пісних страв, бідняки отримали подарунки - глиняний глечик з білим вином, срібний стакан, позначений двоголовим орлом, страви з їжею і мішечок, що містить 30 срібних монет (натяк на тридцять срібняків, отриманих Іудою за зраду Христа).

палацова кухня

А що ж знаходиться «за лаштунками» розкішних столових залів, і з чого готували імператорської сім'ї і гостям? На ці питання ви знайдете відповідь у приміщенні, де представлена ​​палацова посуд. Тут можна побачити великий набір мідних ємностей, каструль і прес-форм, які дають уявлення про масштаб заходів, що проводяться в палацових кухнях. Також тут є різні чайники, котли, які підтримували страви гарячими, за допомогою вугілля в кришках, і інші столові пристосування. До речі, в той час широко використовувалася мідний посуд. Виглядає вона досить брутально, і сучасній людині нагадує скоріше запчастини до автомобіля, ніж кухонне начиння :)

музей Сісі

Єлизавета Баварська увійшла в історію як еталон молодості і краси. Протягом більше трьох десятиліть вона вважалася найкрасивішою королевою в Європі. В останні роки свого життя вона мало цікавилася громадським життям і часто впадала в депресію.

«ADDIO REGINA - TUA MARI» ( «Прощай, Королева») написано золотими літерами на стрічці вінка, яка представлена ​​в складі постійної експозиції в музеї.

З 2004 року музей Сісі розміщений в апартаментах Стефана, названих так на честь ерцгерцога Стефана Франца Австрійського. Численні особисті речі, що колись належали Елізабет, демонструють відвідувачеві «справжнє обличчя» імператриці. За ним можна зрозуміти, як з молодою безтурботної дівчини Сісі вона перетворилася на неприступну і меланхолійну жінку.

За ним можна зрозуміти, як з молодою безтурботної дівчини Сісі вона перетворилася на неприступну і меланхолійну жінку

У музеї розміщено більше 300 експонатів. Серед них є парасольки, коробки і рукавички, дорожня аптечка і навіть набір для вмивання. Але особливе враження на мене справила колекція вечірніх суконь. Вони ідеально підходять до образу Сісі: такі ж милі і одночасно шикарні.

У 2009 році, після 5 років роботи і візиту більше 3 мільйонів відвідувачів, музей Сісі був закритий на ремонт і часткову перепланування. Були додані декілька предметів виставки, в тому числі сукні для коронації, ювелірні прикраси та багато іншого. В цілому можу сказати, що в цьому музеї більше буде цікаво жінкам, ніж чоловікам.

А ось останній пункт екскурсії, розповідає про імператорських кімнатах, буде цікавий всім.

імператорські апартаменти

Хофбург був резиденцією Габсбургів і центром Священної Римської імперії понад 600 років. Кожен член сім'ї мав свої власні апартаменти в одному з палацових крил.

На сьогоднішній день більшість цих квартир займають музеї, а також офіси (урядових міністерств і президентської канцелярії). А ось Крило імператорської канцелярії та Резиденція Амалії, в якому знаходилися апартаменти Франца Йосипа і Елізабет, сьогодні відкриті для громадськості. Пропоную заглянути в гості до імператорської сім'ї і оглянути деякі кімнати зимової резиденції.

Імператорські сходи

Вхід в музей Сісі і імператорські апартаменти здійснюється через сходи, яку Франц Йосип також використовував, щоб потрапити до своїх покоїв.

Вхід в музей Сісі і імператорські апартаменти здійснюється через сходи, яку Франц Йосип також використовував, щоб потрапити до своїх покоїв

У двох перших кімнатах надана інформація про сім'ю Габсбургів і Габсбургів-Лотарингії і історії Хофбурга. Щоб краще орієнтуватися в резиденції, ознайомтеся з макетом всього палацового комплексу.

І далі, проходячи через музей Сісі, ви і потрапляєте в ті самі знамениті апартаменти (до речі, багато хто з них до цих пір обставлені оригінальними меблями того часу!).

Кімната очікування аудієнції

Перед тим, як потрапити на прийом до імператора, гості чекали своєї черги в спеціально відведеній кімнаті. Вона прикрашена трьома великими настінними картинами, що зображають політичні події в імперії. Відвідувачам необхідно було дотримуватися певного дрес-код: військова форма, фрак для чоловіків і чорне плаття зі шлейфом для жінок.

Кімната офіційніх прійомів

Ось в Цій кімнаті и проходили аудієнції. Тут Розміщена вітончена трибуна, стільці, стіл, на стінах висять портрети самого Франца Йосифа, а такоже его діда и его дядько Фердинанда. До речі, останні двоє зображені в одязі ордена Золотого Руна, чий головний принцип пролягав у захісті християнської віри. Картина на задній стіні показує Франца Йосифа в мундирі австрійського фельдмаршала.

зал конференцій

зал конференцій

Ця кімната використовувалася для проведення конференцій під головуванням імператора. Зауважу, що колірна гамма підібрана дуже вдало: бірюзовий відтінок стін і предметів інтер'єру створює атмосферу спокою. Збоку, на стіні, висить портрет імператора Франца Йосифа у віці 20 років, а нижче, на постаменті, встановили бюст його матері - ерцгерцогині Софі. У центрі кімнати, на картині зображені сцени битви угорської революції.

кабінет

Хочете дізнатися, що це за приміщення, і які були гастрономічні уподобання у імператора? Тоді читайте нижче!)

У цій кімнаті імператор щодня о четвертій годині ранку починав свою роботу. На робочому столі все було розкладено «по поличках»: підписані документи лежали на правій стороні столу, а ті, якими ще треба зайнятися - на лівій. О шостій годині імператор снідав за письмовим столом - пив чай ​​або каву з булочкою.

Після сніданку імператор курив сигару. Близько 11:00 у Франца Йосипа був «другий сніданок», який подавався на маленькому столику між кріслами перед каміном. Він складався з супу, тушонки з овочами і напоїв - вина або пива. Основний прийом їжі був близько п'ятої вечора, і проходив, як правило, в компанії ерцгерцога. В цей час на стіл подавався суп і улюблене блюдо Франца Йосифа - варене філе яловичини.

Так як кабінет де-факто був ще і вітальні, в ньому знаходяться численні сімейні портрети. На одному з них (полюбився самому імператору) зображена Елізабет з розпущеним волоссям. Над каміном висить портрет російського царя Олександра II, який був хорошим другом Франца Йосипа. У кімнаті також є фотографії дітей і онуків, яких імператор дуже любив. Наприклад, він запросто дозволяв «кататися» на килимі або малювати на конвертах кольоровими олівцями. Можна сміливо сказати, що Франц Йосиф був відмінним сім'янином.

спальня

Коли імператорське подружжя переїхала в окремі спальні, Франц Йосип задовольнявся звичайної залізної ліжком. Простий складаний туалетний столик і стіл для гоління з регульованим дзеркалом завершували обстановку кімнати.

Простий складаний туалетний столик і стіл для гоління з регульованим дзеркалом завершували обстановку кімнати

Як і всюди в палаці, тут на стінах можна побачити безліч картин: імператриця Елізабет на конях, маленький Франц Йосип на колінах у мами. У спальні імператора також був спеціальний стілець, на якому Франц Йосип молився кожен день.

великий салон

Ця кімната призначалася для зустрічей з сім'єю. Особливу увагу тут привертає портрет імператора в мантіях ордена Золотого руна, написаний в 1898 році. Після смерті Елізабет приміщення більше не використовувалося.

малий салон

Раніше цей зал служив курильної кімнатою, а сьогодні є меморіальною кімнатою імператора Мексики Максиміліана, молодшого брата Франца Йосифа.

Ванна кімната

Туалет і ванна кімната імператриці були обладнані в 1876 році. Унітаз виготовлений у формі дельфіна. Ванна встановлена ​​в маленькій кімнаті, яка до сих пір використовується в якості комори, що безпосередньо прилягає до вбиральні.

Ванна встановлена ​​в маленькій кімнаті, яка до сих пір використовується в якості комори, що безпосередньо прилягає до вбиральні

Більшість особливостей кімнати були збережені, в тому числі оцинкована мідна ванна. Примітною особливістю є оригінальний лінолеум. Стіни ванної кімнати прикрашені квітковими текстильними драпіровками і дзеркалами з намальованими півоніями.

кімната Бергл

Це просторе приміщення, оббите шпалерами з екзотичним пейзажем, за життя Елізабет служило вбиральні і було обставлено з високими вбудованими шафами. Примітно, що кімната названа в честь чеського художника Йоганна Венцеля Бергл, який її і розписував.

Примітно, що кімната названа в честь чеського художника Йоганна Венцеля Бергл, який її і розписував

Великий салон імператриці Елізабет

Це приміщення було обладнано в якості приймальні. За картинам на стінах видно, що імператриця любила грецькі і середземноморські ландшафти. Вона багато подорожувала по регіону і була дуже зацікавлена ​​в його історії, міфології та культурі.

Вона багато подорожувала по регіону і була дуже зацікавлена ​​в його історії, міфології та культурі

Крім цього, тут знаходиться статуя роботи Антоніо Канови, знаменитого скульптора епохи Наполеона. Скульптор зобразив в мармурі свою сестру Елізу Бонапарт, як грецької музи Полігімнія.

Малий салон імператриці Елізабет

Ця кімната скромніше, в ній нічого особливо цікавого немає. Раніше дане приміщення використовувалося в якості додаткової приймальні. Стіни її прикрашають картини: в центрі зображений імператор Франц-Йосиф у віці двадцяти трьох років, ліворуч від великого Салону - Ерцгерцогиня Марія, дружина його брата.

Апартаменти Олександра

Дані кімнати використовувалися імператрицею для обідів і прийомів. Вони названі на честь російського імператора Олександра I, який займав його під час Віденського конгресу в 1815 році. Розкішні апартаменти були створені в XVIII столітті, обставлені меблями XIX.

червоний салон

На мою думку, це найшикарніша кімната в резиденції. Вона оформлена французькими гобеленами XVIII століття, виробленими в Парижі. Ці гобелени стали подарунком від французького короля Людовика XVI своєму братові імператора Йосипа II, коли той перебував з візитом до сестри в Версалі в 1777 році.

Режим роботи Хофбурга

Імператорські апартаменти, музей Сісі і зал з колекцією імператорського срібла відкриті щодня, включаючи святкові дні.

  • Вересень - червень 09:00 - 17:30,
  • липень - серпень 09:00 - 18:00.

Каса закривається о 16:30 (о 17:00 в липні і серпні), відвідування залу з колекцією імператорського срібла до 17:00 (17:30 в липні і серпні).

Для груп від 10 осіб потрібна реєстрація. Відвідувачам заборонено заходити в зали з громіздкими сумками, валізами. На жаль, камери схову немає.

Стоимость билетов

У вартість квитка входить відвідування музею Сісі, залу з колекцією імператорського срібла і імператорські апартаменти.Цени дійсні до 14 березня 2017 року.

Квиток з аудіогідом:

  • Дорослий - 12,90 EUR,
  • дитячий (6-18 років) - 7,70 EUR,
  • студенти (19-25 років) - 11,90 EUR,
  • інваліди - 11,90 EUR,
  • Відень кард (Vienna Card) - 11,90 EUR.

Квиток з гідом (музей Сісі і імператорські апартаменти):

  • Дорослий - 15,90 EUR,
  • дитячий (6-18 років) - 9,20 EUR,
  • студенти (19-25 років) - 14,90 EUR,
  • інваліди - 14,90 EUR,
  • Відень кард (Vienna Card) - 14,90 EUR.

Час екскурсії - близько 55 хвилин.

Квиток «Сісі» (входить відвідування Хофбурга, палацу Шенбрунн і залу з імператорської меблями):

  • Дорослий - 28,80 EUR,
  • дитячий (6-18 років) - 17,00 EUR,
  • студенти (19-25 років) - 25,70 EUR,
  • інваліди - 25,70 EUR,
  • Відень кард (Vienna Card) - 25,70 EUR,
  • сімейний квиток (2 дорослих і 3 дітей) - 61 EUR.

Для особливо вибагливих

Приватні тури

Відвідування державних кімнат не залишить байдужими навіть найвибагливіших туристів. Врахуйте, що можливість бронювання є тільки в робочі години.

  • до 15 осіб - 238,50 EUR,
  • від 15 і більше осіб - 15,90 EUR на одного відвідувача.

вечірні тури

Відвідування апартаментів імператриці Сіссі і імператора Франца Йосифа в унікальній вечірньої атмосфері. У вартість включені послуги гіда.

  • до 25 осіб - 600 EUR,
  • від 25 і більше осіб - 24 EUR на одного відвідувача.

кафе Хофбург

Поринути в розкішну атмосферу того часу раджу за чашкою кави або повноцінним сніданком в кафе Хофбург. Вартість кави від 3 до 8 EUR, сніданок - від 9,50 EUR.

Режим роботи кафе

Щодня з 10:00 до 18:00.

Адреса: 1010 Wien, Hofburg - Innerer Burghof.

Сподіваюся, моя стаття зацікавила вас, і вам обов'язково захочеться відвідати Хофбург і оглянути його визначні пам'ятки більш ретельно.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация