Індуїзм, боги Індії, богині Індії, міфи, Брахма, Шива, Вішну, фото

  1. релігії індуїзм
  2. вішнуїзм

релігії

індуїзм

Індуїзм - найдавніша національна релігія (або комплекс релігійних систем) Індії. Зазвичай під індуїзмом (санскритське слово "індумата") розуміють сукупність релігійних, міфологічних, філософських, правових і етичних уявлень, формально, найчастіше, пов'язаних з культами основних індуїстських божеств Шиви і Вішну.

До сих пір немає задовільного визначення і навіть пояснення, що ж відноситься до власне індуїзму, які змісту і межі цього поняття До сих пір немає задовільного визначення і навіть пояснення, що ж відноситься до власне "індуїзму", які змісту і межі цього поняття. Причиною тому - надзвичайна складність, суперечливість і аморфність, якими відрізняється індуїзм як релігійний феномен.

Витоки самого раннього етапу формування індуїзму пов'язані з протоіндійской (хараппской) цивілізацією, створеної дравідоязичние населенням в 4-3 тис. До н.е. Це була високорозвинена цивілізація міського типу зі складною релігійно-міфологічної системою поглядів.

Цілий ряд божеств та інших персонажів протоіндійцев з'явилися віддаленими попередниками богів індуїстського пантеону. Перш за все, це божество творення і руйнування - Шива, і "Велика богиня мати", що втілилася в цілий ряд жіночих божеств: Дурга, Калі, Парваті.

Культ дерев, тварин, священних річок і каменів, змій і сузір'їв, практика ритуальних жертвоприносин і обмивань - все це засвідчено в глибокій архаїки і зберігається аж до наших днів.

Незважаючи на протиріччя між різними варіантами індуїзму, в основі всіх їх лежать кілька певних фундаментальних положень Незважаючи на протиріччя між різними варіантами індуїзму, в основі всіх їх лежать кілька певних фундаментальних положень.

За межами вічно мінливого фізичного світу існує єдиний універсальний, незмінний, одвічний дух, який називається Брахман. Душа (атман) всякого істоти у Всесвіті, включаючи і богів, є частка цього духу. Коли вмирає плоть, душа не гине, а переходить в інше тіло, в де продовжує нове життя.

Доля душі в кожному новому житті залежить від її поведінки в колишніх втіленнях. Закон карми говорить: ніякої гріх не залишається без покарання, ніяка чеснота - без нагороди; якщо людина не отримав заслуженої кари або нагороди в цьому житті, він отримає їх в одній з наступних. Поведінка людини визначає більш високий або низький статус подальшого втілення, від нього самого залежить, чи народиться вона надалі людиною, богом або, припустимо, нікчемним комахою.

Для більшості індуїстів важливим елементом релігійних вірувань є сонм богів. В індуїзмі налічуються сотні божеств, від дрібних божків місцевого значення, до великих богів, чиї діяння знають в кожній індійській сім'ї. Найбільш відомі Вішну; Рама і Крішна, дві форми або інкарнації Вішну; (Шива); і бог-творець Брахма.

Священні книги індуїстів містять кілька різних описів походження та будови Всесвіту Священні книги індуїстів містять кілька різних описів походження та будови Всесвіту. Згідно однієї теорії, на початку бог-деміург Брахма утворив світ з первинної матерії. Відповідно до іншої, світ з'явився готовим з золотого зародка. Відповідно до третьої, все в світі створено з сутності універсального духу, Брахмана. У фізичному плані Всесвіт має форму яйця і ділиться на 14 регіонів, де Земля - ​​сьома зверху.

Всесвіт існує в циклічному часу. Будь-яка подія вже колись відбувалося, повториться воно і в майбутньому. Ця теорія стосується не тільки низки перевтілень окремої людини, але також історії суспільства, життя богів і еволюції всього космосу.

Найменшою одиницею індуїстського космічного циклу є півдня, або світової століття. Існують чотири юги, кожна з яких коротше попередньої, що відповідає зменшенням дхарми морального порядку у Всесвіті. Криту півдня, ера досконалості, триває 1 728 000 років; Трета-Юґа, в якій дхарма зменшується на чверть, по тривалості становить три чверті попередньої посилання - 1 296 000 років; Двапара півдня, де від дхарми залишається тільки половина, триває 864 000 років; остання ера, калі півдня, в якій тільки чверть початкової дхарми, триває 432 000 років. Нинішня ера - калі півдня - почалася в п'ятницю 18 лютого 3102 до н. е. Завершення калі юги ознаменується розпадом соціальних класів, припиненням богопочитания, поширенням зневажливого ставлення до священного писання, розумним і моральним принципам. Коли ці явища візьмуть гору, настане кінець юги, супроводжуваний повінню, пожежею і війною, слідом за чим почнеться новий цикл з чотирьох південь, іменований махаюга, або велика півдня, який триватиме наступні 4 320 000 років.

Тисяча махаюг, тобто 4 320 000 000 лет, складають одну Кальпе - один день в житті бога Брахми. В кінці кожного такого дня вся матерія всесвіту поглинається універсальним духом, і протягом ночі Брахми, яка триває також одну Кальпе, матерія існує тільки в потенції, як можливість свого відновлення. На зорі кожного дня Брахма є з лотоса, що росте з пупа бога Вішну, і матерія формується знову. Ми живемо в перший день 51 року Брахми. Його рік складається з 360 подібних днів і ночей, живе ж Брахма 100 років. Після цього всесвіт повністю розпадається, абсолютно втрачає існування і залишається в такому стані протягом наступного століття Брахми. Потім Брахма відроджується, і починається цикл протяжністю в 311 040 000 000 000 лет.

У цьому постійно еволюціонує, вічно повторює себе індуїстському космосі є лише одна постійна сутність, Брахман, універсальний дух, яким заповнюють простір і час. Всі інші сутності, такі як матерія і розум, суть еманації Брахмана, а тому являють собою майю, або ілюзію. Брахман є абсолют - неподільний, не схильний до змін, безособистісний, що не має статі, що підноситься над поняттями добра і зла. В силу всеосяжної і всепроникною природи Брахмана атман, світова душа, розглядається як невід'ємна частка Брахмана. Більш того, Брахман і є атман, і тільки завіса Майї, ілюзорного світу чуттєвого сприйняття, заважає людині зрозуміти це тотожність.

Шанування Брахми, як божества, в сучасній Індії не має широкого поширення. По всій Індії в честь Брахми існує тільки кілька храмів.

В даний час індуїзм представлений в трьох формах:

вішнуїзм
Шиваїзм і шактізм

Священні книги відіграють велику роль у всіх різновидах індуїзму. «Філософський індуїзм» надає особливого значення таким класичним санскритским текстам, як веди і упанішади. Народний індуїзм, шануючи і веди, і упанішади, використовує в якості священних текстів епічні поеми Рамаяна і Махабхарата, часто в перекладі з санскриту на місцеві мови. Частина Махабхарати, Бхагавадгита, відома практично кожному індуїстів. Бхагавадгита найближче до того, що можна було б назвати загальним священним писанням індуїзму.

Священні книги індуїзму вказують чотири цілі, до досягнення яких повинна бути спрямована життя людини. Це артха - багатство і влада; і кама - насолода і задоволення бажань, перш за все любовних. Артха і кама є законними цілями і вважаються важливими складовими потреб кожної людини, однак вони поступаються за значущістю двом іншим цілям життя: дхарми - правильній поведінці; і мокша - звільнення від циклу нескінченних перероджень.

Переважна частина індуїстів зосереджена в Індії, де вони утворюють понад 4/5 населення країни.

Індуїсти живуть і в інших країнах миру.У Азії: Непалі (17 млн. Чол. Чол.), Бангладеш (15 млн.), Індонезії (4 млн.), Шрі-Ланці (2,5 млн.), Пакистані (1 , 3 млн.), Малайзії (1,1 млн.), Сінгапурі (понад 600 тис. чол.), М'янмі (325 тис. чол.).

В Африці: ПАР (700 тис. Чол.), Маврикій (500 тис. Чол.), Танзанія, Кенія.

В Америці: США (575 тис. Чол.), Канада (200 тис. Чол.), Гайана (370 тис. Чол.), Трінідат і Тобаго (300 тис.), Сурінам (100 тис.).

В Європі проожівают в основному в Великобританії - 500 тис. Чоловік.

курорти Індії
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация