Інформаційний проект «Навіщо потрібна сильна армія?»

Інформаційний проект «Навіщо потрібна сильна армія Інформаційний проект «Навіщо потрібна сильна армія?»

XXIV міський конкурс дослідницьких робіт учнів та вихованців «Мої перші відкриття»

Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад м Кудимкар «Центр розвитку дитини - дитячий садок № 17« Сонечко »

Виконав: братчиків Кім, вихованець підготовчої групи, МБДОУ № 17

Керівник: Федосєєва Лідія Леонідівна, вихователь МБДОУ № 17 Кудимкар - 2015

23 лютого в нашій країні відзначатимуть День Захисника Вітчизни. Щороку в це свято нас вітають дівчинки в садочку, сестри, мами, бабусі будинку, називають захисниками, жінки вітають чоловіків. По телевізору кажуть про армію. Про хлопчиків часто говорять - майбутній захисник, підеш в армію служити, ти повинен бути сильним і сміливим. Мені стало цікаво, а що взагалі таке армія, навіщо вона потрібна і чому повинна бути сильною? Думаю, це дуже важливе питання, тому що, хоч у нас зараз мирний час, але я знаю, що зовсім поруч з нашою країною, на Україні, йде війна, стріляють з бойових знарядь і гинуть люди. А що ж буде, якщо хтось нападе на нашу країну?

завантажити проект

Мета: докладніше дізнатися, що таке армія і навіщо вона повинна бути сильною

завдання:

  1. Знайти інформацію про армію, вивчити її, узагальнити і зробити висновки.
  2. Поділитися своїми знаннями про армію з хлопцями підготовчих груп в дитячому садку.

Об'єкт дослідження - армія

Предмет дослідження - значення армії для нашої країни

Гіпотеза: Якщо я дізнаюся більше про минуле та сьогодення нашої армії, то зможу пояснити і іншим дітям, навіщо потрібна нашій країні в мирний час сильна армія і хто стоїть зараз на її захист.

Методи дослідження - пошук інформації в інтернеті, бесіди, інтерв'ю, опитування; збір, аналіз та узагальнення інформації.

Очікувані результати:

- розуміння значення армії для країни і кожного її жителя, а також своєї ролі в справі захисту Батьківщини.

- підвищення зацікавленості батьків у формуванні почуття патріотизму у дітей.

Новизна і практична значущість моєї роботи полягає в тому, що завдяки їй, я і мої однолітки дізнаємося, наскільки важлива сильна армія для нашої країни і для кожного з нас, зуміємо підготуватися до того, що самі, коли виростемо, підемо служити в армію, адже попереджений значить озброєний.

1. Основна частина

1. 1. Трохи з історії

«Хочеш миру - готуйся до війни» (лат. «Si vis pacem, para bellum») - таку дивну фразу я почув одного разу і зовсім не зрозумів, що це означає. Навіщо готуватися до війни, якщо хочеш все вирішувати світом, домовлятися, а не воювати? І навіщо потрібна армія, та ще й сильна, якщо війни у нас в Росії немає? Ми з батьками стали шукати інформацію про цю фразу в інтернеті і дізналися, що ці слова дуже давно, більше двох тисяч років тому, сказав один давньоримський історик на ім'я Корнелій Непот. Схожі слова були у римського військового письменника Флавія Вегеция в книзі «Короткий виклад військової справи». Ось що він писав:

«Хто хоче світу, нехай готується до війни; хто хоче перемоги, нехай старанно навчає воїнів ... ».

Виходить, що сильна армія як би відлякає ворогів - тих, хто захоче завоювати країну і заволодіти її багатствами. З сильною армією просто ніхто не будуть зв'язуватися.

Які б не були часи і війни, російські воїни завжди вставали на захист своєї рідної землі і навіть, якщо сили були нерівні, відрізнялися від ворога своєю кмітливістю і хоробрістю. Наприклад, коли 700 років тому німецькі лицарі напали на нашу країну, російські воїни, яких було набагато менше нападників, під керівництвом князя Олександра Невського під час битви відтіснили ворога на весняний лід Чудського озера. Лицарів і коней у важких латах лід не витримав і вони потонули.

Зараз, коли немає війни, військові допомагають мирним жителям в своїй країні, наприклад, постраждалим після стихійних лих, катастроф або від тероризму. Надають допомогу і іншим країнам. Наприклад, супроводжують автоколони з гуманітарною допомогою для мирних жителів України, де зараз йде війна.

Росія - дуже багата країна, у нас велика територія, багато корисних копалин та інших ресурсів, які, напевно, подобаються не тільки нам, а й кому-небудь ще в світі. І цей хтось - яке-небудь інша держава - може якось спробувати захопити наші землі і багатства. Щоб такого не сталося - нам і потрібна сильна армія, готова в будь-який момент відбити напад ворога.

1. 2. Опитування дітей

Тут я задумався: «А що ж таке армія взагалі?». Виявилося, що не всі хлопчаки з нашого садка про це знають. Ми з мамою провели опитування в трьох групах нашого дитячого садка і з'ясували, що з 22 хлопців, яких ми запитували, 10 не знають, що таке армія. Що ж це таке? Для початку ми вирішили відвідати бібліотеку і музей.

1. 3. Відвідування бібліотеки і музею

З вихователем Лідією Леонідівною і хлопцями ми сходили в дитячу бібліотеку. Там нам показали презентацію про пологи військ і дали подивитися книги.

Я дізнався, що в нашій армії 12 родів військ: сухопутні, розвідники і зв'язківці, військово-повітряні і військово-морські сили та інші. У музеї нам показали уривок з військового фільму і різні речі солдат. Щоб більше дізнатися про армію я вирішив поговорити з дідусем. Він служив в армії, я знаю.

1. 4. Спогади дідусь про армію, в якій він служив

Мій дідусь Сергій Іванович братчиків розповів, що служив 2 роки в армії в з 1978 по 1980 роки. Дід був прикордонником, служив в частині на Далекому Сході, близько кордонів з Китаєм і Кореєю. Він розповів, що півроку навчався бути солдатом в навчальній частині, потім був прикордонником і ходив в дозори, щоб ніхто не посмів перейти наш кордон, а потім був начальником виїзного вузла зв'язку. Загалом, армія, як я зрозумів зі слів діда, справа така: кожен підріс хлопчик, коли йому виповниться 18 років і він стане повнолітнім, повинен сходити в армію (виняток, якщо ти хворий - можеш не ходити). Там він вчиться бути солдатом, щоб, в разі чого, зуміти захистити Батьківщину, а значить і своїх рідних. Військова справа в армії вивчають по книгам (дід каже, що він свого часу вивчив приблизно 600 сторінок з різних військових статутів (це такі армійські правила, які треба знати назубок)). Ще, звичайно, в армії тренуються - марширують, роблять вправи, проводять навчання, як ніби йде справжній бій, щоб навчитися себе правильно вести і здобути перемогу. Там треба, наприклад, прокинувшись, встигнути одягнутися, поки горить сірник. Дисципліна в армії сувора: треба вчасно вставати і лягати спати, завжди носити охайну форму і виконувати чітко все розпорядження командирів. Без цього в армії ніяк не можна - інакше все розгубляться і розбіжаться під час нападу, і війна буде програна, а країна - завойована. Так, вчаться і тренуються солдати багато, не дарма кажуть, що йдуть в армію хлопчики, а повертаються - чоловіки. Дід каже, що сильна армія потрібна для того, щоб ніхто не зміг захопити нас в полон і відібрати нашу землю.

1. 5. У гостях у воєнкома

Щоб більше дізнатися про армію, я з мамою прибув до головного військового людині в Кудимкарі. Це військовий комісар - Андрій Васильович Ричков. Я задав йому питання про армію. Він розповів, що наша армія - Збройні сили Росії - велика і складна структура, в якій служить дуже багато солдатів і командирів, а головний командир - президент Росії. Щоб армія була сильна, треба дуже багато зброї, засобів, знань, а головне - надійних людей. В армії багато різної зброї, і їм треба вміти управляти. І солдатами треба вміти управляти. В армії є свої таємниці - і їх треба вміти зберігати. Військова справа - ціла наука - і її треба знати, якщо хочеш в разі нападу перемогти ворога.

Я дізнався, що служать в армії тепер тільки один рік, але можна вибрати військову справу своєю професією. І служіння Батьківщині стане справжньою справою життя. Служити в армії - справа непроста, але почесне. Російський солдат славиться силою свого духу.

Служити в армії - обов'язок кожної молодої людини. Захисник батьківщини - це звучить гордо. Справжнім захисником може бути тільки здоровий, сміливий, сильна людина, надійний товариш, не боїться труднощів.

Ми з мамою провели ще одне опитування в садку після того, як розповіли трохи про армію. З 22 хлопців 13 сказали, що хочуть піти служити в армію. А щоб служити, треба розвивати в собі кращі чоловічі якості - сміливість, силу, витривалість, кмітливість, взаємовиручку, а для цього потрібно займатися спортом і вже зараз берегти своє здоров'я. Адже справжня захист Батьківщини починається з малого.

висновок

Вивчивши цю тему, я зрозумів, що сильна армія потрібна для того, щоб наша країна завжди була вільною. Щоб ми самі вирішували, як нам жити. А ще наша сильна армія може заступитися за слабку країну, на яку нападають, і вона не може впоратися з ворогом. У мирний час військові беруть участь в ліквідації наслідків стихійних лих, катастроф. Взагалі наша армія - захисниця. Вона існує для того, щоб в разі нападу відбити удар ворога, але сама не нападає. Мені захотілося ще більше дізнатися про минуле та сьогодення нашої армії і її подвиги, і розповісти про це хлопцям з нашої групи, і тоді вони все, як і я, захочуть, коли виростуть служити в армії і захищати свою країну.

Використані джерела

  1. А. Барто «На заставі»
  2. А. Мітяєва «Чому армія всім рідна»
  3. А. Усачов, джерело http
  4. 3. Александрова «Дозор»
  5. Л.А. Кондрикінський: Дошкільнятам про захисників Вітчизни. Методичний посібник з патріотичного виховання в ДНЗ

майбутній захисник

Кожен хлопчик може стати солдатом,
По небу летіти, по морю плисти,
Охороняти кордон з автоматом,
Щоб свою вітчизну захистити.

Але спочатку на футбольному полі
Чи захистить ворота він собою.
І за одного у дворі та школі
Чи прийме він нерівний, важкий бій.

Чи не пустити чужих собак до кошеняті -
Важче, ніж грати у війну.
Якщо ти не захистив сестричку,
Як ти захистиш свою країну?

Розвага до Дня Захисників Вітчизни

Інформаційний проект «Навіщо потрібна сильна армія?
Мені стало цікаво, а що взагалі таке армія, навіщо вона потрібна і чому повинна бути сильною?
А що ж буде, якщо хтось нападе на нашу країну?
Навіщо готуватися до війни, якщо хочеш все вирішувати світом, домовлятися, а не воювати?
І навіщо потрібна армія, та ще й сильна, якщо війни у нас в Росії немає?
Що ж це таке?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация