Інфраструктурна сімка Борисполя: Як буде розвиватися найбільший аеропорт України

Авіаційний хаб в Борисполі ... Ще дев'ять років тому, коли з закладки кількох цеглин починалося будівництво терміналу D, це словосполучення слабо асоціювалися з повітряними воротами України. Зараз ситуація кардинально змінилася. Аеропорт Бориспіль взяв курс на розвиток хабів моделі, а пасажиропотік за останні роки показує одну з кращих динамік в Європі. В результаті, перед підприємством постають нові виклики, які ускладнюють його розвиток. "У терміналу D є величезна кількість недоліків. Критикувати проектне рішення немає ніякого сенсу. Термінал вже є, і нам потрібно з цим жити", - заявив Євген Дихне, перший заступник гендиректора аеропорту Бориспіль, на вчорашній прес-конференції.

Замість критики адміністрація підприємства запропонувала дію. До 2022 року в Борисполі планується реалізувати сім інвестиційних проектів, які змінять вигляд аеропорту, якщо не кардинально, то хоча б приведуть у відповідність з духом часу. "У цьому році аеропорт Бориспіль відновив роботу в іншу лігу. Перевозячи до 10 млн пасажирів на рік, можна було собі дозволити ті технології, якими ми користувалися до цього. Але зростаючий пасажиропотік по 20-30% на рік нам показує абсолютну необхідність змін наших виробничих потужностей ", - зазначив Євген Дихне. Щоб висвітлити майбутні зміни, в Борисполі провели прес-тур, і показали, де з'являться нові об'єкти і в чому їх особливості.

Реконструкція 2-й льотної зони - 8 млрд грн (оцінка)

У зв'язку із зростанням пасажиропотоку аеропорт Бориспіль в найближчі п'ять років може зіткнутися з перевантаженістю злітно-посадкової смуги і необхідністю підключити другу. "Пікові навантаження до 25 млн пасажирів на рік можна обслуговувати і з однією смугою. На сьогодні вже зрозуміла динаміка пасажиропотоку в аеропорту Бориспіль. У зв'язку з цим, вже до кінця 2023 року аеропорту необхідно буде визначитися, як далі розвиватися і як забезпечувати приліт і виліт пасажирів. Для цього потрібна друга смуга ", - заявив Кирило Новиков, директор державного проектного інституту" Украеропроект ".

У Борисполя є така, друга, смуга, але її технічний стан не дозволяє приймати сучасні повітряні судна на регулярній основі. "Ця смуга була введена в експлуатацію в 1971 році. Зараз вона використовується як запасна", - зазначив експерт. За його словами, у аеропорту є два варіанти: або реконструювати наявну, або побудувати нову, паралельно існуючої.

У 2010 році був розроблений проект реконструкції старої смуги Борисполя (разом з перонами, руліжними доріжками і стоянками). "Цей проект в 2010 році був визнаний доцільним. Вартість реконструкції на той час становила 2,5 млрд грн, це в цінах 2010 року", - уточнив Кирило Новиков. У сьогоднішніх цінах ця ціна набагато вище.

"Ми орієнтуємося на 8 млрд грн", - таку приблизну цифру озвучив Євген Дихне. Ця сума є непідйомною для підприємства, тому воно планує залучити кредит. "Ми будемо готуватися до того, щоб отримати кредит під цю роботу, аналогічний тому, який був узятий під будівництво терміналу D. Це був японський кредит. Тут нам буде потрібна допомога Кабінету Міністрів в організації міжнародного кредиту за низькою вартістю. Всі інші інфраструктурні об'єкти ми розраховуємо реалізувати за свої власні кошти ", - зазначив перший заступник гендиректора.

Розширення процесора терміналу D - 2 млрд грн

"Аеропорт Бориспіль займає одне з провідних місць серед аеропортів Європи за темпами зростання. Це той факт, що спонукає нас до дій з метою забезпечення достатньої пропускної здатності пасажирів", - почав свій виступ заступник директора з операційної діяльності Микола Корніяка, який представив проект розширення процесора терміналу D оціночною вартістю в 2 млрд грн. "Чинний процесор дозволяє нам обслуговувати до 6000 пасажирів / год. Його розширення збільшить пропускну спроможність терміналу до 10000 пасажирів / годину", - уточнив він.

Розширення процесора буде проведено на місці діючої парковки. Фактично новий процесор займе всю площу цього об'єкта. Будівельні роботи жодним чином не вплинуть на роботу центральної частини аеропортового процесора, який на підприємстві охрестили "серцем".

Будівельні роботи жодним чином не вплинуть на роботу центральної частини аеропортового процесора, який на підприємстві охрестили серцем

Реалізація проекту ще не почалася. Зараз проходить процедура відбору генпідрядника. "Плануємо розпочати будівельні роботи в кінці другого - на початку третього кварталу 2018 року. Фактично це буде спорудження в три рівня, загальна площа становитиме близько 25 тис. Кв. Метрів. Терміни будівництва будуть визначені проектним рішенням. Я не думаю, що це затягнеться" , - говорить заступник директора з операційної діяльності. На першому рівні буде знаходитися багажне відділення, службові та технічні приміщення, на другому - офісні приміщення, на третьому - зони реєстрації, паспортного і митного контролю, а також комерційні площі.

Багаторівневий паркінг - 439,6 млн грн

Багато пасажирів, які приїжджають в аеропорт Бориспіль, дивуються незвичайній конструкції, розташованої навпроти терміналу D. Це недобудований багаторівневий паркінг. Будівництво об'єкту почалося в 2011 році і тривало до 2014 року. Потім роботи були зупинені. "На жаль, цей паркінг вже став мало не загальним ім'ям аеропорту", - заявив комерційний директор повітряної гавані Георгій Зубко.

На жаль, цей паркінг вже став мало не загальним ім'ям аеропорту, - заявив комерційний директор повітряної гавані Георгій Зубко

Схоже, адміністрації Борисполя набрид цей недобуд, зараз об'єкт намагаються все ж добудувати, але в дві черги. "Паркінг буде розбитий на дві черги: перша - центральний блок і південна, друга - північна частина. Перша черга повинна бути запущена не пізніше літньої навігації (2018 року). Це дві третини від загального даного об'єкта, це 1019 паркомісць", - поділився планами комерційний директор Борисполя.

Завершення другої черги заплановано на кінець 2018 року. Після її відкриття ємність паркінгу збільшиться вдвічі - до 2038 паркомісць. Але в аеропорту вважають, що така кількість є надмірним, тому проект другої черги може бути переглянутий.

"Швидше за все, там з'явиться повноцінний автовокзал. На першому поверсі будуть перони для автобусів. Також будуть офісні і торгові площі. Можливо, це буде якийсь готельний комплекс. Площі дозволяють нам це робити, і ми над цим працюємо", - уточнив комерційний директор аеропорту Бориспіль.

Вартість проекту складає 439,6 млн грн. Генеральним підрядником є ​​ТОВ "НАН".

Розширення трансферної зони терміналу D - 119,9 млн грн

При відкритті в травні 2012 року термінал D отримав трансферну зону площею 370 кв. метрів і з пропускною здатністю 420-450 пасажирів / годину. "Після перенесення всіх операційних процесів в термінал D, пропускна здатність даної зони виявилася недостатньою. Було прийнято рішення про розширення за рахунок галереї, була виконана добудова площею близько 350 кв. Метрів. Ми досягли пропускної здатності 780 пасажирів / годину", - розповів передісторію проекту Микола Хлівний, заступник гендиректора аеропорту Бориспіль з авіаційної безпеки.

З урахуванням зростання кількості трансферних пасажирів цих потужностей буде недостатньо. "У 2015 році ми обслужили близько 531 тис. Трансферних пасажирів, це пасажири категорії" International-International ". В порівнянні з 2014 роком приріст склав 24%. У 2016 році таких пасажирів у нас було 751 тис. Приріст відповідно становив 31%. За сім місяців цього року ми обслужили 533 тисячі таких пасажирів. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року це більше 45% приросту. Тому розширення трансферної зони очевидно ", - зазначив Микола Хлівний.

Тому розширення трансферної зони очевидно , - зазначив Микола Хлівний

Новий об'єкт являє собою прибудову між шостим і п'ятим гейтом на рівні між другим і третім поверхом. Площа споруди складе 1779,7 кв. метрів, а пропускна здатність - 1500 пасажирів / год. "Процеси в цій зоні будуть побудовані таким чином, що пасажир практично не буде стояти на місці, він буде постійно рухатися. Черг не будуть накопичуватися", - повідомив Микола Хлівний. Будівельні роботи стартували на початку серпня , Їх виконує компанія "Альтіс-Констракшн". Об'єкт планується здати в експлуатацію через 14 місяців.

Три нових виходу на посадку (bus gates) - 47,7 млн грн

"Однією зі складових пропускної спроможності аеропорту є виходи на посадку", - заявив Микола Корніяка, заступник директора з операційної діяльності. Для її збільшення в аеропорту Бориспіль мають намір побудувати три нових виходу на посадку, так звані bus gates. У нових об'єктах будуть сходинки, ліфти, ескалатори, за якими пасажири зможуть спуститися з третього рівня на перший, де вони будуть сідати в автобус, який відвезе їх до трапу. Кожен вихід буде обслуговувати не менше 130 пасажирів.

Кожен вихід буде обслуговувати не менше 130 пасажирів

Загальна площа нових прибудов складе 931 кв. метра. "В кінці цього місяця заплановано початок будівельних робіт. Проект планується реалізувати протягом шести місяців. Вартість робіт складе 47,3 млн грн", - пояснив Микола Корніяка. За його словами, генпідрядник ще не визначений. Також аеропорт Бориспіль витратив близько 419 тис. Грн на проектування нових виходів на посадку. Цю роботу виконала компанія "Альтіс-Констракшн".

Зона багажу внутрішніх рейсів - 28,1 млн грн

У північній частині терміналу D, недалеко від входу на нижньому рівні, буде побудована окрема зона для видачі багажу пасажирам, які подорожують внутрішніми рейсами "point-to-point". "Зараз будується окреме одноповерхова споруда, де буде встановлений транспортер і облаштована зона прийому / видачі багажу", - пояснив головний механік підприємства Олександр Нестеренко.

Зараз будується окреме одноповерхова споруда, де буде встановлений транспортер і облаштована зона прийому / видачі багажу, - пояснив головний механік підприємства Олександр Нестеренко

Площа нового об'єкта становить 568,2 кв. метрів, а вартість - 28,1 млн грн. Зараз на місці майбутнього спорудження вже ведуться підготовчі роботи: проходить демонтаж покриття, винос інженерних комунікацій, облаштування будівельного майданчика. Генеральний підрядником виступає ТОВ "Український виробничо-будівельний альянс" Центр "." Роботи плануємо завершити в травні наступного року. Але я думаю, ми встигнемо раніше ", - уточнив головний механік.

У новій зоні буде встановлена ​​карусель для видачі багажу довжиною 39 метрів, її робоча зона - 7 метрів. "Ця споруда може обслужити близько 900 пасажирів / годину, близько 1200 одиниць багаж зможе обробити карусель", - прокоментував Олександр Нестеренко.

Зараз в аеропорту працює 5 каруселей для видачі багажу всім пасажирам - і внутрішніх, і міжнародних рейсів. Після реалізації цього проекту всі діючі 5 каруселей будуть задіяні в обробці багажу на міжнародних рейсах, що поліпшить якість послуг. При цьому, буде розділений пасажиропотік внутрішніх рейсів на пасажирів, які подорожують "point-to-point", і тих, які летять далі міжнародними рейсами. "Зараз у нас на внутрішніх лініях близько 800 пасажирів / год. З них близько 200 пасажирів - прямі, інші - це трансферні", - заявив головний механік.

Продовження галереї терміналу D і розширення перону - 2,7 млн грн (проект)

Для збільшення пропускної спроможності терміналу D адміністрація аеропорту планує розширити його галерею і перон. Суть нового проекту полягає в розширенні галереї на 375 метрів і установки 6 нових телетрапів, два з яких будуть на два виходи. Площа прибудови - 40,6 тис. Кв. метрів. "У пікові навантаження ми зможемо обслужити 3700 пасажирів замість 3000, на які спроектований існуючий термінал D", - розповів Євген Дихне.

У пікові навантаження ми зможемо обслужити 3700 пасажирів замість 3000, на які спроектований існуючий термінал D, - розповів Євген Дихне

Під оновлену галерею буде розширено і перон. "Сьогодні ми маємо 11 гейтов і 40 місць стоянок перед пероном D, які не дозволяють в годину пік всім авіакомпаніям поставити всі свої суду на пероні D. Відповідно ми їх обслуговуємо на далеких перонах, це створює незручності для авіакомпаній і пасажирів. Розширення перону D нам дасть можливість позбутися від цієї практики і зменшити час обслуговування авіакомпаній з 40 хвилин, які ми гарантуємо сьогодні, до необхідних 25-30. це дуже важливо, це вимога ринку ", - пояснив Євген Дихне.

В даний момент проект перебуває на стадії проектування, яке виконує компанія "Аеробуд". Вартість проектування складає 2,7 млн ​​грн. Остаточна вартість всього проекту ще невідома. "Сьогодні ми маємо стадію П - проектування. Зараз проект проходить державну експертизу. Тільки після її ув'язнення ми зможемо сказати про реальну вартість проекту. Після цієї експертизи ми проведемо два тендери: один на виробництво робочої документації, інший - на виконання робіт", - пояснив Євген Дихне.

Читайте також Євген Дихне: Мультимодальний потенціал "Борисполя" - зона прихованих можливостей

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация