Ініціативи Казахстану в геополітиці - основа вступу в СБ ООН

  1. Орфографічна помилка в тексті:

11 серпня 2015 року, 11:00 Переглядів: 11 серпня 2015 року, 11:00 Переглядів:   До Ради Безпеки ООН входить 15 держав, п'ять з яких є постійними членами Ради, а це - Росія, США, Китай, Великобританія і   Франція   , Які мають право вето

До Ради Безпеки ООН входить 15 держав, п'ять з яких є постійними членами Ради, а це - Росія, США, Китай, Великобританія і Франція , Які мають право "вето". Крім того, десять непостійних членів обираються голосуванням - по п'ять країн щорічно. Непостійні члени РБ ООН беруть участь в голосуваннях при прийнятті рішень, але не можуть, на відміну від постійних членів, блокувати ці рішення, оскільки не володіють правом "вето". У СБ ООН головують країни, що входять в неї, по черзі. Головування триває місяць. Яка країна буде головувати, в який місяць, визначають за англійським алфавітом. Для того щоб стати непостійним членом РБ ООН, країні-претенденту необхідно набрати дві третини голосів держав-членів ООН. Місця, на які обираються нові непостійні члени РБ, розподілені по регіональним групам: африканські, азіатсько-тихоокеанські, латиноамериканські, а також група західноєвропейських та інших держав.

З нинішніх 193 держав ООН більше третини ще жодного разу не були членами СБ України. Заявка Казахстану на членство в Раді Безпеки ООН на 2017-2018 роки досить багатообіцяюча і амбітна. На підтвердження цього виступають мирні ініціативи Казахстану, в тому числі і позиція Президента РК Нурсултана Назарбаєва з врегулювання конфлікту в Україні. Європейські партнери визнають Казахстан як центрально-азіатську країну, де гарантовано панують мир, безпеку і стабільність. Країна має досвід участі у вирішенні найскладніших завдань міжнародного значення. Тут створені хороші умови для розвитку діаспор. Так, наприклад, етнічних німців, які виїхали з Казахстану на свою історичну батьківщину в дев'яності роки минулого століття, називають "живим мостом" між двома країнами.

Прикладом активної діяльності Казахстану в сфері розвитку багатосторонньої дипломатії можна назвати казахстанську ініціативу зі створення Наради зі взаємодії і заходів довіри в Азії (НВЗДА) .Казахстан зробив чимало для встановлення миру і злагоди на афганській землі, надаючи своєму не найближчого сусіда гуманітарну і технічну допомогу. Зараз же тисяча афганських юнаків, які виросли в умовах війни, освоюють мирні професії саме в казахських вузах.

Про вагомий внесок Казахстану в міжрелігійний та міжкультурний діалог може свідчити регулярно проводиться в Астані З'їзд лідерів світових і традиційних релігій. Сприятливий інвестиційний клімат в Казахстані створюється завдяки впровадженню нової економічної політики країни під назвою "Нурлижол - Шлях в майбутнє".

Готуючись до головування в Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ), казахські дипломати відразу взяли курс на зосередження зусиль країн учасниць щодо врегулювання сучасних "заморожених" конфліктів у Нагірному Карабаху, Придністров'ї, Південній Осетії, Абхазії та на Балканах. У Казахстані накопичився багаторічний досвід зміцнення регіональної безпеки і стабільності не тільки під час головування в ОБСЄ, але і в Організації ісламського співробітництва (ОІВ). Зокрема, саме Казахстан вніс важливий внесок в роботу Організації ісламської конференції (ОІК). Знаковим є й те, що саме під час головування Казахстану в цій міжнародній організації на тридцять восьмої сесії Ради міністрів закордонних справ у 2011 році в Астані ОВК було перейменовано в ОІВ. Тоді ж заснували Постійну комісію з прав людини, прийняли План дій ОІВ зі співробітництва з Центральною Азією. Виявляючи дипломатичну гнучкість і демонструючи здатність адекватно оцінювати ситуацію, Казахстан доклав чимало зусиль для вирішення проблем мусульманських країн. В умовах складних взаємин в ісламському світі були проведені надзвичайні засідання Виконавчого комітету ОІВ, на яких були розглянуті питання врегулювання ситуації в Сирії та Лівії. Надзвичайну увагу було приділено боротьбі з ісламофобією і запобігання міжрелігійних зіткнень. Також під егідою казахського головування була проведена широкомасштабна кампанія з подолання гуманітарної катастрофи в Сомалі і надання їй значної фінансової допомоги.

Помітна роль Казахстану в Центральній Азії свідчить про його якостях сучасного і безперечного лідера серед багатьох країн ОІВ. Астана на своєму посту ініціювала ряд кроків по внутрішньому реформування ОІВ, поглибленню її співпраці з ЄС, ОБСЄ, ШОС, НВЗДА і З'їздом світових і традиційних релігій. Високу оцінку періоду казахського головування дав генеральний секретар ОІВ Екмеледдин Іхсаноглу, зазначивши компетентність і професіоналізм фахівців.

До слова, членство в організації на сьогодні мають 57 держав. Примітно, що ісламська умма неоднорідна, а країни ОІВ істотно відрізняються економічним розвитком і рівнем життя. Країни, розташовані від Сибіру до Арабського моря, мають різні кліматичні і природні умови, культурні та національні традиції. Навіть від найближчих своїх сусідів казахи відрізняються як своїм менталітетом, так і великою тягою до знань, бажанням відкривати нове, пізнавати незвідане. Такі споконвічні риси кочівників, як живий розум і допитливість, не раз виділяли в своїх описах європейські мандрівники минулих століть. Згодом вони втратили їх і сучасні нащадки, хоча і перейшли до більш осілого способу життя. Автентична жага знань, бажання нових відкриттів і пізнання світу направляє сучасну казахську молодь, спраглу знань, в інші країни і різні частини світу. Вони освоюють нові професії, набираються досвіду і знань, щоб зробити Батьківщину краще - це найефективніші інвестиції Казахстану. Це запорука того, що у цієї країни, з її величезною територією, багатими природними ресурсами, утвореним народом, велике майбутнє. А казахський корпус професійних дипломатів, володіючи досвідом участі в міжнародних процесах, готовий докласти максимальних зусиль для вирішення найбільш важливих проблем безпеки в світі.

Сергій Кравець

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ініціативи Казахстану в геополітиці - основа вступу в СБ ООН". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация