Інструкція по евакуації людей при пожежі

  1. Інструкція про дії персоналу по евакуації людей при пожежі
  2. зразок
  3. Як скласти інструкцію
  4. Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:
  5. Порядок евакуації при пожежі
  6. Періодичність і порядок проведення тренувань по евакуації людей при пожежі
  7. План проведення тренування по евакуації людей при пожежі
  8. Журнал обліку тренувань по евакуації людей при пожежі

Інструкція по евакуації людей при пожежі призначена для того, щоб в простій, зрозумілій формі зафіксувати порядок дій персоналу в разі небезпеки пожежі. Вона складається за певними правилами, розповімо про них докладніше.

Читайте в нашій статті:

Інструкція про дії персоналу по евакуації людей при пожежі

Щорічно в Росії виникає близько 140 000 пожеж. Тільки за 1 квартал 2018 року в вогні, за даними МНС, загинуло 2639 осіб, приблизно стільки ж отримали травми та опіки. Вимоги протипожежного законодавства суворі, але спрямовані на найголовніше - захист життя і здоров'я людей, мінімізацію шкоди майну.

У комплекс протипожежних заходів входить своєчасне безпечне виведення людей з виробничих, складських, офісних приміщень , Яке проводиться не тільки в разі загоряння, але регулярно в тестовому режимі - для засвоєння порядку дій при пожежі.

Основою для підготовки інструкції по евакуацiї є Протипожежні правила (далі Правила), затверджені Постановою Уряду РФ від 25.04.2012 №390 «Про протипожежному режимі».

Згідно з п.п. 5 і 12 Правил, така інструкція повинна бути розроблена і прийнята на кожному об'єкті з масовим перебуванням людей (більше 50 осіб). Відповідальність за наявність даного документа лежить на керівнику організації. Також в Правилах вказується на необхідність регулярних тренувань персоналу щодо дій, описаних в інструкції. Вони проводяться не рідше 1 разу на 6 місяців.

зразок

Ми підготували для вас зразок інструкції з евакуації. Ознайомившись з нею, вам не складе труднощів на її основі розробити власний документ, з урахуванням специфіки вашої організації.

Як скласти інструкцію

Інструкція складається простою мовою, короткими реченнями. У тексті не потрібні відсилання на інші нормативні акти, внутрішні документи з організації. Важливо уникати двозначних формулювань.

Інструкція - це пряма вказівка, вона повинна бути зрозуміла і здійсненна. Всі дії співробітників перераховуються по порядку. Наприклад, виключення електроприладів - перший крок при виявленні ознак пожежі , Його не можна внести в інструкцію останнім пунктом.

Структура даного документа виглядає так.

1. Загальні положення. У них коротко вказується нормативна база, відзначається, що інструкція є обов'язковою для всіх працівників підприємства. Винятків бути не може.

2. Повідомлення про пожежу. Перераховуються ознаки загоряння, порядок інформування протипожежних служб, вищестоящих керівників, співробітників, відповідальних за протипожежну безпеку . Слід зазначити номери телефонів.

2. Дії персоналу при евакуації. У цьому розділі наводиться перелік заходів, які необхідно здійснити для мінімізації загоряння, захисту життя, здоров'я людей - знеструмлення приміщень, застосування ЗІЗ і т.д. Тут же перераховуються вимоги до дій чергового співробітника, керівникам структурних підрозділів, відповідального за пожежну безпеку, фіксується місце збору на вулиці.
При складанні інструкції зверніть увагу на те, щоб була чітко прописана ієрархія відповідальних осіб, дії кожного з них. Важливо, щоб належна увага була приділена співпраці з пожежними службами - підготувати проїзд для машин, повідомити про технологічні особливості будівлі, наявних ознаках загоряння, звірити кількість евакуйованих з будівлі людей за обліковим складом.

2. Використання первинних засобів пожежогасіння . В даному розділі коротко описується розташування, порядок застосування вуглекислих і порошкових вогнегасників, внутрішніх пожежних кранів і т.д. Вказується, для яких ситуацій потрібні ті чи інші засоби, як їх привести в дію.
Після складання інструкція затверджується керівником підприємства. Погоджувати з Роспожнадзором цей документ не вимагається.

Тетяна Чиркина - Головний редактор сайту Trudohrana.ru

Скачайте зразки потрібних документів, які підготували для вас наші експерти:

Евакуація під час пожежі

Розробка плану евакуації, відпрацювання його з персоналом залежить від конкретних умов: плану будівлі, його поверховості, кількості виходів, чисельності працівників, відвідувачів і т.п. Керівник організації повинен при складанні протипожежної документації враховувати всі ці фактори.

Підсумковий план евакуації при пожежі повинен давати можливість людям проходити до виходів безперешкодно, без суєти, орієнтуючись на різноманітні сигнали (світлові, звукові, мовні, таблички і т.д.). Час цього заходу розраховується індивідуально.

Порядок евакуації при пожежі

Правильний порядок дій при виявленні загоряння виглядає так:

1. Виклик протипожежних служб. Для цього з будь-якого телефону, навіть не має сім-карту, треба зателефонувати на номер 101 або 112, повідомити точну адресу пожежі, назвати свої посаду, ПІБ.

2. Запобігання доступу вогню і диму в приміщення, де знаходяться люди. Як мінімум, необхідно закрити двері.

3. Оповіщення вищого керівництва про надзвичайну подію, початок евакуації. При необхідності використовуються ЗІЗ від задимлення - пов'язки, хустки і т.д.

4. Точка збору персоналу після виходу з будівлі повинна бути відома заздалегідь. На ній відбуваються звірка списків, визначення кількості постраждалих або залишилися в будівлі.

Періодичність і порядок проведення тренувань по евакуації людей при пожежі

Регулярні тренувальні евакуації допомагають відпрацювати порядок дій при пожежі і уникнути паніки. Саме паніка стає причиною найтяжчих наслідків. Крім того, тренування допомагають виявити «слабкі» місця в пожежну безпеку - наприклад, погане знання місць зберігання вогнегасників і невміння ними користуватися. Також важливо, що вони забезпечують психологічну готовність персоналу до негайних дій в разі загоряння.

Перед тренувальної евакуацією обов'язково проводиться інструктаж , В ході якого пояснюється затверджений в організації порядок дій співробітників, функції відповідальних осіб.

Тренування по евакуації може бути як загальної, об'єктової, для всього персоналу підприємства, так і окремої по різним структурним підрозділам. Можливий індивідуальний варіант (якщо, наприклад, співробітник хворів в день занять або наймається на роботу).

  • Готові рішення згідно з чинним законодавством
  • Більше 3 000 заповнених шаблонів
  • Можливість задати питання в експертну підтримку

Іноді доцільно проводити тренування спільно з пожежниками - щоб відпрацювати координацію дій на випадок пожежі . Такі спільні заходи проводяться відповідно до Інструкції з організації протипожежних тренувань на енергетичних підприємствах і в організаціях Міненерго СРСР РД 34.12.202 (І 34-00-012-84) .

Графік тренувань затверджується керівником організації щорічно. У нього вносяться такі відомості:

  • місяць проведення;
  • вид;
  • учасники - структурний підрозділ, зміна, весь персонал об'єкта.

Нагадаємо, що тренування по евакуації проводяться мінімум два рази на рік.

План проведення тренування по евакуації людей при пожежі

План конкретної тренувальної евакуації складається кожного разу окремо. Це в компетенції співробітника, призначеного розпорядженням керівництва начальником штабу тренування. нерідко їм стає фахівець з охорони праці .

Крім цього, призначається окремий керівник тренувань. Якщо мова йде про об'єктової евакуації - їм стає сам керівник установи або головний інженер.

У план тренування входять:

  • Тема, цілі заходу, поставлені завдання.
  • Залучена аудиторія.
  • Календарний поетапний графік підготовки і проведення, із зазначенням місць тренування, відповідальних виконавців.

Знайдіть потрібний вам зразок документа з охорони праці в найповнішою бібліотеці шаблонів Довідкової системи "Охорона праці". Наші експерти підготували вже 2506 шаблонів!

Журнал обліку тренувань по евакуації людей при пожежі

Всі проведені тренувальні евакуації вносяться до відповідного реєстраційний журнал. Поряд з підсумковим актом і наказом він є важливим документом, фіксуючим факт проведення тренування, її результати.

Всі підсумки заходу повинні бути ретельно проаналізовані, обговорені, враховані при плануванні подальшої роботи з пожежної безпеки. Рекомендуємо використовувати в роботі Методичні рекомендації з навчання в галузі цивільної оборони, попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій та пожежної безпеки , Затв. МНС Росії 20.06.2014, а також більш ранній документ - Методичні рекомендації «Організація тренувань з евакуації персоналу підприємств і установ при пожежі» , Затв. МНС Росії 04.09.2007.

Журнал складається у довільній формі, за зразком інших журналів обліку. У ньому вказуються дати, обсяг проведених тренувань, відповідальні особи.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация