Інтерактивний атлас світу: Як змінювалися кордони української держави з 850 року

21 Жовтня, 2014 року, 16:30

2886

Вчити історію в інтернеті стало ще простіше завдяки інтерактивному атласу geacron.com , На якому можна простежити історію формування держав, починаючи з 3000 року до нашої ери. Так в 850 році н.е. на карті вперше з'являється Київська Русь - з цієї точки можна спостерігати, як розвивалося українське держава з моменту заснування його столиці. На карту також нанесені події, які вплинули на становлення народів і формування країн у військовому, соціальному і етнічному сенсі - війни, революції, дипломатичні союзи, наукові відкриття і т.д.

Втім, не всі історичні події можна побачити на GeaCron. Наприклад, потрясіння останніх років на карту не нанесені - з плином часу видно лише, як змінюються кордони держав. Якщо дивитися на Україну на початку 2014 року, півострів Крим все ще значиться в її складі, всупереч переконанням Російської Федерації. Це пояснюється тим, що на карті показана ситуація на початку року, тобто в січні 2014 го, тоді як Крим був анексований тільки навесні.

Рухатися по карті можна поступово, гортаючи назад або вперед на роки, десятиліття або відразу століття. Також можна задавати конкретні дати і локації. Історичні події зручніше спостерігати в часі на окремій шкалі - тут їх можна відфільтрувати за категоріями: політика, історія, війни, наука. Про кожну подію можна дізнатися докладніше, перейшовши за посиланням на його опис у Вікіпедії. Таким чином, GeaCron може стати дуже корисним наочним навчальним посібником з історії та політичної географії.

Карта була запущена в 2011 році. Над її складанням працювали вчені географи, історики, політологи та навіть математики з метою створити зрозумілу картинку еволюції людської цивілізації. У Geacron також є мобільний додаток для Android і iOS, але платне.

На додаток до цієї карті захопленим історикам може стане в нагоді онлайн-карта боїв «російсько-української війни» , Яку раніше запустили волонтери з організації «Благодійна ініціатива« Героїка »». «Дані з цієї карти можуть бути використані в освітніх цілях, зокрема, для складання та випуску картографами паперової версії. Переконаний, що цю війну вивчатимуть в школах і вузах, як частина нашої історії в боротьбі за незалежність. По-друге, прийде час і на місцях боїв з'являтися пам'ятники і пам'ятні знаки, меморіали загиблим бійцям - тут карта також стане в нагоді », - пояснив один з укладачів карти Павло Подобєд.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити нам.

Помітили помилку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация