Інтернет коротка історія

  1. Перші клмпьютерние мережі
  2. ARPANET - початок Інтернету

Історія IT і WWW -> Народження Інтернету Оновлення - 05.11.2017 Історія IT і WWW -> Народження Інтернету Оновлення - 05

29 жовтня 1969 року багато вважають днем ​​народження Інтернету. У цей день з ЕОМ Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) на відстань 643 км від нього - в Стенфордський дослідний інститут (Stanford Research Institute, SRI) було передано слово «LOGIN» (з другої спроби).

Передачу з Лос-Анджелеса проводив студент-програміст Чарлі Клайн під керівництвом 35-річного професора Леонарда Клейнрока (на фото зліва), автора теорії комутації пакетів даних. У Стенфорді повідомлення приймав програміст Білл Дюваль.

Тестове завдання полягало в тому, що перший оператор вводив слово «login», а другий повинен був підтвердити, що він бачить його у себе на екрані. Після передачі двох букв система рухнула, і повністю слово вдалося переслати тільки через годину.

Леонард Клейнрок, так описує цю подію: - Ми набрали «L» і запитали Стенфорд по телефону: «- Ви отримали« L? ». Відповідь: «- Так, ми отримали« L ». Ми набрали «O», «- Отримали« O? »,« - Так, отримав «O». Набрали «G» і у відповідь «- Крах системи!».

Нижче наведена запис цього повідомлення в журналі, який зберігався в UCLA.

Здавалося б малозначне подія - об'єднати в мережу два віддалених комп'ютера. Більш того, мережі з комп'ютерів вже були і працювали на той час.

Перші клмпьютерние мережі

У 1965 році Лоуренс Робертс (Lawrence G. Roberts) спільно з Томасом Меррілом (Thomas Merrill) зв'язали комп'ютер TX-2, розташований в Массачусетсі, з ЕОМ Q-32, що знаходилася в Каліфорнії. Зв'язок здійснювалася по низкоскоростной віддаленого підключення. Результатом експерименту стало розуміння того, що комп'ютери з поділом часу можуть успішно працювати разом, виконуючи програми і здійснюючи вибірку даних на віддаленій машині. Стало ясно і те, що телефонна система з комутацією з'єднань абсолютно не придатна для побудови комп'ютерної мережі.

Стало ясно і те, що телефонна система з комутацією з'єднань абсолютно не придатна для побудови комп'ютерної мережі

В кінці 50-х років минулого століття почалася розробка системи NORAD (North American Aerospace Defence Command) - повітряно-космічної оборони Північної Америки. Її станції простяглася від Аляски до Гренландії через всю північ Канади.

Ця система, що включала близько 300 військових баз з 800 окремими об'єктами, введена повністю в дію в 1964 році, ніяк не могла обійтися без мережі, що зв'язує комп'ютери, які займалися обробкою всього цього гігантського масиву інформації.

З усією країни до NORAD тяглися комп'ютерні та інші лінії зв'язку, що з'єднували центр управління зі станціями спостереження, робочими постами і урядовими органами.

Відразу після запуску почалося підключення до NORAD служб управління авіапольотом. Спочатку підключалися військові авіабази, але вже в середині 60-х років активно йшло підключення цивільних авіаційних служб. Мережа неухильно розширювалася і розвивалася, вона вбирала в себе метеорологічні служби, служби контролю стану злітних смуг аеродромів та інші системи, як військові, так і цивільні.

Фільм "Військові ігри" (WarGames) 1983 року частково передає масштаб системи NORAD, її технічне обладнання і атмосферу холодної війни між США і СРСР.

Трейлер фільму

В СРСР, в районі Балхаша (Казахстан), в 1959-60 роках, була побудована бездротова (!) Експериментальна мережу протиракетної оборони (ПРО). Мережа включала кілька обчислювальних машин різної потужності, в тому числі на мобільного (!) Платформі, пов'язаних між собою по радіоканалах, яка працювала на відстанях до 200 км. За словами самого керівника розробки Всеволода Бурцева (опис системи було опубліковано в журналі "Інформаційні технології та обчислювальні системи", №3, 2002), мережа працювала на частоті 1 МГц.

ARPANET - початок Інтернету

Отже, що ж значного було в подію 29.10.1969?

1. Експериментально підтвердилася теорія пакетної комутації.

2. Перевірені в роботі IMP (Interface Message Processor) - комп'ютери зі спеціальними інтерфейсами і програмним забезпеченням. Це було перше покоління шлюзів, які сьогодні відомі як маршрутизатори.

3. Стало можливим створення комп'ютерної мережі ARPANET, яка розвинулася до відомого нам Інтернету.

Напевно найголовнішим в історії створення прообразу Інтернету була відсутність секретності в його розробці і в подальшому використанні. Незважаючи на те, що цей проект починався як військове замовлення міністерства оборони США.

У 2009 році, 75-річний Леонард Клейнрок в інтерв'ю CNN розповів наступне [в редакції bizhit.ru]:

CNN: Що особливого сталося 29 жовтня 1969 року і яке значення цієї події для Інтернету, як ми його знаємо сьогодні?

Клейнрок: Взагалі-то, створити Інтернет могли дуже багато. Я в основному контролював створення Інтернету на першому вузлі, в найпершому повідомленні. Ми тільки що підключили перші два комп'ютера до Інтернету. Перший був UCLA [Каліфорнійський університет], який 2 вересня 1969 підключив свій головний комп'ютер до першого комутатора пакетів або, якщо хочете, до першого маршрутизатора Інтернету.

Але не було другого комп'ютера. Через місяць ним став комп'ютер Стенфордського НДІ [SRI], який отримав свій процесор повідомлень інтерфейсу або IMP і підключив його до свого хост-комп'ютера. Так ми створили першу частину магістральної мережі між UCLA і SRI зі швидкістю 50 кілобіт в секунду.


Всього що ми хотіли - це просто відправити повідомлення з UCLA на хост SRI. Тоді, ми не знали, що це буде значущою подією, записаним в історії. У нас не було на цей випадок таких ефектних фраз, типу як у Ніла Армстронга: "Це один маленький крок для людини і величезний стрибок для людства". Ми просто не були такими розумними.

Коли наші хост-комп'ютери стали розмовляти один з одним, мені зараз хочеться сказати, що тоді Інтернет виголосив свої перші слова.

CNN: До 29 жовтня 1969 комп'ютери не спілкувалися між собою?

Клейнрок: Те, що відбувалося в той час, полягала в підключенні до систем спільного використання. Але це було просто локальним підключенням до одного комп'ютера.

CNN: UCLA відправила прес-реліз про вашу роботу в липні 1969 року, всього за кілька місяців до вашого жовтневого прориву. У той час, ви розуміли, наскільки далеко все могло далеко зайти?

Клейнрок: В основному, я сказав, що Інтернет завжди буде включений, завжди доступний і все можуть підключатися до Інтернету в будь-якому місці, і це буде так само звично, як і електрику. Те, що я упустив, було соціальним аспектом. Я уявити не міг, що моя 99-річна мати буде в Інтернеті, також як і моя дошкільна внучка.

У 1971 році в мережі ARPANET вже було 15 наукових центрів США. У 1973 році до Мережі підключилися користувачі з Європи: лондонський University College і норвезький Roal Radar Establishment.

З кожним роком кількість користувачів Мережі збільшувалася в рази. У 1983 році проекти військового призначення були виведені з ARPANET в закриту мережу MILNet. Наступного року кількість хостів ARPANET досягла 1 000, в 1987 році - 28 000, в 1990 році - понад 300 000.

На початку 1990-х років Тім Бернерс-Лі разом з Робертом Калліо придумали HTML, зв'язали гіпертекст з TCP і DNS і вийшла Всесвітня павутина в тому вигляді якою вона існує зараз.


Компанія Peer 1 Hosting спільно з Кооперативної асоціацією для аналізу інтернет-даних (CAIDA), створили вражаюче додаток Map of the Internet - карту інтернету з 3D-візуалізацією мереж всієї земної кулі.

Нові технології візуалізації дозволяють візуально відстежити з'єднання між вузлами і підмережами Інтернету, а також можуть наочно продемонструвати розташування будь-якого сайту і його приналежність до різних підмереж. Завдання у цього додатка тільки одна: показати, як виглядає Інтернет в 3D-перспективі.

Крім того, додаток дозволяє створювати тривимірну модель Мережі станом на конкретний момент часу, як в минулому, так і в майбутньому. Це дає користувачеві можливість, наприклад, побачити Інтернет до запуску таких гігантів, як Google, Facebook і інші, а також подивитися приблизну модель того, як буде виглядати інтернет, наприклад, в 2020 році. Розмір кожного кружечка-сайту залежить від його відвідуваності, а розташування сайтів безпосередньо залежить від того, як люди переміщаються між ними. Дані взяті з рейтингу Alexa.


Поділитися:

Леонард Клейнрок, так описує цю подію: - Ми набрали «L» і запитали Стенфорд по телефону: «- Ви отримали« L?
Ми набрали «O», «- Отримали« O?
CNN: До 29 жовтня 1969 комп'ютери не спілкувалися між собою?
У той час, ви розуміли, наскільки далеко все могло далеко зайти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация