Інтернет-журнал Solist. На виборах Президента Росії 4 березня 2012 р переміг Володимир Путін.

4 березня 2012р. в Росії відбулися вибори Президента. 7 березня ЦВК Росії підвів остаточний підрахунок голосів виборців і оголосив переможцем виборів - Володимира Путіна, повідомляє РІА-новини.

Заступник глави ЦВК Станіслав Вавілов оголосив дані після обробки всіх протоколів виборчих комісій. "Найбільшу кількість голосів виборців Російської Федерації, а саме 45 мільйонів 602 тисячі 75 було віддано за кандидата Путіна Володимира Володимировича, цей становить 63,60% голосів виборців", - підвів підсумки виборів Вавилов.

Він також повідомив: "Кандидата Жириновського Володимира Вольфовича підтримало 4 мільйона 458 тисяч 103 виборця, що становить 6,22% голосів виборців. Кандидат Зюганов Геннадій Андрійович завоював симпатії 12 мільйонів 318 тисяч 353 громадян Росії або 17,18% російських виборців. За кандидата Миронова Сергія Михайловича свої голоси віддали 2 мільйона 763 тисячі 935 виборців, це склало 3,85% відсотка громадян Росії. Кандидата Прохорова Михайла Дмитровича підтримали 5 мільйонів 722 тисячі 508 виборців, що становить 7,98% голосів ".

ЦВК визнав вибори такими, що відбулися і прийняв відповідну постанову про результати голосування. Протокол був підписаний близько 22.00 мск. Інавгурація обраного президента запланована на 7 травня.

Якщо раніше, при обранні Володимира Путіна на перший термін президентом, його підтримка в Росії була загальною, то в 2012р. при обранні на третій термін частина російського суспільства була проти цього. Це пов'язано з тим, що російське суспільство втомилося від реакційної внутрішньої політики Володимира Путіна. Ця політика зіграла величезну позитивну роль після правління Бориса Єльцина, коли потрібно було консолідувати Росію, утримати її від розвалу, стабілізувати політичну та економічну ситуацію в країні. Зараз же багато росіян в політиці Володимира Путіна бачать чинники, які заважають демократичному розвитку Росії.

Багато видатні громадські та культурні діячі Росії пішли в опозицію до режиму Володимира Путіна: Борис Нємцов, Леонід Парфьонов, Юрій Шевчук, Борис Акунін, Андрій Макаревич і навіть - Ксенія Сабчак. Іншого розвитку країни, з іншим лідером хотів би бачити і новий середній клас росіян.

Напередодні виборів були створені громадські організації "За чесні вибори", "Ліга виборців" .В соціальних мережах Фейсбук і Твіттер організовувалися групи прихильників Путіна і супротивників. Сайт yuotube був сповнений агітаційних роликів за своїх кандидатів і проти режиму Путіна.

За повідомленнями в цих соцільних мережах і наведених конкретних фактах можна з упевненістю сказати, що вибори Президента Росії пройшли чесно не на всіх ділянках. Багато фактів було про так званих "каруселях", де один виборець голосував на декількох ділянках по відкріпних талонах, також багато було приведено фактів масового вкидання бюлетеня за провладного кандидата.

Ось, що написав в своєму живому журналі Ілля Пономарьов.
"У Москві і ряді великих міст, де з усією мобілізацією неможливо було ні набрати, ні навіть наблизитися до більшості, працювала технологія примусової мобілізації (особливо приводу гастарбайтерів і працівників соціальних служб під прапором" безперервного виробництва ") і масових каруселей. Такого розмаху цієї технології ми ще не бачили. Плюс до столиці, на додаток до ~ 500 тисячам комунальників і будівельників, було привезено понад 100 тисяч регіоналів для участі в мітингу, і ще близько 50 тисяч співробітників силових структур. Вчора в Москві мн е вдалося схопити дві групи карусельників, кожна вкинули близько 30-40 тисяч голосів. Таким чином, тільки в столиці приписано від 500 тисяч до мільйона голосів! "

«Ліга виборців» вважає, що відбулися 4 березня вибори були рівними, тому що дискримінація відомих політиків при формуванні списку кандидатів обмежила можливість вибору для громадян і полегшила конкуренцію для кандидата від влади.

Також зазначається, що вибори не були справедливими, тому що зареєстровані кандидати вели виборчу кампанію в нерівних умовах, а один з них мав явну перевагу, всупереч закону, використовуючи в своїх інтересах «величезні державні ресурси - фінансові, організаційні та пропагандистські».

«Ліга виборців» підкреслює, що вибори не були чесними, оскільки підрахунок голосів і підведення підсумків супроводжувалися систематичними фальсифікаціями, істотно спотворити результат волевиявлення виборців.

Критика російських виборів міститься і в заяві ОБСЄ, опублікованій на офіційному сайті організації, повідомляє ВВС .

"Прем'єр-міністр повинен явну перевагу в порівнянні з іншими учасниками виборів в тому, що стосується медіа-присутності", - заявляє ОБСЄ.

За даними організації, на підтримку Путіна були також мобілізовані державні ресурси на регіональному рівні. ОБСЄ також відзначає значну активність громадянського суспільства в спостереженні за виборами, що стало наслідком акцій протесту з вимогами чесних виборів, які почалися після виборів до Державної Думи.

"Голосування в день виборів в цілому була оцінена позитивно, але процес погіршився під час підрахунку голосів, який негативно оцінив майже на третині всіх дільниць, де проводилося спостереження, через процедурні порушення", - йдеться в заяві ОБСЄ.

Таємниці Кокс, глава делегації Парламентської Асамблеї Ради Європи, також відзначає відсутність чесності на президентських виборах в Росії, але зазначає активності самих росіян і на краще проведеному спостереженні за виборами.

"Голосування в день виборів в цілому була оцінена позитивно, але процес погіршився під час підрахунку голосів, який негативно оцінив майже на третині всіх дільниць, де проводилося спостереження, через процедурні порушення"

Тоніно Пікула, спеціальний координатор короткострокової місії ОБСЄ та голова делегації ПА ОБСЄ, каже, що серйозні проблеми виникли ще на початку виборчого процесу: "Ознака виборів - це те, що результат є незрозумілим. Але цього не було у випадку з Росією. Не було справжньою конкуренції, а зловживання урядовими ресурсами забезпечило ситуацію, коли ні в кого не викликало сумнівів, хто саме переможе ".

Майя Кочіянчич, прес-секретар Кетрін Ештон, верховного представника ЄС із зовнішньої політики, коментуючи заяви ОБСЄ, заявила, що Євросоюз погоджується з висновками європейським спостерігачів.

"Вони виявили певні недоліки і в підготовці до виборів, і в самому їх проведенні, і в цілому ми згодні з їх оцінками .... Так само, як і після парламентських виборів, ми закликаємо Росію звернути увагу на ці недоліки. Євросоюз з нетерпінням чекає на співпрацю з новим російським президентом і новим урядом, повністю підтримуючи курс Росії на модернізацію ", - заявила пані Кочіянчіч.

Якщо проаналізувати, в яких регіонах Росії Володимир Путін переміг з найбільшим відсотком виборців, то це: Ямало-Ненецький АО - 85,29%, Тюменська область-73,89%, Республіка Тива-77,57%, Республіка Саха (Якутія) - 66,06%, Чукотський АТ - 76%, Камчатський край - 57, 04%, Кемеровська обл. - 70,73%, Республіка Татарстан -72, 9%, Республіка Мордовія - 77,37%, Чеченська республіка - 94,89%, Карачаєво-Черкеська - 80, 85%, Республіка Дагестан - 75,95%. Як видно Кавказ, Західний Сибір голосували в більшості за Володимира Путіна.

А ось в центральній Росії: Тверська область-51,59%, Рязанська область - 58,12%, Нижегородська область - 57,43%, Ленінградська область - 54,75%, Московська область - 53, 62%, Володимир Путін набирає менший відсоток.

Експерти пов'язують ці показники з тим, що глибинка Росії боїться змін і готова заради стабільної ситуації в країні поступитися частиною демократичних свобод в державі, а ось більш "просунута" частина суспільства Росії хоче руху Росії до більш демократичного суспільства.

Багато хто задається питанням - навіщо Володимиру Путіну потрібно було фальціфіцірованного вибори? Адже навіть з огляду на 10% фальсифікацій на виборах за оцінкою експертів, то Володимир Путін все одно набирає більшу кількість голосів, ніж найближчий переслідувач - Геннадій Зюганов. Або фальсифікацій було більше?

Однозначної відповіді на це питання немає. Можливо В.Путін & Д.Медведєв вирішили так підстрахуватися і не вводити країну до другого туру виборів. А можливо це і невпевненість Володимира Путіна в своїй чесній перемозі на виборах.

Якщо це так, то для підняття свого авторитету в країні Володимиру Путіну доведеться шукати шляхи для збільшення своїх прихильників. З огляду на попередній досвід його у Главі Росії, то це може бути консолідація суспільства навколо так званих внутрішніх і зовнішніх ворогів. Але Володимиру Путіну потрібно буде також врахувати і ті протестні настрої на цих виборах, котрі збирали на площах мітинги в 100 тисяч і більше осіб!

Сам Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявляє, що після обрання його Президентом кардинальних змін у зовнішній політиці Росії не будет.Об це він сказав 8 березня в Москві.

Привітали Володимира Путіна з перемогою на виборах Президент України - Віктор Янукович і Прем'єр-міністр Микола Азаров, висловивши надію на поліпшення співпраці України і Росії.

6 березня 2012р. Прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон по телефону привітав свого колегу Володимира Путіна, повідомив про це прес-секретар В. Путіна Дмитро Пєсков інформагентствам.

Також В. Путін прийняв вітання з нагоди обрання його президентом РФ від президента Монголії Цахіагійна Елбегдоржа, прем'єр-міністра Індії Манмохана Сінгха, президента Туреччини Абдулли Гюля.

8 березня 2012р. Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін прийняв вітання по телефону від президента Фінляндії Саулі Нііністе і президента Польщі Броніслава Коморовського, також повідомив журналістам прес-секретар глави уряду Дмитро Пєсков.

Огляд підготував Андрій Зацепін.
9.03.2012г.

Повернутися на головну

Багато хто задається питанням - навіщо Володимиру Путіну потрібно було фальціфіцірованного вибори?
Або фальсифікацій було більше?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация