Інтерв'ю з головою МООиР В'ячеславом Кірьякуловим

Інтерв'ю з головою Правління Московського товариства мисливців і рибалок В.М. Кірьякуловим. Інтерв'ю з головою Правління Московського товариства мисливців і рибалок В

Фото Антона Журавкова.

- В'ячеслав Михайлович, що представляє собою сьогодні МООиР? Як було і що стало сьогодні?

- Московське товариство мисливців і рибалок, згідно з юридичними канонами, це регіональна спортивна громадська організація, причому традиції ми ведемо ще з царських часів.

Звичайно, в ті часи суспільство було створено в основному для багатих мисливців. Сучасне суспільство відтворено рішенням Мособлісполкома 24 серпня 1944 року. Потім утворилися районні організації, і за нами почали закріплювати угіддя.

Спочатку було створено Московське суспільство полювання, а в 1960 році його перейменували в Московське товариство мисливців і рибалок.

У порівнянні з іншими регіонами за нами закріплений досить великий відсоток угідь, близько 72%, від територій всіх угідь Московської області.

- Яку роботу по збереженню мисливських тварин проводило товариство?

- Досить плідно ми займаємося відтворенням тваринного світу. Найбільш яскравий приклад: 17 років тому на весь МООиР, на 3 232 000 га, було виділено лише чотири дозволу на видобуток лося. Ми активізували роботу - будували солонці, посилили охорону.

І ось в останні два-три роки поспіль отримуємо квоту на лосів в районі 600 особин. Сімнадцять років тому на лося могли піти на полювання 40 осіб, зараз - 6 тисяч.

Читайте матеріал " МООиР зберіг мисливські угіддя "

Досить серйозне досягнення - в Московській області є марал. Марал мешкає у вільному стані. Ми враховуємо до 1500 особин в цілому благородних оленів, основна їхня кількість - марали. Він у нас досить добре прижився.

Полювання на маралов відбувається на подкормочних майданчиках з вишки. Квоту отримуємо близько п'ятдесяти. Тримається марал, в основному, в Серпуховском і Можайському районах. Звір не хоче переходити з району в район, і навіть переманити його не можемо. Зараз займаємося вивченням цього феномена. Хотілося б більш широко його розселити.

Гірше йде справа з кабаном. І не з нашої вини. Кабана ми в Московській області розвели близько 9 тисяч особин. І потім прийшла африканська чума свиней (АЧС).

І, для того щоб не було поширення вірусу через кабана, нам було наказано на державному рівні скоротити його чисельність до 0,25 особин на 1000 гектарів.

Нескладно порахувати, що на нашій території має бути не більше 700 особин кабана. Невеликими зусиллями ми знизили кількість кабана приблизно до 500. Зараз любительську полювання на кабана вдається проводити рідко. І це вже від нас не залежить. Сподіваємося на появу вакцини від АЧС в найближчі пару-трійку років.

Сподіваємося на появу вакцини від АЧС в найближчі пару-трійку років

фото: Антона Журавкова

Тоді будемо через корми вакцинувати, і буде можливість знову розвести кабана. Це нескладно зробити. Кабан, на відміну від лося і оленя, плідний звір. Головне, охороняти, годувати і проводити селекційний відстріл. Все це можливо зробити, все це вміємо, знаємо як.

Сімнадцять років тому кабанів було близько 300 особин, і ми підняли чисельність до 9 тисяч.

- Скільки мисливців є членами МООиР? Які втрати після введення мисливського квитка єдиного федерального зразка?

- Що зробив 209-й Закон «Про полювання»? У нас в суспільстві складалися люди, які хотіли мати право не тільки на зберігання зброю, але на зберігання і носіння. Досить багато мисливців складалося у нас в суспільстві, але їздили на полювання в основному в інші регіони Росії.

Велика частина з них покинули МООиР після введення «зеленого» квитка. Була чисельність 120-130 тисяч чоловік, зараз залишилося 50-60 тисяч чоловік. Є сенс залишатися людям, які полюють в наших угіддях або в угіддях Росохотриболовсоюза.

Читайте матеріал " Охотпользователей потрібно більше прав "

У нас для членів МООиР існує пільгове та першочергове отримання дозволів і путівок в наші угіддя. І тільки в другу чергу і за вищими цінами ми видаємо їх усім іншим.

- Які полювання найбільш популярні серед столичних і мисливців Підмосков'я?

- Наймасовіша полювання - це, звичайно, полювання по перу. Друга субота серпня - відкриття сезону. В наші угіддя в відкриття сезону виходять близько 30-35 тисяч мисливців одночасно. Доводиться проводити серйозну роботу з точки зору безпеки, заходи щодо попередження пожежонебезпечних ситуацій.

Доводиться проводити серйозну роботу з точки зору безпеки, заходи щодо попередження пожежонебезпечних ситуацій

Фото з архіву В'ячеслава КІРЬЯКУЛОВА

- Традиційно в області випускалося кілька тисяч каченят. Як зараз йдуть справи?

- Ми щороку випускаємо від 7 до 9 тисяч каченят. Намагаємося робити так, щоб вони людини не бачили; вирощуємо їх за методикою, розробленою в 90-х роках відділом дічеразведенія ЦНИЛ Главохоти.

Випускаємо там, де достатня кількість ряски. Каченят доводиться купувати, це витрати. Тому в місцях випуску путівка коштує зазвичай дорожче. В першу чергу випускаємо в містах Шатуре, Воскресенську, Талдоме.

- Які ваші стосунки з госохотінспекціі?

- Хочеться відзначити, що у нас вишикувалися хороші, добрі, робочі відносини з інспекцією по нагляду і контролю мисливських ресурсів, з Мінсільгоспом, з урядом Московської області.

Всі керівні органи за те, щоб в Московській області мисливські господарства були, щоб полювання була, щоб звіра було більше, щоб люди могли насолодитися і спогляданням, і здобиччю, і смачним м'ясом.

Читайте матеріал " Навіщо вбивають російську полювання: Мінприроди завдало несподіваний удар "

Недосконалість законодавства не дозволяє нам до кінця розуміти взаємини з юридичними службами. Тому нічого страшного, що доводиться нам судитися і з Мінсільгоспом, і з урядом Московської області. Це нормальні робочі ситуації.

- Через що основні судові процеси? Угіддя хочуть вилучити?

- Я хотів здалеку почати. З нашої точки зору, з точки зору старих мисливців найбільш правильна доступність полювання для населення - це громадська організація. Будь-яка людина може прийти в суспільство і вступити в нього. Це нескладно і недорого.

Це нескладно і недорого

фото: Антона Журавкова

Вступний внесок 2500 рублів. Раз в житті можна його і заплатити. Принцип в чому? Вступивши в суспільство і ставши його членом, мисливець стає нарівні з іншими членами, які мають великий мисливський стаж.

Є другий, здавалося б, шлях, більш легкий, на державному рівні, - загальнодоступні угіддя, де, по суті, це суспільне. Там ніхто не працює в угіддях. Нагляд, природно, існує, але громадського нагляду за мисливцями немає. Але, як правило, і звіра там особливо і немає.

Часто згадую випадок, коли громадська група студентів спільно з нашими працівниками затримала порушника полювання під час полювання на водоплавну дичину. У 1975-1985 рр. Міністерство сільського господарства СРСР очолював Валентин Карпович Місяць.

Громадські інспектори вилучили у нього рушницю, міністр представився. Але їм було все одно. Порушення у нього було несерйозне - не було путівки. У радянські часи путівка коштувала, як буханець хліба. Принциповість ... Ось що таке громадський контроль.

Треба відзначити, що за радянських часів за відстріл лося позбавляли волі. Це був дуже серйозний стимул зупинити браконьєрів. Зараз - штраф, можна заплатити, не заплатити, відсудити, а ось позбавлення волі - це справа серйозна.

Читайте матеріал " Сенатори розгромили главу Мінприроди Дмитра Кобилкіна "

Тому, звичайно, лосів браконьєри стріляють. Ловимо, затримуємо, здаємо, порушуються справи. Проблеми у наших співробітників в тому, що з 1997 року по КпАП ми не можемо скласти протокол. З юридичної точки зору це можна пояснити. Юридично розуміємо, а практично ...

Юридично розуміємо, а практично

фото: Fotolia.com

Зараз ввели виробничих контролерів, які навіть за відмову дати їм документи позбавляють мисливця права полювання від року до двох. Серйозне покарання. Зараз починаємо отримувати документи виробничих контролерів, тим більше фото-і відеофіксацію виробляються.

Але особливого ефекту, як було раніше, від складання протоколу поки немає. Жоден браконьєр не позбавлений волі. Штрафи є серйозні, по мільйону і більше.

- Ви згадали, що стріляють, ловите. Я чув про таку цифру, що загальна дохідна складова від полювання в масштабах країни становить 16 мільярдів рублів, а браконьєрське продукція оцінюється в 18 мільярдів. Згодні з цим?

- Допускаю, що ці цифри реальні.

- Що відбувається з мисливським собаківництвом? Чому виставка МООіРовская, колись гримів на всю Росію, можна сказати, хиріє.

- Остання виставка цього року була більша, ніж попередня. Не зовсім хиріє, але зараз йде перерозподіл. Коли була важлива хутро, були, в основному, зверовие собаки - ягдтерьера. Зараз нікому хутро не потрібна. Зараз на підйомі лягаві. Лайок найменше, ягдтерьеров менше, хортів.

Лайок найменше, ягдтерьеров менше, хортів

Фото з архіву В'ячеслава КІРЬЯКУЛОВА

- Перспективи які? У нас на всю країну 27 тисяч лягавих собак. А в області скільки, в місті?

- У МООіР зареєстровано всього 4,5 тисячі собак. Борзих 59, лайок 996, гончих 991, лягавих 1337, спанієлів 497, норних 361, ретриверов 70. Нам велику протидію надає інтернет. Люди більше часу проводять в телефоні і комп'ютері, ніж на полюванні.

Ми щороку проводимо теоретичну підготовку для бажаючих стати експертами з мисливського собаківництва. Щороку близько 35 чоловік протягом півроку вчаться на курсах. А стають експертами два-три людини. Виникає проблема, що немає припливу нових експертів.

- У вас є віковий зріз членів суспільства?

- По керівникам середній вік 55 років.

- А молодь приходить в мисливці?

- Мало. В основному - в області.

- Які особисто у Вас стосунки з московським міським товариством?

- У мене були нелегкі відносини з цією організацією з самого початку. А.П. Каледін скликав міське товариство, орендував вісім приміщень і зайнявся, в принципі, доброю справою. Він збирав з людей гроші, видавав книжки, значки.

Він збирав з людей гроші, видавав книжки, значки

фото: Горбунова Романа

Десь він орендував в іншому регіоні пару господарств, туди якісь гроші посилав, але цього, звичайно, недостатньо. Виходило, що вільно або мимоволі він людей вводив в оману.

Читайте матеріал " Лісовий департамент Мінприроди хоче зняти кримінальну відповідальність з браконьєрів "

Ось проста людина бачить вивіску: "Росохотриболовсоюз. Московське міське товариство мисливців"

У людини московська прописка. Він приходить туди. Потім, коли приходить до нас, ми говоримо, твої гроші в господарство не прийшли, тобі за іншою ціною. І він тоді вже знімався звідти з обліку, переходив до нас.

Коли членський квиток перестав давати право на полювання і право на носіння зброї і зберігання, то пан Каледін переобрався. Він відомий вчений, доктор наук, викладає в Тимирязевской академії, автор кількох книг по мисливствознавства та історії російської полювання.

- Як проходить координація діяльності районних підрозділів МООиР?

-У нас 36 мисливських господарств, 45 підрозділів. Проводяться спільні наради керівників. Багато доводиться взаємодіяти по ходу робіт.

- Ви координуєте якось свою діяльність з діяльністю обласних голів, що оточують Москву?

- У нас досить щільні зв'язку.

- У нас досить щільні зв'язку

фото: Fotolia.com

- Ви - найбільший охотпользователей в області. Чи багато приватники хочуть отримати мисливських господарств? Ви відчуваєте сильний тиск?

- Не минає кварталу, в тимчасовому понятті, щоб хто-небудь не захотів щось відібрати. Піти під нас і працювати в нашій команді люди не хочуть.

- Як відбиваєтеся?

- Юридично.

- Яка ситуація з риболовлею?

- З риболовлею справи йдуть значно гірше. У нас було 44 договору, в тому числі на культурно-рибні господарства. Це ми брали водойми, навіть питні, Зарибнювати, формували стадо, прокашівалі рослинність. Створювали умови, щоб рибу стало зловити досить легко.

В добу дозволялося піймати 5 кілограмів риби - ціна 50 рублів. І все було добре. Коли стали перезакреплять закон про рибальство, старі договори у нас закінчилися. Був введений мораторій Д.А. Медведєвим до вступу в силу закону про аматорському рибальстві.

Читайте матеріал " Мінприроди віддали екс-соратнику Міхельсона: хто такий Дмитро Кобилкін "

Закон про аматорському рибальстві до сих пір не прийнятий, і офіційно такі водойми ми закріпити за собою не можемо. І діяльність припинена. У нас залишилося з 44 - всього дві водойми. І новий закон ніяких преференцій нам не дає.

- З Вашої точки зору - простіше прийняти новий закон про полювання або переробити старий?

- Простіше новий, але це ще страшніше. Був 52-й Закон «Про тваринний світ», ми пройшли довгострокове ліцензування, з боями, але отримали. Потім прийшов 209-й закон. Ми перейшли на угоди, до сих пір судимося.

Ми перейшли на угоди, до сих пір судимося

Фото Антона Журавкова.

- Яку полювання ви віддаєте перевагу?

- З приходом до керівництва в мисливських господарствах і суспільствах люди полювати перестають. На це немає ні сил, ні часу. Я на сьогоднішній день практикую одну полювання, з підсадними качками. Я їх тримаю у себе в селі.

Восени на водоплавну дичину сходжу пару раз, із задоволенням піду на куріпку і деркача. Раніше тримав норних. Щоб купити першого ягдтерьера, свого часу я продав рушницю, купив собаку і полював. І по нірних полював, і на копитних. З ягдтерьера активно полював і на качку.

- Яке майбутнє у МООіР?

- Головне, щоб було майбутнє у країни, а ми підлаштуємося. Наше завдання - зберегти тваринний світ. Через нерасточітельную полювання, через дичеразведение. Єдине, що мене турбує, чим менше буде членів в МООіР, тим дорожче буде полювання.

- А що з викладацькою діяльністю?

- Викладацька діяльність йде на громадських засадах. Періодично читаю лекції, приймаю іспити в РГАЗУ. Від МООіР постійно на різних курсах бакалаврату та магістратури вчиться близько 30 осіб.

- Дякую за розмову В'ячеслав Михайлович!

- І вам спасибі.

Розмовляв Олександр Лісіцин 13 листопада 2018 о 13:54

В'ячеслав Михайлович, що представляє собою сьогодні МООиР?
Як було і що стало сьогодні?
Яку роботу по збереженню мисливських тварин проводило товариство?
Скільки мисливців є членами МООиР?
Які втрати після введення мисливського квитка єдиного федерального зразка?
Що зробив 209-й Закон «Про полювання»?
Які полювання найбільш популярні серед столичних і мисливців Підмосков'я?
Як зараз йдуть справи?
Які ваші стосунки з госохотінспекціі?
Через що основні судові процеси?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация