Інтерв'ю з командувачем НГУ Юрієм Аллеровим: "Бронетехніка - добре, але головне в Нацгвардії люди"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

26 березня 2016, 8:00 Переглядів: 26 березня 2016, 8:00 Переглядів:   Колеги

Колеги. Юрій Аллер (праворуч) і командувач сухопутними військами ЗС США в Європі Фредерік Ходжес. & Nbsp; Фото: & nbsp; Прес-служба НГУ.

Ім'я: аллер Юрій Володимирович

Народився: 6.02.1964 у Львові

Закінчив Ленінградське вище загальновійськове командне училище (1985) і Академію ЗСУ (1997). Службу проходив в Збройних силах СРСР (в тому числі 7 років в гарячих точках Закавказзя), потім - в ЗСУ, Національної гвардії України, Інституті Внутрішніх військ (зараз - Академія НГУ). Починав взводним. Керував Західним територіальним управлінням Нацгвардії. Був головним інспектором Міноборони. Командувачем призначений 30 грудня минулого року. Представляв його особисто Верховний головнокомандувач Петро Порошенко . Нагороди: орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, медалі, відомчі відзнаки. Має трьох онуків.

- Ми зустрічаємося напередодні Дня Національної гвардії. Колись вона стала стартовим майданчиком для Внутрішніх військ МВС Україна, а два роки тому вже ВВ були перетворені в нову Національну гвардію. Чим вона відрізняється від НГУ зразка 1991-2000-х?

- Мені довелося служити і там, і там. Це абсолютно різні військові формування з правоохоронними функціями. Основу нинішньої Нацгвардії складають патріотично налаштовані, належним чином підготовлені, навчені, сучасно мислячі молоді люди. Природно, сьогоднішнє покоління офіцерів, контрактників, солдатів строкової служби виросло вже в незалежній Україні. Його світогляд, розуміння завдань значно відрізняється від радянських кліше, які дісталися попередникам в спадок від Радянської армії і Внутрішніх військ. Та й завдання ширше, масштабніше, відповідальніше. Особливо хочу підкреслити участь наших частин, підрозділів в антитерористичної операції ...

- Днями в соцмережах з'явилося відео, де бійці ВСУ досить ревниво і різко розповідали, наскільки гвардійці краще забезпечені - і озброєнням, і технікою. Справді?

- Не зовсім. АТО дійсно стала для нас серйозним бойовим іспитом. За минулі місяці майстерність і виучка особового складу зросли незмірно. А з початку операції практично не було ні нової техніки, ні озброєння. Жили, як то кажуть, старими запасами і тим, що дісталося від Міноборони. Штурмували населені пункти, уявіть собі, пасажирськими автобусами. Ніяких БТР, БРДМ, танків. Це потім з'явилися бронемашини "Кугуар", "Спартан", "Барс" вітчизняного виробництва, снайперські комплекси, автомати "Форт", інше сучасне озброєння. Маємо танкові, артилерійські підрозділи, ударні вертольоти. Переозброювати дуже інтенсивно. Але укомплектовані чи не краще ВСУ. Просто вдалося швидше, в більш стислі терміни вирішити питання логістики. Кошти, виділені на рік, освоїли за 8 місяців. Забезпечені на 40 відсотків від потреб. Тому, як то кажуть, працювати і працювати. І ще хочу сказати: яким би високим не був рівень оснащеності, найважливіший фактор - людський. Люди - ось хто головний в Національній гвардії. І я ними по праву пишаюся.

- Свого часу Внутрішні війська славилися спецпідрозділами з характерними, страхітливими назвами - "Барс", "Тигр", "Гепард", "Ягуар", "Кобра". Яка їхня доля?

- На базі цих підрозділів формуються бригади і полки оперативного призначення. Але обходимося вже без "хижих" найменувань. Залишилася тільки "Омега" - спецназ, створений виключно з офіцерів.

Залишилася тільки Омега - спецназ, створений виключно з офіцерів

Нова техніка. Після випробувань - прямо в частині.

- Функції конвоювання засуджених, підслідних, супроводу спецвантажів, охорони особливо важливих об'єктів, диппредставництв, екстрадиції перейшли від вевешників вашим підлеглим?

- На перехідний період, до створення судової поліції, а також перепідпорядкування деяких завдань Мін'юсту, Державної пенітенціарної службі - так. Ніхто інший ці функції зараз не виконує і виконувати не може. Ну і крім суто внутрішніх завдань, нас залучають до охорони державного кордону, відображенню зовнішньої агресії ...

- Передбачена законом штатна чисельність НГУ - 60 тисяч чоловік. Всі вакансії вже заповнені? Чи важко потрапити в гвардійці?

- Штат укомплектований приблизно на 4/5. Тобто в наявності близько 50 тис. Охочих служити вистачає. Наприклад, конкурс в спецназ дуже високий: з 700-800 кандидатів відбираємо всього 50-60 чоловік. І тут не тільки рівень грошового утримання позначається ...

- Який він, до речі?

- У контрактника - від 7 тис. Грн. Вважаю, непогано. У офіцера, зрозуміло, вище. Тим, хто служить в зоні бойових дій, покладаються надбавки. У людей є стабільний соціальний пакет. Але і віддачу вимагаємо відповідну. Одного бажання служити мало. Потрібні психологічна стійкість, відмінне здоров'я, висока мотивація, патріотизм. Так що, повірте на слово: хоча конкурс і строгий, результат дає про себе знати.

- Від срочнослужащіх гвардія не відмовилася?

- У нас змішаний принцип відбору, і в середньому на службу приходить 5-6 тис. Солдатів. Відслуживши визначений термін, багато оформляють контракт. Так що це хороший, надійний резерв.

Так що це хороший, надійний резерв

Готовність №1. Тактика відпрацьована до дрібниць.

- І жінки є?

- Звичайно. Гендерної політикою не нехтуємо. В основному жінки служать медпрацівниками, зв'язківцями, програмістами, бухгалтерами. Це професії, що вимагають спеціального навчання в цивільних вузах.

- Генералів серед них немає?

- Можливо, в майбутньому і з'являться.

- Як здійснюється перехід на стандарти НАТО?

- У штатному режимі. Залучаємо західних радників, експертів, інструкторів, які пройшли гарячі точки в різних куточках земної кулі. Вивчаємо досвід колег в інших країнах. Навчаємо офіцерів у військових вузах за кордоном. Серйозно готуємо свої кадри. Щось запозичуємо, а й від власних напрацювань не відмовляємося. На Яворівському полігоні провели спільні навчання з військовослужбовцями 173-й десантної бригади збройних сил США в Європі. У Золочеві самі почали готувати інструкторів. Так, є проблеми. Але нічого. Не всі відразу.

- Ви взяли кермо влади у нинішнього міністра оборони Степана Полторака. Які між вами відносини?

- Доля звела нас в 1990-х роках. Потім була спільна служба в Інституті Внутрішніх військ (нині - Національна академія НГУ). У тому, що сьогодні являє собою Нацгвардія, велика заслуга Степана Тимофійовича. Ми давно знайомі. Але що стосується роботи - тут у кожного своя ділянка. І кожен відповідає за нього по повній програмі. Якщо є можливість, допомагаємо один одному. Вважаю, у нас нормальні чоловічі і людські відносини. Засновані на взаємній повазі, перевірені роками.

- Що у вашому житті змінилося після призначення командувачем?

- Навантаження збільшилися багаторазово. Менше став бачитися з родиною. На службі - з 7:30 до 23:00. Раніше їду рідко.

- А стрес як знімаєте?

- Кращий релакс - побути з дітьми, онуками. Дуже люблю природу. Іноді хочеться просто побродити, подихати свіжим повітрям, помилуватися красою. Батько прищепив любов до полювання, риболовлі. На жаль, не часто таке випадає ...

Не вдасться, мабуть, відпочити і завтра, 26 березня - на полігоні в Ново-Петрівцях призначені великі тактичні навчання. Вони обіцяють стати ще одним випробуванням для гвардійців. І свято цьому не перешкода.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Інтерв'ю з командувачем НГУ Юрієм Аллеровим:" Бронетехніка - добре, але головне в Нацгвардії люди "". інші інтерв'ю дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Ільченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чим вона відрізняється від НГУ зразка 1991-2000-х?
Справді?
Яка їхня доля?
Функції конвоювання засуджених, підслідних, супроводу спецвантажів, охорони особливо важливих об'єктів, диппредставництв, екстрадиції перейшли від вевешників вашим підлеглим?
Всі вакансії вже заповнені?
Чи важко потрапити в гвардійці?
Який він, до речі?
Від срочнослужащіх гвардія не відмовилася?
І жінки є?
Генералів серед них немає?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация