Іран вимагає від Ізраїлю заплатити за злочинні атаки в Сирії

23 квітня 2018

Через кілька днів після консолідованого ракетного удару США, Франції і Великобританії по Сирії ситуація не стабілізувалася, і загострення обстановки мало не кожен день - предмет телефонних обговорень між лідерами провідних країн світу. Світ вже знає, що Захід на чолі з США ракетами розгромив Центр по виробництву протиракових ліків в районі Барзах недалеко від Дамаска. Даний дослідницький центр займався виключно розробкою і виробництвом медикаментів для боротьби з онкологічними захворюваннями. Дійсно, потужна «західна подмощь» сирійському народові і «внесок в боротьбу за демократію» на Близькому Сході.

При цьому німецька газета Die Zeit стверджує, що «удари по Сирії виявили військову недієздатність Євросоюзу», а Трамп і інші продовжують твердити, що «сирійська операція була проведена абсолютно» і «все ракети вразили призначені цілі». У підсумку - майже безрезультатна ракетна атака, яку «в поле» нікому підтримувати. Терористичний анклав в Східній Гуті поблизу Дамаска знищений - бойовики в анклаві поблизу Каламун (неподалік від Дамаска, але з боку кордонів з Ліваном) чекають «своєї черги». Бойовики на американо-англо-йорданської базі в Ет-Танфе (кордон з Йорданією) більш не мають опорних і допоміжних інфраструктур на шляху до Дамаску. Їм час задуматися про свою евакуації в Йорданію або навіть Ізраїль. Дороги вглиб Сирії і до кордону з Іраком блоковані різними шиїтськими ополченцями і палестинськими загонами.

Тут ми згадаємо перепалку між міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим і президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом. Як відомо, Лавров запропонував негайно передати Афрін під владу сирійської армії і уряду, щоб вичерпати будь-які питання і проблеми, пов'язані зі стабілізацією ситуації в цьому районі. На що Ердоган грубо відповів, що він сам знає, коли і кому передавати Афрін. А адже Афрін і також окупований турками (в 2016-м) Ель-Баб - це турецькі плацдарми, звідки можна і на Алеппо піти, і до Дамаска почати спускатися ...

Не будемо забувати, що Ердоган безальтернативно підтримав ракетні удари США, Великобританії і Франції. У відповідь на що генсек НАТО Йенс Столтенберг похвалив його і заявив в Анкарі 16 квітня: «Туреччина - дуже важливий для НАТО союзник, який грає ключову роль в організації».

У відповідь на що генсек НАТО Йенс Столтенберг похвалив його і заявив в Анкарі 16 квітня: «Туреччина - дуже важливий для НАТО союзник, який грає ключову роль в організації»

Тим часом навіть пасивна протидія російських військових, як виявляється, в стані скувати свободу дій Заходу. Підводний човен класу Astute Великобританії, яка повинна була взяти участь в нанесенні ракетних ударів по Сирії 14 квітня, не змогла цього зробити, так як її «заганяли» в Східному Середземномор'ї російські «чорні діри», пише британська The Times. Джерела видання в військових колах Британії стверджують, що російські підводні човни проектів 877 «Палтус» і 636 «Варшав'янка», за тишу ходу звані «чорними дірами», кілька днів грали з британської підводним човном в «кішки-мишки». Вони вийшли з російської бази в Тартусі і переслідували британську підводний човен, яка постійно змушена була маневрувати, через що вчасно не змогла випустити свої крилаті ракети. Піти від російських підводників британцям не допомогли навіть дані з американського протичовнового літака, який відстежував рух суден ВМФ Росії.

Ну і як надалі Захід збирається діяти і «тиснути», якщо зухвалий акт державного тероризму у виконанні США, Великобританії і Франції призвів до того, що міністр Лавров анонсував повернення Москви до договору про постачання до Сирії ЗРК С-300? І додав: «Росія готова розглянути будь-які способи допомогти сирійській армії запобігти агресії». А ЗРК С-300 взагалі можуть бути поставлені «не тільки Сирії, але і деяким іншим країнам регіону», як заявляв 14 квітня начальник головного оперативного управління Генштабу ЗС РФ Сергій Рудська. Кому саме - бажаючих чимало, особливо після провалу ракетного удару Заходу в ніч на 14 квітня ...

До речі, ряд експертів вважає, що транспортування до Сирії ЗРК С-300, можливо, вже розпочато або може бути здійснена вже найближчим часом. Наприклад, стало відомо, що відразу два великі десантні кораблі (ВДК) ВМФ Росії відправилися в сторону Сирії. Турецький блог Yörük Işık, що відслідковує переміщення військових кораблів через Гібралтарську протоку, 15 квітня повідомив про входження російського БДК в акваторію Середземного моря. 14 квітня в блозі повідомлялося, що БДК «Микола Фільченков» прямує в сирійський порт Тартус. Член-кореспондент Російської академії ракетних і артилерійських наук, капітан 1-го рангу Костянтин Сівков вважає, що, беручи до уваги активізацію кораблів, що перевозять вантажі в Сирію, велика ймовірність, що секретні поставки С-300 до Сирії вже йдуть.

Довго брехати Трампу, як і його спільникам Терезі Мей і Емманюелю Макрона, не вдасться. Їм доведеться щось членороздільне вимовити, тому що рано чи пізно, як відомо, «пробірки з білим порошком» в руці держсекретарів США на засіданнях Радбезу ООН перетворюються в визнання, що немає ніякого «ОМП в Іраку», і в вибачення різних «тони -блеров »- мовляв, помилилися. При загрозі шиїтів Іраку направити до Сирії ще більше своїх ополченців, при рішучості Ірану не залишати Сирію в сьогоднішній важкій ситуації і навіть взяти участь у повоєнній відбудові зруйнованої інфраструктури, нарешті, при рішучості Росії «розглянути будь-які способи допомогти сирійській армії запобігти агресії» і при різкому засудженні Китаєм агресії США, Великобританії і Франції, невгамовний запал Америки і її союзників зійде нанівець. Акція проти Сирії показала, що всередині НАТО немає єдності поглядів, - адже не тільки Німеччина, а багато хто відмовився брати участь в цьому піратстві англосаксів. Ну, а якщо завтра Трамп покличе НАТО «на війну» хоча б навіть і тільки проти Ірану і світової шиїтської умми? Не впевнені, що Трампа хоч хтось «зрозуміє» ...

Одну зі спроб «вийти сухим з ​​води» ми вже бачимо. Хоча французький президент Макрон 16 квітня радів, що, мовляв, «вдалося переконати Трампа» не виходити з Сирії, чесно кажучи, в оптимізм французького лідера вірити важко. Хоча б тому, що в той же день прес-секретар Білого дому Сара Сандерс знову заявила, що Трамп і раніше наполягає на виведенні американських військ з Сирії відразу після того, як операція проти терористичного угрупування «Ісламська держава» (організація, діяльність якої заборонена в РФ) буде завершена. «Місія США не змінилася, президент дуже чітко заявив, що хоче, щоб американські війська повернулися додому якомога швидше, - цитує її агентство Reuters. - Ми твердо маємо намір повністю знищити ІГ (організація, діяльність якої заборонена в РФ) і створити умови, які не дозволять їм повернутися. Крім того, ми очікуємо, що наші регіональні союзники і партнери візьмуть на себе додаткові військові і фінансові зобов'язання для забезпечення безпеки в регіоні ».

Джерела повідомляють, що Трамп посилено пресингує глав Саудівської Аравії, ОАЕ, Катару та Єгипту на предмет формування такого собі «арабського контингенту військ», який повинен буде окупувати весь північ Сирії для «сприяння стабілізації після поразки ІГ (організація, діяльність якої заборонена в РФ)» .

Газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела пише, що недавно новий помічник президента США з нацбезпеки Джон Болтон зв'язувався з главою розвідки Єгипту і питав його, чи може Каїр посприяти в реалізації даного плану. Аналогічні пропозиції отримали влада Саудівської Аравії, Катару та ОАЕ. Крім того, Вашингтон запропонував їм надати мільярди доларів на відновлення північній частині Сирії. «До Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ звернулися за наданням фінансової підтримки, а також щодо забезпечення більш широкого вкладу», - повідомив один з джерел. Джерела видання не виключають, що сформовані «арабські з'єднання» могли б співпрацювати з сирійськими курдами. Ініціатива Вашингтона вже «привернула увагу» засновника американської приватної військової компанії Blackwater, що діяла в Іраку, Еріка Прінса.

В принципі, досить імовірний план - сидить собі американська скандально відома (хоча б - масовими вбивствами цивільних осіб в Іраку) ПВК де-небудь в Камишли або Манбідж і керує арабами Затоки на славу інтересів США, та ще й - на гроші самих же арабів Затоки. Але є пара заковик. Припустимо, Єгипет - недавно переобраний президентом фельдмаршал Абдул-Фаттах Халіл ас-Сісі точно не побажає погіршувати відносин ні з Росією, ні з Іраном. Але в разі появи, та ще в Північній Сирії, куди готуються увійти шиїтські загони з Іраку, єгипетських військових подібне погіршення відносин з Москвою і Тегераном для Єгипту неминуче. Тому вірогідніше, що ас-Сісі не прийме «пропозицій» Вашингтона.

До того ж, як 16 квітня повідомило Міноборони Росії, представники командування Повітряно-десантних військ (ВДВ) Росії і збройних сил Єгипту досягли домовленості про характер і спрямованість проведення майбутнього спільного тактичного навчання «Захисники дружби-2018». Спільне навчання буде проходити на військових полігонах і аеродромах в Єгипті.

Ще важче буде приймати рішення Катару - він ледве-ледве «заспокоїв» Іран і домовився з Тегераном (втім, як і з Туреччиною) про надання Катару всебічної допомоги. Залишаються саудівці та ОАЕ. Але ці країни зазнають поразки в боєзіткнення, як упевнені в Ер-Ріяді і Абу-Дабі, з єменським «проксі» Ірану - т. Е.формірованіямі хусит (зейдитов) на самому Аравійському півострові.

Таким чином, успішність плану США щодо виведення своїх військ з Сирії та заміни їх на «арабська контингент» залежить від того, чи вистачить сміливості і грошей у Саудівській Аравії і ОАЕ. Світ про це мало говорить, але ж саудівці та «еміратци» несуть на собі цілих два проксі-фронту проти Ірану, не рахуючи Сирії. Вони спонсорують різні націоналістичні і ісламістські угруповання белуджів-сунітів, які час від часу перевіряють на міцність іранських військових і КВІР. Ось, наприклад, повідомлення каналу Al Arabia з посиланням на іранські ЗМІ від 17 квітня: «Цього ранку терористичне угрупування з Пакистану напала на контрольно-пропускний пункт поліції», в результаті зіткнень на ірано-пакистанському кордоні загинули шестеро людей. Троє нападників були ліквідовані. З іранської сторони також три людини загинули: один поліцейський і двоє представників КВІР.

Тегеран піддав Ісламабад критиці за підтримку терористичних угруповань, пов'язаних з «Аль-Каїдою», і попередив, що наступного разу заради знищення терористів іранські прикордонні будуть готові переслідувати злочинців і на пакистанській території. Пакистану навряд чи потрібна зайвий головний біль, хоча його спонсор, Саудівська Аравія, має важелі тиску на Ісламабад. Але якщо фронтом для саудитів стане також і Північна Сирія, то крах цієї маріонетки США неминучий. І тоді загрози єменських хусит захопити Ер-Ріяд, цілком ймовірно, стануть реальністю, благо що повстанці вже не раз і захоплювали військові бази саудівської армії, і обстрілюють час від часу околиці Ер-Ріяда.

І виходить, що саудівці та ОАЕ теж навряд чи добровільно погодяться з «пропозиціями» США по окупації Північної Сирії. Таким чином, Трампу залишається лише шантаж як «метод переконання» щодо Саудівської Аравії і ОАЕ - припустимо, загроза розголосити причетність королів і емірів країн Перської затоки до створення і фінансування різних терористичних груп, а то і - причетність до терактів 11 вересня 2001 р . в США…

А ось що буде з самою Сирією, як і раніше незрозуміло. Звернемо увагу - повідомлення про те, що в ніч на 17 квітня «хтось» намагався завдати ракетних ударів по аеродрому «Шайрат» і аеродрому «Дмейр» (обидва - північніше Дамаска), пізніше були нібито спростовані. Хоча спочатку офіційне агентство SANA наполягало на тому, що удари були, і сирійські ППО збили не менше 9 ракет. Зазначалося, що удари завдавалися з території Ізраїлю. Але оперативно свою причетність до цих ударів спростували і США, хоча на цей раз американців ніхто не звинувачував, і Штаб армії Ізраїлю. Тому спростування, хоча воно було як би російським, викликало подив. Аеродром «Шайрат» працює в плановому режимі, атак на нього в ніч на 17 квітня не було, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на російське джерело. «Засоби ППО, що прикривають аеродром, цієї ночі не працювали», - сказав співрозмовник агентства.

Правда, російський джерело промовчав про аеродром «Дмейр». Але потім і джерела в сирійському військовому командуванні спростували бойове застосування засобів ППО. У бесіді з німецьким інформагентством DPA джерела повідомили, що система ППО Сирії була «активована», але бойових пусків по передбачуваних ракетам не було, пише ізраїльська газета Haaretz. Втім, декому питання «було - не було» здався зайвим. Офіційний представник МЗС Ірану Бахрам Кассемі вже заявив, що удар ізраїльської авіації по сирійській авіабазі «Шайрат» в провінції Хомс не залишиться без відповіді.

Отже, Іран не тільки визначив, хто стріляв, але і однозначно вказує, що «працювала» ізраїльська військова авіація. Нестиковка повідомлень російського джерела, як і джерела в сирійському військовому командуванні, із заявою пана Кассемі очевидна. Але щоб не зациклюватися на питанні, були чи не були обстріли аеродромів «Шайрат» і «Дмейр», просто звернемо увагу на інші повідомлення від 17 квітня. А вони - не тільки сирійські, хоча почнемо саме з Сирії. З цього дня урядові війська розгорнули операцію в провінції Хомс. На північ від адміністративного центру цієї центральної провінції Сирії знаходиться невеликий анклав бойовиків, які продовжують опір, передає телеканал Al Jazeera. Північна частина Хомса має для Дамаска стратегічне значення для безпеки транспортних комунікацій між прилеглими до столиці районами і територіями на заході Сирії. Раніше урядові сили відновили наступальну операцію на адміністративному кордоні провінцій Хама і Хомс. Після ударів артилерії і авіації вперед висунулися підрозділи 4-ї і 11-ї дивізій ЗС Сирії. Наступ відновлено через зірвані кілька днів тому переговорів між командуванням ісламістських збройних формувань «растанского котла» і представниками сирійської армії.

В Іраку почали масштабну військову операцію з нейтралізації останніх анклавів терористичного угрупування ІГ (організація, діяльність якої заборонена в РФ). Від терористів планується очистити всі райони на іракському кордоні з Сирією, Йорданією і Саудівською Аравією, повідомив представник ВС Іраку генерал Яхья Расул. Для здійснення операції створені три регіональні командування зі штабами в провінціях Найнава (Ніневія), Анбар і Салах-ед-Дін.

Нарешті, в Туреччині повстанці Курдської робочої партії (PПK) прорвалися в мул Ширнак і атакували військову базу «Куютепе». В результаті нападу загинули троє співробітників сил безпеки, з посиланням на свої джерела в турецьких правоохоронних органах передає агентство Reuters. Мозаїка не буде повною, якщо не згадати про те, що президент Ірану Хасан Рухані говорив по телефону з турецьким колегою Ердоганом - нібито тільки «про політичне врегулювання» в Сирії, і сторони погодилися «продовжити тристоронні зусилля за участю Росії».

Відомо, що 14-го мав місце і телефонна розмова між Ердоганом і його російським колегою Путіним, адже турки підтримали піратський рейд США, Великобританії і Франції. Як виправдовувався Ердоган і що йому у відповідь сказав Путін, нам не відомо. Правда, прес-секретар Путіна, Дмитро Пєсков 16 квітня заявляв, що «ці удари не розділили Росію і Туреччину», що сумнівно. Зате ми знаємо, що 15 квітня Рухані подзвонив Путіну, і вони «обговорили останні події в Сирії», і «те, як розвивати двостороннє співробітництво між Тегераном і Москвою в зв'язку з цим», повідомляло Mehr News. Іранські ЗМІ оприлюднили тільки одну фразу Рухані з розмови: «Якщо агресія і кричуще порушення міжнародних законів стануть легко можливими і без будь-яких витрат з боку злочинців, ми будемо свідками нової нестабільності на міжнародному та регіональному рівнях». Прес-служба Кремля доповнює, що Путін підкреслив, що якщо ракетні удари по Сирії продовжаться, то «це неминуче призведе до хаосу в міжнародних відносинах».

Звернемо Рамус - Рухані каже Путіну про двостороннє, а не трісторонньому (з Туреччина) Співробітництво з Сирії. Прес-секретар МЗС ІРІ Кассемі однозначно вказує пальцем на Ізраїль у зв'язку з то чи малі місце, то чи не малі місце обстріламі аеродромів «Шайрат» и «Дмейр». Ердогана ж Іран и Росія запевняють, что «все як и Ранее», будут «трісторонні зусилля». А в цею годину сірійці рвуться на Північ, іракці - до турецького кордону, а партизани PПK прорвалися в Ширнак. А адже Рухані вимагав від Кремля «будь-які витрати», т. Е. Відплати, для тих, хто воює проти Сирії.

Ми далекі від думки, що прорив курдських повстанців в Ширнак - це початок відплати. Але помітно, що Іран чекав з Сирії повідомлень про спроби Ізраїлю завдати ударів по військових аеродромах. Шиїти Іраку обіцяли «витрати» конкретно американцям, Іран же, мабуть, готовий до заподіяння «витрат» Ізраїлю. Початок військових операцій в Сирії і Іраку проти залишків банд ІГ (організація, діяльність якої заборонена в РФ), - мабуть, якийсь сигнал до початку процесу заподіяння «витрат» тим силам, які сприймаються, причому не тільки Іраном і шиїтами, але і тим же Китаєм, порушниками міжнародного права. Тобто - міжнародними злочинцями. Адже в МЗС Ірану не могли не знати, що повідомлення про нічні ракетних ударах, по крайней мере, по «Шайрату», згодом були спростовані. Проте Кассемі безапеляційно звинуватив Ізраїль і озвучив неминучість відповіді на агресію.

Сергій Шакарянц

джерело: https://regnum.ru/news/polit/2406934.html

джерело: Iran.ru

Поділитися:


Ну, а якщо завтра Трамп покличе НАТО «на війну» хоча б навіть і тільки проти Ірану і світової шиїтської умми?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация