ІРНІТУ-Учасники Радонезького свята в храмі Студмістечка згадували старослов'янську алфавіт і розучували бальні танці

Студенти ІРНІТУ і представники іркутських громадських організацій взяли участь в Молодіжному Радонезького Покровському святі, який 14 жовтня відбувся у православну парафію Студмістечка. У програму вечора увійшли творчі номери, танцювальні майстер-класи, а також ігри на знання старослов'янської алфавіту.

Свято організували колектив Центру духовного-морального виховання Студмістечка і служителі храму ім Свято організували колектив Центру духовного-морального виховання Студмістечка і служителі храму ім. преподобного Сергія Радонезького.

Як повідомила керівник Центру Ольга Міхєєва, молодіжні вечори, присвячені пам'яті великого російського подвижника, на чию честь названо прихід в студмістечку, проходять з 2006 року. Ці заходи ознаменують початок нового навчального року, творчої та освітньої діяльності Центру та приходу. Цього разу урочистий вечір збігся зі святкуванням Покрови Пресвятої Богородиці. За переказами, 14 жовтня (1 жовтня за новим стилем) 910 року Богоматір з'явилася моляться одного з храмів в Константинополі. Божа Матір простягнула омофор (покривало для голови) над віруючими, що стало символом її заступництва перед людьми.

З привітанням до гостей звернувся протоієрей В'ячеслав Ільїн. Він зазначив, що Покров Пресвятої Богородиці відзначають тільки православні віруючі, які проживають в Росії. З З привітанням до гостей звернувся протоієрей В'ячеслав Ільїн моменту святкування дня Покрови на Русі почали почитати Божу Матір. Через чотири століття у православних з'явився ще один заступник - преподобний Сергій Радонезький. Він відомий тим, що заснував п'ять монастирів, в тому числі Троїце-Сергієву лавру, примирив ворогуючі князів, а також передбачив Дмитру Донському перемогу в Куликівському битві.

Завершивши проповідь, священик запропонував гостям приходу прочитати тропар на честь Сергія Радонезького і Богоматері.

Учасникам вечора показали фільм про духовні подвиги Сергія Радонезького, створений за допомогою техніки малювання піском. Організатори свята зіграли з гостями в гру, в процесі якої кожен, у кого в руках опинялася м'яка іграшка, повинен був поділитися спогадом про подію чи явище, пов'язаних з особистістю Сергія Радонезького. Так з'ясувалося, що хтось молився російській святому перед сесією, а інші завдяки храму в студмістечку почали вперше цікавитися християнськими традиціями.

За словами Ольги Міхеєвої, особливість подібних зустрічей полягає в залученні в творчий процес всіх учасників. Парафіянам запропонували розподілитися на команди і представити театральні мініатюри, що розкриває значення тієї чи іншої літери старослов'янської алфавіту. Вони зображували в креативній формі букву П ( «спокій»), будували фігури і обігравали букву М ( «думка»), намагалися донести до глядачів суть літери Д ( «добро») і т.д.

В ході зустрічі були підведені підсумки роботи за минулий навчальний рік і анонсувалися плани. Організатори підготували презентації, які об'єднали сотні фотографій, на якій зафіксовані кращі моменти роботи творчих гуртків Центру, фрагменти вистав молодіжного театрального руху. Відеоряд нагадав про літньому сезоні православного табору «Джерельця», про похід на гору Хулугайша.

Одним з найбільш очікуваних проектів 2017-2018 навчального року став Зимовий бал, присвячений творам російської літератури XIX століття. Щоб нагадати про цю подію, запрошені гості з іркутської студії історичного бального танцю «Прекрасна епоха» на чолі з хореографом Михайлом Верхозіним провели танцювальні майстер-класи. Нагадаємо, що за плечима Михайла виступ на тематичних балах і реконструкторских фестивалях у Відні, Москві, Санкт-Петербурзі та Нижньому Новогород.

Особливу презентацію присвятили шести закоханим парам, які познайомилися в приході, а влітку 2018 року зіграли весілля.

Ольга Міхєєва підкреслила, що в поточному році продовжать роботу гуртки для школярів, школа вожатих, кіноклуб. Зовсім скоро почнеться підготовка до Зимового балу і обласному великоднього фестивалю «Дорогою добра».

Новим напрямком діяльності Центру та приходу може стати співпраця з колективом інтегрованої театральної студії «Театр як терапія». Ця громадська організація існує в Іркутську близько трьох років і спеціалізується на соціокультурної реабілітації дітей з синдромом Дауна. Фахівці студії навчають хлопців з особливостями психофізичного розвитку придумувати і самостійно виконувати етюди, через бальні та національні танці знайомлять з культурою і традиціями народів Росії. першим Новим напрямком діяльності Центру та приходу може стати співпраця з колективом інтегрованої театральної студії «Театр як терапія» проектом студії став спектакль «Воронні сни», представлений на сцені Іркутського драматичного театру.

Як повідомив викладач «Театру як терапії» Микола Марченко, взаємодія співробітників студії і Центру духовно-морального виховання ІРНІТУ почалося в квітні під час проведення фестивалю «Дорогою добра». Фахівців залучили унікальні педагогічні методики, які використовують «політеховци» при роботі з молоддю. Микола Марченко зазначив, що він хотів би залучити студентів в створення спільних творчих проектів, спрямованих на соціалізацію хворих дітей.

Ще один новий напрям, яке планує розвивати Центр, стосується волонтерської діяльності. Основне завдання добровольчої команди - і збежать імітації волонтерства, яка полягає в проведенні разових акцій зі збору подарунків, походів до ветеранів і подальшої публікації фотозвіту в соцмережах. За словами Ольги Міхеєвої, інвалідам, сиротам та одиноким пенсіонерам набагато важливіше отримати допомогу і увагу від тих людей, хто знаходиться з ними в контакті тривалий час - знайомиться, вникає в суть проблем, постійно відвідує.

На святі побував студент випускного курсу геологорозвідувального технікуму ІРНІТУ Максим Нещадим. За час навчання він встиг попрацювати вожатим у таборі «Джерельця» і долучитися до команди організаторів спектаклів і Зимового балу. Максим провів серію спортивних ігор та майстер-класів для вихованців дитячих будинків.

Як зізнався молодий чоловік, участь в проектах приходу імені Сергія Радонезького позначилися на його світогляді і ставленні до життя:

Як зізнався молодий чоловік, участь в проектах приходу імені Сергія Радонезького позначилися на його світогляді і ставленні до життя:

«Завдяки співробітникам Центру та служителям храму я став більш товариським і впевненим у собі. Перетворився з трієчника, який віддавав перевагу «відсиджуватися» на задній парті в навушниках, в голови Студради гуртожитку. Працюючи з дітьми, я придбав педагогічний досвід, який використовую, коли заміняю викладачів технікуму на лекціях по загальній геології, мінералогії і петрографії.

Всі корисні знання і навички знадобляться мені на місці майбутньої роботи. За підсумками річної виробничої практики мене запросили на роботу в один з підрозділів холдингу «Росгеологія» в Республіці Тива ».

Як повідомлялося раніше http://www.istu.edu/news/46021/ 8 жовтня в день пам'яті преподобного Сергія Радонезького в православну парафію в студмістечку ІРНІТУ митрополит Іркутський і Ангарський Вадим провів божественну літургію. Владиці Вадиму співслужили настоятель парафії протоієрей Євген Прохоров, протоієреї Олексій Макаров і В'ячеслав Ільїн.

Детальна інформація про діяльність приходу на сайті http://narodrad.ru/ і в групі в VK https://vk.com/club34038050

Ольга Балабанова

Фото Данила Апанович

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация