Іржі Драгош - кандидат з президентським досвідом

  1. Недрукованим виразами - не місце в політиці
  2. Не перебував в компартії, не співпрацював з держбезпекою
  3. Зовнішня політика: за НАТО і ЄС, але проти квот
  4. Напрямок економічної дипломатії - Латинська Америка
  5. Побудова відносин з Росією
  6. Небезпека зовнішнього впливу на президентські вибори
  7. Перехід Чехії на євро
  8. Внутрішня політика
  9. сільське дитинство

Іржі Драгош, фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо   Іржі Драгош не має за плечима політичної кар'єри - вона почалася лише в момент, коли він вирішив вступити в боротьбу за крісло президента країни Іржі Драгош, фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо Іржі Драгош не має за плечима політичної кар'єри - вона почалася лише в момент, коли він вирішив вступити в боротьбу за крісло президента країни. І ця обставина є головним пунктом критики з боку його супротивників, які називають його «недосвідченим політиком, що не становить, як працюють політичні структури».

На це Іржі Драгош відповідає, що «на політиків можна впливати за допомогою аргументів і конкретних фактів», а цим матеріалом політики часто не володіють. Посада президента Академії наук Іржі Драгош вважає рівним за значенням міністерської.

На пост глави держави Іржі Драгош балотується як незалежний кандидат, зібравши в свою підтримку більше 140 000 голосів громадян. Гасло своєї передвиборної кампанії Іржі Драгош сформулював як «Сучасне і безпечне держава». Під цим кандидат має на увазі «модернізацію політичної сцени», об'єднання чеського суспільства, суворе дотримання Конституції.

А так звучить агітаційний ролик Іржі Драгоша, з яким він звертається до електорату: «Можливо, саме зараз ви вирішуєте, кого хочете вибрати своїм президентом, що ваше рішення принесе вам через п'ять, десять років. Ви виберете щось, вже вам відоме, або щось нове? Я хотів би жити в безпечній державі, яке гарантує свободу вираження поглядів, а для громадян - менше бюрократичних перепон і більше часу для сім'ї, в країні, яка проводить впевнену зовнішню політику. Ми хочемо, щоб ви жили краще, але починати потрібно з самих себе - не боятися, не брехати, не обманювати, інвестувати в освіту, в якість життя, не забувати про навколишнє середовище ».

Іржі Драгош народився 20 лютого 1949 року в родині вчителя і медсестри, в м чеський тешин. Ріс у м Яблунков, в Сілезії. Випускник Вищої школи хімічної технології Праги. Фізико-хімік, викладач, автор наукових праць і патентів. Працював в Інституті основ хімічного процесу. У 2009 - 2017 рр. - президент Академії наук. Очолював Європейську федерацію інженерів-хіміків (EFCE). У шлюбі з Евою Драгошовой народилося дві дочки. Хрещений у католицькій церкві. Головне хобі - музика; багато років співає в камерному хорі.

Недрукованим виразами - не місце в політиці

Академік Іржі Драгош виступає за підвищення рівня політичної дискусії, категорично не сприймає обсценную лексику на політичній сцені, використовує літературну мову. «Риба гниє з голови, і з високою політики інші беруть приклад. Що ми можемо хотіти від наших дітей і онуків, коли вони чують те, що чують від наших політиків! На офіційному рівні я почав би з себе - президент повинен бути прикладом ... Я б також не боявся голосно називати імена політиків, які поводяться некультурно. Можливо, їм стало б соромно », - підкреслив Іржі Драгош в інтерв'ю журналісту« Чеського Радіо »Яну покірно.

Не перебував в компартії, не співпрацював з держбезпекою

На передвиборчому сайті Іржі Драгош згадує про свого батька, який в роки Другої світової війни допомагав партизанам, побував в гестапо. Іржі Драгош пройшов люстраційну перевірку, отримавши підтвердження, що в роки соціалізму ніколи не співпрацював з органами держбезпеки (StB). Там він також повідомляє, що відмовився вступити в чехословацьку компартію, що загальмувало його кар'єру. «У 1985 р, в період горбачовської перебудови, я провів рік в Німеччині як стипендіат фонду Гумбольдта. Дружина і діти повинна була залишитися в якості «заручників» в Празі. Я ніколи не вступав ні в одну політичну партію », - пише про себе кандидат у президенти.

Зовнішня політика: за НАТО і ЄС, але проти квот

Прапор ЄС, фото: Pixabay CC0   Іржі Драгош виступає за членство країни в НАТО, вважаючи це необхідною умовою забезпечення безпеки держави Прапор ЄС, фото: Pixabay CC0 Іржі Драгош виступає за членство країни в НАТО, вважаючи це необхідною умовою забезпечення безпеки держави. Він не підтримує ідею проведення референдуму з питання приналежності ЧР до Північноатлантичного альянсу.

Драгош вважається проєвропейський кандидат. «Чеська Республіка - складова частина демократичної Європи. Якщо ми хочемо мати в Європі вплив, то повинні бути її частиною », - підкреслював кандидат в своїх передвиборних заявах, виступаючи категорично проти проведення референдуму щодо членства країни в ЄС. Іржі Драгош виступає проти прийняття європейських квот на перерозподіл біженців. При цьому прийом 2600 біженців він вважає прийнятним.

Напрямок економічної дипломатії - Латинська Америка

Чи готовий кандидат настільки ж активно вести роботу в області економічної дипломатії, як це робить чинний президент Мілош Земан, який «відкриває двері» чеським компаніям в Росії і Китаї?

«Зрозуміло. Однак я б орієнтувався на інші регіони - Африку, але перш за все, на Латинську Америку. Мої друзі в Бразилії, Аргентині, Чилі часто запитують мене, чому чеський президент останні чотири роки ігнорує цей регіон. Росію і Китай я б, зрозуміло, не відставив убік, проте не надавав би їм принципове значення. Скажемо відверто - в обсязі чеського експорту частка Росії становить приблизно 2%, а Китай - і того менше ».

Побудова відносин з Росією

«Всі питання і кроки, які б я збирався зробити в Росії, я б готував спільно з урядом, відповідно до схваленої зовнішньою політикою ЧР. Я не став би робити заяв, які допомагають Кремлю і шкодять нам. В економічній області я б підкреслював наш інтерес до зміцнення відносин, але, перш за все, в області захисту інвестицій, що саме в Росії досить проблематично ... З моєї точки зору - керівництво, очолюване Путіним, робить помилку, представляючи Захід як ворога. Ні до чого хорошого це не веде », - пояснив плани щодо Росії на посту президента Іржі Драгош в інтерв'ю журналу Týden.

Відповідаючи на питання MFDnes, кандидат повідомив, що "не вважає Росію демократичною державою, не виступає за скасування антиросійських санкцій", а окупацію Криму вважає порушенням міжнародного договору, який в 1994 р підписали в Будапешті Борис Єльцин, Леонід Кучма, Білл Клінтон і Джон Мейджор. Україна, відмовившись від ядерної зброї, отримала від Росії гарантії недоторканності своїх кордонів, нагадав Іржі Драгош.

Небезпека зовнішнього впливу на президентські вибори

Прапор НАТО, фото: відкритий джерело   У грудні 2017 року, під час зустрічі з прем'єром Богуславом Соботкой, сам Драгош повідомив, що побоюється спроб з боку іноземних спецслужб вплинути на результат майбутніх президентських виборів шляхом поширення дезінформації Прапор НАТО, фото: відкритий джерело У грудні 2017 року, під час зустрічі з прем'єром Богуславом Соботкой, сам Драгош повідомив, що побоюється спроб з боку іноземних спецслужб вплинути на результат майбутніх президентських виборів шляхом поширення дезінформації. «Кандидат звернув увагу на втручання з боку Росії у виборчий процес в деяких інших країнах», - повідомило тоді агентство ČTK. «Я говорив про цілком логічних наміри російських спецслужб. Хочу нагадати, що відповідно до російської військової доктрини, головним ворогом Росії є НАТО, а ми члени НАТО. Так що можна припускати, що Росія зацікавлена в тому, щоб вплинути на те, що відбувається в країнах, які входять до Північноатлантичного альянсу. Всі ми знаємо, що існує таке явище як вплив на громадську думку за допомогою сайтів, що поширюють дезінформацію »- підтвердив Іржі Драгош в інтерв'ю Яну покірно.

Перехід Чехії на євро

«В даний час, наскільки мені відомо, за опитуваннями, 75-80% громадян - проти переходу на євро. Я переконаний, що абсолютна більшість з них не знає, чому вони проти євро. Вони постійно чують «борги Греції», «італійські банки» і т.д. Так що кожен уряд, яке хотіла б серйозно задуматися про євро, повинна почати кампанію на переконання і поясненню населенню питання євро. Важливо пояснити, чому має сенс переходити на євро. Я не прихильник референдумів, присвячених принциповим економічних питань, зовнішньополітичного вектора, а євро - занадто значимий проект, щоб рішення по ньому брали звичайні громадяни, включно зі мною. Я не економіст і тут поклався б на фахівців ».

Внутрішня політика

Як Іржі Драгош будуватиме співпрацю з прем'єр-міністром Андрієм Бабішем, чия партія перемогла на парламентських виборах, залишивши суперників далеко позаду? Як поведе себе Іржі Драгош на посаді президента в ситуації, коли кабінет Андрія Бабіша не отримує підтримку парламенту?

Андрій Бабіш, фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо   «Свої відносини з будь-яким прем'єром-міністром я б вибудовував на професійному рівні Андрій Бабіш, фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо «Свої відносини з будь-яким прем'єром-міністром я б вибудовував на професійному рівні. У мене є досвід спілкування з цілим рядом прем'єрів, з якими я вів переговори в якості президента Академії наук, воював через бюджет. Мені ніхто ніколи нічого не підносив на блюдечку, так що думаю, що я б витримав цей іспит. Андрій Бабіш почув би від мене як президента, що у нього - одна спроба скласти уряд, який повинен отримати підтримку Нижньої палати парламенту. Другу спробу вже отримав би хтось інший ».

До постаті Андрія Бабіша кандидат, в цілому, відноситься з недовірою, вважаючи, що людина, проти якого порушено кримінальну справу, не повинен займати пост голови уряду. «Ми всі повинні бути обережні, стежити, щоб демократії в нашій країні ніщо не загрожувало. Я теж відчуваю певну настороженість, оскільки керівництво країною як власною компанією і найпростіші популістські гасла часто можуть стати причинами серйозних проблем », - підкреслив Іржі Драгош в інтерв'ю виданню Hospodářské noviny. Також Драгош сказав, що ніколи б не призначив уряд, який залежало б від голосів депутатів від компартії.

сільське дитинство

Іржі Драгоша часто дорікають в тому, що він «занадто академічний», тобто далекий від народу. Кандидат не забуває нагадувати, що це не так, і цілком здатний, наприклад, оббілувати кролика. «Я людина, яка росла в сільській місцевості, працював на землі. Не хочу хвалитися, але, будучи ще сільським хлопчиськом, я виріс в усвідомленні того, що сільськогосподарські тварини призначені для використання в господарстві і в їжу », - роз'яснює Іржі Драгош, який не випадково оголосив про свій намір стати наступним чеським президентом, в рідному Яблункова - крихітному містечку на самому сході країни, де живе всього п'ять з половиною тисяч чоловік.

Ви виберете щось, вже вам відоме, або щось нове?
Як поведе себе Іржі Драгош на посаді президента в ситуації, коли кабінет Андрія Бабіша не отримує підтримку парламенту?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация