Ісаак Ньютон коротка біографія і його відкриття

Коротка біографія англійського фізика, астронома і математика, Ісаака Ньютона Коротка біографія англійського фізика, астронома і математика, Ісаака Ньютона. Читайте про великі відкриття, що принесли успіх відомому фізику, в сьогоднішній статті.

Ісаак Ньютон - автор класичної механіки, основоположник закону всесвітнього тяжіння, людина, якій на голову впало яблуко. Як багато і одночасно мало ми знаємо про життя відомих вчених, що змінили світ.

Народився Ісаак Ньютон 25 грудня (4 січня за григоріанським календарем) 1624 року в невеликому селі Вулсторп, графства Лінкольншир, Королівська Англії перед громадянською війною. Батько хлопчика був звичайним фермером, намагався прогодувати сім'ю. Ісаак народився раніше терміну, в переддень Різдва. Надалі довго вважав особливості своєї появи на світло знаменням успіху. Незважаючи на болючість і кволе здоров'я, не залишали його з дитинства, дожив до 84 років.

В 3 роки вихованням Ісаака зайнялася бабуся. Дитиною юний Ньютон був відстороненим, по більшій мірі мрійливим, ніж активним і товариським. У 12 років вступив до школи в Грантемі. Навчання давалося Ньютону гірше інших школярів через слабке здоров'я і особливостей характеру, тому прикладав вдвічі більше зусиль. Вчителі помічали серйозний інтерес молодої людини в математиці. У 17 вступив до Кембриджського університету на соціальне забезпечення. Грубо кажучи він не платив за навчання, але повинен бути всіляко «допомагати» вищим студентам. У 1665 році отримує ступінь бакалавра витончених мистецтв - базового, прохідного атестата для подальшого навчання в ті часи.

Покинути стіни рідного навчального закладу довелося в 1664 році. Напередодні Різдва вибухнула чума, яка поклала період Великої епідемії (з 1664 по 1667 роки) - загинула 5 частина населення Англії. До всього іншого додалася війна з Голландією. Ці роки Ісаак Ньютон провів в рідному місті, усамітнившись від решти світу. Важкий період обернувся для юного вченого справжніми відкриттями.

  • Формула Ньютона-Лейбніца - перші начерки розкладання функцій диференціального й інтегрального числення до лав (метод флюксий).
  • Оптичні експерименти - розкладання білого кольору на 7 спектральних квітів.
  • Закон всесвітнього тяжіння.

З книги «Спогади про життя Ньютона» автора Вільяма Стьюклі, 1752 рік: «Після обіду була тепла погода, і ми вийшли в сад пити чай в тіні яблунь. Ньютон показав мені, що думка про гравітації прийшла до нього під цим же деревом. Коли він знаходився в роздумах, одне з яблук несподівано впало з гілки. Ньютон подумав: «чому яблука завжди падають перпендикулярно землі?».

В 1668 Ньютон повертається в Кембридж для отримання ступеня магістра. Пізніше зайняв лукасовкую кафедру математики - професор І. Барроу віддав місце юному генію, щоб Ісааку вистачало коштів для життя. Очолення кафедри тривало до 1701 року. У 1672 році Ісаака Ньютона запрошують до членства в Лондонському Королівському товаристві.

У 1686 році були створені і відіслані праці «Математичного начала натуральної філософії» - революційного відкриття, що поклало початок системі класичної фізики і дав основу для досліджень в області математики, астрономії, оптики.

У 1695 році отримує посаду дивіться при Монетному дворі, не залишаючи посади Кембриджського професора. Ця подія нарешті поліпшило фінансовий стан вченого. У 1699 році стає директором і переїжджає в Лондон, продовжуючи займати посаду до самої смерті. У 1703 році стає президентом Королівського товариства, а через два роки йому присвоюють лицарське звання. У 1725 році залишає службу. Помер в 31 березня 1727 року в Лондоні, коли Англія була повторно охоплена чумою. Похований у Вестмінстерському абатстві.

Відкриття Ісаака Ньютона:

  • Збільшувальна лінза дзеркального телескопа (в 40 наближенні);
  • Найпростіші форми руху матерії;
  • Навчання про масу, силі, тяжінні, просторі;
  • Класична механіка;
  • Фізичні теорії кольору;
  • Гіпотези щодо відхилення світла, поляризації, взаємоперетворення світла, речовини;

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(Поки оцінок немає)   Loading (Поки оцінок немає)
Loading ...

Ньютон подумав: «чому яблука завжди падають перпендикулярно землі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация