ісинська глина


Вироби з Цзи Ша (紫砂) - ісинської глини є унікальним твором китайського мистецтва, яке народилося ще за часів правління династії Сун (960-1279), досягло піку своєї слави в роки правління династії Мін (960-1644) і продовжувало вдосконалюватися за часів династії Цин (1644 -1911). Цей дуже елегантний, але простий стиль кераміки популярний і в наші дні.

посуд з ісинської глини

Процес приготування чаю ще за часів династії Тан (618-907) включав в себе подрібнення листя і додавання ладану. Оскільки цей складний метод впав у немилість, він був замінений на простий метод використання цілих листя і бруньок. Неглазурований і незабарвлений чайник з ісинської глини довів, що саме він найкраще зберігає первісний колір і аромат чаю при новому способі заварювання. Крім того, його естетика відображала культурні та філософські ідеї того часу. Чайний посуд з ісинської глини стала символом спрощеної краси.

Своїй назві ісинська глина зобов'язана міста Исин (провінція Цзянсу) - місця походження кераміки Цзи Ша. Керамічне виробництво вперше з'явилося тут приблизно п'ять-шість тисяч років тому. У той час місто Исин був одним з основних виробничих районів селадоновой кераміки на півдні, посуд з ісинської глини тільки входила в моду. В епоху династії Тан гончарне мистецтво буяло чайним посудом Цзи Ша, а до початку династії Мін, популярність цієї особливої ​​форми кераміки виросла і витіснила іншу керамічний посуд.

Традиційно, ісинські чайники використовуються для улунов, Пуер і чорного чаю. У деяких випадках і зелений чай може заварюватися такому чайнику, але потрібно бути обережним, щоб не зіпсувати настій, так як ці чайники підтримують дуже високу температуру води протягом тривалого періоду часу.

За часів династії Сун було вирішено, що глина Цзи Ша є найкращим матеріалом для заварювання чаю. Основна причина в тому, що вона містить мінеральні речовини. Глина також багата залізом, кварцом, слюдою, каоліном, гематитом, желатином на додаток до багатьох інших мікроелементів. Залізо, що міститься в глині, допомагає підтримувати температуру нагрітої води, що дозволяє якісному приготуванню чайного напою. Кварц і інші компоненти зберігають мінеральні речовини після випалу глини при 1100-1230 градусів за Цельсієм. Це створює своєрідну подвійну поверхню пір. Це дуже пориста структура є ключовим елементом, яка робить посуд з ісинської глини незамінною для чаювання. Ці численні мікроскопічні отвори дозволяють чайнику не тільки адаптуватися до різких змін температури, але також дозволяє чаю дихати і віддавати свій аромат, колір і смак чайного листа. Ніжні масла чайного листа вбираються в стінки чайника, посилюючи аромат. Тому, якщо в чайнику постійно заварювати тільки один вид чаю, посуд поступово придбає чудовий своєрідний аромат.

пориста структура посуду з ісинської глини

Прочитати іншу статтю зі схожою тематикою

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация