Іспанські вчені виступили проти прийняття нового закону про аборти

visualphoto

"Аборт - це не просто" добровільне переривання вагітності ", а простий і жорстокий акт переривання людського життя", - йдеться в маніфесті, який вже отримав назву "Мадридська декларація".

Маніфест, підготовлений і підписаний спочатку 300 вченими, спрямований проти планів уряду Сапатеро прийняти новий закон про аборти.

В Іспанії законом 1985 року дозволений аборт лише в трьох випадках - якщо мова йде про зґвалтування жінки, якщо існує загроза - фізична або психологічна - життя майбутньої матері і якщо плід розвивається з патологіями.

У всіх цих випадках перш ніж зробити аборт, жінка повинна зібрати "доказову базу" свого права на операцію, яку повинні до того ж підтвердити два незалежних лікаря.

В інших випадках зробили аборт жінки можуть бути піддані судовому переслідуванню, так само як і лікар, який провів цю операцію.

Проект нового закону, який поки знаходиться в стадії розробки і надійде в парламент не раніше другої половини 2009 року, передбачає скасування судового переслідування за переривання вагітності і вільний вибір жінки робити або не робити цю операцію.

При цьому закон обмежує термін, в межах якого можна зробити аборт, 14 тижнями без умов і 22 тижнями, якщо є медичні показники для аборту, але дає право жінці починаючи з 16 років самій вирішувати, робити аборт чи ні.

Незважаючи на суворість нині чинного закону і небезпека судового переслідування, в Іспанії щороку проводиться понад 100 тисяч абортів, переважна кількість яких - понад 90% - проводиться до 14-го тижня вагітності.

Плани уряду соціалістів прийняти в цьому році новий закон викликає серйозні суперечки в іспанському суспільстві.

Вчені виходять у своїй аргументації з того, що проект закону не бере до уваги останні досягнення науки, в тому числі, "численні наукові докази того, що життя виникає в момент зачаття, а значить, переривання вагітності в будь-який термін після цього моменту - є переривання життя ", попросту вбивство.

На думку вчених, закон, що дає свободу жінці вирішувати долю своєї майбутньої дитини, насправді ставить її в скрутне становище брати виключно на себе цю відповідальність і штовхає її на необдумані рішення, про які вона пізніше може пошкодувати.

"Закон про аборти без обмежень зробить жінку єдиною відповідальною за вчинення насильницького акту над власною дитиною, який є драмою з двома жертвами - один гине, інша залишається жити і мучиться щодня від наслідків цього акту", - йдеться в документі.

За словами доктора біологічних наук Моніки Лопес Бараона, консультанта ООН з біоетики, аборт - "це замах на життя", яке "не може бути проголошено як право". Проблема полягає в тому, що держава "не в змозі запропонувати жінкам альтернативу аборту, інакше багато хто не переривали б вагітність".

"В Іспанії величезне число жінок робить аборт, але не менше число вдається до штучного запліднення або усиновляє дітей з-за кордону. Може, можна було б знайти спосіб їх" одружити "?" - зазначила біолог.

Напередодні Іспанська єпископальна конференція оголосила про початок кампанії проти абортів, в якому, зокрема, будуть використовуватися зображення немовляти і дитинча іберійської рисі, яка перебуває під загрозою зникнення і для збереження і розмноження якої кілька років тому іспанський уряд прийняв спеціальну програму.

На думку священиків, "уряд більше переймається порятунком іберійської рисі, ніж власного народу".

Кампанія приурочена до Дня захисту життя, який єпископальна конференція має намір провести 25 березня.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Може, можна було б знайти спосіб їх" одружити "?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация