Іспит на статус адвоката: питань менше, практичних відповідей більше.

Огляд змін до Положення про порядок складання кваліфікаційного іспиту на присвоєння статусу адвоката   Оновлене 28

Огляд змін до Положення про порядок складання кваліфікаційного іспиту на присвоєння статусу адвоката

Оновлене 28.09.2016 р

28 січня 2016 року Рада ФПА РФ своїм рішенням (Протокол №3) вніс зміни, які вступили в силу з 1 вересня 2016 року, в Положення, які скоротили перелік питань до 236 і зробили перевірку знань більш орієнтованою на практику.

На що відбулося 28 вересня 2016 року засіданні Рада ФПА РФ затвердив (Протокол №7) зміни і доповнення до Положення.

Кваліфікаційний іспит буде складатися з письмових відповідей на питання (тестування - в комп'ютерній формі) і усної співбесіди. Перелік питань тестування і перелік питань усної співбесіди затверджуються Радою Федеральної палати адвокатів РФ. Тестування в рукописній формі не стало. Відповідно до затвердженого протоколом № 7 від 28.09.2016 р організація проведення тестування покладається на голову кваліфікаційної комісії. Безпосереднє проведення тестування здійснюється головою кваліфікаційної комісії або за його вказівкою членом (членами) кваліфікаційної комісії або співробітником (співробітниками) адвокатської палати. Результати тестування кожного претендента розглядаються кваліфікаційною комісією, на підставі яких приймається рішення про допуск претендента до усної співбесіди або про відмову в допуску до усної співбесіди.

При проведенні тестування претендента в комп'ютерній формі комп'ютерна програма методом випадкової вибірки визначає 70 питань з Переліку питань тестування, затвердженого Радою Федеральної палати адвокатів РФ. Час відповідей на питання тестування встановлюється в розмірі 60 хвилин. Претендент вважається успішно склали частину іспиту у вигляді письмових відповідей на питання (тестування), якщо він правильно відповів на 50 і більше питань тестування.

Під час письмової відповіді на питання (тестування) претендент не має права користуватися комп'ютерними правовими базами даних, кодексами і збірками нормативних актів

Екзаменаційні білети для усної співбесіди також щорічно будуть формуватися адвокатськими палатами суб'єктів РФ і повинні містити в кожному квитку не менше 4 питань із затвердженого Радою Федеральної палати адвокатів РФ Переліку питань усної співбесіди. Нове: питання в квитку для усної співбесіди можуть бути доповнені на розсуд адвокатських палат суб'єктів РФ завданнями за рішенням правових ситуацій і завданнями щодо складання юридичних документів.

Результати тестування оголошуються претенденту головою кваліфікаційної комісії або уповноваженою ним особою безпосередньо після його проведення. Тестування і усну співбесіду можуть проводитися в різні дні.

При підготовці до відповідей по квитку усної співбесіди претендент має право користуватися кодексами і збірками нормативних актів в паперовому вигляді.

До усного співбесіди допускаються претенденти, які успішно склали частину іспиту у вигляді письмових відповідей на питання (тестування). При проведенні усної співбесіди претендент вибирає екзаменаційний білет з довільно розкладених на столі. Час, який надається претенденту на підготовку до відповіді на кожен квиток, включаючи рішення задач і складання процесуальних документів, може бути обмежена комісією, але не більше ніж до 45 хвилин.

Іспит вважається не зданим, якщо претендент хоча б по одному з питань екзаменаційного білета показав незадовільні знання, або правильно відповів менш ніж на 50 запитань письмового завдання або тестування.

За підсумками іспиту робиться висновок: «Кваліфікаційний іспит на присвоєння статусу адвоката здав» або «Кваліфікаційний іспит на присвоєння статусу адвоката не здав».

Підготовка до здачі іспиту. Питання та відповіді

Для підготовки до іспиту на адвоката претенденти проводять багато часу в пошуку, де скачати відповіді на питання, включені до екзаменаційних білетів.

В інтернеті частіше можна у відкритому доступі знайти відповіді на 445 питань з Переліку питань, затвердженого Радою ФПА РФ 30 листопада 2010 г. (протокол № 7). Завантажити відповіді можна за наведеним в закритій частині цієї статті.

В даний час складання кваліфікаційного іспиту проводиться по 236 питань з Переліку, затвердженого Радою ФПА РФ від 28 січня 2016р. (Протокол № 3). Цей перелік питань, можна завантажити в архіві основних нормативно-правових актів, що регламентують діяльність адвокатури РФ по посиланню, розміщеної нижче в закритій частині.
В архіві також містяться в актуальній редакції:
- Федеральний закон від 31.05.2002 N 63-ФЗ (ред. Від 02.06.2016) Про адвокатську діяльність і адвокатуру в РФ;
- 236 питань (Протокол №3 від 28.01.2016 чинний з 01.09.2016);
- Кодекс професійної етики адвоката ;
- Методичні рекомендації щодо ведення адвокатського виробництва (Протокол №7 від 28.09.2016);
- Положення про порядок складання кваліфікаційного іспиту на присвоєння статусу адвоката (Протокол №7 від 28.09.2016) з додатками;
- Порядок розгляду і вирішення звернень в адвокатських утвореннях (ред. Від 02.04.2010);
- Рекомендації щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів (Протокол №2 від 27.09.2007);
- Рекомендації щодо забезпечення адвокатської таємниці (Протокол №7 від 28.09.2016);

Я готувалася до здачі іспиту за навчальним посібником А.Н.Чашіна, в якому містилися відповіді на 588 питань Переліку (затвердженого Радою Федеральної палати адвокатів 06 квітня 2005 року (протокол № 11)).

Для підготовки до тестування можу порекомендувати тести по посиланню https://pravorub.ru/tester/

Оновлено 21.06.2016 р:
Федеральна палата адвокатів РФ має намір розширити список питань на іспитах для претендентів на статус адвоката.
«У світі досить міжнародно-правових актів, що регулюють питання адвокатської діяльності, - сказав« РГ »Юрій Пилипенко. - Але на просторі колишнього СРСР до недавнього часу не було єдиного розуміння підходів до них. Вивчивши ситуацію, ми з'ясували, що, незважаючи на суверенні шляху розвитку, різні історичні події, в сфері адвокатури та надання кваліфікованої юридичної допомоги в наших країнах багато спільного. Тому ми підписали Хартію, в якій висловили спільне розуміння принципів професії ». За словами Юрія Пилипенко, претендентам на статус адвоката доведеться вивчати в тому числі і Хартію. Її повинні досконально знати не тільки адвокати, а й усі, хто мріє стати адвокатом, тому що в ній закладені базові принципи професії. Детальніше в Российской газете.

Оновлено 01.09.2016 р
Вступили в силу нові правила складання кваліфікаційного іспиту на присвоєння статусу адвоката. Прийом в професію буде здійснюватися за єдиними стандартами, тому тепер процедура іспиту уніфікована для всіх адвокатських палат РФ.
На сайті ФПА РФ виклали повний перелік екзаменаційних питань .
Змін до затвердженого раніше перелік немає. Але питання по Хартії включать в комп'ютерне тестування.

Оновлено 28.09.2016 р
Внесено зміни до Положення про порядок складання кваліфікаційного іспиту на присвоєння статусу адвоката, Методичні рекомендації щодо ведення адвокатського виробництва, Рекомендації щодо забезпечення адвокатської таємниці.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ДО комп'ютерного тестування У РАМКАХ КВАЛІФІКАЦІЙНОГО ІСПИТУ НА ПРИДБАННЯ СТАТУСУ АДВОКАТА (також включені в архів НПА, який можна завантажити в закритій частині даної публікації)
1. Конституція Російської Федерації (з урахуванням поправок, внесених Законами Російської Федерації про поправки до Конституції Російської Федерації від 30 грудня 2008 року № 6-ФКЗ, від 30 грудня 2008 року № 7-ФКЗ, від 5 лютого 2014 р № 2 -ФКЗ, від 21 липня 2014 р № 11-ФКЗ)
2. Федеральний закон від 31 травня 2002 № 63-Ф3 «Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Російській Федерації».
3. Кодекс професійної етики адвоката (прийнятий Першим Всеросійським з'їздом адвокатів 31 січня 2003 року).
4. Хартія основоположних принципів адвокатської діяльності (прийнята на VI Петербурзькому Міжнародному Юридичному Форумі).
5. Загальний кодекс правил для адвокатів країн Європейського Співтовариства.
6. Основні положення про роль адвокатів 1990 роки (прийняті восьмим Конгресом ООН з попередження злочинів у серпні 1990 р в Нью-Йорку). Основні принципи, що стосуються ролі юристів (прийняті восьмим Конгресом ООН з попередження злочинності та поводження з правопорушниками, Гавана, 27 серпня -7 вересня 1990 року).
7. Міжнародний пакт про громадянські і політичні права (Нью-Йорк, 16 грудня 1966 г.)

Закрита частина публікації:

ЛІТЕРАТУРА
1. «Адвокат: навички професійної майстерності» / Под ред. Л.А. Воскобітовой, І.М. Лук'янової, Л.П. Михайлової. М .: Волтерс Клувер, 2006.
2.Піліпенко Ю.С. Науково-практичний коментар до Кодексу професійної етики адвоката / Ю.С. Пилипенко. 3-е изд., Перераб. і доп. М .: Норма, 2016. 576 с.
3.Піліпенко Ю.С. Адвокатська таємниця: законодавчий, етичний, правозастосовний аспекти. М .: Інформ-Право, 2009. 536 с.

PS
Сьогодні 31 травня відзначається «День російської адвокатури», який поки що не має в Російській Федерації офіційного статусу. Вітаю всіх колег з корпоративним святом! Бажаю всім здоров'я, успіхів у справі відстоювання конституційних прав і свобод громадян, професійних перемог!

Бажаю всім здоров'я, успіхів у справі відстоювання конституційних прав і свобод громадян, професійних перемог

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация