Істина десь поруч: на «Темних алеях» в Сиктивкарі шукали НЛО «БНК

НЛО у плато Маньпупуньор, Хижак в підвалі і зелені чоловічки на деревах - такий антураж зустрічав відвідувачів культурно-просвітницької акції «Темні алеї» в Національній галереї Комі. В якості теми цього року була обраний космос, уфологія та наукова фантастика. НЛО у плато Маньпупуньор, Хижак в підвалі і зелені чоловічки на деревах - такий антураж зустрічав відвідувачів культурно-просвітницької акції «Темні алеї» в Національній галереї Комі

Фото Віктора Бобиря

Для «Темних алей» щорічно вибирається незвичайні, нестандартні і часто дивні тематики, які рідко можна побачити в академічному просторі на зразок Національної галереї Комі. Проте, проект успішно знайшов свою нішу серед молоді, а в цьому році був присвячений космічної тематики.

Проте, проект успішно знайшов свою нішу серед молоді, а в цьому році був присвячений космічної тематики

Вхід на акцію був через Сад скульптур галереї: гостей зустрічав горезвісна зелена чоловічок, дружелюбно махає рукою; з дерев на відвідувачів дивилися виразні паперові очі різних форм і розмірів; гілки були прикрашені своєрідними «гірляндами» - білками очей і кульками-головами інопланетян. Таке оформлення було придумано співробітниками галереї за участю студентів-дизайнерів Коледжу мистецтв РК.

Тут же в Саду розташувалися інтерактивні майданчики: «зоряний» аквагрим, виставка фантастичних, науково-фантастичних і популярних книг і коміксів від бібліотек, музична майданчик, де протягом вечора виступали Сиктивкарський колективи. Асфальт, слідуючи концепції вечора, був відданий під майданчик для приземлення для НЛО - це і традиційні ідеальні кола як у фільмі «Знаки», і намальовані самими відвідувачами різноманітні фігури - з номерами телефонів, адресами, проханнями забрати з Землі і привітаннями «Ласкаво просимо, інопланетяни ».

Асфальт, слідуючи концепції вечора, був відданий під майданчик для приземлення для НЛО - це і традиційні ідеальні кола як у фільмі «Знаки», і намальовані самими відвідувачами різноманітні фігури - з номерами телефонів, адресами, проханнями забрати з Землі і привітаннями «Ласкаво просимо, інопланетяни »

Всередину будівлі можна було потрапити тільки через довгий коридор із зображеннями космічних кораблів і прибульців.

У галереї організатори зібрали оригінальні інсталяції та виставки. У гардеробі і зовсім можна було потрапити в лігво культового персонажа Хижака, який в темряві виглядає по-справжньому лякає.

Уже в фойє розташувалася виставка «Si-Fi» від Сиктивкарський художників: мальовничий Маньпупуньор, оточений НЛО, графічні малюнки фантастичних персонажів. Ще одна космовиставка розташувалася на фасаді самої будівлі - це вже варіації різних кораблів, які в майбутньому, можливо, будуть борознити космічний простір.

Ще одна космовиставка розташувалася на фасаді самої будівлі - це вже варіації різних кораблів, які в майбутньому, можливо, будуть борознити космічний простір

Просвітницька сторона «Темних алей» - це обов'язковий лекторій. У цьому році він почався з розповіді про аматорську обсерваторії в Пічіпашне - її побудував на даху гаража астроном-любитель Максим Дінгеса. Про перетворення фантастики в політичний ресурс відвідувачам розповів доктор політичних наук Віктор Ковальов, а про музичної стороні космосу - спейс-рок - викладач СГУ їм .Пітіріма Сорокіна Олексій Бешкарев.

Пітіріма Сорокіна Олексій Бешкарев

Для шанувальників же активного творчого відпочинку співробітники галереї підготували квест. Протягом декількох годин відвідувачі «Алей» збирали по галереї і її території цифри незнайомого номера телефону: після дозвону потрібно було назвати ім'я «людини, у якого є медаль за освоєння цілини і пам'ятник в Лондоні», тобто Юрія Гагаріна.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация