Історія створення компанії Adidas

Ви чули про Adidas? Набували речі цієї фірми? Легко впізнаваний логотип марки - знамениті три смужки - сьогодні популярний у всіх куточках планети. А ось історію «Адідаса», що наочно демонструє правдивість девізу компанії «Неможливе - можливо!», Знають не всі.

Німецький гігант ринку спорт-інвентаря потужними кроками рухається вперед. У серпні 2005 Adidas став власником 100% акцій свого давнього конкурента - торгової марки Reebok International Ltd.

У 2015 «Адідас» контролює дистрибуцію наступних компаній: RBK & CCM Hockey, Reebok, Rockport, Taylor-Made Golf і Y-3.

Сьогоднішній успіх німецького концерну - результат важкої праці і великого завзяття. На шляху становлення компанія «Адідас» пережила чимало карколомних злетів і хворобливих падінь.

Як все починалося

Як все починалося

Хоча офіційною датою заснування Adidas вважається 1948 рік, історія компанії починається ще задовго до цієї дати.

1920-ті роки. Німецька сім'я Дасслеров вирішила зайнятися пошиттям і продажем взуття. У колишньої пральні матері була обладнана аматорська майстерня. Матеріалами для роботи стали використані автомобільні покришки і списане обмундирування військових.

У майстерні на світ з'являлися домашні тапочки, також Дасслери виробляли зручну ортопедичне взуття, придуману спеціально для відновлюють тренувань інвалідів.

Чоловіча половина сімейства - батько, старший син Рудольф і молодший Адольф - шила взуття, а жіноча займалася викрійками з полотна.

перші успіхи

Спільними зусиллями в 1924 році на світ з'явилася знаменита «Взуттєва фабрика братів Дасслер». Через 3 роки виробництво фабрики збільшило оберти до сотні пар в день, а кількість працівників штату стало налічувати 25 осіб. Ще через рік відбулося перше поява спортивного взуття Дасслеров на Олімпійських іграх (Аргентина).

До Другої світової виробництво Дасслеров продовжувало інтенсивно йти вперед. Але з приходом нацистської партії фабрика була окупована, а обидва брати - переконані нацисти - виявилися на фронті. Пізніше Адольф був повернутий з армії, щоб налагодити виробництво взуття для солдатів-співвітчизників, а потім - постачати в США ковзани для хокею за контрибуцією.

Заснування компанії

Рудольф, потрапивши в табір військовополонених, повернувся додому лише в 1946 році. Через 2 роки, після смерті глави сімейства, брати розділили компанію порівну. Адольф став засновником фірми Addas, пізніше перейменованої в Adidas ( «Аді» - Адольф «дас» - Дасслер), Рудольф очолив компанію з ім'ям Puma. Брати перетворилися в запеклих конкурентів і до кінця своїх днів зберегли в таємниці причину сварки.

Adidas: гучні успіхи

Розквітом історії компанії Adidas по праву вважаються 50-70-і роки. У цей період були поставлені рекорди більшості спортсменів Олімпійських ігор, які використовували в своїй екіпіровці взуття німецької марки.

  • Особливо знаменним вважається 1952 рік. Саме тоді сталася пробна диверсифікація марки - «Адідас» почав випуск спортивних сумок. Партнерство Адольфа з Віллі Зельтенрайхом, главою текстильної фабрики, вилилося в новий напрям німецької торгової марки - випуск спортивних костюмів.
  • Також в 1952 році знаменитий спортсмен Еміль Затопек «взяв» 3 золота протягом 3-х тижнів. Цей рекорд не змогли побити і до цього дня.
  • 1972 рік - створення логотипу «Трилисник», що позначає три континенти, на яких присутня компанія.

Adidas: криза

Після смерті Адольфа в 1978 році німецька марка переживала не найкращі часи. Спочатку новим керівником став старший син Дасслера - Хорст. У 1989 він пішов з життя, і 80% акцій перейшли Бернарду Талі, власнику французького футбольного клубу.

Початок 90-х років знаменується катастрофічними показниками для Адідаса - прибуток компанії в 1991 році впала вдвічі.

У 1993 контрольний пакет акцій перейшов відомому французькому інвесторові Роберту Луї Дрейфус. Завдяки його хватці і бажанням врятувати компанію, він зумів переманити в Adidas багатьох працівників з фірм-конкурентів Reebok і Nike. Також німецька марка активно економила на виробництві завдяки використанню дешевої робочої сили.

Adidas: відродження

Спортивна фірма знову стала головним спонсором Олімпійських ігор в 1996 році. Завдяки цьому продажу злетіли до небес, збільшившись на 50% в рік. Продовжуючи посилено працювати на результат, менеджери «Адідас» надавали особливу увагу модним молодіжним напрямками і віянням, а також нових видів спорту.

Adidas: сучасність


З початку 21 століття «Адідас» продовжує утримувати планку головного лідера на ринку спортивної екіпіровки.

  • 2004 - співпраця з Міссі Еліот. Запуск колекції «Respect ME».
  • Рік випуску 2008 - Кубок африканських націй (партнерство).
  • 2009 - м'яч європейського чемпіонату з жіночого футболу.

Adidas в Росії

Німецький концерн давно завоював серця російських споживачів.

Цікавий факт: саме в нашій країні торгова марка «Адідас» отримала б о більшу популярність, ніж її конкуренти.

  • Ще в 1972 році в Політбюро ЦК КПРС було прийнято рішення одягати радянську олімпійську збірну в продукцію від «Адідас».
  • Adidas також був обраний технічним спонсором російського клубу футболістів «Томь» на сезон 2014-2015.

А що скажуть цифри?


Обсяг продажів компанії в Росії продовжує зростати. Так, в 2014 році, приріст склав 2,3%, збільшивши прибуток до € 14,5 млрд.

Однак чистий прибуток компанії впав на 37,6% в порівнянні з 2013 роком. Важка фінансова ситуація в країні, зниження активності споживачів і девальвація рубля призвели до загальних втрат Adidas в Росії більш ніж в € 550 млн.

Ви чули про Adidas?
Набували речі цієї фірми?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация