Історія діамантів

Перший діамант був виготовлений Луї де Беркема в 1454 році Перший діамант був виготовлений Луї де Беркема в 1454 році. Луї де Беркем був придворним ювеліром герцога Бургундії Карла Сміливого, і коли войовничий герцог побачив діаманти, то відразу знайшов їм застосування на полях битв. Карл наказав прикрасити діамантами свої обладунки, щоб блиск дорогоцінного каміння засліплювало і приводив в жах ворогів. Наприклад Карла Сміливого почали слідувати й інші вінценосні воїни. Перше письмове свідчення про огранювання алмаза датована 1463 роком. Історія знає безліч відомих і знаменитих на весь світ діамантів.

Історія діамантів тісно пов'язана з історією алмазів. Звістка про те, хто, де і коли знайшов найперший в світі алмаз, приховано у темряві тисячоліть. Однак всі дослідники сходяться в тому, що протягом багатьох століть "монополістом" у видобутку алмазів була Індія. Саме індійські майстри першими навчилися гранувати алмази, перетворюючи їх в діаманти. З самого початку красиві камені несли в собі релігійне начало. Діамантами прикрашалися статуї загадкових індуїстських богів, запасами дорогоцінного каміння володіли жерці. А в Європу діаманти потрапляли через нечисленних мандрівників і торговців, які подолали важкий шлях. Але ці діаманти не були схожі на сучасні. У кращому випадку майстрам вдавалося відполірувати алмаз з природничих гранях. Камінь викликав містичний жах своєю твердістю, але був дуже рідкісний і цінувався менше, ніж, скажімо, рубін або сапфір. Можливо, саме тому, що чудової гри діаманта ще ніхто не бачив.

Індія була єдиним у світі джерелом алмазів аж до 18-го століття. Потім "алмазна лихоманка" почала охоплювати інші країни і континенти. У 1725 році родовище алмазів знайшли в Бразилії, і більше ніж на сторіччя центр світового видобутку алмазів змістився в Південну Америку. Бразильські родовища виявив католицький священик, до цього довго жив в Індії, а тому мав уявлення про алмази.

А в 1869 році якийсь південноафриканський фермер простодушно прийшов в таверну з пляшкою кременів, які він з цікавості наколупав з глиняних цеглин власного будинку А в 1869 році якийсь південноафриканський фермер простодушно прийшов в таверну з пляшкою "кременів", які він з цікавості наколупав з глиняних цеглин власного будинку. "Кремені" виявилися "алмазами? Так почалася нова епоха видобутку алмазів. І сьогодні слова" алмаз "і" діамант "в усьому світі асоціюються з компанією" Де Бірс ", яка" виросла "саме на південноафриканських копальнях.

Але алмазні родовища, знамениті кімберлітові трубки, на жаль, не є невичерпними. Найбагатші колись, легендарні копальні Голконди в Індії, про яких згадується в казках "Тисячі і однієї ночі", з часом виснажилися. Видобуток алмазів в Індії сьогодні незначна. Бразильським копальнях - двісті з гаком років, південноафриканським - півтораста. До середини двадцятого століття сфери впливу в алмазної промисловості були практично повністю поділені. І Росія серйозної алмазної державою ніяк не зважала. Нечисленних і не кращих за якістю уральських алмазів було для цього явно недостатньо. Однак радянські геологи не залишали спроб відшукати великі родовища в Якутії. Природні умови цього суворого краю цілком допускали таку можливість. Перший алмаз знайшли в 1949 році в басейні річки Вилюй. А в серпні 1954 року ленінградський геолог Лариса Попугаева, відважно подорожувала по глухій тайзі всього лише з одним робочим, відкрила перший в СРСР корінне родовище алмазів - знамениту кімберлітові трубку "Зірниця". Всього за сорок років геологічних досліджень в Якутії виявлено більше 800 кімберлітових трубок! А "Зірниця", до речі, до цих пір не розробляється, а знаходиться в резерві.

Таким чином історія діамантів і алмазів, налічує тисячі років. Проте як і раніше діаманти приваблюють мільйони людей своєю магічною красою.

Див. також: Форма, види діамантів. Ціна на діаманти.

Ще статті на тему «Кільця і ​​прикраси» | Зміст | ← На головну



Кремені" виявилися "алмазами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация