Історія про великій княжні Анастасії і царських трильйони

Апетитну наживку для своїх читачів зробили багато видань з чуток про те, що велика княжна Анастасія жива Апетитну наживку для своїх читачів зробили багато видань з чуток про те, що велика княжна Анастасія жива. Газети рясніли сенсаційними заголовками. Редакція «ВС» не вважала за цю тему цікавою. Але виявилося, що в гучній історії замішані гроші. І дуже чималі гроші. Журналісти «ВС» провели своє власне, економічне розслідування. І відкрилося чимало таємниць, ключ до розгадки яких поки ще не знайдено ...

Вона жива? Ні, живий міф, що вона жива!

Густий дзвін повільно пропливає над золотоглавій столицею. Сигароподібний чорний лімузин під'їжджає до Спаським воріт, і караул улесливо віддає йому честь. Спадкоємиця імператора Миколи II робить привітний жест з віконця автомобіля, і машина пірнає в стулку кремлівських воріт. На площі, немов за принципом давньоруської соборності, зібрався люд всіх станів. Із захватом вони єлейно тягнуть: «Бо-оже, ца-аря бережи-і ...». Путін сходить зі сходів, спочатку по-європейськи цілує ручку, а потім по-нашому триразово цілує.

Це не зйомки чергового «сибірського цирульника» і не шоу-маскарад. Такі мрії членів Фонду великої князівни Анастасії Романової на чолі з грузинської громадянкою Наталею Петрівною Біліходзе - дивом врятувався дочки царя ...

У Москві 11 червня 2002 р пройшла прес-конференція керівників Міжрегіонального громадського благодійного християнського фонду великої князівни Анастасії Романової. Публіці було представлено сенсація: дочка останнього російського імператора була розстріляна більшовиками в Іпатіївському домі в 1918 році. Вона жива, днями їй виповнюється сто один рік, і незабаром велика княжна приїде в Москву. Під час майбутнього в'їзду в столицю новоявлена ​​Анастасія Романова виступить в стінах Державної думи зі словом до народу. Я, зізнатися, досить байдуже поставився до цих повідомлень преси. Яке мені діло, «справжня» Біліходзе княжна чи ні? Нехай розглядом займаються судмедексперти і історики, мене як фінансиста могла зацікавити тільки грошова сторона питання, якою, як здавалося на перший погляд, тут немає.

Але незабаром з'ясувалося, що я не маю рації. За першою сенсацією пішла ще одна, пущі колишньою. «Росії належить один трильйон доларів з тих двох трильйонів, які перебували у власності всіх сімнадцяти членів сім'ї Романових. І оскільки для багатьох західних банків було достатньо тих доказів, які ми представили, то ми вже почали ввозити ці гроші, але в Росії ці кошти гальмуються », - заявив голова ради Фонду Юрій Дергаусов. Чого ж «велика княжна» хоче натомість? Вимагати повернення монархії в Росії Анастасія Миколаївна не має наміру. Однак вона мріє повернути собі своє ім'я. І виконати свій патріотичний обов'язок: повернути Батьківщині не тільки особистий статок сім'ї Романових, але все царські вклади, які протягом майже двох століть правляча династія розміщувала в зарубіжних зберігати з благою метою - в скрутну годину звернути гроші на благо Росії.

Я йду по килиму, ти йдеш, поки брешеш ...

Крокуючи по довгих ковролінового коридорах Державної думи, де розташований персональний кабінет голови ради Фонду Анастасії Юрія Дергаусова, я думав: що це - чергова афера, або Росії і справді посміхнулася фортуна, і незабаром з бідної попелюшки вона перетвориться на принцесу? Поклавши руку на серце, я не будував заздалегідь ніяких упереджень. З одного боку, історія виглядала досить правдоподібно. Голові Державної думи надійшов лист від близького кола новоявленої Анастасії Романової із закликом про допомогу. Аналогічні листи отримали Президент країни і прем'єр-міністр. Ю. Дергаусов як радник Селезньова взявся за цю справу. І взявся, треба сказати, серйозно.

Після згаданої прес-конференції був знятий ролик для телебачення, як з рогу достатку посипалися численні інтерв'ю та коментарі в пресі. Галас була піднята не через порожнього справи. Согласнo документам, що збереглися в архівах МЗС, царські гроші лежать на рахунках в Великобританії, Франції, США, Японії, Німеччини, Італії. Загальна сума, за поточною оцінкою, сягає близько 400 мільярдів доларів.

Велика частина грошей виявилася на Заході для закупівлі зброї в роки Першої світової війни. Гроші перераховувалися як заставу під майбутні військові поставки. Однак через революцію поставок так ніхто і не побачив. Особливо кричущий випадок стався з нині всесвітньо відомим американським концерном Dupon Chemical.

На будівництво заводу пo виготовлення бездимного пороху по винаходу Д. Менделєєва царський уряд направив золота і цінних паперів на суму в $ 2.5 млрд. (В поточних цінах). Однак жодного снаряда поставлено не було, гроші назад не повернулися, а формула Менделєєва була просто присвоєна.

Подібні факти досить добре задокументовані. Правда, більшість з російських боргів, наприклад, з Великобританією і Францією, врегульовано новореформаторскім урядом по «нульовим варіантів». Крім того, не зовсім зрозуміла історія з ФРС США, про яку говорять представники Фонду в листі Президенту Росії. І незрозуміло, звідки взялися астрономічні два трильйони доларів?

З іншого боку, світові відомо вже близько тридцяти великих князівен Анастасій. Спеціально для перевірки «дочок лейтенанта Шмідта» при Банку Женеви була створена служба для їх упізнання, іспиту якої так і не змогла витримати жодна з колишніх кандидаток. Деякі з них навіть не говорили по-російськи, мотивуючи тим, що в результаті сильного стресу геть забули рідну мову.

Деякі з них навіть не говорили по-російськи, мотивуючи тим, що в результаті сильного стресу геть забули рідну мову

Новоявленої Анастасії перевалило за сотню років, і по-російськи вона говорить. Аж до останнього часу вона жила в славному місті Тбілісі, де її і виявив допитливий історик Олександр Гряннік. Засновники Фонду стверджують, що вони провели двадцять дві експертизи, які підтверджують: це «правильна» Анастасія Романова, велика княжна, тільки дуже старенька.

Відразу скажу, я - дилетант в медичних експертизах, але заради цікавості погортав матеріали по ототожнення Анастасії Романової та Наталії Біліходзе. Онкологічний науковий центр МОЗ Грузії виявив загальний овал обличчя у Романової та Біліходзе, в наявності також вилиці й щоки.

Всі ці «ознаки умовно характерні для одного і того ж особи». В акті психологічної експертизи йдеться про те, що Біліходзе використовує такі обороти, як «душка» та «щічки», на підставі чого можна сказати, що вона, безсумнівно, дочка Миколи II. Крім того, констатується факт, що Наталі Біліходзе притаманні «романовские» імпульсивність, потреба самоствердитися і екзальтованість. Від аналізу ДНК велика княжна відмовилася.

Зовсім недавно в пресі промайнули повідомлення, що Наталя Біліходзе почила в бозі, а аналіз ДНК показав, що ніяка вона не княжна. Однак трохи пізніше інші джерела заявили, що вона не збирається спочивати, треті - що почила-таки, але тіла в труні не виявилося. Словом, історія закручувалася ...

Це ми заснували центробанк Америки!

Заходжу в думський кабінет голови ради Фонду Ю. Дергаусова. В першу чергу мене познайомили з В. Деменцевим, людиною відомою з радянських часів. Колись він був заступником міністра фінансів, потім міністром фінансів і під кінець, в 1986-87 роках, головою правління Держбанку СРСР.

Деменція постав переді мною сивим як лунь милим дідусем. Незважаючи на свій похилий вік, він дуже акуратно і точно підбирав слова для вираження своїх думок. Прагнучи ненароком не запустити «камінь в чужий город», екс-голова постарався обійти гострі кути і нічого такого, що дозволило б вчепитися в «справі» про трильйони Анастасії, не промовив (див. Інтерв'ю). Юрій Дергаусов і присутній поруч Олександр Гряннік виявилися більш балакучими. В першу чергу мене цікавила загадкова історія з участю Російської імперії в створенні Федеральної резервної системи США. За версією А. Грянніка і Ю. Дергаусова, викладеної в листі Президенту Путіну, Микола II вніс скільки-то там тонн золота в якості 50% статутного капіталу ФРС США, в результаті чого Російська імперія стала її засновником. Якщо це правда, то Росія фактично є співвласником центрального банку США і може, наприклад, звільнити А. Грінспена або задати новий напрямок американської грошово-кредитної політики!

Однак фантасмагорія поборників Анастасії вщент розбивається об офіційні засновницькі документи ФРС США. Відповідно до Закону про ФРС, підготовленому конгресменами Картером Глассом і Робертом Оуеном і прийнятому в 1913 році, кожен американський банк повинен був підписатися на акції федерального резервного банку свого штату. Обов'язкова підписка становила 3% власного капіталу банків.

Ще 3% потрібно було виплатити на вимогу ФРС США, але ці гроші так і не були стягнуті. Створені таким чином дванадцять федеральних резервних банків і сформували ФРС США. Росії просто немає місця в процесі освіти американського центрального банку. Я не забув розповісти А. Грянніку і Ю. Дергаусову офіційну версію створення ФРС США. У відповідь вони, посміхаючись, заявили, що, мовляв, я нічого не тямлю в такому тонкому питанні. Насправді Микола II на пайових засадах в «центробанковском справі» надав ФРС США золото за негласною домовленістю. Воно було задепонувати на рахунках Казначейства США, і відповідно до закону золотого грошового стандарту під нього надрукували доларів.

Історія набула ще більш захоплюючий оборот. Пайова участь в грошової емісії - це щось нове в економічній теорії та практиці! Дотримуючись думки А. Грянніка, якому не можна відмовити у винахідливості, Росія має право власності на половину «стартового» грошової пропозиції в Сполучених Штатах.

Це є велика таємниця

Цікаво, чи знають про це в самих Штатах? «А що підтверджують документи про участь в грошової емісії у вас є?» - запитую я А. Грянніка і Ю. Дергаусова. У відповідь вони моментально беруть загадковий вигляд і проголошують, що це є таємниця, і докладні відомості приховані від сторонніх очей до свого часу.

__________

офіційне листування

З листа Президенту РФ В. В. Путіну від представників Фонду А. Н. Грянніка і Ю. А. Дергаусова (Додаток № 1)

У своїх спогадах А. Н. Романова вказує на бесіди з Государем Миколою II про розміщення грошей за кордоном. Микола II за передбаченням духовних осіб знав про майбутню революції, і його дії з виведення грошей за кордон носили характер збереження коштів для підйому Росії та її облаштування і процвітання. І в багатьох прогнозах вказується 2002 рік - як рік початку відродження нової Росії на грошові кошти Російської імперії. За наявними у нас даними, ряд банків в Європі, США і Японії своєму розпорядженні грошові кошти, що належать царській сім'ї і Російської державності. Серед них банки Ротшильдів, Морганів, Рокфеллерів, які утворили в 1913 р на ці гроші Федеральної Резервної Системи США (за попередньою оцінкою 50% від усіх активів ФРС, на момент її утворення). Крім того, грошові кошти були розміщені в низці європейських банків в Швеції, Англії, Швейцарії, Франції та Німеччини (Riksbank, Baring Brothers Bank, Swiss Credit, UBS і ін.).

Схема повернення грошових коштів, що належать Російській державності (Додаток № 2)

А. Н. Романова є спадкоємицею своїх особистих коштів, сім'ї та найближчих родичів. Грошові кошти оцінюються орієнтовно в $ 2 трлн. Можливе отримання частини з цих коштів до кінця поточного року. А. Н. Романова - легітимний ключ повернення грошових коштів через ФРС США. Дванадцять банків сформували в 1913 р ФРС на гроші, що належать Російській імперії в особі царя Миколи II. В даний час їх орієнтовне товарне покриття становить $ 163 трлн. Ці банки і зараз є формотворними для решти банківської системи світу і утворюють ФРС США. Порядку 50% цієї суми належить Росії, і американська сторона це підтверджує. Протягом десятків років сума в $ 163 трлн. була сформована на російські стартові гроші. З цієї причини схема розподілу коштів полягає в їх поділі на дві частини. Росії належить 50%, 50% - банкам різних країн світу, з яких 25% -30% будуть повертатися згідно із законом про поділ виробленої продукції, і в кінцевому підсумку розділ акцій за програмами стане в співвідношенні 25% -30% світовим банкам і 70- 75% - російській стороні. В результаті контрольний пакет залишається у російської сторони.

1. Далі за погодженням між російською стороною (Президент РФ, органи держвлади, фонд А. Романової) і американською стороною (Казначейство США і ФРС) Державний Депозитарій Росії отримує обсяг грошових коштів для виконання програм. Оплату програм виробляють банки ТОП-25 (провідні банки світу) без заводу грошей в Росію.
2. Формуються інвестиційні проекти (ІП) і забезпечується їх виконання.
3. Акції при позитивному рішенні по ІП закладаються в Державний Депозитарій.
4. Президентська Рада дає вказівку ЦБ РФ на виділення коштів для фінансування ІП на конкретних умовах (графік, звітність).
5. ЦБ РФ в рамках гарантії Казначейства США ставить вимогу на суму фінансування ВП.
6. Казначейство США дає вказівку ФРС про виділення грошей на адресу великої виробничої програми, яка виконує замовлення по ІП в Росії.
7. ФРС США дає вказівку банку з ТОП-25 на виділення грошей і спільно з Казначейством США виробляє взаємні розрахунки, в тому числі списання емісійних активів.
8. Банк з ТОП-25 виділяє гроші компанії.
9. Компанія виконує замовлення по ВП.
__________

Все за документами бігають, камерами на А. Грянніка і Ю. Дергаусова світять, допитуються, але поборники Анастасії не здаються.

- Дозвольте, але ж я несу відповідальність за те, що напишу у справі про царських трильйони, - запитую я новоявлених істориків-бездокументалістов, - як же можна пред'являти голослівні претензії до Штатам?

- Бач, чого захотів! - непідробно обурюються вони, - все йому відразу подавай, працювати ніхто не хоче, ви - журналіст, ви і копайте, організуйте журналістське розслідування.

Зрозуміло, документів немає, але є липові трильйони і величезне бажання допомогти Батьківщині, для якої ніяких фантазій не шкода ...

- До речі, - звертаюся я до Ю. Дергаусову, - на прес-конференції ви згадали про два трильйони доларів, не могли б Ви прокоментувати, що це за гроші?

Заявлена ​​представниками Фонду сума мене раніше просто вразила. Для порівняння можна помітити, що стільки становить капіталізація фондових ринків Німеччини, Франції та Італії разом узятих. Або одна третина від банківських активів країн Єврозони, або одна шоста від активів банківської системи США.

Звідки у царської сім'ї могли бути 2 трильйони доларів, якщо Російська імперія свого часу ледве зводила кінці з кінцями, мала хронічний дефіцит бюджету і постійно брала в борг у Франції?

- Це борг США за угодою про створення ФРС, який ми перерахували за дев'яносто років, - відповів Дергаусов.

Ось у чому загадка царських трильйонів! Пара любителів круглих цифр вдалася до калькулятору, і ось результат - Штати повинні Росії солідну частину свого добробуту.

- А як ви вважали американську заборгованість, ви її проиндексировали на інфляцію? - допитуюсь я.

- Ні, якби ми взяли інфляцію, то вийшла б неймовірна сума, ми перераховували через споживчий кошик, - відповідає А. Гряннік.

Добре, що у соратників «великої князівни» тонке почуття міри! Справді, не оббирати же нещасних американців до нитки.

- Але ж індекс споживчих цін, через який оцінюється інфляція, як раз і розраховується на основі споживчого кошика, - Не вгамовувався я.

- Ні, ви явно нічого не розумієте! - виходить з себе Гряннік. - Ми вам ясно сказали, розрахунки базуються на споживчому кошику, а вона складається з товарів ...

Сперечатися з економістами-винахідниками мені не захотілося, і на цьому наша розмова завершився.

Старенька не поспішаючи ...

Картина була абсолютно зрозуміла. Група держчиновників і істориків-аматорів зібралася стягувати царський спадок, що залишився після Романових. Це не афера і не казка про Попелюшку, як мені здавалося раніше. Учасники проекту дійсно вірять в те, що Штати повинні нам трильйони.

Одних приваблює можливість покрасуватися на телеекранах, інших тягнуть псевдопатріотичні ідеї, третє притягує жага наживи. Вся ця компанія з азартом кинулася навздогін золотий мрії. Чиновницька кондової, з якої вони підходять до репатріації царських грошей, типова для вітчизняної влади. Те, що розсудливій людині здається безглуздістю, для людей, що стоять близько до влади, є нормальним робочим процесом. Так пишуться закони, «рулять» країною, а ось тепер ще й ганяються за царськими скарбами. Чи не трильйони, звичайно, набагато менше залишилося від Миколи II за кордоном, з цим ніхто не сперечається.

Але для того, щоб на гроші «накласти лапу», необхідний правовласник - спадкоємиця Романових. А під настільки привабливу справу якась старенька на роль княжни завжди знайдеться.

2002

Андрій Єлісєєв

_________

Інтерв'ю «ВС» з екс-головою правління Держбанку СРСР В. В. Деменцевим про «втрачених» російських грошах за кордоном

«ВС»: Що Ви думаєте з приводу царських грошей за кордоном?

В. Д .: Про те, що значна частка грошей Романових знаходиться за кордоном, добре відомо. Ці гроші належать родині Романових, їх спадкоємцям і нашій державі. Останнім часом завдяки роботі багатьох фахівців на світло було витягнуто списки деяких банківських установ, які продовжують зберігати царські гроші. Основне питання зараз - як їх повернути. Ряд держав вже визнало факт зберігання грошей Романових на рахунках західних банків.

«ВС»: Про які країни йдеться?

В. Д .: Наприклад, Сполучені Штати. Але вони кажуть про невеликі суми, тому ці гроші ніхто не приховує. Останнім часом з приводу царських грошей початку «турбуватися» Франція, особливо після визнання Урядом РФ боргів Російської імперії перед Францією. У числі власників грошей Романових Швейцарія ... Повернути кошти можна буде, тільки якщо держоргани виявлять необхідну наполегливість. Над цим завданням зараз працює кілька груп, і в їх роботі є чимало перешкод. Перш за все, банки вимагають доказів, чи дійсно це гроші Романових ... Не менш цікавий також питання про радянських грошах.

«ВС»: Розкажіть, будь ласка, детальніше.

В. Д .: Про гроші партії багато говорять, але в розмовах немає достатньої глибини. Гроші розміщувалися за кордоном не як портфельні інвестиції, а просто як грошові кошти. Це були «вільні гроші».

«ВС»: Що ви маєте на увазі? Гроші йшли на Захід як позики, участь в статутному капіталі або щось ще?

В. Д .: «Вільні гроші» представляли собою гроші без прив'язки до якогось конкретного одному власнику. Вони трималися на рахунках окремих осіб або під кодовими назвами, на номерних рахунках. Зараз такі рахунки продовжують залишатися замороженими, оскільки грошові кошти з них не испрашиваются або не мають приналежності. Який буде повернення радянських грошей? Знову ж все залежить від тих, хто займається цими справами.

_________

Вона жива?
Яке мені діло, «справжня» Біліходзе княжна чи ні?
Чого ж «велика княжна» хоче натомість?
І незрозуміло, звідки взялися астрономічні два трильйони доларів?
«А що підтверджують документи про участь в грошової емісії у вас є?
Дергаусову, - на прес-конференції ви згадали про два трильйони доларів, не могли б Ви прокоментувати, що це за гроші?
Звідки у царської сім'ї могли бути 2 трильйони доларів, якщо Російська імперія свого часу ледве зводила кінці з кінцями, мала хронічний дефіцит бюджету і постійно брала в борг у Франції?
А як ви вважали американську заборгованість, ви її проиндексировали на інфляцію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация