Історія: 195 років тому в Єкатеринбурзі з'явилася Аптека гірського відомства

14 січня 2015 16:14 14 січня 2015 16:14   Єкатеринбург в 1720-1740-х роках не була містом, а фактично великим заводським селищем з населенням близько тисячі чоловік

Єкатеринбург в 1720-1740-х роках не була містом, а фактично великим заводським селищем з населенням близько тисячі чоловік. Аптечна справа ще не отримало розвитку, поставки необхідних ліків йшли з аптек Санкт-Петербурга і Москви. Але Єкатеринбург ріс, росли і потреби міста.

Нарешті, численним клопотанням гірничозаводських начальників про відкриття аптеки в Єкатеринбурзі почули керівники вищої ланки. Перша аптека в місті була відкрита при заводському госпіталі на початку 1730-х років. Це потрібне для уральської столиці заклад спочатку тимчасово розташовувалося в половині казенної квартири доктора медичних наук Британської академії сера Джейкоба Грива, який в той час приїхав працювати в Єкатеринбург з Англії.

У 1737 році для аптеки будівельники звели окрема будівля поруч з поліцейською дільницею. Вона стояла практично на Головному проспекті, в короткій вуличці навпроти церкви Святої Катерини. Через два роки в аптеці з'явилася своя лабораторія.

У 1820-1821 роках на цьому ж місці за проектом знаменитого уральського архітектора Михайла Малахова було збудовано будівлю спеціально для аптечних потреб: чарівники готували нехитрі зілля і продавали вже готові привізні ліки. Це була Аптека Гірничого управління, а її призначення формулювали так: «для лікування нужнейших майстрових людей: бо якщо оні в скорботах без лікаря раптово помруть, то буде велика у всіх справах зупинка».

Її адреса в старому Єкатеринбурзі був проспект Головний (нині Леніна), 37, на Катерининській площі (нині площа Праці). Майже з перших років відкриття аптеки в ній працював талановитий аптекар Густав Федорович (Фрідріх) Гельм, що переїхав в Єкатеринбург із Москви.

Гірська аптека проіснувала до 1886 року, потім до 1917 року в будівлі, що належала Уральському гірському правлінню, розміщувалися канцелярія головного лісничого і канцелярії чотирьох лісництв. З 1918 року в цьому будинку працював Уральський комісаріат праці (обласна біржа праці), пізніше розташовувалися обласне відділення товариства «Знання» і Свердловська організація Спілки письменників. Позаду будівлі аптеки раніше був обнесений огорожею сад.

У 1890 році до будівлі були збудовані бічні крила (кожне крило в три вікна по фасаду). А в 1968-1969 роках істотно реконструйований дворовий фасад і повністю змінений інтер'єр. Незважаючи на пізніші переробки, комплекс зберіг типовий для часу побудови вигляд міської садиби епохи класицизму.

З 1992 року в будівлі розташовується Музей історії ювелірного і камнерезного мистецтва Уралу.

фото travel.imhonet.ru



Ключові слова: історія , ліки

Матеріали по темі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация