Історія країни Австрії коротко: від кельтів до республіки

У безперервних війнах з Османською імперією, Пруссією і Францією австрійці провели наступну епоху в своїй історії. У 1806 році один з Габсбургів Франц II відмовився від титулу імператора, і Священна Римська імперія пішла в минуле. Сам Франц II проголосив себе Австрійським імператором. Корона Австрійської імперії також зберігається в скарбниці у Відні . У безперервних війнах з Османською імперією, Пруссією і Францією австрійці провели наступну епоху в своїй історії

Наполеон Бонапарт в 1799 році проголосив себе імператором Франції і австрійці в перший час були його непримиренними ворогами.

У 1805 році відбулася знаменита битва під Аустерліцем, яку назвали ще "битвою трьох імператорів". Союзна армія Австрії і Росії зазнала нищівної поразки від французів. Імператори Франц II і Олександр I бігли з поля бою, фельдмаршал Кутузов був поранений.

Втім, у Михайла Іларіоновича ще представився шанс реабілітуватися, коли йому вже не вказували австрійські генерали, і реванш було взято при Бородіно.

Австрія була змушена укласти з Наполеоном світ з втратою великої кількості територій. Пізніше, в 1811 році був укладений австрійсько-французький військовий союз і офіційно Австрія вступила у війну з Росією на стороні Наполеона.

Австрійці в Вітчизняній війні 1812 року брали участь корпусом в 30 000 чоловік під командуванням генерала Шварценберга. Він показав себе майстром імітації бурхливої ​​діяльності.

Після поразки Наполеона в Росії в 1812 році його поразки тривали. У 1814 році їм були втрачені всі території, крім самої Франції, і об'єднана армія взяла Париж, а Бонапарт вирушив на заслання на острів Ельба.

Саме у Відні пройшов конгрес представників країн Європи, де обговорювалися нові кордони на континенті. Це зібрання увійшло в історію як "Віденський конгрес", і за його результатами Австрія повернула всі втрачені землі. Австрійська імперія знову стала великою і сильною.

Ми занадто захопилися війнами і забули про один важливий подію, яка відбулася в січні 1756 го року. У місті Зальцбург народився Вольфганг Амадей Моцарт. Це людина-символ Австрії, який зображений на національної монеті в 1 євро , А цукерки і лікер його імені є найпопулярнішими подарунками з альпійської країни .

Один з найгеніальніших композиторів і виконавців свого часу жив саме в Австрії, спочатку в Зальцбурзі, а потім у Відні. Помер великий музикант у віці 36 років від хвороби, а все легенди про отруєння його Сальєрі не мають ніяких доказів.

Наступне історична подія сталася в 1848 році, коли тут почалася справжня буржуазна революція. Австрійська імперія була однорідною, багато областей мали широкі автономіями, частини імперії почали приймати свої конституції, і країна була близька до розвалу.

Ситуацію врятував імператор Франц Йосиф I, який за допомогою Росії придушив повстання в Угорщині, і, використавши хитрі політичні ходи, перетворив Австрійську імперію в централізовану державу. Австро-угорська імперія була дуже своєрідною, імператор був єдиновладним правителем, але обидві частини імперії мали свої парламенти та навіть бюджети. Імперія була абсолютним рекордсменом за кількістю чиновників, що призводило до невдоволення населення.

Кайзер Франц, він же імператор Франц Йосиф I був, мабуть, найвідомішим правителем Австрії. Його правління тривало цілих 68 років. Він став першим Австро-Угорським імператором. Другим і останнім став його двоюрідний онук Карл I.

На жаль, цей період історії не можна назвати успішним, війна з Пруссією була програна в 1866 році, і Австрія остаточно втратила надії на статус лідера німецьких народів.

Місто Відень в цей час, навпаки, переживала культурний світанок. Саме в цей період тут з'явилися самий цікаві будівлі: нова ратуша , церква Вотівкірхе , Будівля опери та університету.

У 1914 році в місті Сараєво в Боснії сербський студент Данило Принцип застрелив з пістолета спадкоємця австрійського престолу Франца Фердинанда. Австро-Угорщина оголосила війну Сербії і почалася Перша світова війна. Народи імперії не відчували радості від війни. Чехи, угорці і хорвати не бажали боротися і вмирати за Австрію і охоче здавалися в полон. Особливо цікаво ця ситуація показана в романі Ярослава Гашека "Пригоди бравого солдата Швейка".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация