Історія Азербайджану

ру Миколі I, вони писали: «У мусульманських провінціях уяву здригається від шаленства керуючих і страждання населення. Тут потоптане людську гідність, забута всяка справедливість, закон же перетворився виключно на знаряддя гноблення. Чаша терпіння мусульманського населення регіону переповнилася і лише на щастя ще не вихлюпнулася ». Побоюючись повстань в Північному Азербайджані, сенатори запропонували царю негайно ліквідувати комендантський управління.

Переселенческая політика Російської імперії. Російська імперія намагалася створити собі в Північному Азербайджані опору з християнського населення. З цієї ланцюгом відразу після завоювання почалося переселення на Південний Кавказ, в тому числі і в Азербайджан, німців, вірмен, росіян та представників інших християнських народів.

На початку XIX століття через завойовницьких воєн Наполеона I і феодального гніту населення Німеччини потрапило в скрутне становище, і частина його емігрувала. У 1818 році російський уряд розмістило частина переселених на Південний Кавказ німецьких сімей в Елізаветпольской (Гянджинське) окрузі. Були засновані німецькі селища Еленендорф (нинішній Гёйгёль) і Анненфельд (нинішній Шамкір). Російський уряд вважало, що німецькі колоністи (поселенці) відіграють значну роль в поширенні європейської культури землеробства в регіоні. У перший час на утримання німецьких колоній були витрачені тисячі рублів за рахунок зібраних з Азербайджану засобів.

Після розміщення тут німецьких колоністів місцеве азербайджанське населення західного регіону почало будувати, подібно німцям, будинки з підвалом, горищем і черепичним дахом. З німецькими поселенцями також пов'язаний початок виготовлення чотириколісних возів типу фургона, запрягають кіньми і використовувалися в сільському господарстві. У той же час, німецькі поселенці перейняли у місцевого населення деякі сільськогосподарські навички.

Чи вдалася політика Росії по створенню собі опори з християнського населення в Північному Азербайджані? Висловіть своє ставлення.

ру Миколі I, вони писали: «У мусульманських провінціях уяву здригається від шаленства керуючих і страждання населення

Олександр Грибоєдов

У зв'язку з переселенням вірменів О.Грибоєдов писав: «Вірмени здебільшого поселені на землях поміщицьких мусульманських. Влітку це ще можна було допустити. Господарі, мусульмани, здебільшого перебували на кочовищах і мало мали випадків спілкуватися з іновірними прибульцями ».

На основі джерела поясніть несправедливість по відношенню до азербайджанців.

Російська імперія, з метою проведення в життя подальших агресивних планів по відношенню до Османського державі і Ірану, прагнула масово розмістити на Південному Кавказі вірмен, особливо - на історичних Азербайджанських землях. Тому, згідно з Туркменчайскому (1828) договором з Каджарамі і Адріанопольським (1829) договором з Османами, які проживали на землях цих держав вірмени були в масовому порядку переселити на азербайджанські землі.

Чи вдалася політика Росії по створенню собі опори з християнського населення в Північному Азербайджані?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация