Історія Останкінської вежі в фотографіях

  1. Як побудували телевежу
  2. Вежа в вогні
  3. Чи знаєте ви, що:

Символ столиці, 540-метровий будинок, відзначає 51-й день народження

5 листопада на фасаді головної телевежі країни будуть транслювати картинки, в яких відіб'ється вся її історія. Для відвідувачів підготували кілька тематичних оглядових екскурсій. Так що відзначати день народження будуть по-святковому.

Так що відзначати день народження будуть по-святковому

Лазерне шоу на Вежі в Останкіно. джерело ТАСС

Давайте згадаємо, як будувалася знаменита телевежа і які події їй довелося пережити.

Довгий час телемовлення велося з «Шаболовки». Але в якийсь момент стало зрозуміло, що телецентр не справляється зі своїми функціями: надто вже великий інтерес до телебачення з'явився у радянських глядачів. Тому і було прийнято рішення побудувати в столиці величезний багатофункціональний комплекс з найсучаснішою на той момент радіотелевізійної станцією.

Як побудували телевежу

Будівництво Останкінської телевежі почалося в 1959 році. Головним конструктором став Микола Нікітін. Ідея зовнішнього вигляду вежі, схожою на перевернуту лілію, народилася у Нікітіна буквально за день. На те, щоб зробити попередні розрахунки, йому знадобилася лише одна ніч. Над проектом працювали три роки, а побудували вежу за шість років.

Щоб уявити, наскільки грандіозними були проведені роботи, нагадаємо деякі цифри. Вага вежі - 32 тисячі тонн. Для неї був закладений фундамент шириною 9,5 метра і висотою в 3 метри.

Будівництво Останкінської телевежі. Джерело: tvtower.ru

Величезне і важка споруда спирається на десять залізобетонних «ніг», в яких певним чином розташована арматура. Усередині основного конуса є ще один бетонний стакан, де заховані кабелі, ліфти і так далі. Фундамент для нього зробили окремим, щоб правильно розподілити тиск вежі на грунт в пропорції 1 до 3.

Будівництво Останкінської телевежі. Джерело: tvtower.ru

В експлуатацію Останкінську телевежу здали 5 листопада 1967 року, що проте офіційного відкриття не проводилося.

Справа в тому, що повністю готова вежа повинна була бути до дня 50-річчя Жовтневої революції. Але в ці терміни будівельники не вклалися. Однак найголовніші роботи були закінчені і можна було починати передачі - антени та все обладнання до цього моменту були налаштовані. А ось ліфти, оглядові майданчики і ресторани змогли запустити тільки в 1969 році.

Читайте також: Кінцева, Пречистенка і інші московські райони, які не дарма мають погану славу

Усередині Останкінської телевежі. Джерело: tvtower.ru

Цікава деталь: в телевежі всього 11 поверхів. Решта рівні вимірюються лініями, які видно на зовнішній стороні вежі. Наприклад, оглядовому майданчику телевежі відповідає позначка 337.

Оглядовий майданчик Останкінської вежі. Джерело: tvtower.ru

До речі, всередині вежа зовсім порожня. До самого верху вона звужується. А центр її ваги розташований досить низько - всього на відстані 110 метрів від поверхні землі. Однак саме завдяки цьому телевежа дуже стійка і може витримати землетрус у 8 балів.

Всередині телевежі. Джерело: tvtower.ru

Читайте також: Які таємниці приховує Останкіно

Вежа в вогні

27 серпня 2000 року в висоті приблизно в 420 метрів сталося коротке замикання в спеціальних пристроях, що використовуються для передачі сигналу. Перші пожежні машини прибули до центру через 11 хвилин, однак полум'я поширювалося з великою швидкістю.

Туристів і співробітників встигли евакуювати. Через те, що ліфти вже були відключені, люди спускалися вниз пішки по сходах. До вечора цього дня полум'я поширилося вище ще на 80 метрів. Гасили пожежу ще добу - до вечора 28 серпня. За цей час повністю вигоріло три поверхи.

Вертольоти тужать пожежа в Останкінській вежі. Джерело: КП

На жаль, були і жертви. У якийсь момент обрушилися швидкісні ліфти. В одному з них загинули 3 людини: командир пожежного розрахунку, що піднімався до вогнища спалаху, ліфтер і слюсар-ремонтник.

Пожежа на Останкінській вежі в 2000 році. Джерело: © Elke Wetzig / wiki.org

Реконструкція вежі проводилася 7 років, а туристів на оглядовий майданчик в перший раз після пожежі пустили тільки в 2009 році. Ресторан «Сьоме небо» на висоті 328-334 метрів, повністю знищений пожежею 2000 року, відкрився тільки в 2016 році.

на оглядовому майданчику Останкінської вежі. Джерело: КП

Читайте також: Загадка Останкінської вежі: головна таємниця самої грандіозної будови XX століття

Підписуйтесь на наш канал в Дзен

Чи знаєте ви, що:

  • Останкінська телевежа входить до Всесвітньої федерації висотних башт. Потрапити до почесного списку можуть тільки ті, де є оглядові майданчики. Існує навіть особливий напрямок - баштовий туризм.
  • У психіатрії є термін «батеофобія» - страх висоти і високих споруд. Після зведення Останкінської телевежі московські психіатри зафіксували появу нав'язливих страхів перед цією спорудою. Виявляється фобія в нудоті і запамороченні, які виникають, навіть якщо просто поглянути на зображення «голки».
  • У ресторані «Сьоме небо» кухарі не готують - тільки розігрівають то, що піднімають знизу. Середній чек - 1,5 тисячі рублів. Для порівняння: у висотному ресторані, розташованому на 62-му поверсі вежі «Федерація» в Москва-Сіті, легкий перекус обійдеться мінімум в 2 тисячі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация