Історія підприємства

Становлення і розвиток нашого підприємства можна назвати вічним прагненням людини досягти мрії про благополучну і щасливого життя

Становлення і розвиток нашого підприємства можна назвати вічним прагненням людини досягти мрії про благополучну і щасливого життя.

На сьогоднішній день це самий старовинний з нині діючих в Харкові заводів.

У 1798 році місцевий купець Мухін Семен Гаврилович на Харківській набережній побудував пиво -Медіа варений завод, який згодом належав одинадцяти різних власникам та орендарям.

При батька і синів Мухін завод виробляв легке пиво «типу аглицким», яке вважалося одним з кращих на Слобожанщині в першій половині XIX століття, а з приходом в 1868 році німця Івана Кнапп отримав назву «Баварія» і почав випускати пиво баварського типу, якість якого підтверджувалося торговою маркою, спеціальної пляшкою і етикеткою. Кнапп прославився ще й тим, що відкрив в 1869 році при заводі розважальний сад з музикою у вигляді німецького біргаля, з маленьким оркестром, пивом, бутербродами і сухими закусками. Публіка полюбила господаря і його «Баварію» - так називався цей сад, - і він став одним з улюблених місць відпочинку в 70-80-х роках XIX століття.

У травні 1887 року завод купив інженер-технолог Шиллер Емілія Олександрович і через місяць перевів пиво-медоварний завод на належав йому ділянку землі між вулиць Старо-Московська і Малиновська в колишній слободі Немишля, де вже перебували його чавунно-ливарний завод, пиво-медоварний завод А У травні 1887 року завод купив інженер-технолог Шиллер Емілія Олександрович і через місяць перевів пиво-медоварний завод на належав йому ділянку землі між вулиць Старо-Московська і Малиновська в колишній слободі Немишля, де вже перебували його чавунно-ливарний завод, пиво-медоварний завод А.П.Ольховского, Харківська акціонерна компанія по торгівлі вовною, а з 1806 до 1860 року діяв цегельний завод почесної громадянки Харкова Катерини Кузиною. З плином часу і під впливом різних злиттів, поглинань і перетворень до початку двадцятого століття на місці всіх названих підприємств розташовувався пиво-медоварний завод спадкоємців А.П.Ольховского.

Так, 16 червня 1887 року стало днем об'єднання двох історичних гілок розвитку нашого підприємства, яке територіально, матеріально і, нарешті, документально веде свою безперервну історію ось уже четверте століття без перерви на революції, війни і економічні кризи.

Діяльністю підприємства в різні роки керували багато відомих людей: активні благодійники, почесні громадяни Харкова купець 1-ї гільдії Козьма Кузін і його супруга- перша в місті жінка підприємець Катерина Кузіна;  дворянин, декабрист, член масонського ложі «Сполучені друзі», герой війни з турками Євдоким Лачинов;  талановиті інженери Микола Вестберг і Олександр Прянишников Діяльністю підприємства в різні роки керували багато відомих людей: активні благодійники, почесні громадяни Харкова купець 1-ї гільдії Козьма Кузін і його супруга- перша в місті жінка підприємець Катерина Кузіна; дворянин, декабрист, член масонського ложі «Сполучені друзі», герой війни з турками Євдоким Лачинов; талановиті інженери Микола Вестберг і Олександр Прянишников.

Не оминали завод і політичні бурі: так в 1878 році знаменита революціонерка, борець за права жінок Єлизавета Ковальська створила на заводі перший в Харкові гурток підпільної організації «Земля і Воля» в якому виховала одного з найактивніших бойовиків-виконавців терористичних акцій Петра Антонова, який працював слюсарем і мав прізвисько «Золоті руки» і революційну кличку «Кирило» Не оминали завод і політичні бурі: так в 1878 році знаменита революціонерка, борець за права жінок Єлизавета Ковальська створила на заводі перший в Харкові гурток підпільної організації «Земля і Воля» в якому виховала одного з найактивніших бойовиків-виконавців терористичних акцій Петра Антонова, який працював слюсарем і мав прізвисько «Золоті руки» і революційну кличку «Кирило».

Конкуренція змушувала створювати високоякісні товари і фахівці виробництв в усі часи були серед кращих. Так в 1867 році молотарка конструкції Миколи Вестберг отримала Золоту Медаль Всесвітньої виставки в Парижі, а пиво виробництва Олексія Ольховського неодноразово видавалося на всеросійських і міжнародних виставках, де удостоювалось різних нагород за свою якість.

Революції та війни привели до націоналізації в 1920 році заводу спадкоємців А.Ольховского радянською державою. У 1926-1927 роках «Госпівзавод» реконструюється в «Спирто-оцтовий завод Госпівтреста« Українська Нова Баварія », в« Старому »цеху якого в 1944 році почали монтаж обладнання під випуск пресованих хлібопекарень н их дріжджів. Однак післявоєнна розруха і бідність не сприяли швидкому введенню в експлуатацію нових цехів заводу і тільки в лютому 1952 року завод освоїв випуск дріжджів з проектною потужністю 3 тонни на добу.

Справжнє відродження підприємства почалося в 2002 році в зв'язку з його капітальної модернізацією, оснащенням новітнім європейським обладнанням і приходом нових високоосвічених, досвідчених, амбітних, відповідальних фахівців, які знають як зробити продукцію заводу одній з кращих в Україні і Європі.

Результатом наполегливої ​​і активної роботи в останні роки стало не тільки повне оновлення виробничого обладнання, технологічних схем і базових принципів виробництва дріжджів, а й найголовніше - кардинальна зміна ставлення до роботи більшості працівників заводу від розрізненості до згуртованому творення.

За порівняно короткий для підприємства термін не тільки в кілька разів збільшені виробничі потужності, освоєні серйозні інвестиції, розширено асортимент продукції і мережу її продажу, а й більш ніж в 7 разів (у порівнянні з 2002 роком) збільшена продуктивність праці кожного працівника заводу шляхом раціонального використання трудових і виробничих ресурсів.

У 2006 році продукція підприємства вийшла на міжнародний ринок і продовжує завойовувати нові позиції.

19 березня 2013 року наша компанія перетворилася в Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія БАЛЕКС», яке є повним правонаступником АТ «Харківський дріжджовий завод».

Сьогодні наш завод - сучасна компанія, що розвивається «в ногу з часом», відкрита новим ідеям і дбайливо зберігає сімейні традиції в хлібопеченні.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация