ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ФІЛЬМУ "Білоруський ВОКЗАЛ". Обговорення на LiveInternet

«Білоруський вокзал» поставлений Андрієм Смирновим за сценарієм Вадима Труніна
«Білоруський вокзал» поставлений Андрієм Смирновим за сценарієм Вадима Труніна. Обидва автори були в дні війни дітьми, а зробили фільм про колишніх солдатів і офіцерів десантного батальйону, які зустрілися через багато років на похороні друга-однополчанина.

Обидва автори були в дні війни дітьми, а зробили фільм про колишніх солдатів і офіцерів десантного батальйону, які зустрілися через багато років на похороні друга-однополчанина

"Білоруський вокзал"

Батько режисера, письменник Сергій Смирнов воював, а потім довгі роки займався пошуком невідомих героїв війни. Написав книгу про оборону Брестської фортеці, яка отримала Ленінську премію. У 1960-х роках він вів дуже популярну телепередачу - «Розповіді невідомих героїв».

Назва картини символічно. Білоруський вокзал в думках героїв пов'язаний з їх відходом на фронт і поверненням з фронту, коли люди вітали їх квітами і посмішками. Всі події у фільмі відбуваються протягом одного дня.

Всі події у фільмі відбуваються протягом одного дня

"Білоруський вокзал"

«Білоруський вокзал» починається з похорону, але картина ця нема про смерті, а про життя, про стійкість ветеранів, про їх людяності, про красу їх душі. Після похорону, поминок, помотавшись по столиці, чотири колишніх однополчанина виявилися в гостях у своєї фронтової подруги в маленькій московській квартирці ... З дивовижною життєвою достовірністю Олексій Глазирін, Євген Леонов, Анатолій Папанов, Всеволод Сафонов і Ніна Ургант зіграли своїх героїв - директора заводу, слюсаря , бухгалтера, журналіста, медсестру. Це тим більше дивно, що з цих артистів війну пройшов тільки Папанов.

З самого початку Андрій Смирнов і Вадим Трунін були переконані, що зніматися в картині повинні відомі актори.
«Роль Євгена Леонова була написана спеціально для нього. А вже в результаті проб були затверджені всі інші актори », - говорив режисер.

На роль медсестри Раї в числі інших пробувалася Ія Саввіна. Сценарій і сама роль не могли їй не сподобатися.
Але коли Саввіна опинилася поруч з Папановим, Глазирін, Леоновим, Сафоновим, то не змогла себе уявити однополчанкой людей цього покоління. І порадила спробувати Ніну Ургант - актрису Ленінградського театру драми імені Пушкіна.

"Білоруський вокзал"

«Андрюша бачив мене в фільмі" Вступ ". І вирішив робити проби зі мною, - розповідала Ніна Ургант. - Пройшов рік, я все чекала результати кінопроб, коли раптом випадково прочитала в газеті, що зйомки "Білоруського вокзалу" закінчені.

Стало прикро, звичайно. І тут раптом дзвонить Андрюша і просить терміново виїхати на другу кінопроби. Він, виявляється, зняв все, крім "моїх" сцен ».
Пізніше актриса дізналася, що Андрію Смирнову було неймовірно складно отримати дозвіл знімати саме її.

«Це було схоже на знущання, - згадує Андрій Смирнов. - Начальство вимагало замінити Ніну Ургант на Інну Макарову вже після того, як було знято три чверті картини. Очевидно, робили це просто з шкідливості. Адже і картину кілька разів зупиняли, говорили, що фільм похмурий, радянська дійсність зображена клеветнически.



З к / ф - «Білоруський вокзал». Ніна Ургант - Десятий наш десантний батальйон
Я, звичайно, розумів, що Інна Макарова ні в чому не винна. Чесно зробив другі проби і з Макарової, і з Ургант. І був упевнений, що затвердять Ніну. Адже для цієї картини було дуже важливо, щоб в кінці з'явилася жінка, яка випромінює світло. Яке ж було моє здивування, коли я дізнався, що затвердили Макарову ».

"Білоруський вокзал"

Тоді режисер написав заяву керівництву студії про те, що відмовляється працювати над фільмом.
Через три дні Смирнову подзвонили з «Мосфільму». «Добре, згодні на ваші умови. Знімайте свою актрису! »
На знімальному майданчику спочатку не було одностайності. Режисер був молодий. Що в результаті вийде - не знав ніхто, сцени знімали не послідовно.

Пізніше артисти говорили, що не було більш щасливого часу, ніж те, коли вони знімалися в «Білоруському вокзалі». У листах до сина Євген Леонов зазначав, що доброзичлива атмосфера на зйомках - заслуга режисера: «Андрій Смирнов зумів організувати нашу четвірку, і під наш вплив потрапляли і інші виконавці - і Ургант, і Терехова; була атмосфера дружнього пошуку, ми не соромилися сказати один одному "щось не вийшло, спробуємо ще раз" ».

Роль слюсаря Івана Приходько була однією з найулюбленіших у Леонова. «Фон фільму - саме в Приходько, якого мені пощастило зіграти, - зазначав Євген Павлова. - Саме цей трудяга - маленький, незаметненько - має незвичайну душу. Він більше всіх, цей роботяга, інтелігентний, внутрішньо інтелігентний. Він більше всіх любить свій будинок, більше за всіх розуміє, що це за слово - дружба. Цей маленький, звичайна людина високий і гарний ... Я його дуже люблю ».

"Білоруський вокзал"

У багатоголосся доль колишніх фронтовиків, які зустрілися понад чверть століття після перемоги, не можна не почути і «голос» Віктора Харламова, командира саперної роти, а нині директора одного з московських заводів.

Виконавець цієї ролі Олексій Глазирін пішов з театру за рік до своєї смерті. Вступив в штат «Мосфільму». Це рішення артиста збіглося за часом із запрошенням його на роль Харламова в «Білоруський вокзал».

У короткій замітці, опублікованій в «Советской культуре», Глазирін з радістю згадував дні зйомок: «Є різні визначення творчої атмосфери мистецтва. Тут багато компонентів. Але, на мій погляд, головне - довіру, повагу один до одного »...

"Білоруський вокзал"

Замітка з'явилася в газеті в перших числах квітня 1971 року. Кілька днів по тому «Радянська культура» опублікувала некролог про Олексія Глазирін. Він помер одразу ж після прем'єри найцікавішою і великий своєї роботи ...

У «Білоруському вокзалі» є ударна сцена - це коли однополчани співають зі сльозами на очах пісню «Десятий наш десантний батальйон». А адже Ніна Ургант спочатку не хотіла її виконувати. «Може, краще щось з репертуару Клавдії Шульженко? - пропонувала вона. - У мене "Синий платочек" добре виходить ». Але Смирнов був непохитний. Булат Окуджава написав пісню спеціально для фільму і під Ніну Ургант.

Почали репетирувати, а пісня не йде. Перший дубль, другий, третій. Все мимо. Засмучений Ніна Ургант підняла очі на партнерів - НЕ зляться чи, що ніяк не виходить? - і побачила, що її хлопці плачуть. Всі четверо: Леонов, Папанов, Сафонов, Глазирін. Після перерви записали пісню з першого разу.

"Білоруський вокзал"

«Білоруський вокзал» вийшов в прокат 5 квітня 1971 року народження, і за перший рік його подивилося 30 мільйонів чоловік. На фестивалі в Карлових Варах картина була удостоєна Головного призу. Про фільм відразу ж заговорили критики, глядачі, з'явилося багато теплих відгуків в пресі. Картина і сьогодні з успіхом демонструється на екранах. Андрій Смирнов зізнався: «Коли ми робили фільм, то не розраховували на таку довге життя».

Відзначали чудову гру акторів. Ніну Ургант привітала з успіхом сама Фаїна Раневська . Друга телеграма прийшла від міністра культури Катерини Фурцевої. Євген Леонов пожартував: «Ми всі" зірки ", а прийшла Ургант і всіх нас затьмарила! Ні про кого не говорять, тільки про тебе ».

Актрисі особливо запам'ятався вечір в Жовтневому залі. Коли вона заспівала пісню «Десятий наш десантний батальйон», з гальорки піднявся чоловік на протезах. Він йшов до неї і весь час кричав: «Сестричка моя! Сестричка моя! »У фронтовика було три ордена солдатської Слави. Піднявшись на сцену, він уткнувся Ніні Ургант в ноги і заплакав ...

Актриса кожен раз хвилювалася, згадуючи цього фронтовика: «Він назвав мене сестричкою. Розумієте, я не воювала, я була маленькою. Я просто зіграла їх долі на екрані. І вони прийняли мене в свої ряди »

link

«Може, краще щось з репертуару Клавдії Шульженко?
Засмучений Ніна Ургант підняла очі на партнерів - НЕ зляться чи, що ніяк не виходить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация