історія берлина - Найцікавіше в блогах


Хоча останні 65 років ми часто розглядаємо Німеччину крізь призму історії, за минулі десятиліття в країні відбулися глибокі зміни Хоча останні 65 років ми часто розглядаємо Німеччину крізь призму історії, за минулі десятиліття в країні відбулися глибокі зміни. Зазнавши нищівної поразки в найстрашнішій війні в історії людства, Німеччина змогла не тільки піднятися з руїн, а й повернути собі повагу на світовій арені. Зараз Німеччина - найбільша економічна держава Європи і лідер Євросоюзу. Німецька економіка славиться своєю високорозвиненою автомобільною індустрією. Крім того, Німеччина посідає перше місце в Європі за обсягом промислового виробництва і має в своєму розпорядженні багатьма видами мінеральної сировини, а так же, славиться густою мережею відмінних автодоріг, швидкісних магістралей і величезним автомобільним парком.


Багато знамениті визначні пам'ятки Німеччини зосереджені в одному з найкрасивіших німецьких міст - Берліні. Берлін столиця Німеччини , Розташований на берегах судноплавної річки Шпрее і судноплавними каналами пов'язаний з річкою Одер. Походить від двох поселень Кельн і Берлін, що виникли на початку XIII в. і злилися в 1307 року в одне місто. З 1486 р столиця Бранденбурга, з 1701 року - Пруссії. У 1871 році була заснована Німецька імперія на чолі з Вільгельм I, який правив в Пруссією в період з 1861 по 1888 роки. Саме він став німецьким імператором, а Берлін перетворився на столицю Німецької імперії. У 1933 році Адольф Гітлер став рейхканцлером, а Берлін - столицею Німеччини і Третього Рейху. Під час II Світової Війни була знищена одна третина всіх житлових будинків і історичних будівель. в 1945 році Берлін лежав в руїнах. Місто було поділено між чотирма країнами-переможцями: Радянським Союзом, США, Великобританією і Францією. Знаменита Берлінська стіна, була споруджена 13 серпня 1961 року, 28 років розділяла столицю Німеччини на дві частини і стала найвідомішим символом "холодної війни". Нині її фрагменти можна побачити в районі Потсдамер Плац. Зі створенням Німецької Демократичної республіки 7 жовтня 1949 року східний Берлін став столицею НДР. Починаючи з цього моменту, східні берлінці більше не могли потрапити в західну частину міста. Стіна являла собою складний комплекс з бетонної огорожі загальною довжиною 106 км і висотою в середньому 3,6 метра; огорожі з металевої сітки протяжністю 66,5 км; з сигнального огородження під електричною напругою, протяжністю 127,5 км; з земляних ровів протяжністю 105,5 км; з протитанкових укріплень на окремих ділянках; з 302 сторожових вишок і інших прикордонних споруд, з смугою з гострих шипів довжиною в 14 см, смугою з постійно розрівнюють піском (для помітності слідів). В ніч з 8 на 9 листопада 1989 року відбулася несподіване відкриття Берлінської стіни, після того, як вже на протязі декількох місяців громадяни НДР втікали на Захід через Угорщину та Чехословаччину. Все місто і вся країна святкували цю подію. З цього часу жителі колишньої НДР могли знову вільно переміщатися по країні. І, нарешті, 1991 р було прийнято рішення про перенесення в Берлін столиці об'єднаної Німеччини. Сучасний Берлін - найбільший і самий населений місто Німеччини, а так же друге за чисельністю населення і п'ятий за площею місто Євросоюзу. Він може похвалитися широким розмаїттям оперних театрів, музеїв, виставок і інших визначних пам'яток, здатних задовольнити смаки найвибагливіших туристів.



Головний символу міста, який уособлює возз'єднання заходу і сходу - Бранденбурзькі ворота (або Тріумфальна Арка), були побудовані Карлом Лангганса в 1789-91 рр Головний символу міста, який уособлює возз'єднання заходу і сходу - Бранденбурзькі ворота (або Тріумфальна Арка), були побудовані Карлом Лангганса в 1789-91 рр. і є першою його роботою, виконаною в стилі берлінського класицизму. Прикраса фасаду - шестиметрова давньоримська квадрига, якою управляє богиня Перемоги - Вікторія, належить руці Йоганна Готфріда Шадова. Імператор Наполеон, завоювавши Берлін, наказав демонтувати колісницю і перевезти її в Париж. Пізніше, після поразки Наполеона, богиня Вікторія повернулася до Берліна і отримала Залізний хрест, створений Фрідріхом Шинкелем. Під час Другої світової війни Бранденбурзькі ворота отримали серйозні пошкодження, квадрига була повністю зруйнована. А в травні 1945 р на квадризі майорів червоний прапор. Коли Східний і Західний були розділені Берлінською стіною, Бранденбурзькі ворота знаходилися в ізоляції від інших будівель. І тільки після її падіння, відреставрована скульптурна група знову зайняла своє законне місце і прекрасно вписалася в архітектуру відновлених будівель Паризької площі і служить улюбленим місцем для туристів. Вибрати маршрут для цікавого подорожі по Німеччині, вам допоможе карта Німеччини російською мовою , Яка дасть повну інформацію про аеропорти, автомобільних і залізних дорогах, готелях, визначні пам'ятки, екскурсіях, ресторанах, розвагах в цій країні



Символ нової Німеччини - скляний купол Рейхстагу (Reichstag) Символ нової Німеччини - скляний купол Рейхстагу (Reichstag). Щодня на нього піднімається близько восьми тисяч чоловік. Зовні 6-поверхова будівля парламенту залишилося майже таким, яким його бачив перший німецький кайзер. Різниця полягає в новому куполі і, звичайно, в інтер'єрах, основою яких з'явився величезний дзеркальний конус, що піднімається від підлоги вестибюля до верхньої внутрішньої точки купола. Для облицювання цієї лійкоподібної конструкції було використано 360 дзеркал, причому особливі фільтри, вмонтовані в порожнину конуса, приглушали денне світло, коли депутати сиділи в кріслах, і вільно пропускали сонячне проміння, тільки-но зал звільнявся. Усередині скляного купола - дві спіральні доріжки. За цим пандусах туристи піднімаються на верхній оглядовий майданчик і спускаються вниз. У центрі - дзеркальний конус. Відбиваючись від нього, денне світло потрапляє в зал пленарних засідань бундестагу. Придумав всю цю конструкцію британський архітектор Норманн Фостер. Західний портал і терасу на даху Рейхстагу пов'язують два ліфта. Вони піднімають відвідувачів на 24-метрову висоту. На цьому рівні крім просторої тераси, з якої відкривається вражаючий вид на сусідні квартали, розташований ресторан. Далі - підйом по пандусу на приблизно 40-метрову позначку, де знаходиться кругла оглядовий майданчик.





Ще одна визначна пам'ятка Берліна - знаменитий на весь світ, Музей еротики Беати Узе (Beate Uhse), в якому міститься величезна колекція артефактів, що охоплюють «еротичну» історію людства від античності до наших днів Ще одна визначна пам'ятка Берліна - знаменитий на весь світ, Музей еротики Беати Узе (Beate Uhse), в якому міститься величезна колекція артефактів, що охоплюють «еротичну» історію людства від античності до наших днів. Беата Узе - німецька жінка-пілот і підприємець, перша і єдина жінка каскадер Німеччини в 1930-х роках. Після війни вона придумала і відкрила перший в світі секс-шоп. Спочатку Беата займалася продажем «предметів подружнього гігієни», в тому числі і презервативів, які в той час було дуже складно знайти в Німеччині. Товар був настільки затребуваним, що Беате почала активно розсилати його по пошті. І ось, в 76-річному віці засновниця імперії, здійснила свою давню мрію і відкрила в Берліні Музей еротики, приурочивши його до святкування п'ятдесятиріччя своєї компанії. На сьогоднішній день - Beate Uhse - це ціла еротична імперія, до складу якої входять численні секс-шопи, еротичні кінотеатри, супутникові телеканали для дорослих і кінокомпанія, що спеціалізується на виробництві порнографічних фільмів. Це підприємство і до цього дня лідер німецького ринку в цій сфері, ім'я Беати стало легендою, і Музей еротики, створений нею, входить в п'ятірку найбільш відвідуваних в Берліні пам'яток. Щорічна відвідуваність музею - чверть мільйона туристів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация