Історія Приморського Спецназа

А якщо продовжити екскурс в історію, то стає очевидним, що бойові системи Сходу мають коріння Шаолінського кунг-фу, зі своїми територіальними і національними доповненнями. Щоб розвідник міг орієнтуватися у всьому різноманітті бойових мистецтв і гідно протистояти противнику, він повинен володіти хоча б базовими знаннями рукопашного бою ймовірного противника. Звідси висновок, потрібно вивчати базову основу, на якій формуються всі системи бойових єдиноборств.

В системі підготовки по скарб немає нічого зайвого, навіть якщо на перший погляд здається, що деякі вправи можна виключити за непотрібністю.

Більш докладні елементи методики навчання, ми розглянемо в наступних публікаціях, а в даній статті, ми познайомимося з основними рекомендаціями щодо організації занять.

Структура побудови занять, істотно відрізняється від загальноприйнятих, подібного типу.

Заняття ділиться на 5 розділів (розминка і 4 специфічних розділу).

- Розминка, включає в себе набір підготовчих вправ і дій характерних для виконання завдань відповідно до теми занять. На кожному занятті набір підготовчих рухів, може змінюватися, але послідовність виконання вправ, залишається зрадою.

- одиночний РОБОТА. Даний розділ присвячений відпрацювання (без партнера) базових форм, способів пересування, бойових зв'язок, найбільш складних прийомів (наприклад, пов'язаних зі стрибками і падіннями) в індивідуальній чи груповій формі. Метою даного розділу є, формування технічних навичок виконання прийомів.

- КОМПЛЕКСИ РУКОПАШНОГО БОЮ. В системі СКАРБ комплекси РБ, включаючи таолу або ката, мають велике, в першу чергу психоенергетичне значення. Для займаються комплекси служать об'єднуючим началом, де дія з'єднується з правильним диханням і формується образне уявлення виконання прийому. Малюнок, спеціально підібраних комплексів, і їх енергоємність визначає динаміку ведення бою, зміну рівнів атаки і захисту, набір спеціальних прийомів і способів застосування їх в різних екстремальних ситуаціях, готовність і адекватне реагування на будь-які нестандартні зміни в умовах реального бою, а також комплекси визначають концентрацію (викид) енергії в ключових моментах.

- ПАРНА РОБОТА. Цей розділ власне і присвячений відпрацювання прийомів в парах, трійках, четвірках і т.д. Прийоми відпрацьовуються не до автоматизму, як в карате, а до тієї стадії, коли займається більш менш освоїть правильність виконання прийому, інакше кажучи запам'ятає, що є такий прийом. Але на цьому вдосконалення прийомів не закінчується, а навпаки. Подальша відпрацювання основного прийому, будується з постійними ускладненнями і в різних варіантах, що сприяє формуванню навичок швидкого реагування в будь-яких ситуаціях.

- РОЗВИТОК СПЕЦІАЛЬНИХ ЯКОСТЕЙ. На завершення занять обов'язково виконувати вправи на розвиток специфічних якостей. Це можуть бути вправи по загартуванню ударних поверхонь, вправи спрямовані на розвиток силових якостей, сили і точності удару, швидкісних здібностей, формування навичок щодо подолання смуги перешкод і т.п. Непогано поєднуються в даному розділі вправи з розвитку дихання, самомасаж, тайцзицюань і інші форми цигун, в тому числі "жорсткого", в залежності від цілей занять і індивідуальних здібностей займається.

Показові виступи Приморської військово-патріотичної організації "Спецназ" в лютому 2016 року

Перш ніж ми продовжимо, необхідно дати пояснення з приводу назви системи «Спеціальний Курс Армійського Рукопашного Боя» скорочено СКАРБ. Чому ...

- Спеціальний? Справа в тому, що будь-яка техніка (комплекс, таолу, ката, а часом і ціла школа бойових мистецтв) розгортає і опрацьовує лише одну базову основу (головний прийом, принцип), кожен у своїй складності. Звідси і поетичні назва китайських комплексів УШУ. Наприклад, «Удар падаючої місяця», «Кулак Великого межі», «П'ять положень лап Дракона» і т.д. У нашому випадку весь курс спрямований на опрацювання та розгортання однієї базової основи (головного прийому, а точніше головної енергетичної матриці), що зустрічається у всіх без винятку, системах самозахисту, включаючи східні єдиноборства.

- Курс, це можна тлумачити, як короткострокову підготовку з рукопашного бою, так і курс, як напрямок, шлях духовного і фізичного вдосконалення. Все залежить від тих цілей і завдань, які ставить перед собою займається.

- Армійський, я думаю перекладати не треба, але все ж, дещо які пояснення дати необхідно. Наріжним каменем усієї системи СКАРБ є Дух Воїна, Захисника. І базується вся система на армійському рукопашному бою, призначеному для особового складу підрозділів і військових частин Повітряно-десантних військ, морської піхоти, розвідувальних підрозділів і підрозділів спеціального призначення.

- Рукопашний бій, безпосередньо прийоми рукопашної сутички, включаючи прийоми зі зброєю, предметами і підручними засобами. Характерна відмінність Спеціального курсу армійського рукопашного бою (СКАРБ) від інших шкіл бойових мистецтв, зокрема й інші системи АРБ, полягає в тому, що з перших занять формується бойова матриця на основі, інстинктів самозбереження.

Особливості рукопашного бою Спецназа ГРУ

Досвід реальних бойових дій переконливо доводить, що супербойцов - універсалів не існує в принципі. Для цього необхідно великі витрати за часом і коштами, а головне необхідний відповідний людський матеріал. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що ідея про супербійця просто нездійсненна. Тому кожен боєць спецназу має свій спеціальний профіль: один - снайпер, інший - підривник, третій - радист і т.д. Приклади можна знайти і в комп'ютерних іграх: один - командос, інший - снайпер, третій - кулеметник і т.д.

Та й самі військові підрозділи діляться по профілюючих напрямків: спецназ ГРУ, спецназ ФСБ, спецназ МВС і т.д. Кожне відомство виконує свої бойові завдання, але всіх їх об'єднує слово «СПЕЦНАЗ», тобто, підрозділи для виконання операцій спеціального призначення. Природно, що підготовка, в тому числі і з рукопашного бою, відрізняються в тій мірі, наскільки відрізняються бойові завдання, які належить виконувати даними підрозділам.

Але розглянемо для прикладу «Спецназ ГРУ», так як він ближче за духом автору цих рядків. Які повинні бути характерні особливості рукопашного бою розвідника? Ми не будемо тут розглядати той аспект, що в даний час володіння прийомами бою з використанням холодної зброї, підручних засобів, кидків, задушення найчастіше необхідно для захоплення або безшумного знищення супротивника. А розглянемо особливості рукопашного бою, як засіб самозахисту при раптовій зустрічі з противником впритул вночі, в лісі, серед зруйнованих будівель, в підземних комунікаціях.

І так основні п'ять положень самозахисту розвідника.

Друге, адекватне реагування на раптовий напад або раптове зміна ситуації. Реакція повинна бути відточена до рівня інтуїції, що б можна було зреагувати в будь-яких умовах, включаючи вночі або в підземних комунікаціях.

Третє, швидкість дій з постійним переміщенням від одного об'єкта до іншого, що дозволяє піти з під удару (захоплення) і самому нанести удар у відповідь. При цьому постійно стежити за діями противника, що б не пропустити зміну ситуації. І все це на тлі великого психічного напруження.

Четверте, набір ефективних прийомів. Погодьтеся, виглядати буде дивно, якщо розвідник почне боротися в партері з кожним противником окремо, а решта будуть чекати своєї черги. Звідси випливає, що основний набір прийомів повинен складатися з ударних комбінацій, при цьому без прив'язки до одного противнику. Тобто боксерські зв'язки тут не пройдуть. І треба враховувати, що у розвідника в основному зайняті руки. Це може бути автомат, рація або ще що-небудь. А як прийнято в Збройних Силах, майно, а тим більше зброя кидати не можна. Значить, виходить, що для ефективного ведення бою в умовах повного оточення, у розвідника переважно, вільними залишаються ноги. Але потрібно враховувати, що красиві ноги бразильського капоейра, це не той спосіб. Та й потужні ноги таеквондо, зі своїми високими ударами, розтяжкою до рівня олімпійського гімнаста, то ж потрапляють під сумніви. Хоча техніка таеквондо близька до істини.

І п'яте, творчість, і винахідливість під час ведення рукопашної сутички. Розвідник заздалегідь не в змозі відпрацювати шаблони контрприемов проти всіх контрразведподразделеній країн світу. А по сему, бійцеві спецназу доведеться пристосовуватися до манери ведення бою, на місці. Тобто винаходити контрприйом в безпосередньому контакті з противником.

Такі ж паралелі можна знайти в системі самозахисту для цивільного населення.

Постійне стресову напругу, всілякі конфлікти, потоки негативної інформації, які гнітюче діють на психіку, постійне відчуття не захищений від зазіхань злочинних елементів та інше. У той же час швидка реакція на зовнішні подразники, підвищене почуття контролю над своїми діями і діями оточуючих, швидкість прийняття оптимальних рішень і тому подібними функціями просто необхідно володіти, щоб не тільки вижити, а й успішно жити в сучасному суспільстві.

СКАРБ (Спеціальний Курс Армійського Рукопашного Боя) призначений для припинення атак противника в рукопашному бою, при раптовому зіткненні в обмеженому просторі (у квартирі, в офісі, в барі, в дверних отворах, на сходах, у вузьких проходах, в ліфті, в тамбурах і в купе залізничних вагонів, в автобусах, в кузовах і салонах автомобілів, в виробничих, складських та інших приміщеннях), в лісі, в міських підворіттях, в темний час доби і т.п.

В техніки скарб широко застосовується штатне озброєння бійця (автомат, пістолет, в тому числі парні, ножі), спеціальні і підручні засоби (мотузка, палиця, парасольку, книга, пляшка, сумка та інше), а також умови навколишньої місцевості і предмети навколишнього простору (меблі, стіни, дерева, транспорт, проводи, скла, столи, стільці, шафи, перила сходів, барні стійки, посуд, канцелярські та господарські речі, побутова апаратура, всілякі з'єднувальні шнури та інші предмети навколишнього простору).

Головна мета занять по системі СКАРБ - це формування внутрішньої готовності до найбільш небезпечних видів діяльності, в тому числі до служби в Збройних Силах.

Спеціальний Курс Армійського Рукопашного Боя був розроблений в 2002 році майстром рукопашного бою та ушу Обовскім Олексієм Миколайовичем, на базі карате-до Сьотокан і Радянського варіанту армійського рукопашного бою для спецпідрозділів, з елементами прикладного ушу (Кунг фу). Першими учнями даної системи стали вихованці Військово-спортивного клубу "Спецназ" міста Арсеньєва Приморського краю.

На змаганнях з рукопашного бою в 2004 році, де брали участь спортсмени з різних бойових шкіл, включаючи карате, АРБ, самбо, ушу-саньда та інших, "Спецназ" завоював всі золоті і бронзові медалі, у всіх вагових категоріях в яких брали участі. Після блискучих перемог на змаганнях, "спецназівці" продовжили вдосконалювати свою майстерність, дух і тіло в умовах військово-польових зборів на берегах Японського моря, де використовували отримані знання у тактичній військово-польовий грі "Юний розвідник", максимально наближеної до умов бойових дій розвідпідрозділи спеціального призначення.

Ще Клуб "Спецназ" брав активну участь в показових виступах на міському і крайовому рівні. У 2003 - 2004 навчальному році "Спецназ" більше 15 разів виступав з показовими виступами на різних майданчиках міста. Чи не один захід або концерт патріотичного характеру, не обходилося без барвистого, швидкого, реального рукопашного бою між "спецназівцями". У хід йшли ножі, нунчаки, палиці, саперні лопатки, автомати та інші види холодної зброї. Але учні системи СКАРБ майстерно демонстрували прийоми обеззброєння, навіть проти декількох збройних апонентов. І треба зауважити, що часто показові виступи супроводжувалися мерехтіння статоскопа при повній темряві. Але це не заважало "спецназівцям" без травм виходити з поєдинків (які на кожне показовий виступ були нові і з новим партнером). А завершувалися подібні видовища ламкою палиць про спину або ногу, руку партнера. І як справжні спецназівці, учні системи СКАРБ не могли обійти розбивання цегли і пляшок об голову, викликаючи захоплення і бурхливі оплески з боку глядачів.

Але "спецназівці" вміють не тільки махати руками і ногами викликаючи захоплення, а й працювати творчо. Першим видатним творчим проектом ТСК "Спецназ" був сольний півторагодинний концерт (з елементами театралізованого шоу) присвячений Дню захисника Вітчизни в 2004 році. Після чого в місті заговорили про "спецназівців", як про професійну команду.

На цьому творчий підйом учнів системи СКАРБ не закінчилася. Восени цього ж року "спецназівці" приступили до зйомок художнього фільму "Спецназ в дії" . Не маючи досвіду в подібній діяльності, але маючи величезне бажання висловити своє ставлення до подій в Беслані, розробили сценарій і скориставшись теплими осінніми днями (у вихідні дні), на базі Легер "Салют", самовіддано приступили до створення картини.

У скоре після виходу фільму на місцевому телебаченні ТВ ТРЕК, творцями фільму зацікавилися крайові ЗМІ і 1 канал (ОРТ). У 2005 році приступили до зйомок продовження фільму "Спецназ в дії" . Тільки на цей раз екранні спецназівці боролися з наркоторговцями.

Другий фільм "Спецназ в дії. Операція: Наркотики" в 2006 році став учасником IV Міжнародного кінофестивалю країн АТР "Меридіани Тихого" і III Далекосхідного міжнародного кінофестивалю документальних, науково-популярних і навчальних фільмів «Вузівське кіно». Дирекція кінофестивалю "Меридіани Тихого" відзначила високий і реалістичний рівень в постановці бойових сцен "спецназівцями".

Що стосується Спеціального курсу армійського рукопашного бою, то з часом СКАРБ поповнився прийомами з арсеналу Вінь Чунь і Муай Тай Боран - стародавньої армійської системи рукопашного бою Таїланду. Збагатився СКАРБ і методами мистецтва ніндзюцу - мистецтво стратегічного шпигунства і військової розвідки.

Про систему СКАРБ.

Спеціальний курс армійського рукопашного бою як і будь-яка система имет свої основоположні принципи і базові елементи (форми). Але на відміну від інших видів рукопашного бою, тут немає строга регламентація прийомів і дій, як наприклад в східних єдиноборствах, що призводить до дуже тривалого освоєння базової техніки. СКАРБ можна назвати система без системи або своєрідним "вірусом" перетворює будь-бойове мистецтво під індивідуальні здібності займається. Даний підхід до методики занять призводить до швидкого підключення рукопашної сутички, що могло б використовуватися в Збройних Силах та інших силових структурах.

Відповідь. Професіоналам силових структур відомо, що заняття в підвищеному емоційно стан з елементами ризику для життя призводять до швидкого освоєння набутих знань і нарощування бойового досвіду, що позитивно позначається на виконанні бойових завдань. Але у всьому цьому пишноті є одна маленька заковика. Будь-яка методика в підготовки бійця до рукопашної сутички спрямована на подолання почуття страху. "Справжній супротивник ти сам. Перемога над собою є вища перемога", так і того подібно свідчать принципи всіх без винятку бойових мистецтв, якщо звичайно вони серйозні, а не просто вуличний мордобій "без царя в голові". СКАРБ пропонує інший підхід до цього питання.

"Бійтеся на здоров'я". Генетично у людини, як у будь-якого біологічного істоти закладено почуття самозбереження, а страх це реакція організму на зовнішні подразники. Давайте звернемося до способу життя представників тваринного світу, візьмемо наприклад косулю або оленя. Це травоїдна створення мирно щипає травичку не звертаючи увагу ні на кого і зовні здається легкою здобиччю для будь-якого хижака. Але якщо придивитися невинне тварина сканує простір усіма своїми фібрами полохливого істоти. Найменший шорог і тільки його й бачили. Скептики можуть заявити, що ж це за боєць якщо при найменшому шереху біжить від місця опастности. Але не потрібно поспішати з висновками. На початку було сказано у ЛЮДИНИ закладений інстинкт.

Будь-яка людина має почуття страху и цею недолік у шкірного проявляється по різному. Одні безоглядкі біжать від місце опастности, інші входять в ступор (найчастіше проявляється у жінок), треті виявляють агресію в бік опастности (найчастіше проявляється у молодих людей). Жоден з цих видів страху не може нам допомогти в екстремальних моментах. Але, якщо їх об'єднати, то виходить непогана базова комбінація для підготовки до рукопашної сутички.

Через два - три місяці занять в голом спортзалі бійця по скарб можна буде лякати. Він рефлекторно буде виконувати контрудар і прийом з заломом кінцівки. Що б навчитися контролювати цей стан має пройти ще рік - півтора.

Справжній воїн не любить воювати, він просто вміє це робити. У скарб "А" позначає армійський - це позначення не тільки характерезует призначення рукопашного бою, а й внутрішній стан бійця. Наріжним каменем усієї системи СКАРБ є Дух Воїна, Захисника.

З перших днів занять адептів школи СКАРБ сприймають як Воїна (людини встав на Шлях Воїна-захисника Вітчизни). Звідси і вимоги до адептів школи і відповідна атмосфера занять, яка сприяє формуванню правильного розуміння системи і внутрішньої готовновності до захисту себе, своїх близьких і Батьківщини в цілому.

Звідси випливає, що б зрозуміти систему СКАРБ, зробити її своєю потрібно в першу чергу "голова", не для того щоб бити цеглини і пляшки, а думати, думати, міркувати, контролювати .... Тому існують обмеження за віком не молодше 14 років .

Що означає стати воїном? Це виробити певні специфічні якості і відповідне цим якостям поведінку. У нашому випадку формування внутрішнього Воїна відбувається через своєрідні психоемоційні образи Воїна - розвідника, суперпрофесіонала, здатного поодинці виконати будь-яке завдання, в будь-якому місці, в будь-який час і будь-якими засобами. А будь-який противник або противники, незалежно озброєні вони чи ні, сприймається всього лише, як перешкода в досягненні поставленої мети.

Не дай противнику можливості скористатися тим, у чому він сильний. Система СКАРБ розрахована на припинення атак противника або швидке знищення таких (для військових розвідників), а не для вимірювань з ним силами. Тому не важливо якої кваліфікації противник, чорний пояс по карате або майстер спорту з самбо, головне не грати на його полі. Тобто, не потрібно намагатися з самбістом боротися з самбо, з каратистом битися з карате, з боксером з боксу - це не вийти. Потрібно просто використовувати свої знання і вміння на все 100. Інакше кажучи з противником не потрібно битися, його треба бити, боляче і жорстоко і бажано там, що найближче знаходиться, тобто його ударні кінцівки. Тим більше, що в сучасній армії бити в стилі карате або боксу по корпусу, або по голові супротивника, який захищений бронежелети і шоломом, це не є добре. На відміну від броні на тілі супротивника, кінцівки менш захищені.

Спеціальний?
Які повинні бути характерні особливості рукопашного бою розвідника?
Що означає стати воїном?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация