Історія чоловічих брюк

  1. перші штани
  2. Мода середньовіччя
  3. Кінець XIX століття
  4. сучасна класика

сьогодні купити костюм з класичними брюками означає створити образ процвітаючого, галантного і впевненого в собі людини. Але так було не завжди. У стародавні століття штани вважалися прерогативою жінок, робою простолюдинів, ландскнехтів і суворих вікінгів, які вважали за краще шкіряні і хутряні штани довжиною трохи нижче коліна. сьогодні   купити костюм   з класичними брюками означає створити образ процвітаючого, галантного і впевненого в собі людини

Різнобарвні панчохи (шосси) в ранньому середньовіччі

перші штани

Первісна людина обходився взагалі без штанів, утеплити за допомогою шкур убитих мамонтів. Населення древніх племен жарких країн використовувало пов'язки на стегнах, які більше схожі на фартухи або спідниці, ніж на штани. Єгиптяни, фінікійці, вавилоняни, ассирійці носили традиційні для їх місцевості спідниці з бавовняної або шовкової тканини.

У Персії чоловіки зробили перший крок до того, щоб цей предмет гардероба став більш зручним для ходьби і верхової їзди. Вони перетягнули подоли ременем, протягнуто між ніг. Трохи пізніше нововведення оцінили по достоїнству і стали шити спідниці таким чином, щоб їх можна було зібрати на кулиску навколо щиколоток по типу шароварів.

Плундри - модні штани середньовіччя

У XII столітті імператор Візантії оголосив про «дрес-код» свого війська, якому наказувалося змінити туніки на штани. З тих пір цей предмет одягу став символом хороброго і відважного легіонера, з образом якого асоціюється образ справжнього чоловіка.

Мода середньовіччя

Шосси

У середні століття було прийнято носити дуже короткі штани, до яких шовкової тасьмою прив'язувалися панчохи. Такі штани-панчохи виглядали як колготки і називалися шосси. Зовнішній вигляд чоловіків в шосе нагадував сучасних балетних танцюристів.

Зараз це здається смішним, але в ті дні лівий і правий панчіх повинні були відрізнятися за кольором. Крім того, колір панчіх був важливий і для процесу ідентифікації соціального статусу їх господаря.

плундри

Приблизно через сотню років з'явилися більш довгі «шорти» -плундри: химерні короткі штанці кулястої форми з дорогих тканин - оксамиту, велюру, атласу. Іноді «кулі» штанів набивали клаптями, пір'ям, кінським волосом або навіть сіном: так вони довше зберігали презентабельність. Крім того, такий наряд був ідеальним для контрабандистів, які могли безмитно перевозити в них кілометри тканини. Надмірно роздуті плундри шахраї на блакитному оці оголошували нічим іншим, як даниною моді.

Плундри - дуже дорогий предмет туалету, тому його наділяли в чохли з прорізами, з яких виглядала елітна тканина. Це допомагало продовжити термін експлуатації штанців. Повальне захоплення подібним оздобленням привела до того, що королеві Англії Єлизаветі довелося замовляти в парламент нові меблі. Старі лавки стали занадто вузькими для вільного восседанія одягнених за останньою модою лордів.

ренграви

Голландський реформатор брюк, а за сумісництвом посол в Парижі Ренграв запропонував модель, яка була схожа на широкі панталони нижче колін з оборками. За часів Людовика 14 їх щедро прикрашали мереживом, стрічками, рюшами та ін. Носити цей шедевр пропонувалося поверх панчіх. Мода на ренграви протрималася недовго і незабаром поступилася місцем більш прогресивним і практичним штанів.

Ренграви залучали аристократів своєї розкішної помпезністю

кюлоти

Короткі, що застібаються під коліном штани, мали право носити тільки аристократи. Вони увійшли в моду в XVI столітті і протрималися в тренді понад два століття. Їх прикрашали атласними стрічками та іншими витіюватими елементами декору. У різні періоди довжина кюлотов варіювалася в межах між підколінної областю і щиколоткою.

Король Франції Карл Х був прихильником замшевих кюлотов, в яких так зручно було їздити верхи. Його любов не змогли похитнути навіть труднощі з одяганням: щоб надіти або зняти штани, була потрібна допомога мінімум чотирьох лакеїв.

Прусська королівська армія, одягнена в кюлоти і дворянський сюртук, складалася переважно з громадян нижчого стану. Це стало причиною проникнення «благородних» штанців в шари простого звання.

Це стало причиною проникнення «благородних» штанців в шари простого звання

Кюлоти вважалися практичною і комфортною одягом майже 200 років

Кінець XIX століття

Інтенсивний розвиток легкої промисловості в кінці XIX століття призвело до збільшення кількості текстильних мануфактур, приступили до масового випуску одягу. У цей час зароджується універсальна модель штанів, можна сказати, прародителька сучасних штанів, що складається з прямого фасону з двома кишенями, поясом і гульфіком.

Відшиті партії брюк складалися в тюки і експортувалися в різні країни. Щоб знизити транспортні витрати, ящики набивали дуже щільно. Після двотижневого перетину Атлантики на готових виробах, зрозуміло, виникали стійкі складки - стрілки. Знадобилося зовсім небагато часу, щоб вони перетворилися в елегантний тренд.

Лондонські денді одні з перших оцінили переваги класичних брюк

Життя повне несподіванок: точно так же випадково в моду увійшли і манжети на брюках. З чуток, принц Уельський, який потрапив під дощ і не бажав забруднити низ своїх штанів, просто підвернув їх. Так курйозна ситуація дала життя ще одному новомодному елементу.

сучасна класика

Сучасна назва штанів співзвучно старовинним. У німецькому діалекті воно звучить як Брокс, в слов'янському - бругс, в кельтській - шлюбу. На відміну від найменування, зовнішній вигляд брюк змінювався багато разів.

Галіфе, дудочки, брюки-кльош, бриджі - яких тільки моделей не придумували людство за останні сто років! І тільки класичні брюки змогли вистояти в нерівній боротьбі, залишившись як і раніше найбільш затребуваним предметом класичного чоловічого одягу . Змінювалися деталі, фасони, тканини, ширина і довжина штанин, але основний лейтмотив речі досі був той самий.

Сьогодні кожен може вибрати брюки відповідно до своїх смакових переваг, особливостями статури і товщиною гаманця. Для молоді та чоловіків зі спортивною фігурою підійде звужений і злегка укорочений варіант брюк. Чоловікам старшого віку і тим, хто схильний до повноти, варто звернути увагу на брюки традиційної довжини і більш вільного крою.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация