Історія тансформаціі деталі чоловічого одягу

Деталь одягу, іменована гульфіком, насправді зовсім не є аналогом або навіть евфемізмом ширінки - у нього є власна, дуже багата історія. Як це не дивно, але вперше гульфик з'являється на обладунках лицарів Середньовіччя. І тільки через багато років, уже в епоху Відродження, його почали використовувати в "мирних цілях".


Москва занурилася в Середньовіччі

Ви знаєте, що за часів Стародавнього Риму при одному з тодішніх імператорів по місту ходили спеціальні центуріони і ... задирали на римлян тоги, щоб переконатися в тому, що вони не носять штанів, оскільки ця частина одягу, іменована шлюбу, вважалася варварської і непристойною. Зате потім штани стали носити і прості люди, і королі, правда, часто у вигляді окремих штанин не шитий з собою посередині. І ось в той час і з'явилася деталь, іменована гульфіком. Багато хто вважає, що це просто евфемізм - пристойним чином замінює слово ширінька, проте за великим рахунком це не зовсім так.

Читайте також: Середньовіччя подарувало нам білизна

Звичне для російського вуха назву "гульфик" сягає своїм корінням в голландську мову і слова gulp, яке позначало кишенька на чоловічих брюках, який ніс почесну місію тримати в своїх безпечних обіймах чоловічу гідність. Словник Даля повідомляє про Гульфію (гульфіку або гультіке), як про лацкані, який пристібався до поясу в передній частині штанів. Кажуть, що одного разу Фабріціо, герцог Болоньї, поквапився після любовного побачення постати перед Генріхом VIII і королевою Анною Болейн. Анна, звернувши увагу на його значну опуклість спереду, запитала: "Це яблуко, або ж ви просто щасливі мене бачити?"

У наш час гульфик давно вже не той. Він перетворився в смужку тканини, яка вшивається в штани. Нічого примітного! Але при Генріху VIII гульфик був самостійну частину одягу, яка пристібалася або прив'язувалася стрічками, зав'язуються красивими бантами. Безумовно, не звернути уваги на таку "випирає красу" було просто неможливо. Так що реакція Анни Болейн не видається дивною, їй вже точно було на що подивитися!

Так що реакція Анни Болейн не видається дивною, їй вже точно було на що подивитися

До речі, і сам Генріх VIII душі не чув у гульфика, і його пристрасть до них просто не знала меж. Він не тільки їх носив, а й зробив яскравою і примітною частиною костюма - стьобані, з декоративними прорізами, прикрашеними дорогоцінними каменями - ось якими вони у нього були! А все тому, що хотів продемонструвати всій Європі, що у нього є, чим похвалитися, і чим зачати спадкоємця чоловічої статі. Про нього часом уїдливо говорили, що "спершу в кімнаті з'являється гульфик, а потім вже і сам король". Звичайно, у гульфика було не тільки декоративне призначення, а й функціональне, тобто прикриття видатної частини тіла.

Цікаво, але на самому початку гульфик був ні чим іншим, як важливою частиною лицарських обладунків. Він закривав місце, "зайве майже в усякому бою", причому спочатку, навіть на так званих "Максиміліанівській обладунках, робився у вигляді мішечка з кольчужної тканини. Однак пізніше його стали робити цельнокованную і називати тапули. З'явився цей елемент на латах на початку ХVI століття і на німецькій мові називався Schamkapsel або "срамная капсула".

Потім деталь обладунку якраз і назвали гульфик або Латс і виглядав він як справжнісінький ковпак з заліза, який з'єднувався з металевим начеревник за допомогою заклепок або різнокольорових стрічок. Вважається, що ця мода виникла у швейцарців, які таким чином намагалися захищатися від німецьких ландскнехтів, які підступним чином намагалися вразити їх точним ударом списи в пах. При цьому повністю оформлений металевий гульфик з'явився близько 1520-го, але вже близько 1570 року зник. Цікаво, що на одному з таких гульфіков на самому його кінці викарбовано навіть людське обличчя з носом і вусами - фантазія ну зовсім непомірна!

Металевий брязкіт обладунків лицарських боїв став натхненником для того, щоб середньовічна мода зробила свій черговий виток у бік, і те, що колись було необхідним, зробилося модним, при цьому і вигляд його досить сильно змінився. Причому змінився не у відповідності з потребою виконувати первинну функцію, а слідуючи велінням моди. Ось так він і став важливим аксесуаром костюма епохи Відродження і ... предметом чоловічого хвастощів.

Читайте також: Стародавні римлянки вбиралися від-кутюр

Гульфик перетворився до такої міри, що в ньому важко було вгадати його історичні риси. Він все так же пристібався, але вже як прикраса костюма, і був забезпечений за бажанням власника - вишивкою, перлами, коштовним камінням, декоративними стібками. Деякі гульфики були спрямовані вгору, нагадуючи ерегований пеніс. Для підтримки "стоячій" форми тканину навіть простегивать в кілька шарів. Модники збільшували їх до величезних розмірів.

Деякі використовували гульфик в якості свого роду кишені, і ховали там дрібні цінні речі і гроші. Оскільки він підкреслював, а не приховував чоловічу гідність, його, звичайно ж, не схвалювала католицька церква. Священики були в жаху від нової моди, і різко її засуджували. Але, незважаючи на всі вмовляння, мода дійшла до того, що такі мішечки стали робити підліткам і навіть маленьким дітям!

Франсуа Рабле так описує гульфик велетня Гаргантюа: "На гульфик пішло шістнадцять з чвертю ліктів тієї ж вовняної тканини, і зшитий він був у вигляді дуги, витончено скріпленої двома красивими золотими пряжками з емалевими гачками, в кожен з яких був вставлений смарагд завбільшки з апельсин.

Між іншим, цей камінь має здатність порушувати і зміцнювати дітородний член. Виступ на гульфіку видавався на півтора ліктя, на самому гульфіку були такі ж прорізи, як на штанях, а так само і пишні буфи такого ж блакитного Дамаску шовку. Дивлячись на майстерне золоте шиття, на химерне, ювелірної роботи, плетіння, прикрашена справжніми діамантами, рубінами, бірюзою, смарагдами і перським перлами, ви, вже, певно, порівняли б гульфик з чарівним рогом достатку ... "

Але мода змінювалася, на зміну непомірною марнотратства в декоруванні костюма приходила лаконічність, і сам гардероб видозмінювався, набуваючи все більший комфорт. Дзвін дорогоцінних металів і каменів поступово змінився за нечутний звук застібається блискавки або зовсім безшумні гудзики. Гульфик в наші дні залишився на колишньому місці, на якому в залежності від предмета одяг з'являються гудзики, блискавка або спеціальний клиновидний клапоть, який забезпечує чоловікові максимальну зручність.

Пройшовши свій модно-функціональний шлях крізь століття, гульфик перестав бути окремою деталлю туалету, ставши, скоріше, зоною, де колись він кріпився. Якщо ми говоримо про брюках, джинсах для чоловіка, то гульфик - це застібка-блискавка, прикрита клапаном. Але крім штанів є ще і рейтузи, і труси, і шорти, і навіть чоловічі колготки - і всі ці предмети, котрі завоювали чоловічий гардероб, мають "свій власний погляд" на гульфик відповідно до призначення одягу, особливостями її крою і тканини.

Чоловічі колготки або рейтузи, які зігрівають в холодну пору року, сильно облягають фігуру, і тому гульфик тут присутній як окремий вертикальний клин, який забезпечує анатомічну підтримку статевих органів. Піонером в області роботи з нижньою білизною для чоловіків вважається французька компанія HOM, історія якої розпочалася в 1968 році зі створення саме трусів зі зручним гнучким гульфіком. Вона ж в 1997 році запатентувала універсальний горизонтальний гульфик.

Горизонтальна проріз на трусах відрізнялася великою зручністю, ніж вертикальна на ґудзиках і навіть блискавки. Останні шилися в основному для чоловіків-правшів, які могли легко розстебнути гульфик для відправлення природних потреб, на відміну від лівшів, що зазнають деякі труднощі. Сучасне нижню білизну може виготовлятися з синтетичних матеріалів, але тканина для гульфика повинна бути натуральною, щоб не викликати алергії.

Минули часи і лицарських турнірів і королівського вихваляння дзвінкими позолоченими гульфика, посипаними дорогоцінними каменями. Накладка-гульфик сьогодні залишилася, хіба що тільки у хокеїстів, які продовжують лицарські традиції, і, захищаючи честь своєї команди, дбають про безпеку власного здоров'я. Гульфик в повсякденному житті перетворився на незриму блискавку, іменовану ширінкою. Втім, дизайнери з почуттям гумору, ні-ні, та й придумають для сильної статі модель трусів з виразним гульфіком і яким-небудь фривольним малюнком або ж написом.

Читайте також: Знайдена дизайнерська сумка кам'яного віку

Але це невинне хвастощі, яке зазвичай не виходить за межі спальні. Хоча було б здорово, якби гульфики знову увійшли в моду. Можна тільки уявити, як чудово на сучасному чоловікові виглядав би подібний аксесуар ... Тільки ось погляд жінки при зустрічі з чоловіком відразу буде падати на його гідність, що швидше за все відразу ж викличе деяку незручність адже ми всі сьогодні стали такі виховані ...

Читайте найцікавіше в рубриці "Наука і техніка"

Анна, звернувши увагу на його значну опуклість спереду, запитала: "Це яблуко, або ж ви просто щасливі мене бачити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация