Історія Правил дорожнього руху

Регулювання дорожнього руху це питання, поставлене в далекому минулому. Рух пішоходів і кінних упряжок так само вимагало регулювання. У ті часи це здійснювалося царськими указами.

Історія Правил дорожнього руху бере свій начло в Стародавньому Римі. Юлій Цезар в 50-х роках до нашої ери ввів на кількох вулицях в місті односторонній рух. Від сходу сонця і приблизно за дві години до заходу сонця (час закінчення робочого дня) проїзд приватних возів і колісниць був заборонений.

Відвідувачі міста повинні були в Римі пересуватися пішки або на паланкіні (носилки на довгих жердинах), а транспорт паркувати за межею міста ..

Відвідувачі міста повинні були в Римі пересуватися пішки або на паланкіні (носилки на довгих жердинах), а транспорт паркувати за межею міста

Уже в той час існувала служба нагляду, що стежить за дотриманням цих правил. Вона складалася в основному з колишніх пожежних

В обов'язки цієї служби входило не допускати конфліктних ситуацій серед власників транспортних засобів. Перехрестя не регулювалися. Вельможі для забезпечення собі вільного проїзду висилали вперед бігали перед ним. Вони звільняли вулиці і вельможі таким чином могли безперешкодно проїхати до місця призначення.

Згодом в правила вносилися зміни і доповнення, обмовлялися особливості при проїзді перехресть, зміна швидкісного режиму при під'їзді до перехрестя, заборона обгону на складних ділянках. Одним з доповнень стало правило надає пріоритет в русі для пішоходів. Так само перевагою в русі користувалися хресний хід або наприклад похоронна церемонія.

Основа сучасних Правил дорожнього руху покладена 10 грудня 1868 року в Лондоні. В цей день, перед Парламентом на площі з'явився перший залізничний семафор у вигляді кольорового диска з механічним управлінням. Винайшов цей семафор Дж. П. Найт - фахівця з семафором того часу.

Пристрій складався з двох семафорних крил, і в залежності від положення крил позначався відповідний сигнал:

  • Горизонтальне положення - рух заборонено
  • Положення під кутом 45 градусів - рух дозволено, але з дотриманням запобіжних заходів.

Горизонтальне положення - рух заборонено   Положення під кутом 45 градусів - рух дозволено, але з дотриманням запобіжних заходів

У темний час доби використовувався газовий ліхтар, який сигналізує червоним і зеленим кольором. Керував світлофором слуга в лівреї.

Технічна реалізація семафора виявилася не такою вдалою. Ланцюг механізму для підйому і опускання стріл була настільки гучною, що сильно лякала коней, що ускладнювало управління для кучера. Менш ніж через місяць семафор вибухнув, в результаті чого був поранений поліцейський.

Кількість транспортних засобів продовжувало наростати, на зміну возів стали приходити перші автомобілі. Потреба в організація дорожнього руху значно зросла. Перші жезли для ручного регулювання руху по перехресть з'явилися в 1908 році. Першими дорожніми знаками можна вважати таблички із зазначенням руху до населеного пункту.

У 1909 році в Парижі на всесвітній конференції було прийнято рішення створити єдині європейські Правила дорожнього руху, так як число автомобілів продовжувала зростати, а швидкісний режим і інтенсивність руху по міських вулицях збільшувалися.

Наступний крок розвитку організації дорожнього руху - на конференції по дорожньому руху в Женеві в 1931 році прийнята «Конвенція про введення одноманітності в сигналізацію на дорогах». Учасником цієї конференції був також і Радянський союз.

Перша офіційна публікація Правил дорожнього руху в СРСР відбулася в 1920 році. Документ мав назву «Про авторусі по Москві і її околицях». Цей документ вже детально описував багато важливі питання. З'явилися водійські посвідчення на право водіння, позначена максимальна швидкість руху. У 1940 році випущено загальне ПДР для всього союзу, яке редагувалися для кожного міста.

Єдині загальні Правила дорожнього руху, що діють на всій території СРСР був введені в 1961 році. «Правила руху вулицями міст, населених пунктів і дорогах СРСР»

Найважливіша дата в історії Правил дорожнього руху - 8 листопада 1968 року. У цей день у Відні була прийнята «Конвенція про дорожній рух». Документ був підписаний представниками 68 країн світу і є чинним по теперішній час.

До 1973 року Правила дорожнього руху СРСР були написані відповідно до віденської конвенцією. З плином часу і відповідними змінами на дорогах, постійним зростанням транспорту, технологічного розвитку дорожніх мереж в Правила дорожнього руху постійно вводяться коригування та доповнення.

Останні зміни на день написання даного матеріалу вступили в чинності 24 листопада 2012 року і завжди в державній думі знаходяться на розгляді законопроекти спрямовані на адаптацію правил до реальної обстановки, що склалася на дорогах.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация