Історія чоловічого ременя

Від залитій сонцем і гулом юрби гладіаторських арени до сучасного поля битви - залу для бізнес-переговорів, чоловічий ремінь протягом усієї своєї історії був атрибутом воїнів і символом мужності

Від залитій сонцем і гулом юрби гладіаторських арени до сучасного поля битви - залу для бізнес-переговорів, чоловічий ремінь протягом усієї своєї історії був атрибутом воїнів і символом мужності.

Ремінь, напевно, один з найбільш древніх предметів гардероба. Доісторичні люди використовували гнучкі стрічки з кори дерев - але не для краси, а заради їх функціональності: перенести щось важке або незручне, зв'язати, закріпити - у ременя може бути безліч функцій. Шкіру стали використовувати приблизно в за 2 000 років до н.е., коли людство навчилося використовувати дубильні речовини і очищати шкіру убитих тварин, - про це свідчать клинописні таблички вавілонської династії Хаммурапі.

, коли людство навчилося використовувати дубильні речовини і очищати шкіру убитих тварин, - про це свідчать клинописні таблички вавілонської династії Хаммурапі

Протягом усієї своєї історії ремінь використовувався як функціональний аксесуар. В першу чергу його використовували воїни і торговці: на ремені носили зброю, він захищав в поєдинках. Гладіатори Стародавнього Риму носили широкий ремінь, який прикривав черевні м'язи. Його ширина була настільки значна, що часом він нагадував корсет, а центр ременя прикрашався вигадливим візерунком. До ременя кріпилися вертикальні або горизонтальні смужки шкіри, часто з металевими бляхами, також служили захистом.

Звичайні мешканці древнього світу перехоплювали ременями свої туніки і драпировали навколо них тоги. Ремені були зовсім непомітні під одягом, але завдяки їм чоловіки регулювали довжину туніки від щиколоток до колін в залежності від обставин.

Протягом століть декоративність речей висловлювала соціальний статус їх власника. Сучасне розуміння розкоші і гарного смаку має на увазі стриманість і мінімалізм, але ця тенденція з'явилася лише в середині XIX ст. До цього моменту люди, котрі володіли впливом і багатством, висловлювали свій статус в пишних предметах одягу. Так, імператор носив витканий золотом пояс, а піхви його меча і перев'язь прикрашалися золотими пластинами і дорогоцінним камінням.

Коронаційний смарагдовий пояс іранського шаха, датований 17 ст. н.е., демонструє світові символ найбільшого багатства і могутності монарха: величезний смарагд в оточенні майже двох сотень діамантів на поясі, виткані з чистого золота.

В Європі діяли ті ж традиції, що і на сході. Прикрашалися тільки парадні вироби, а в звичайному житті і дворянин, і прислужник користувалися однаково скромними ременями зі шкіри.

Тут варто згадати, що життя в цей час проходила на тлі постійної війни. Це і конфлікти держав, і суперечки місцевого значення - час було суворе, все знатні люди були за визначенням воїнами, а накопичення багатств відбувалося за рахунок слабшого сусіда. «Війна - розбій, пардон за прямоту», - як співали одні відомі мушкетери.

Тому ремінь довгий час був атрибутом військової уніформи. Розкішна перев'язь Портоса, запам'яталася багатьом, була ошатним елементом, а сам меч, шпага або кинджал кріпився до шкіряної конструкції:

Розкішна перев'язь Портоса, запам'яталася багатьом, була ошатним елементом, а сам меч, шпага або кинджал кріпився до шкіряної конструкції:

1. Пряжка

2. Петля для кинджала: лезо вільно спускається вниз, що утримується в петлі Т-образної рукояткою.

3. Дві петлі для шпаги утримували її під кутом, щоб зброя була зручно вихоплювати.

Об'єднавши васальні землі в єдину державу, зміцнивши вертикаль влади і заснувавши регулярну армію, монархи віддалися більш приємним заняттям. Мирне життя сприяє розвитку торгівлі і виробництва, гряде Промислова Революція, а ремінь весь цей час залишається переважно в гардеробі військових. Цивільне населення носить штани з високою талією і великою кількістю гудзиків, а потім і підтяжки, і навіть не уявляє, як все зміниться буквально в одну мить.

Перша Світова війна стала воістину тектонічних зрушенням і вплинула на все, без винятку, сфери життя. Світ став прискорюватися і спрощуватися, чоловіки стали носити звичні нам костюми-трійки, талія у брюк спустилася нижче, і її стали підхоплювати ремені, зручність яких оцінили багато фронтовиків.

Світ став прискорюватися і спрощуватися, чоловіки стали носити звичні нам костюми-трійки, талія у брюк спустилася нижче, і її стали підхоплювати ремені, зручність яких оцінили багато фронтовиків

До 1910-х рр. ремені були доречні тільки як частина спортивної уніформи. На фото - команди з бейсболу Red Socks і New York Metropolitans.

Ремінь починає стає все більш популярним. Силуети стають вільніше, зникає обов'язковий раніше жилет, а підтяжки сприймаються як «нижня білизна» і поступово поступаються місцем «модному» ременя. Складається уявлення про добрий смак - гармонійному поєднанні всіх елементів костюма, класичними стають чорний і коричневий кольори. Довгий час діє суворе правило, за яким ремінь і взуття повинні бути одного кольору.

Сьогодні цим правилом вже мало хто слідує. Сучасний спосіб життя надає набагато більшу свободу самовираження, залишаючи тільки одне побажання: нехай образ буде гармонійним.

- Для ділових костюмів підійдуть ремені класичних кольорів: чорний, коричневий, сірий.

- Пряжка повинна бути простої форми. Хитромудрі і декоровані пряжки - частина стилю casual, вони доречні в неформальній обстановці в поєднанні з джинсами або вільними брюками.

- Красиво, коли колір ременя поєднується з взуттям , А його пряжка - з годинником і запонками.

- При невисокому зростанні уникайте будь-яких «перерізати» вас ліній. Вибирайте ремінь в тон брюк, щоб зробити перехід від сорочки до штанів плавним і непомітним.

- Ремінь вставляється в пояс штанів в ліву сторону, а його довжина в застебнутому вигляді доходить максимум до другої шлевкі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация