Історія однієї фальсифікації. Як регіонал Шкіря знову став нардепом

argumentua.com

Нинішня парламентська кампанія, незважаючи на обіцянки політиків і очікування суспільства, виявилася напрочуд брудної і не обійшлася без фальсифікацій результатів.

Протоколи в деяких виборчих комісіях листувалися буквально на колінах, а безпосередні виконавці фальсифікацій обливалися холодним потом від жаху: кого боятися більше - старих панів на місцях або нових в Києві? У підсумку, вибори на окремих ділянках перетворилися на фарс, але це не завадило визнати їх такими, що відбулися.

Найбільше порушень - на округах у Донецькій і Луганській областях. Результати виборів наштовхують на думку, що завдяки кулуарним домовленостям, регіон знову віддали в розпорядження місцевим феодальним кланам. Інакше як можна пояснити відсутність гідних конкурентів з боку демократичних партій або той факт, що Юхима Звягільського, щоб стати народним депутатом вистачило 1 500 голосів виборців?

Як приклад, який наочно показує, як проходив "виборчий процес" в Донецькій області, можна взяти вибори на окрузі № 52. У 2012 році народним депутатом від цього округу став регіонал Ігор Шкіря. На дострокових виборах він вирішив не винаходити велосипед і знову спробувати удачу на знайомому окрузі.

Крім нього, на перемогу в окрузі претендували бізнесмени Олег Жебскій і Валерій Безлепкин - обидва самовисуванці, а також кандидат від "Батьківщини" з Горлівки Денис Токар.

У мирні часи до складу 52 округу входила частина Горлівки, а також міста Дебальцеве і Дзержинськ. Але через окупацію і військових дій у виборах брав участь тільки Дзержинськ.

З цієї причини з 109 дільниць в окрузі відкрилися лише 46. Низька явка і невелика кількість виборців, які залишилися на окрузі після його вимушеного "обрізання", робили результат виборів непередбачуваним.

Але так було б лише в тому випадку, якщо голосування пройшло дійсно чесно.

рідні пенати

Дзержинськ - батьківщина Ігоря Шкірі, де він не втратив зв'язків і зберігає адмінресурс навіть після останніх подій на Донбасі. Він був відомий жителям Дзержинська краще, ніж його конкуренти. Але таку популярність не обов'язково варто розцінювати як перевагу. Претензій до Шкірі в місті накопичилося також більш ніж достатньо.

Дзержинськ - типовий депресивний шахтарське містечко з хронічно мізерним бюджетом, поганими дорогами і високим рівнем безробіття. Клан Шкірі користується на місці всеохоплюючим впливом.

Син Ігоря шкірку - Дмитро - депутат міської ради, а мер Дзержинська Володимир Слєпцов - його ставленик і давній партнер ще з 1990-х.

Зрозуміло, проблем з підтримкою на 52-му окрузі при таких вступних у Шкірі не було ніколи. Так, в 2012 році мер Дзержинська і працівники міськвиконкому брали участь в роздачі передвиборних продуктових наборів від кандидата прямо в самому виконкомі.

Не тільки цим запам'ятався жителями Дзержинська Володимир Слєпцов. Коли на Донбасі захоплювали перші адміністративні будівлі, мер міста брав участь в сепаратистських мітингах. Не секрет також, що співробітники виконкому брали участь в організації сепаратистського референдуму за статус ДНР 11 травня.

Шкіря не міг не знати про ці факти - без його схвалення в Дзержинську місцева влада не здійснювала ніяких різких кроків.

Крім того, керівництво Дзержинська тісно пов'язане з так званим віце-прем'єр міністром "ДНР" - Олександром Калюська. Компанія Калюська "Техноком" за рішенням чиновників Дзержинська з квітня 2012 надає жителям міста комунальні послуги.

У мережі є чимало рекламних роликів, де жителі Дзержинська дякують "Техноком" і особисто Олександра Калюська і Володимира Слєпцова за роботу. Знімали такі відео зазвичай з ініціативи Калюська.

Є і фрагмент інтерв'ю мера Слєпцова , В якому він також нахвалює компанію "Техноком".

Чи змінилася розстановка сил після того, як Дзержинськ звільнила українська армія? Ні, бізнес одного з лідерів сепаратистів продовжує успішно працювати в Дзержинську. Та й інші організатори референдуму 11 травня не понесли за це ніякого покарання.

Всі ці факти про "регіональної еліти" не давали приводів сумніватися - вибори в Дзержинську не обійдуться без скандалів. Вони не змусили себе чекати.

На війні всі методи хороші

За кілька днів до голосування на окрузі № 52 повністю змінився склад ОВК. За словами кандидатів у народні депутати Дениса Токаря та Валерія Безлепкіна, неупереджених членів комісії замінили на людей Ігоря Шкірі. Слідом сталася заміна неугодних нардепу членів ДВК.

"Членам ОВК надійшла команда незаконним чином вивести зі складу ДВК тих людей, які представляли мене, а також партію Порошенко і партію УДАР" - розповідає кандидат Безлепкин.

За його словами, "Подання" (документ, в якому значаться кандидатури членів комісій від кандидата), яке він подавав в ОВК, було просто знищено, а замість нього в ОВК представили інший документ. У цьому документі значилися вже кандидатури від Ігоря Шкірі.

Можна було б списати претензії Безлепкина на емоції переможеного кандидата, але його слова підтверджують і інші кандидати на те ж окрузі, а також члени ОВК.

"Списки змінили тричі. Відповідно до закону, партії і самовисуванці можуть вносити зміни в уявлення списків до передостаннього дня голосування. Але комісія ОВК внесла зміни до списків міських комісій в п'ятницю вночі, самостійно помінявши всіх членів, які до того були подані від кандидатів і від партій , на членів, яких запропонували в ОВК. Це - пряме порушення закону "- розповіла секретар ОВК Ірина Завгородня, яка напередодні виборів покинула свою посаду через погрози і шантажу.

За її словами, люди Ігоря Шкірі погрожували розправитися з її сім'єю, якщо вона не залишить свій пост і не поступиться своїм місцем "людині народного депутата".

"Мені подзвонили і запитали, чи потрібні мені неприємності у зв'язку з моєю участю в роботі ОВК? У мене є сім'я, діти. Вони знають, де я живу, назвали мою адресу, де живе моя дочка, назвали адресу, де займається в спортивних секціях мій син, і сказали, що, якщо я не хочу заподіяти шкоду своїй родині, треба залишити свою роботу ", - повідомила Завгородня.

За фактом погроз вона написала заяву в міліцію.

Скаржиться на фальсифікації і ще один кандидат у депутати по 52-му округу Юрій Ломоносов. За його словами, коли на сайті ЦВК вже значився фінальний результат, отриманий за підсумками обробки 100% протоколів, кілька дільничних комісій на окрузі ще навіть не здали свої протоколи в ОВК.

Ломоносов також стверджує, що в серверній знаходилися сторонні люди в масках, а спроба викликати міліцію в будинок ОВК для нього закінчилася побоями. Про це Ломоносов повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці.

Фіксували порушення спостерігачі та юристи від кандидата Жебского. Зокрема, вони повідомляли, що члени ДВК на декількох ділянках пакують і опломбують бюлетені невідомого походження з голосами за Ігоря Шкірю .

Вдалося зафіксувати навіть процес фальсифікації протоколів для голосування. Кандидат в депутати на окрузі № 52 Денис Токар застав членів комісії якраз за підробкою документації.

Від різних кандидатів в суд міста Дзержинська надійшли сім позовних заяв про порушення. Однак суд всі заяви відхилив ...

Переможців не судять

Без п'яти хвилин народний депутат Ігор Шкіря після звинувачень в масових фальсифікаціях на його окрузі, розмістив свою позицію в лояльних ЗМІ.

Наприклад, сайту "УРА-Інформ", який, за інформацією ЗМІ контролюється Шкірею, нардеп повідомив, що всі порушення - справа рук його опонентів, а сам він ніякого відношення до них не має.

Прокоментував нардеп і порожні протоколи з печатками.

"Чому журналісти дозволили собі безпідставні доводи, що ці протоколи якось пов'язані з моїм ім'ям - цілком зрозуміло. Занадто жорстка була конкуренція на окрузі, в якому моїми опонентами були високопоставлені особи, лобійовані адмінресурсом. Після настільки голосного програшу вони готові на будь-які хитрощі, щоб кинути тінь на результати виборів ", - заявив Шкіря.

Слова цілком резонні. Але ось тільки інші протоколи, можливо заповнені тим же чином, красномовно вказують на того, кому могли бути вигідні настільки безцеремонні і незграбні фальсифікації.

Як то кажуть - судіть самі.

Так, регіонал Ігор Шкіря, оточення якого розгойдувало сепаратистські настрої на Донбасі, здобув на окрузі 52 вельми сумнівну перемогу з великим відривом від усіх переслідувачів.

Його опоненти стверджують, що не обійшлося без пособництва глави ЦВК - пана Охендовського, який колись був обраний на посаду за партійною квотою Партії регіонів. Керівник ЦВК нібито знаходиться зі Шкірею в теплих відносинах.

Чи так це? Стверджувати ми не можемо. Залишається лише чекати, чи визнає ЦВК результати виборів на 52 окрузі, або погодиться на перерахунок голосів. Щоб не помітити всі факти фальсифікацій, потрібно бути сліпим.

© 2000-2018 "Українська правда"
Передрук матеріалів только за наявністю гіперпосілання на www.pravda.com.ua

Інакше як можна пояснити відсутність гідних конкурентів з боку демократичних партій або той факт, що Юхима Звягільського, щоб стати народним депутатом вистачило 1 500 голосів виборців?
Чи змінилася розстановка сил після того, як Дзержинськ звільнила українська армія?
Quot;Мені подзвонили і запитали, чи потрібні мені неприємності у зв'язку з моєю участю в роботі ОВК?
Чи так це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация