Історія Єкатеринбурга. Місто до революції

Єкатеринбург швидко одягнувся в камінь

Місто-завод на Исети входив в Пермське намісництво, але разом з тим був самостійною адміністративною одиницею. Тут був свій герб із зображеними на ньому плавильної піччю і рудокопних шахтою, свої магістрат, суди, поліція, острог і інші відомства. На відміну від інших російських міст, в Єкатеринбурзі не було городничого, його роль грав головний гірський начальник.

За першого плану 31 вулиця ділила Єкатеринбург на 335 кварталів. Велика частина будівель в місті була дерев'яною, першими кам'яними будівлями стали церкви, фабрики, магазини, харчевні, богадільня, монетний двір, казначейство, два училища, гостинний двір і інші громадські заклади. Самий же перший кам'яний будинок зараз стоїть на перехресті проспекту Леніна і вулиці 8 Березня та становить перший поверх консерваторії .

Самий же перший кам'яний будинок зараз стоїть на перехресті проспекту Леніна і вулиці 8 Березня та   становить перший поверх консерваторії

Одними з перших кам'яних споруд були церкви

Чим займалися жителі Єкатеринбурга? Вони були майстрами, купцями, заводчиків. Ремісника можна було знайти на будь-який випадок життя: кравці і шапкарі, Масленніков і ковалі, миловарщікі і навіть перукар ... Купці продавали в основному сировину, заводи виробляли мило, масло і шкіру. Найбільші єкатеринбурзькі пологи - Рязанова, Коробкова, Казанцева - мали салотопенние заводи (вони розташовувалися в окрузі нинішнього Царського моста).

Місто розвивався, ставав все більш кам'яним і охайним. В середині XIX століття англієць Аткінсон, який відвідав Єкатеринбург, здивувався, з якою витонченістю і смаком збудовані кам'яні будівлі. Зовсім як у Європі! У центрі міста був публічний сад (нині він називається Харітоновскім), а місцеві жителі чинно прогулювалися по немощёним вулицях.

Історики вважають, що своїм розквітом Єкатеринбург зобов'язаний статусу єдиного в країні гірського міста. «Це була справжня держава в державі, безприкладну існування якого вимагає серйозного вивчення; тут були свої закони, свій суд, своє військо », - писав про місто Мамін-Сибіряк.

У Єкатеринбурзі жило багато купців

Після скасування кріпосного права з заводів Єкатеринбурга почався масовий вихід. Люди, які раніше були підневільними робітниками, тепер змогли покинути важке виробництво. Промисловість занепала, зате розцвіла торгівля, сфера послуг, відкривалися банки, а в 1870 році Онисим Клер заснував Уральське товариство любителів природознавства. За радянських часів його закрили, але з розпадом Радянського Союзу відродили. В кінці XIX століття з'явилися залізні дороги, які зв'язали Єкатеринбург з Перм'ю, Тюменню і Челябінськом. Так місто на Исети став важливим перевалочним пунктом країни.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация