Історія міста Великий Устюг коротко, фото і пам'ятки

Великий Устюг - чудовий, старовинний   російське місто Великий Устюг - чудовий, старовинний російське місто . Великий Устюг - мала Батьківщина знаменитих російських мандрівників Єрофєєв Хабарова і Семена Дежньова. Однак не тільки завдяки таким чудовим людям відоме це російське місто. В історії Великого Устюга було багато героїв, гідних людей - святих, мандрівників, купців. Сьогодні, Великому Устюг створюється образ Батьківщини Діда Мороза, але про це ми поговоримо пізніше. Місто стоїть на берегах річки Сухона. Населення Великого Устюга приблизно 37.000 чоловік.

Історія Великого Устюга починалася з міста Гледен. Гледен знаходився в декількох кілометрах від місця, де сьогодні стоїть Великий Устюг. Заснований місто було князями Ростово - Суздальського князівства. Назва місту було дано неспроста. З пагорба, на якому він перебував, погляду відкривалися безмежні дали землі російської. Недовго тривала історія міста Гледен. На місто часто нападали племена чуді, а з півдня його підмивала вода. В результаті жителі стали переселятися на південь від. Так і виникло місто Усть-південь. Сьогодні на місці Гледена, зберігся лише Троїце-Глібовське монастир, який являє собою великий інтерес для туристів, своїми музейними композиціями.

вперше в   руських літописах   місто Великий Устюг згадується в 1207 році вперше в руських літописах місто Великий Устюг згадується в 1207 році. Він був частиною Новгородського князівства. сам Новгород був сильний, і володів майже всіма землями російської півночі, які були багаті хутром, дикими тваринами, рибою, сіллю і ягодами. Пізніше Великим Устюгом володіли князі Ростово-Суздальського князівства. А з кінця 14 століття містом завідували московські князі.

Російські все активніше і активніше освоювали північ. Велику роль в освоєнні нових земель зіграли російські ченці, які просвіщали і хрестили язичників. Великий Устюг був батьківщиною Стефана Пермського, він доклав чимало зусиль для приєднання до російської держави земель навколо річки Вичегди. Бойові дружини з Великого Устюга не раз і не два брали участь в Московських експедиціях для приєднання до Русі нових земель.

Місто Великий Устюг має вигідне географічне положення Місто Великий Устюг має вигідне географічне положення. По річці Сухоне місто був пов'язаний торговим шляхом з такими містами як Ярославль і Вологда. За Двіні Великий Устюг мав торгову зв'язок з Архангельському і Помор'ям. По річках Південь і Луза з Казанню, Вятка і Ветлугу. Маючи зв'язку за коштами річок з найбільшими містами російського держави, Великий Устюг став великим торговим центром. У 1553 році з'явилася можливість торгувати з Англією і іншими країнами Західної Європи через Біле Море.

Варто зазначити, що під час татаро-монгольського ярма, загони ворога майже не доходили до міста. Смутні часи теж обійшло жителів Великого Устюга стороною. Лише в кінці трагічного періоду російської історії, до Великого Устюг підійшло військо поляків, яке було розгромлено. Великий Устюг був одним з найбільших і найбагатших міст Російської держави, кінця 17 століття, його населення становило 10.000 чоловік.

Під час   правління Петра I   , Російська Імперія завоювало вихід до Балтійського моря Під час правління Петра I , Російська Імперія завоювало вихід до Балтійського моря. Торгівля через Біле Море припинилася. Здавалося, ось-ось, і Великому Устюг доведеться не просто. Однак через Великий Устюг йшов торговий шлях з Архангельська до Сибіру, ​​так що місто продовжувало процвітати. Під час правління Катерини II , Імператриця ввела державну монополію на торгівлю з Китаєм. Тоді-то, роль Великого Устюга в торгівлі Російською Імперією з закордоном різко зросла.

На Схід, до Сибіру і Китай йшов хліб і предмети, виготовлені місцевими ремісниками. У зворотному напрямку йшла хутро і різні китайські товари: чай, цукор, фарфор, різноманітні тканини. Розквіт торгівлі тривав недовго. Під час російсько-турецьких воєн, російська Імперія завоювала право торгівлі на Чорному морі. Тепер більше товарів стали ввозити і вивозити звідти. Проте, в Устюзі люди жили небідно. До наших днів збереглися особняки купців на вулиці Червоної і вулиці Шилова, обов'язково подивіться.

Як я вже говорив, у Великому Устюзі активно розвивалася торгівля. Розвиток торгівлі, дало поштовх розвитку ремісництва в місті. Місцеві іконописці були вельми майстерний. Багатьох іконописців Великого Устюга запрошували в інші російські міста, для розпису православних храмів. Наприклад, Федір Зубов займався розписом соборів в Москві. Не тільки іконописом був славен Великий Устюг. Тут були і знатні майстри по берестяної різьбі, славилися і вироби з срібла, зроблені руками місцевих майстрів.

Серед визначних пам'яток Великого Устюга слід виділити історико-архітектурний музей Серед визначних пам'яток Великого Устюга слід виділити історико-архітектурний музей. Музей розташований в будинку Усова, в його експозиції зібрані вироби з берести і срібла, старовинний одяг, ікони. Є тут і картини російських художників - Шишкіна , Коровіна і Айвазовського. Як в будь-якому старовинному російською місті, одними з головних визначних пам'яток Великого Устюга є православні храми і монастирі. Монастирі Великого Устюга: Троїце-Гледенскій Монастир, Михайло-Архангельський монастир. Церкви Великого Устюга: Успенський собор, Собор Прокопія Праведного, Собор Іоанна Устюжского, димковской храми.

З 1998 року, багато росіян знають про Великий Устюг, що це місто є батьківщиною Діда Мороза. Сьогодні, на жаль, Великий Устюг в першу чергу асоціюється тільки з цим казковим персонажем. Хоча задумка втілити казку в життя, дійсно заслуговує на увагу і повагу. У зимові місяці в місті Великий Устюг приплив туристів, які на власні очі хочуть побачити Діда Мороза. При резиденції Діда Мороза працює поштамт, працівники якого відповідають на дитячі листи, і часто посильно допомагають нужденним дітям.

Готелі Великого Устюга: «Великий Устюг» (Вулиця Червоноармійська), «Двіна» (вулиця Червона), «Сухона» (Червоний провулок), «При річковому вокзалі» (Вулиця Набережна), «На вотчині Діда Мороза».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация