Історія пивоварного заводу "Відень"

Галузь: пивна промисловість

Продукція: пиво

Рік народження бренду: тисяча вісімсот сімдесят два

Власник: Балтика (calsberg Group)

Завод Відень був заснований в 1872 році на далекій околиці Петербурга за Невської заставою, неподалік від Імператорського фарфорового заводу керуючим Державного банку Є Завод "Відень" був заснований в 1872 році на далекій околиці Петербурга за Невської заставою, неподалік від Імператорського фарфорового заводу керуючим Державного банку Є.І. Ламанским. Одним із співзасновників "Відня" виступило австрійське акціонерне пивоварне суспільство Liesinger Brauerei. Завод було вирішено назвати на честь столиці Австрії - Відня.

На зібрані засновниками кошти був куплений в Петербурзькому повіті Олександрівської волості по Шлиссельбургская тракту ділянку землі - колишньої дачі Гельфрах розміром 66.000 кв. сажень за 80.000 рублів, складені кошторис і проектні плани будівництва заводу. Машини та апарати були замовлені за кордоном. Почалося будівництво заводу і вже через кілька місяців він почав працювати.

У 1877 році було випущено 380 тис. Дал пива, а в 1878 році обсяг виробництва зріс до проектної потужності 430 тис. Дал на рік. В "Ведомости для внесення відомостей про фабриках і заводах за 1878 рік" міститься наступна характеристика заводу: на заводі 4 кам'яних будівлі і 3 дерев'яних. У кам'яних будівлях розташована солодовня, бродильні, заторна і льох. У дерев'яних - контора, сторожка і стайня. В цьому ж році був прибудований льодовик на 57 тис. Дал пива. На заводі працювало 11 майстрів з них 10 іноземців і 1 росіянин. Робочі набиралися з місцевого населення. Всього на заводі працювало 100 робітників. Матеріал для виробництва пива купували як у петербурзьких торговців, так і за кордоном. Ячмінь, як правило, використовували вирощений близько Петербурга. Хміль і смола були Богемские, Баварські, Німецькі.

Ціна на пиво заводу "Відень" була більш висока, ніж на пиво інших заводів і тим не менше попит на "віденське" пиво було значним і постійно наростав.

Найпереконливішим свідченням зростаючого рівня попиту на віденське пиво є зростання його виробництва. В цей плані 1880 рік був рекордним. Обсяг приросту випуску пива склав 323.7 тис. Дал в порівнянні з 1879 роком. Приріст склав 66%. Загальний річний обсяг виробництва - 818 тис. Дал.

У 1881 році на землі, що належала Відні була проведена залізнична гілка до станції Миколаївської залізниці Сортувальна, що дало можливість вивозити продукцію в Москву У 1881 році на землі, що належала "Відні" була проведена залізнична гілка до станції Миколаївської залізниці Сортувальна, що дало можливість вивозити продукцію в Москву. Був придбаний великий склад в Москві, реалізовувати до 1882 року щодня 16-20 тисяч пляшок пива, тобто 5-8 млн. Пляшок на рік.

У 1883 році відомий пивовар Ф.Поарье писав "Завод по справедливості може бути названий іграшкою. З усіх пивоварних заводів він володіє найкращим пристроєм. Незрозуміло, як могли побудувати такий чудовий завод в такій віддаленій місцевості. Головний збут пива виробляється цим заводом в Москві, де у нього влаштований великий склад "(" Архів російської пивоваріння. 1883 рік, №12, стр.368).

Самі засновники заводу досить вимогливі до свого "дітища" і якості його продукції писали: "Завод знаходиться вище Петербурга за течією річки Неви, може не тільки конкурувати з кращими заводами, а й зайняти в ряду їх перше місце. Краща, чиста незасмічені невська вода, якої позбавлені всі заводи, крім нашого, природно повинна дати пиво більш чистого смаку і високої якості при всіх інших умовах пивоварної справи ". (Доповідь Правління Російсько-Віденського пивоварного Товариства під фірмою "Відень" Надзвичайному зборам акціонерів 31 травня 1884 року СПб, 1884, с.2).

Зусиллями і на кошти акціонерів, робітників, службовців суспільство "Відень" був створений завод за останнім словом техніки. Він відбивав новітні досягнення світової пивоварної промисловості. Завод виробляв чудову продукцію. Пивоварне Суспільство в Санкт-Петербурзі "Відень" "За хорошу якість пива при значному розвитку виробництва" було нагороджено на Всеросійській промислово-художній виставці в Москві в 1882 році срібною медаллю (Архів російського пивоваріння, 1882 р №16, с.497) , Європейське суспільство наук в Парижі нагородило Пивоварне суспільство "Відень" золотою медаллю (Архів російського пивоваріння, 1882,; 19, с.607). зусиллями підприємців, пивоварів, майстрів, робітників і службовців створювався чудовий напій.

У 1889 році, не витримавши конкуренції, акціонери були змушені продати завод "Вена" заводу "Калінкін". Завод був закритий і перетворений в базовий склад, куди надходило пиво з основного заводу.

У 1913 році з метою широкого збуту на заводі Відень приступили до переобладнання і розширення цехів, до 1914 року переобладнаний варильний цех, встановили нові тарілки для охолодження сусла, розширена солодовня У 1913 році з метою широкого збуту на заводі "Відень" приступили до переобладнання і розширення цехів, до 1914 року переобладнаний варильний цех, встановили нові тарілки для охолодження сусла, розширена солодовня. Але в 1914 році завод знову був закритий внаслідок почалася імперіалістичної війни, а запаси пива бродильного і табірного цеху були спущені в каналізацію. Завод був зайнятий військовим відомством і перетворений в автобазу.

У 1918 році завод перейшов у відання "Губтранса" і перебував у його віданні до 1922 року.

26 жовтня 1922 року організувалося Правління Державного пивзаводу "Відень" і при обмежених коштах почалося відновлення заводу. Керівники заводу своїм діловим підходом до мас захопили за собою до самовідданої праці весь невеликий склад працюючих в той час на заводі. Через місяць завод був підготовлений до пуску. За 1922 рік завод виготовив 881.2 тис. Дал пива, 1646 тонн солоду. Працювало 652 людини.

17 липня 1923 року Правління заводу "Відень" було скасовано, завод був переданий Ленінградському Державному Тресту харчової промисловості. Правління тресту ставило в основу роботи в першу чергу поліпшення умов праці, здешевлення собівартості продукції, підвищення продуктивності, що викликало необхідність перебудови старого зношеного обладнання. Незважаючи на обмеженість коштів в будівельний сезон 1924 року Правління Тресту змогло повністю відновити пивопровод, паропровід, повітропровід, водопровід, каналізацію, виготовити необхідну кількість поплавців для охолодження льодом пива в бродильних чанах і зробити ряд інших робіт технічного порядку.

У липні 1928 року завод "Вена" отримав третю премію за РРФСР, за що завод отримав відповідну грамоту.

У наприкінці 1929 року внаслідок ліквідації Ленінградського харчового тресту завод був переданий у відання Ленсельпрома, у веденні якого і складався до 1931 року, який перейшов в 1931 році в відання Управління Ленінградської харчової промисловості, а в 1932 році в вересні завод був знову переданий у відання новоутвореної Ленінградського бродильних тресту, у веденні якого і складався до 1935 року.

У 30-і роки були проведені великі роботи по реконструкції заводу, збільшення кількості та покращення якості продукції. Продовжувалося будівництво нових корпусів - механічного, матеріального складу, бондарного цеху та ін.

Виконуючи з року в рік плани за асортиментом і кількістю, будучи на першому місці за якістю пива завод "Вена" звернув на себе увагу народного комісара харчової промисловості Мікояна А.І., і в 1936 р Мікоян особисто відвідав завод.

Перед самим початком блокади Ленінграда в 1941 році робота на заводі "Відень" була припинена, більшість робітників були евакуйовані. Решта робочі брали участь в обороні міста. Восени 1944 року завод знову увійшов в число діючих підприємств. Швидкому відновленню заводу сприяли збереження його працівниками в цілості основного обладнання і той ентузіазм, з яким колектив взявся за ліквідацію наслідків блокади. Випуск в 1945 році склав 535 тис. Дал, а в 1946 році - 1092 тис. Дал. У післявоєнний період після проведених робіт по реконструкції та розширенню потужність заводу з випуску пива досягла в 1950 році 2800 тис. Дал.

Вдруге завод був реконструйований і розширений в 1959 - 1963 роках, випуск пива намічалося довести до 6500 тис. Дал.

У 1965 році завод випустив 5973 тис У 1965 році завод випустив 5973 тис. Дал пива, в т.ч. сортового пива 477 тис. дал, що в перекладі на жигулівське пиво склало 6440 тис. дал.

Протягом восьмої п'ятирічки (1966 - 1970) завод "Вена" був додатково реконструйований і розширив виробництво.

В результаті зріс випуск продукції і значно підвищилася ефективність виробництва і зростання продуктивності праці.

До 1977 року завод випустив 7.8 млн дал пива і 1 млн дал напоїв. У той час завод знаходився в складі Ленінградського виробничого об'єднання імені Степана Разіна. З початком економічних реформ в 1986 році об'єднання ім.Степана Разіна розпалося і "Відень" виділилася в самостійне підприємство. Через кілька років пройшло його акціонування і приватизація.

У 1994 році контрольний пакет акцій компанії був придбаний фінським пивоварним концерном "Синебрюхофф", в 1995 році 33,3% акцій придбав Європейський банк реконструкції і розвитку.

У 1997 році "Відень" стала першою російською пивоварною компанією, яка запустила у виробництво ліцензійний бренд пива: "Микола Синебрюхофф". У 1999 році міжнародний пивоварний концерн Carlsberg збільшив свою частку в акціонерному капіталі фінської компанії Sinebrychoff до 100%. "Відень" увійшла до складу всесвітньої мережі пивоварень Carlsberg.

В кінці листопада 2001 року відбулися зміни в складі акціонерів "Відня". Європейський банк реконструкції і розвитку продав свою частку акцій компанії Carlsberg. Основним акціонером "Відня" став концерн Baltic Beverages Holding (ВВН).

У червні 2004 року підійшов до свого завершення великий інвестиційний проект з модернізації та розширенню виробничих потужностей підприємства. Завдяки успішній реалізації проекту вартістю 20 млн. Доларів США "Відень" стала одним з найбільш розвинених і високотехнологічних підприємств пивоварної галузі Росії. Продуктивність заводу збільшилася до 1,8 млн. Гектолітрів продукції в рік.

1 липня 2004 року, за рішенням основного акціонера ВВН, почалося операційне об'єднання ВАТ ПК Золотий Урал і ВАТ Відень 1 липня 2004 року, за рішенням основного акціонера ВВН, почалося операційне об'єднання ВАТ "ПК" Золотий Урал "і ВАТ" Відень ". Юридичне об'єднання ВАТ" ПК "Золотий Урал" і ВАТ "Відень" завершилася 3 травня 2005 року.

В результаті об'єднана "Відень" перетворилася в компанію національного масштабу, що реалізує свою продукцію більш ніж в 70 містах Росії. Провідними брендами компанії стали: "Невське" - російське пиво класу преміум, "Уральський Майстер" - регіональний бренд економ класу, а також ліцензійне пиво Tuborg.

У 2005 році було оголошено про початок операційного об'єднання компанії "Вена" з ВАТ "Пивоварна компанія" Балтика ", ВАТ" Пікрія "і ВАТ" Ярпиво ". З 1 січня 2006 року почала свою роботу єдина управлінська структура об'єднаної групи з консолідованим бюджетом і загальними цілями. Юридичне об'єднання компаній було завершено в кінці 2006 року.

З 2007 року компанії "Балтика", "Відень", "Пікрія", "Ярпиво" існують як єдину юридичну особу - ВАТ "Пивоварна компанія" Балтика ".

У 2009 році одна виробничий майданчик в Санкт-Петербурзі (колишній завод "Вена") була закрита через надмірність потужностей в регіоні.

джерела: www.rupivo.ru , www.beer-cap.ru , www.baltika.ru .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация