Історія життя князя Володимира

  1. Перше тисячоліття нашої ери
  2. Язичництво і хрещення
  3. Наступна дія «нового» князя - розвезення їжі і пиття по місту, щоб нагодувати бідних. Такими вчинками...
  4. Бойові пригоди і реформи внутрішньої політики
  5. Під час правління Володимира Святославовича були застосовані чотири серйозні реформи, які докорінно...
  6. Ох вже ці дітки!
  7. Мистецтво і кіно
  8. висновок

За час існування Русі змінилося безліч правителів, кожен з яких вніс певний внесок в історію. Саме наші князі тримали в страху весь світ: ніхто не міг піти проти країни, так як знали, що це загрожує повним провалом. Правителі були грізні, але в той же час справедливі до свого народу. А новий етап історії починається з хрещення Русі про що розповідає історія життя князя Володимира.

Перше тисячоліття нашої ери

Історія життя князя Володимира починається з 960 року. Батьком був Святослав Ігорович, а матір'ю Малуша - постійна коханка правителя. За повідомленнями деяких істориків, майбутній князь з'явився на світло в селі Будятіне, куди була відправлена ​​мати Малуша. Новонароджене дитя відразу ж було відправлено до Києва, де за ним спостерігала велика княгиня Ольга. Були такі твердження, що вихованням Володимира був зайнятий великий богатир Добриня, так як це був Древнерусский звичай - віддати дитину більш досвідченому наставнику.

Були такі твердження, що вихованням Володимира був зайнятий великий богатир Добриня, так як це був Древнерусский звичай - віддати дитину більш досвідченому наставнику

Історія життя князя Володимира

Володимир ріс стрімко, навчаючись військовій справі, ремеслу і грамоті. Факт: Володимир в десять років був найкращим лучником серед княжого двору. Добриня називав майбутнього князя сином, передаючи йому все знання і майстерність, накопичене роками.

У 972 році був убитий князь Святослав, після якого на престол зійшов Ярополк. Через кілька років виникла жорстока міжусобиця, головними героями якої були Ярополк з його братами. Але перемога залишилася за справжнім князем, адже він зумів перемогти обох чоловіків в сутичці: Олег в битві впав в рів, а Володимир просто втік в землі варяг. Ярополк Святославич став правителем «всієї Русі».

Після цього Володимир провів кілька років у вивченні військових справ. Через деякий час йому все ж вдалося відвоювати у брата престол, убивши його. А дружина Ярослава стала коханкою Володимира, хоч і була вагітна.

Язичництво і хрещення

Історія князя Володимира як хрестителя Русі починається в 980 році, коли він зійшов на престол. Першим його нововведенням був закон, який повинен був реформувати язичницький культ. Деякі історики повідомляють, що князь часто здійснював жертвопринесення всім шести богам. У нього було за різними мірками від чотирьохсот до тисячі коханок. Він був просто ненаситним в блуді, постійно змінюючи статевих партнерів. Всі дружини незабаром були звільнені від подружніх обов'язків після того, як минуло хрещення.

Читайте також: Колонія Роанок: реальна історія пропажі

У 987 році був прийнятий закон про хрещення. Через рік була захоплена Корсунь. Там Володимир зажадав, щоб візантійські імператори віддали йому за жінку свою сестру. Вони погодилися, але за однієї умови - князь повинен був прийняти християнство, щоб дівчина вийшла заміж за людину тієї ж віри, що й вона. Через кілька місяців в Корсунь прибутку Анна зі священиками. Володимир недовго думаючи приймає християнство разом зі своїм полком, укладає шлюб і повертається до Києва, де вирішує просто позбутися від язичницьких ідолів.

Де конкретно відбулося хрещення всієї Русі - невідомо, так як дані були втрачені майже тисячу років тому. Як всім відомо зі шкільної програми, хрещення відбувалося в 988 році, але, покладаючись на факти з історії, воно відбулося в 989 році.

Пройшовши через хрещення, Володимир став Василем. Київ прийняв християнство тихо і спокійно. А ось в Новгороді, навпаки, народ взбушевался, відмовляючись приймати нову віру. Незабаром утвердилася церковна ієрархія. Князь ні разу не був проти дій проповідників із Заходу.

Князь ні разу не був проти дій проповідників із Заходу

Володимир Святославич на пам'ятнику

Звичайно ж, прийняття християнства зробило Володимира набагато добрішим і щире, ніж він був раніше. Нова віра була прийнята без будь-яких проблем. Князь став здійснювати величезні кількості мирних справ, спрямованих на щастя свого народу. Він настільки став великодушний, що дозволив кожному проходити під княжий двір і брати все, що душа забажає. Тепер будь-який жебрак міг насититися їжею і красиво одягнутися.

Наступна дія «нового» князя - розвезення їжі і пиття по місту, щоб нагодувати бідних. Такими вчинками Володимир тільки привертає увагу до своєї персони, змушуючи людей закохатися в нього.

У кожному центрі Русі на престолі були Володимирські спадкоємці. Звичайно ж, ніхто із синів не був настільки благочестивим, як знаменитий батько. Під їх заступництвом країна хоч і «піднімалася з колін», але ненадовго.

Бойові пригоди і реформи внутрішньої політики

• В кінці 970-х років молодий князь Володимир розв'язав війну з Мешко I, де на кону стояла Червенські Русь. Війна була благополучно виграна
• На початку 980-х років князем приєднана до Давньоруської держави територія в'ятичів, обкладена даниною
• У 983 році Володимир здобув перемогу над ятвягами і став контролювати судів, де відкривався шлях до Балтики.
• 984 рік славиться перемогою над радимичами
• 985 рік приніс молодому князю перемогу над болгарами
Звичайно, за весь час правління князя Володимира бойових походів було безліч, кожен з яких закінчувався безумовною перемогою російських військ. До країні були приєднані нові землі, які були чесно відвойовані у противників.

До країні були приєднані нові землі, які були чесно відвойовані у противників

Хрещення Володимира

Говорячи про внутрішню політику слід враховувати той факт, що укази Володимир приймав не один, в залежності від інших правителів. Йому допомагали старійшини різних міст, підказуючи, що необхідно народу. Так би мовити, вони бачили всю картину зсередини.

Читайте також: Асасини реальному житті: правдива історія

Під час правління Володимира Святославовича були застосовані чотири серйозні реформи, які докорінно змінили всю державу в цілому.

1. Русь розділена на вісім частин, в кожній з яких були свій правитель і звід законів.
2. Об'єднана військова система. Особливістю правління Володимира була роздача земель військовим, службовцям державі. Саме за ці дії князь так полюбився громадянам.
3. Суди були розділені на дві частини: світський і церковний. До нашого часу зберігся з усіх документів лише юридичний статут, створений князем і його підручними.
4. Остання реформа, як не важко здогадатися, релігійна, а саме - хрещення Русі. Нова віра, нові правила, нові звичаї. Язичництва прийшов кінець, а на його зміну достигло християнство, яке незабаром прижилося в країні.

Язичництва прийшов кінець, а на його зміну достигло християнство, яке незабаром прижилося в країні

Великий князь Володимир обирає релігію

Ох вже ці дітки!

Доживаючи останні дні, князь Володимир був дуже засмучений діями своїх синів. Наприклад, Святополк влаштовує змову проти власного батька. Але зробити щось страшне у нього не вийшло. Змова розкрита, а Святополк разом з дружиною відправляється в темницю, де перебувають до самої смерті князя. Через кілька років, в 1014 році, Ярослав піднімає повстання, внаслідок чого Володимир збирає дружину і вирушає в Новгород, щоб розібратися з сином.

Але, на щастя, ніяких сутичок не було. Князь уже постарів і ослаб до моменту підходу до Новгороду. Розуміючи, що смерть настане дуже скоро, Володимир вирішує покликати до себе одного з улюблених синів - Бориса. І саме в цей час печеніги знову намагаються напасти на країну. Князь засмутився, що сам не в змозі боротися з ворогом. Такий почесті він удостоїв Бориса. Битви ніякий не відбулося, тому що вороги вирішили, що опір даремний і відправилися геть.

Влітку 1015 роки відбувається страшна подія - вмирає всіма улюблений князь Володимир. У той час, поки Борис знаходиться в поході, Святополк входить на трон, звільнившись з в'язниці. Йому не виходить приховати смерть Володимира. Могила знаходиться в Києві, близько березового гаю в церкві. Вся країна оплакувала князя, починаючи від бояр, закінчуючи простими людьми. Адже всі були просто вражені.

Адже всі були просто вражені

Руїни Херсонеса і собор Св. Володимира

Мистецтво і кіно

Історія життя князя Володимира Святославовича послужила сюжетом для багатьох кінокартин і мультфільмів. Наприклад, перший фільм, де фігурує князь, була картина «Ярослав Мудрий» режисера Григорія Кохана.

Читайте також: Реальна історія героїчного порятунку людей: чудо на Гудзоні

А в сучасному кінематографі з'явився фільм «Вікінг», який зняв Андрій Кравчук, а князя Володимира зіграв Данило Козловський.

Ім'я Володимира часто фігурує в билинах і народному фольклорі. Йому присвоєно ім'я Красне Сонечко.

висновок

Русь славилася своїми князями і завойовниками, яких просто боявся весь світ. Наприклад, ті ж печеніги нападали кілька разів, але все одно отримували жорстокий опір. Трон передавався з покоління в покоління, від батька до сина. Кожен зійшов на престол обов'язково володів знаннями військових дисциплін і грамоти. Але, на жаль, це не завжди допомагало.

Останні статті на сайті

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация