Історія російської торгівлі 18 століття

  1. Торгівля в середині і наприкінці 18 століття

Аж до 18 століття торговий обмін з іншими державами не мав широкого розповсюдження. Росія в очах Європейських купців мала статус «віддаленій колонії», у якій відбуваються багато були різні товари, що користуються попитом у всьому світі. У 18 столітті в Росії стала інтенсивно розвиватися як торгівля всередині країни, так і з закордонними країнами.

На початку 18 століття завдяки розвитку промисловості і збільшенню обсягів внутрішнього виробництва, а також розростання сільського господарства, російські товари придбали конкурентоспроможність на європейському ринку. Цьому також сприяв вихід Росії до Балтійського моря і підписання декількох торгових договорів з державами Європи.

Потрібно допомогу консалтингової компанії? 7 причин співпрацювати з Future Access :

  1. Ви хочете залишити конкурентів у себе за спиною.
  2. Ви хочете завоювати ринок і можливо навіть не один і знімати вершки у вигляді високого прибутку і безлічі клієнтів!
  3. Ви хочете поліпшити ефективність управління компанією.
  4. На нас ви можете перекласти частину своїх турбот (аутсорсинг).
  5. ми цілодобово з вами!
  6. Вартість наших послуг не злякає вас.
  7. У нас немає класифікації клієнтів на дрібних і великих. Ми однаково уважні до потреб як юридичних, так і фізичних осіб.

Історія російської торгівлі в роки правління Петра I

Особливо активно промисловість в Росії розвивалася за часів царювання Петра Великого, який заохочував кораблебудування, гірнича справа, збройова і суконне виробництво. Для того щоб стимулювати торгівлю з Європою через Петербург, а не через Архангельськ, Петру необхідно було прийняти ряд неординарних і досить непопулярних заходів. У різний час були заборонені до вивезення через Архангельськ різні групи товарів, які становлять предмет державної монополії, такі як пенька, ікра, поташ, смола і щетина.

Деякі купці піддавалися примусовому переселенню в Петербург, але були також і застосовані економічні заходи: в Північній столиці експортне мито було знижено з 5% до 3%. В результаті в період з 1717 по 1726 роки обсяг експорту через порт Петербурга виріс в 9 разів, а обсяг імпорту - в 7 разів. Кількість іноземних торгових суден, які прибули в Петербурзький порт в першій чверті 18 століття, зросла в 9 разів і досягло 450 судів. Таким чином, вже до середини 18 століття Петербург став найбільшим портом країни за сумою товарообігу.

Таким чином, вже до середини 18 століття Петербург став найбільшим портом країни за сумою товарообігу

Незважаючи на всі досягнення Петра I в налагодженні торговельних зв'язків з Європою, зовнішня торгівля в той час приймала переважно пасивний характер. Це було пов'язано з тим, що у російських купців не вистачало навичок і підприємливості, а також інтелігентності для того, щоб встановити ділові зв'язки із зарубіжними підприємцями. Тому експортом сільськогосподарської продукції та деяких інших категорій товарів займалося сама держава. Воно мало монопольне право на їх реалізацію, яке іноді надавалося до придбання за певну плату.

Торгівля в середині і наприкінці 18 століття

Торговельні відносини Росії із зарубіжними країнами продовжили набирати обертів до середини 18 століття, проте в другій половині 18 століття ще були недостатньо розвинені. Це було обумовлено малою кількістю морських портів і нерозвиненістю інфраструктури та кораблебудування. Незважаючи на обмеження, з середини століття до кінця 70-х років імпорт подвоївся, а експорт збільшився в 3 рази. Збільшення обсягів торгівлі сприяло збільшенню суми митних зборів.

В останні два десятиліття 18 століття, після того, як Крим став частиною Росії, стала розвиватися зовнішня торгівля через порти Чорного, а згодом і Азовського моря. Вони були джерелами значних податкових надходжень, особливо після відкриття в портах кількох митних пунктів.

Значну роль у зовнішній торгівлі тих часів грала Сибір, яка забезпечувала експорт хутра та вела активну торгівлю з Китаєм та іншими суміжними державами. Економічні перетворення сприяли постійному зростанню зовнішнього товарообігу Росії і зміцнення міст, що були зовнішньоторговельними центрами на всій території країни.

Однак можливий потенційний рівень зовнішньої торгівлі не було досягнуто через відсталість Росії в деяких економічних областях. Її слабкими місцями були присутність кріпосного права, нерозвиненість промисловості, низький рівень життя і неосвіченість більшості населення.

Виконав: Данилов М. А.

ми - професійна консалтингова компанія . Ми ЕКСПЕРТИ в тому, що ми робимо! Основні напрямки роботи консалтингової компанії Future Access:

Стратегічні консалтинг;

Управлінський консалтинг;

Оперативний консалтинг (автоматизація процесів управління підприємством);

Управління та розвиток продажів (консалтинг продажів);

Бізнес-тренінги (бізнес-навчання та консалтинг персоналу).

Зателефонуйте нам по телефону +7 (495) 768-83-56 і ви отримаєте розгорнуту безкоштовну консультацію з управління маркетингом, а також зможете задати нам свої питання!

Потрібно допомогу консалтингової компанії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация