Історія військового мистецтва

  1. Військова історія - історія воєн
  2. Військова історія - історія родів військ
  3. Військова історія - історія військового мистецтва
  4. З планеті Пошук без смс Г. Дельбрюк "Історія військового мистецтва"
  5. Завантажити безкоштовно без смс А.А. Свечін "Еволюція військового мистецтва"
  6. Завантажити безкоштовно без смс Рюстов "Історія Піхоти", т.2
  7. Завантажити безкоштовно без смс Флавій Арріан "Тактика"

Історія військового мистецтва, історія родів військ і історія воєн є складовими частинами військової історії Історія військового мистецтва, історія родів військ і історія воєн є складовими частинами військової історії. Варгейм з військовою історією нерозривно пов'язаний, якщо ми говоримо про історичне Варгейми, а не про фентазі. Ще Суворов, вивчаючи військову історію за античними першоджерел, одночасно осягав історію військового мистецтва, граючи в солдатики. Знання військової історії відрізняє варгейм від ігор в солдатики. Інакше доведеться визнати і гру «в Чапая» теж Варгейми. Діти можуть розставляти в піску солдатиків, кидати по ним камінням, стріляти з іграшкової гармати - хто кому більше покладе солдатиків, але я б не став ототожнювати це з серйозним хобі для дорослих - настільним Варгейми.

Періодично виникає питання: - наскільки детально потрібно прописувати в правилах варгейма різні подробиці, що характеризують військову справу різних армій в різні періоди військової історії? Досконально все прописати неможливо, та й не потрібно. Це іноді призводить до ситуацій, що гравці, на тій підставі, що прямих вказівок або заборон в правилах немає, можуть в силу незнання військової історії витворяти на ігровому столі речі, мало відповідають реаліям. Є тут і частка провини деяких правил, що не стимулюють гравця самим двигуном або модифікаторами грати по можливості близько до прототипам військової історії. Як правило, дискусія на тему історії військового мистецтва і варгейма тут же переходить в суперечку: - а як саме було в реальності, що б цю саму реальність відображати? Я пишу цю статтю не для професійних істориків, а для Варгеймери. А у Варгеймери до першоджерел по військовій історії руки не завжди доходять. Існує багато спеціалізованих статей і праць з різних аспектів військової справи. Вони більше підійдуть тим, хто представляє картину в цілому і хоче поглибити свої знання. Я б хотів позначити деяку літературу з військової історії, з якої непогано б познайомитися початківцям Варгеймери, хоча б для того, що б не розставляти на столі фалангу у вигляді букви Х, тому що так легше буде перемогти.

Військова історія - історія воєн

Однією з перших російських книг з історії воєн є книга князя Н. Голіцина «Загальна військова історія», написана в середині 19 ст. Досить докладно хронологія і цілісна картина історії воєн розказана в енциклопедії військової історії Р.Е. Дюпюї і Т.Н. Дюпюї «Все війни світової історії». Описано великі битви давнини, полководці, озброєння і еволюція військової справи. Російське видання доповнено уривками з книги «Історія військового мистецтва» Е.А. Разіна. Книга забезпечена великою кількістю карт, схем битв і іншими ілюстраціями.

Вам можуть потрапити в руки книги серії А.В. Шишова «Все війни світу». Загальне уявлення про історію воєн ці книги дадуть, але якість матеріалу залишає бажати кращого. Я, наприклад, при читанні однієї з битв епохи релігійних воєн зіткнувся з тим, що текст повністю запозичений з Г. Дельбрюка, причому описує іншу битву.

Військова історія - історія родів військ

Найперша книга, яку я прочитав з історії родів військ ще в школі, була книга Ф. Енгельса. Я був здивований, так як мене, як і будь-якого школяра, змусити читати класиків марксизму було неможливо. Але статті Енгельса, присвячені окремо армії, піхоті, кавалерії, артилерії і фортифікації мене дуже зацікавили.

У середині та другій половині 19 ст. з'являється багато книг з військової справи, які стали класикою. Всіма критикований зараз Рюстов пише цікаву книгу «Історія піхоти». Досить докладна аналітика історії військової справи піхоти починаючи з античності. Цікава історія трапилася приблизно в цей же час з історією кінноти. З подачі великого князя Миколи Миколайовича Головний штаб російської армії провів конкурс на кращу книгу з всесвітньої історії кінноти. Були обіцяні серйозні нагороди. На конкурс було подано всього дві книги. Причому, книга, яка зайняла перше місце «Історія кінноти» належала канадському офіцеру Дж. Денісон. Але, оскільки про російську кінноті там практично не було сказано, грошову премію тихенько затиснули і конкурс анулювали. Друга книга «Історія кінноти» була написана російським офіцером, полковником М. Марковим, який видав її власним коштом, випередивши Денисона. Обидві книжки досить цікаві. «Кіннота на війні» Тараторіна, до речі, багато в чому використовує працю Денисона. Із сучасних книг краще вибрати «Вершники війни. Кавалерія Європи »колективу авторів. Там теж не обійшлося без впливу інших дослідників, наприклад А.Н. Кирпічникова в розділах про російську кінноті або книг серії Варгейми Ресёч Груп і Оспреев. Але написано книга, на мій погляд, добре, багато красивих ілюстрацій, детальна інформація.

Військова історія - історія військового мистецтва

В СРСР для школярів була видана книга з історії військового мистецтва - «Книга майбутніх командирів». Думаю, багато гравців старшого віку почали знайомство з військовою історією саме з неї. Простою мовою розповідається про еволюцію військового мистецтва на прикладі великих битв.

«Еволюція військового мистецтва» - саме так і називається книга російського автора А.А. Свечіна. Разом з роботою «Історія військового мистецтва» Е.А. Разіна ці книги були базовими в нашій країні і були покликані дати відповідь німецькому історику Г.Дельбрюк і його книзі «Історія військового мистецтва». Г.Дельбрюк є обов'язковим для прочитання, якщо Варгеймери планують грати в історичний варгейм, а не бездумно пересувати красиві фігурки солдатиків по столу. Причому потрібна повна версія, а не варіант, де «за основу взяті найбільш яскраві сторінки ...». У повній версії присутні всі коментарі, в яких Дельбрюк докладно аналізує дані першоджерел і роботи опонентів. Підхід Дельбрюка до військової історії часто буває понад критичний, особливо в розрахунку чисельності військ. Але саме він звів історію військового мистецтва в науку, показав динаміку розвитку військової справи, загальні закономірності військового мистецтва на тлі особливостей, властивих конкретним періодам. Правда, Г. Дельбрюк досліджує тільки європейську військову історію. Історію нашої країни, а так само азіатських країн доведеться дивитися у Е.А. Разіна.

Звичайно, з точки зору дня сьогоднішнього, багато речей в роботах вікової і більш давності можуть здатися сумнівними і навіть наївними. Виходять сучасні книжки з новими теоріями та новими дослідженнями. Як правило, вони глибоко вивчають зокрема. Що б краще розуміти зокрема, треба вивчати базові книги по загальній історії військового мистецтва.

З планеті Пошук без смс Г. Дельбрюк "Історія військового мистецтва"

Завантажити безкоштовно без смс Н.С. Голіцин "Загальна військова історія"

Завантажити безкоштовно без смс А.А. Свечін "Еволюція військового мистецтва"

Завантажити безкоштовно без смс Рюстов "Історія Піхоти", т.1

Завантажити безкоштовно без смс Рюстов "Історія Піхоти", т.2

Завантажити безкоштовно без смс Денісон "Історія кінноти"

Завантажити безкоштовно без смс Флавій Арріан "Тактика"

Завантажити безкоштовно без смс Нікколо Макіавеллі "Про військове мистецтво"

Увага! Дельбрюк - файл ISO. Запускати з під Daemon Tools.
2 том Рюстова (з 17 в.) В форматі JPG. Важить багато. На жаль (((

Періодично виникає питання: - наскільки детально потрібно прописувати в правилах варгейма різні подробиці, що характеризують військову справу різних армій в різні періоди військової історії?
Як правило, дискусія на тему історії військового мистецтва і варгейма тут же переходить в суперечку: - а як саме було в реальності, що б цю саму реальність відображати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация