Історія військової техніки, зброя Другої світової війни, збройні сили СРСР: танки, авіація, артилерія

  1. Техніка і люди на полях битв Наш сайт присвячений історії військової техніки. Історія будь-якого...
  2. НАСКІЛЬКИ ЕФЕКТИВНИМ ударних засобів БУВ штурмовик Іл-2?
  3. БОЕВАЯ РОБОТА РАДЯНСЬКОЇ бомбардувальної авіації
  4. Порівняння винищувачів Ла-5 і ФВ-190
  5. Ефективність винищувальної авіації
  6. І-16 проти Люфтваффе

Техніка і люди на полях битв

Наш сайт присвячений історії військової техніки.

Історія будь-якого народу чи держави - це перш за все історія воєн. З незапам'ятних часів люди знищували один одного в різного роду війнах і конфліктах. З плином часу удосконалювалися засоби знищення собі подібних, починаючи з примітивних пристосувань, типу пращі, поступово людство прийшло до зброї масового ураження. Двадцяте століття стало століттям машин. Людський розум створив складні, технічно просунуті види зброї. На полях битв з'явилися танки, в небі військові літаки, а в морях броненосці і дредноути. Крім битв безпосередньо на полі брані, йшли бої в конструкторських бюро. Так чиє ж зброю було краще? «Тигр» або Т-34? «Мессершмітт» або Ла-5? На нашому сайті ми постараємося бесспрістрастно проаналізувати історію воєн із застосуванням військової техніки. Ми звернемося до недавньої нашої історії, історії Другої світової війни, хоча десь можливо і вийдемо за ці тимчасові рамки. Ми згадаємо подвиг наших батьків і дідів зуміли здолати, таку налагоджену німецьку машину, як вермахт. Отже, постараємося згадати все!

Танк Т-34 - кращий танк Другої світової війни. Чи так це?

Чи так це

Повоєнне покоління, яке виросло в СРСР, виховане на радянських фільмах про війну, такими наприклад як "Жайворонок" або "Чотири танкісти і собака" було твердо впевнена, що кращий танк Другої світової це звичайно ж Т-34. Овеенний славою він стоїть на постаментах багатьох міст і селищ. На кадрах військової кінохроніки ми бачимо його, посипаного квітами, проїжджаючим вулицями звільнених міст. Танк переможець. Наша гордість. І як то не хочеться думати, чому ж маючи такий прекрасний танк ще в 41-м, війна тривала так довго ...

читати далі...


НАСКІЛЬКИ ЕФЕКТИВНИМ ударних засобів БУВ штурмовик Іл-2?


Зараз, після виходу в світ досліджень В.І.Перова і О.В.Растреніна, можна вже з упевненістю стверджувати, що знаменитий Іл-2 - вважався і ідеальним «літаком поля бою» часів Другої світової війни - був недостатньо пристосований для ефективного ураження наземних цілей.

читати далі.. .

БОЕВАЯ РОБОТА РАДЯНСЬКОЇ бомбардувальної авіації

У 1941 р Основним денним фронтовим бомбардувальником ВПС Червоної Армії був спроектований під керівництвом А. Н. Туполева двомоторний СБ, який почав надходити в авіачастині еше в 1936-му. До початку війни ці машини становили до 84% парку літаків ближньої бомбардувальної авіації.

читати далі..

Про танки і не тільки

Про танки і не тільки

На момент вторгнення 22 червня 1941 в СРСР війська Німеччини мали 3582 танка і штурмових гармати. З них 1404 середніх - T-III і T-IV; 1 698 легких всіх типів, включаючи німецькі Т-I і Т-II, з них 664 танка Т-38 чеського виробництва, що серійно випускався з 1939 р

читати далі...

Порівняння винищувачів Ла-5 і ФВ-190

У Великій Вітчизняній війні ми перемогли досвідченого, організованого, жорстокого і добре озброєного супротивника. Однак в нашій літературі протягом усього повоєнного років практично не давався об'єктивний аналіз німецької військової техніки, в тому числі авіаційної. Готуючи матеріал про винищувачі Ла-5 і FW 190, я не міг зупинитися лише на короткому описі німецького літака, бо це був один з наших головних супротивників в небі війни, дійсно сильний і небезпечний.

читати далі...

Ефективність винищувальної авіації

Кінцевою метою винищувальної авіації є убезпечити свої наземні війська і інші роду своєї авіації від впливу повітряного противника. Власне цим і визначається ефективність дій винищувальної авіації. Сама ефективність застосування винищувача базується на таких принципових речах як: 1 якість льотного складу, 2 якість техніки і озброєння, 3 виборі найбільш придатною тактики ведення повітряного бою. Розглянемо по порядку кожен з пунктів. Але перед цим встановимо кількість втрат винищувальної авіації сторін.

І-16 проти Люфтваффе

Напередодні війни наймасовішим винищувачем в радянських ВПС був літак І-16, який носив у льотчиків прізвисько «ішачок» або «віслюк». Станом на 1 червня 1941 г. На озброєння п'яти західних військових округів (Ленінградського, Прибалтійського, Західного особливого, Київського особливого і Одеського), які мали першими зустріти ворога, складався +1771 літак даного типу.

НАСКІЛЬКИ ЕФЕКТИВНИМ ударних засобів БУВ штурмовик Іл-2?
Так чиє ж зброю було краще?
«Тигр» або Т-34?
«Мессершмітт» або Ла-5?
Чи так це?
НАСКІЛЬКИ ЕФЕКТИВНИМ ударних засобів БУВ штурмовик Іл-2?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация