Історія цифр для дітей (з відео)

  1. Як вони зародилися?
  2. Історія чисел (слайди презентації)
  3. Як вони виглядають?
  4. Відео-матеріал по темі

Всі ми знаємо, що використовуємо при рахунку арабські цифри. Однак як вони з'явилися і дійшли до нас? Процес виникнення арабських чисел дуже цікавий і цікавий. Всі ми знаємо, що використовуємо при рахунку арабські цифри

Як вперше виникли цифри і числа?

Як вони зародилися?

Десяткова система арабського рахунку включає в себе 10 основних чисел від 0 до 9. З їх допомогою можна записати цифру будь-якої величини.

До походження цифр люди користувалися пальцями для рахунку, але одного разу їм знадобилося порахувати таку велику кількість предметів, що пальців вже не вистачало. Так виникла запис чисел.

Історія цифр почалася 5 тисячоліть тому в Єгипті і Месопотамії. І хоча ці два культурних пласта мало перетиналися один з одним, їх системи обчислення дуже схожі. Спочатку для записів використовували камінь або виконували зарубки на дереві. Згодом в Месопотамії стали користуватися глиняними табличками, а в Єгипті писали на папірусі. Зовнішній вигляд цифр в цих культурах відрізняється, проте одне можна сказати точно: знайдені археологами артефакти підтверджують, що це були не просто записи чисел, а саме математичні дії.

Зовнішній вигляд цифр в цих культурах відрізняється, проте одне можна сказати точно: знайдені археологами артефакти підтверджують, що це були не просто записи чисел, а саме математичні дії

Основні методи обчислення в давнину.

Історія походження арабських цифр в тому вигляді, в якому ми їх знаємо сьогодні, досить заплутана. Точний час їх виникнення невідомо, проте вчені знають напевно, що вперше числами стали користуватися астрономи. Між 2 і 6 століттями н.е. астрономи Індії дізналися про грецької Шістдесяткова системі числення і перейняли у греків нуль. Потім основи грецького обчислення були поєднані в Індії з десятковою системою, запозиченої з Китаю.

Саме в Індії стали позначати цифри одним символом. Популяризатором індійської записи став учений на ім'я Аль-Хорезмі, який написав працю під назвою «Про індійський рахунку». Згодом книга про обчисленні була переведена на латинську мову, що призвело до поширення десяткової системи в Європі.

Саме Індії ми сьогодні зобов'язані виникнення арабських чисел, що сталося близько 5 століття н. е. Уже в 10-12 століттях арабські цифри стали відомі Європі. Це сталося завдяки захопленню Іспанії маврами, котрі принесли з собою мусульманську культуру і арабські книги. Вчений на ім'я Сильвестр, прибуваючи в мусульманській Кордові, міг отримати доступ до такої літератури, яку Європа ще не знала. Оскільки частина Іспанії як і раніше залишалася християнською, переклад індійської книги на латину дозволив популяризувати її в християнській Європі.

На Русі майже до часів Петра для позначення чисел використовували старослов'янські літери. З приходом європейської культури стала впроваджуватися арабська система запису. Оскільки старослов'янська абетка з давніх часів істотно змінилася, арабські цифри глибоко увійшли в наше життя.

Арабські цифри були набагато зручніше римських і швидко завоювали популярність. Сьогодні ми користуємося ними у всіх областях нашої діяльності. Придивіться уважно: ми використовуємо числами, щоб переглядати телевізійні передачі, розмовляти по телефону, отримувати гроші з банківського рахунку, вимірювати час, купувати продукти і багато іншого. Без чисел наше сучасне життя просто неможлива.

Так чому ж цифри, придумані в Індії, стали називати арабськими?

У 7 столітті нашої ери утворилася нова держава - Арабський халіфат, який захопив в своє панування північний захід Індії. Араби насаджували на цих землях свою культуру, але в результаті саме досягнення індійських астрономів дали світу десяткове числення, а арабський учений Аль-Хорезмі тільки популяризував її. Так що вийшло, що європейці знали про цифри вже від арабів.

Історія чисел (слайди презентації)

Історія чисел (слайди презентації)

Як вони виглядають?

У дітей часто виникає питання: чому цифри виглядають саме так, якими ми їх знаємо? Яка історія появи цифр саме в такому вигляді, як ми знаємо їх зараз?

Лист на папері істотно змінило первісний вигляд арабських цифр. Оскільки древні люди змушені були писати числа на глині, дереві або папірусі, руху руки були ускладнені. Легше було малювати не округлені форми, а лінії і кути. Саме тому початкові цифри складалися з рис. Їх комбінації не випадкові: кожна цифра містила стільки кутів в написанні, скільки позначало саме число. Наприклад, в одиниці ми бачимо один кут, в двійці - два кути і т. Д. Частково відновити стародавнє зображення арабських цифр допоможуть електронний годинник, де позначення істотно відрізняються від прописних і теж складаються з ліній і кутів.

Відео-матеріал по темі

Отже, історія цифр дуже цікава і налічує сотні років. Обійти стороною цю інформацію в дитячих садах і початкових класах школи просто неможливо. Історія появи арабських чисел може стати плідним ґрунтом для організації тематичного ранку або КВН. Підготуйте вікторину, попросіть дітей самим підібрати цікаву інформацію про історію чисел. Вони напевно з захопленням поставляться до підготовки та участі в заході.

Як вони зародилися?
Однак як вони з'явилися і дійшли до нас?
Як вперше виникли цифри і числа?
Як вони зародилися?
Так чому ж цифри, придумані в Індії, стали називати арабськими?
У дітей часто виникає питання: чому цифри виглядають саме так, якими ми їх знаємо?
Яка історія появи цифр саме в такому вигляді, як ми знаємо їх зараз?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация