Історія планети Земля

Поява Національного музею в Чеській Республіці, як і в інших європейських країнах, пов'язано з подарунками великих приватних колекцій, в основному чеських аристократів. Але не тільки. Була ціла група освічених дворян, які займалися підготовкою підстави музею. Ними і було створено Співдружність патріотичного музею в Чехії, який 15 квітня 1818 року підписав проголошення про заснування музею, а першим головою Співдружності став граф Кашпар Марія Штернберг (1761-1838) - всесвітньо відомий діяч в області палеонтології.

Ще одне ім'я тісно пов'язано з історією Національного музею, це ім'я історика Франтішка Палацького (1798-1876). Його організаторський талант, і працьовитість дозволили йому швидко завоювати провідну роль і повагу серед представників чеського національного руху. Завдяки його зусиллям зміцнилося становище історичних дисциплін в музеї. Велике значення для музею і науковому житті Чехії зіграло підставу перших наукових журналів, Журналу Національного музею (1827) і Матіца чеською (1832), в яких друкувалися наукові та літературні роботи. Ініціатором створення цих журналів був саме Франтішек Палацький.

Після ери Штернберга і Палацкого в розвитку музею настав час, для якого характерні поглиблення і професіоналізація діяльності. У другій половині 19 століття в Національному музеї починають виникати наукові роботи, які мали основоположне значення для розвитку безлічі наукових дисциплін. Це сталося ще й тому, що в музейну колекцію були включені найзначніші чеські приватні колекції. Це колекція чеських мінералів Ліндецкера, гербарій Штернберга, а також його палеонтологічний і геологічна колекції. В цілому 145 тисяч предметів. Природно, що швидко розростається колекція музею привела до ідеї побудови спеціальної будівлі, де б могли постійно перебувати експонати музею.

Першим, хто задумався про це, був ще Палацкий. У 1840 році він запропонував побудувати будівлю музею в рамках центру науки і культури, але з різних причин будівництво не здійснилося, і музею довелося кілька разів переселятися. Тільки в 1883 році був оголошений конкурс на проект будівлі Національного музею. Переможцем став Йозеф Шулце. Урочисте відкриття Музею Королівства Чеського відбулося 18 травня 1891 року.

Нова будівля Національного музею - будівля колишнього Федеральних зборів і також радіостанції Радіо Свобода   Національний музей, який відзначив у минулому році 190 років з дня свого заснування і успішно освоює новий виставковий простір в приміщеннях колишнього Федеральних зборів, де тривалий час працювала радіостанція Радіо Свобода, нині готується до великої реконструкції свого історичного будинку Нова будівля Національного музею - будівля колишнього Федеральних зборів і також радіостанції Радіо Свобода Національний музей, який відзначив у минулому році 190 років з дня свого заснування і успішно освоює новий виставковий простір в приміщеннях колишнього Федеральних зборів, де тривалий час працювала радіостанція Радіо Свобода, нині готується до великої реконструкції свого історичного будинку. Але перш ніж будівельники і реставратори почнуть семирічний марафон по відновленню і переоснащення головної будівлі, Національний музей вирішив відзначити ще один день народження. Вчені підрахували, що пройшло вже 4,5 мільярда років з моменту виникнення планети Земля. І такий значний ювілей в Національному музеї в Празі відзначатимуть майже цілий рік.

«Земля святкує 4,5 мільярда років, вірніше, плюс, мінус, але хтось же повинен був це точно встановити, щоб ми могли побажати всього самого доброго планеті, яка вже стільки років нас носить на своїй спині. До дня народження Землі ми не тільки провели успішну рекламну кампанію, але в першу чергу підготували нову виставку «Історія планети Земля», яка нам повідає про історію з моменту Великого вибуху до сьогоднішнього дня. Виставка, яка займає більше 1000 м2, повна аудіовізуальних ефектів і вельми цікавих експонатів з нашої колекції. Цікава вона буде не тільки для підростаючого покоління, а й фахівці знайдуть в експозиції багато цікавого », - коментує генеральний директор Національного музею в Празі Міхал Лукеш.

Директор музею Міхал Лукеш   Уже в холі історичної будівлі Національного музею відвідувачів зустрічає посланник Всесвіту - уламок планети, що розпалася мільярди років тому, тонну важить залізний метеорит Muonionalusta, який прилетів на Землю близько мільйона років тому Директор музею Міхал Лукеш Уже в холі історичної будівлі Національного музею відвідувачів зустрічає посланник Всесвіту - уламок планети, що розпалася мільярди років тому, тонну важить залізний метеорит Muonionalusta, який прилетів на Землю близько мільйона років тому. Про Великий вибух, в результаті якого 15 мільярдів років тому виник Всесвіт, розповідає і перший зал виставки «Історія планети Земля».

«Виставка розташовується в трьох залах. У першому ми намагаємося занурити відвідувачів в космічну середу і уявити Землю, як тіло у Всесвіті. Друга частина цього залу знайомить з вулканічною активністю на планеті, завдяки якій вона і формувалася », - продовжує розповідь про нову виставці один з авторів експозиції Мілан лібертінов.

На екранах, які подібно до планет у всесвітньому просторі літають під стелею першого залу, відвідувач може спостерігати за тим, що відбувалося з Всесвіту в момент Великого вибуху, далі пролетіти між планетами Сонячної системи і оглянути з орбіти поверхню Землі. Але головна увага в центральному залі виставки зосереджено на процесах, що протікають в надрах і на поверхні земної кулі. Із спеціального майданчика відвідувач може спостерігати за імітацією виверження вулкана, що супроводжується оригінальною аудіозаписом гулу випливає з кратера лави. Особливе відчуття залишає і симулювати землетрус, так само супроводжується звуковими ефектами. Експозиція дозволяє детально познайомитися з процесом виникнення континентів, їх пересуванням і змінами. А механізм переміщення континентальних платформ, супроводжуваний виникненням гір, цікаві відвідувачі зможуть випробувати на спеціальній моделі.

Наступний зал, в який потрапляють відвідувачі виставки, повністю присвячений виникненню життя на Землі.

«Тут ми проходимо шлях від виникнення перших найпростіших організмів, багатоклітинних, тварин захищених панциром до вищих морським екосистемам, прикладом якого служить кораловий скеля. Далі в цьому залі відтворено і атмосфера карбонового лісу ».

Amargasaurus   Модель частини чеського Конепрусскіе скелі з декількома сотнями точних копій безхребетних тварин є унікальним проектом, в основу якого покладена колекція французького палеонтолога Йоахима Барранд, що зберігається в Національному музеї Amargasaurus Модель частини чеського Конепрусскіе скелі з декількома сотнями точних копій безхребетних тварин є унікальним проектом, в основу якого покладена колекція французького палеонтолога Йоахима Барранд, що зберігається в Національному музеї.

Головним атракціоном третього залу виставки «Історія планети Земля», головним чином для дітей та школярів став скелет динозавра Amargasaurus, що жив 120-130 мільйонів років тому.

«Ну, а остання частина виставки відведена появи людини і впливу його життєдіяльності на планету, наприклад на клімат. Ми б дуже хотіли, щоб відвідувачі усвідомили, що всі ми несемо за планету відповідальність », - підсумовує один з авторів виставки Мілан лібертінов.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация